61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • [HUN]FaTaL
    #55175
    Felvételről fogom csak látni. Na nembaj, csak jussunk tovább. A tavalyi román-magyart is felvételről néztem :)))
  • Isthy
    #55174
    Ma a Sport1-2-n mind a 4 nyolcaddöntőt közvetítik:

    Magyarország - Spanyolország 17:30 Sport1
    Brazília - Hollandia 18:15 Sport2
    Norvégia - Csehország 20:15 Sport1
    Szerbia - Dél-Korea 20:45 Sport2

    Hajrá csajok!
  • [HUN]FaTaL
    #55173
    És ami vicc, hogy a montenegrói kapus lett a meccs legjobbja :D
  • Isthy
    #55172
    A dán-montenegrói meccsről statisztikák:
    A dánok 33-szor lőttek kapura, a montik 49-szer. A dánok 25(!!!) technikai hibát vétettek, a montik csak 12-t. Mégis a dánok nyertek és jutottak tovább, hihetetlennek tűnik igaz?
    A magyarázat a kapusok statisztikájában rejlik: a dán kapus mutatója (15/36) 42 %-os volt, míg a másik oldalon ez a mutató (6/28) 21 %-os. Mennyit jelent egy jó kapus teljesítménye...
  • Isthy
    #55171
    Ha az IHF akar nézőt Belgrádba a végjátékra, akkor mi vagyunