61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #60224
    Lesznek ők még jobbak, majd a teljes kerettel és sztem bejutnak a 8 közé. A FF sztem is esélytelen, ahhoz komolyabb keret és munka kellene a teljes klub tekintetében.
  • Isthy
    #60223
    Én semmit nem láttam ezekből a meccsekből mert a csapat MTK elleni vendégjátékán voltam Budapesten. Gyengén és rengeteg hibával játszottunk. Nálunk már csak a két fiatal jv. hölgy volt rosszabb. Amit előadtak az kritikán aluli és borzasztó volt, nem tudom mit mondanál róluk ha láttad volna... Már a meccs kezdetén is volt probléma, elindult úgy a mérkőzés, hogy a hazaiak kapujában volt egy labda. Igen, a kapuban, a jobb alsó sarokban a hálóban. Vagy 1 percig próbáltuk kiabálva a tudomásukra hozni, hogy ez így nincs rendben, mire 1,5 perc után (közben lement két támadás s a harmadik közben tartottunk) észrevették a dolgot. Az ítéleteikkel komolyan felkorbácsolták a kedélyeket és ráadásul sokszor nem volt egyenlő a mérce, persze nem a vendégcsapat javára. Remélem gyorsan visszaküldik őket még egy kicsit tanulni, mert van még dolguk, nem is kevés.
  • primavis
    #60222
    Nem sok reményt fűzök az FTC BL szezonjához. A csoportkört remélem veszik (köszönhetően a Larvik lehetőségeinek is), de a 8-ba kerülés már nem biztos, a FF-ba meg csoda lenne. Valahogy motiválatlannak, kishitűnek tűnik a társaság.
  • primavis
    #60221
    Ma kézilabdamérgezést kaptam! (s Csurgót nem is néztem)-:)) DE legalább képet kaptam arról, hogy hogy néz ki a BL a szezon kezdetén. Nos, a rosztovi meccs végét nem láthattam (tudom az eredményt), nem hatott meg, három meccs (a bukaresti, győri, podgoricai) egyenlőtlen erők mérkőzése volt. A Larvik kb. kiesik a csoportkörben, fiatalok, hajtanak, de túl tapasztalatlanok még. Amugy mind a négy csoportban látszanak a leendő kieső jelöltek, a győriek felében két-két csapat közül valamelyik, mig a fradiéban egy-egy csapat. Holnap este kíváncsi vagyok az egyetlen vasárnapi mérkőzésre s főleg a Vipersre.
    Amennyit láttam belőle, az Érd simán verte Siófokon a házigazdákat, a Szeged meg elbutáskodta az utolsó 2 percet, két gólos előnyt leadva és köszönheti a szerencsének, hogy végül nem kapott ki (amekkora ziccert kihagytak a macedónok).
  • Isthy
    #60220
    Ha a szkopjei végeredményt nézzük, az nem is annyira rossz a Fradi szempontjából. Viszont ahogyan kialakult, az már sokkal rosszabb. Az első félidő második felében rengeteg hibával játszottak elöl és hátul is, ott el is dőlt a meccs. A szünet után sem lett sokkal jobb a helyzet, az utolsó 10 percben sikerült kozmetikázni az eredményen a teljesen kiengedő Vardar ellen és lett 10 gólos hátrányból 3 gólos vereség.
    A védekezés szinte végig nem működött, elöl az első negyedóra még rendben volt, utána azonban ott sem volt jó játék.
  • Isthy
    #60219
    Ha a szkopjei végeredményt nézzük, az nem is annyira rossz a Fradi szempontjából. Viszont ahogyan kialakult, az már sokkal rosszabb. Az első félidő második felében rengeteg hibával játszottak elöl és hátul is, ott el is dőlt a meccs. A szünet után sem lett sokkal jobb a helyzet, az utolsó 10 percben sikerült kozmetikázni az eredményen a teljesen kiengedő Vardar ellen és lett 10 gólos hátrányból 3 gólos vereség.
    A védekezés szinte végig nem működött, elöl az első negyedóra még rendben volt, utána azonban ott sem volt jó játék.
  • kaloz174
    #60218
    Sosem feledjük őt!


    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2017.10.03. 15:00:42
  • kaloz174
    #60217
    Sajnos, kíséri a sérülékenység...
  • primavis
    #60216
    Ráadásul Tomorit ismét műteni kell!
  • Isthy
    #60215
    Ahogy én látom, a csapat egyelőre nem képes azt játszani, amit Kim szeretne. Azt mondják görcsösek és ezért nem megy a meccsen ugyanaz, mint az edzéseken. Ez leginkább a támadásokon látszik meg, ott egyelőre szinte semmi tervszerűség nem érhető tetten. A védekezés kezd alakulni, bár nem éppen komoly csapatokkal tesztelték most. Igaz a gyors visszarendeződéssel még abban is vannak problémák. Meglátjuk az őszi idényben tudnak-e fejlődni és mennyit. Mert novemberben viszont már komoly ellenfelek lesznek a felkészülési tornán, ott derül ki, hol is tartanak valójában.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.10.02. 13:52:51
  • Breki33
    #60214


    Boldog Születésnapot Kulcsi
  • primavis
    #60213
    A lányok rengeteg hibával játszva is simán verték a fehéroroszokat. A NS-on hőzöngők elfelejtik, hogy alig kezdődött el a bajnokság, a nemzetközi kupák meg sehogy sem. Viszont Kim nem igazán kockáztató alkat, a fiataloknak nem ad lehetőséget, még egy Koszovó szintű csapat ellen sem (ha Háfra pár percét nem számítjuk, Lukács meg Hársfalvi meg nem éppen újoncok). De akkor mikor?
  • primavis
    #60212
    Mindkét félidő első fele eléggé nyögvenyelős volt. A hülye szabályzatunk a vesehiányról egy jó kapustól fosztott meg (Pesic).
  • Isthy
    #60211
    A veszprémiek behúzták a meccset Bresztben, 3 góllal nyertek (29-26). Az első negyedóra után jöttek bele és megfordították a meccset a szünetre. A 2. félidőben egy 3-4 perces periódus kivételével kezükben tartották a meccset és a végjátékot is jól oldották meg.
  • primavis
    #60210
    Egyszerű volt a képlet: az utolsó fél percben a védekező csapat megakadályozta a labda játékbehozását. Ezért a szabályzat szerint piros lap y védőnek és hetes jár az ellenfélnek! Ennyi!
  • Isthy
    #60209
    Ugyanígy döntöttek mint most (sztem a szabályoknak megfelelően), azonban a Fellebbviteli Bizottság érthetetlen módon megváltoztatta az egész történetet, ezért volt újrajátszás. Azóta az a bizottság teljes mértékben leváltásra került, nagy valószínűséggel a döntésük is közrejátszhatott a távozásukban. Az egy egészen érthetetlen és arcpirító dolog volt, de nevezhetném szégyenletesnek is.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.09.29. 10:16:08
  • kaloz174
    #60208
    Nem ismerem egyik történetet sem, de azért biztosan voltak eltérő részletek.
  • primavis
    #60207
    Igen, s ez érdekes, mivel a Tatabánya-Szeged esetében tavasszal elfogadták ugyanazt az érvet!
  • kaloz174
    #60206
    A Szövetség oldalán még ugyan nem találom, de állítólag elutasították a Vác óvását...
  • Isthy
    #60205
    A veszprémiek nagyot fordítottak 19-23-ról Lékai és Nagy Laci vezetésével. Szoknia kell még a csapatnak az új edző stílusát. Az első félidőben már látszott a csapat játékán a keze nyoma, gyorsult a játék, nőtt a gyors lerohanásgólok száma.
    A szegediek uralták a meccset, bár volt egy megingásuk, amikor nagyon magukra engedték a zágrábiakat. Utána ismét elhúztak és végül simán nyerték a mérkőzést.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.09.24. 11:48:49
  • Isthy
    #60204
    Kim Rasmussen ma reggel az M4-en.

  • Isthy
    #60203
    Zácsik a mai Reggeli Startban.

  • Isthy
    #60202
    EB selejtező keret

    Kíváncsi leszek rá, hogy Koszovó ellen mennyit játszanak majd a fiatalok. Már akik a szűkítés után maradnak majd.
  • Isthy
    #60201
    EHF eljárás

    Megint a Sharapovánál híressé vált szer, de most U19-es kéziseknél. Mivel kettőnél több játékos érintett, nagy valószínűséggel az orosz csapat eredményeit törlik, így utólag előreléphetünk a bronzérmes helyre az Eb-n.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.09.13. 10:37:56
  • Isthy
    #60200
    A váciak az elvárásoknak megfelelően simán továbbléptek az EHF kupában a 2. fordulóba. Teljessé váltak a BL csoportok, a két esélyes csapat jutott be. A Thüringer a Fradi csoportjába, a Vipers pedig a Budhoz.
  • Gabess8
    #60199
    Bár ennyit most nincs erőm elolvasni, ez borítékolható volt. Időzíteni tudni kell..., aztán majd meglátjuk jövő tavasszal. De kezdenek nyílni azok azok a csapok...
  • Isthy
    #60198
    Kovacsics Anikó a Fradiról
  • Isthy
    #60197
    Beruházás megvalósítási program

    Újváros szurkolóknak kötelező olvasmány az 1612/2017. (IX.5.) Korm. határozat. Majd 3 évnyi vajúdás után elindulhat az érdemi rész. Hiába no, jönnek a választások mindkét fronton 2018-19-ben
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.09.06. 10:26:24
  • Isthy
    #60196
    A vártnál is egyoldalúbb meccs lett, a debreceniek mintha megilletődötten léptek volna pályára és nem sok ellenállást fejtettek ki. Nyilván ha másként kezdenek a meccsbe, akkor sem lett volna sok kétség a végét illetően, de ez így nagyon komoly zakó lett. A győrieknél még nincs Groot és Grimsbo, de nélkülük is elég komoly teljesítményt nyújtottak. Oftedal jól játszott, persze védekezésben még lesz tennivalója. Hansen hátul volt jobb, elöl még nem érzi a támadó játék ritmusát rendesen és visszafogott is volt.
  • Isthy
    #60195
    Ma elkezdődik egy előre hozott meccsel a női bajnoki pontvadászat. A győriek az debrecenieket fogadják és ezt élőben adja az M4 is 18:45-től.
  • primavis
    #60194
    Udvarias volt Szandrával, de egy kissé unott és a vállát/térdét féltővel szemben egy fiatal és jó játékos többet ér! Mint már írtam, Jovanovics is közelebb került ahhoz amilyennek megismertük, s szinte teljes félidőt(ket) képes játszani, védekezve is. Ha a sérültek is bevethetők, erre nem lesz szükség. Van Heijdent kell még beépíteni s akkor nagyjából kész a csapat. Nem = az ETO-val, de a második helyet és a BL 8-at be lehet húzni vele.
  • Isthy
    #60193
    Elek Gábor a Digisporton

    Az elmúlt eseményekről és az idei csapatról, célokról.
  • Isthy
    #60192
    U17-es eb-ről

    Bohus Bea és két játékos az eb-ről a Digisporton.
  • primavis
    #60191
    Nagy harcot hozott az FTC-Siófok meccs. A félidős 4 gólos siófoki vezetés a végén szintén 4 gólos FTC sikerré változott, de a Balaton partiak komoly ellenfelei lesznek minden csapatnak a bajnokságban és esélyesei a 2-3 helynek is akár.
    A Fradi kispadja még rövid, de a sérültek felépülésével rendben lesz az is. Szikora ma nagyon gyenge volt, Biró viszont hozta a szokásos formát, főleg a második félidőben. Háfra és Márton jól beilleszkedtek s Jovanovics is visszanyerte a formáját. Van Heijden viszont ma gyengélkedett. .
  • primavis
    #60190
    bocsi, Thüringer
  • primavis
    #60189
    Alakul a Fradi! Szucsánszki, Pena és Hornyák hiányában is biztatóan játszottak, bár a mai második meccsen a Thübinger ellen (amit el is vesztettek) már kijött a fáradtság. Örvendetes, hogy Jovanovics is bírja egy meccsen át, Háfra jól beilleszkedett, ahogy Van Heijden is. A kapusok jó formában vannak, talán a szélsők a leggyengébbek most.
  • primavis
    #60188
    Ami az érdekes, a balkáni fiatalok csapatként nem, csak egyénenként képesek felvenni a versenyt az említett hat ország kézisseivel. Meglepő- bár a román sportélet zuhanórepülését nézve (lásd csak az idei nagy világversenyek eredményeit: vizes VB, atlétika VB, vívó VB, kajak-kenu EB, stb. ), nem is igen az - a román csapatok összeomlása is.
  • Isthy
    #60187
    Szerencsére sima meccs volt, így legalább érmet sikerült szerezniük a lányoknak.

    Végignézve az U17-es és az U19-es torna 1-6. helyezettjét azt láthatjuk, hogy ugyanaz a 6 ország szerepel csak más sorrendben.
  • Isthy
    #60186
    Köszönöm! Tegnap csak egy kisebb ünneplés volt, a komolyabb majd szeptemberben lesz többekkel együtt
  • kaloz174
    #60185
    Utólag is boldog névnapot! :)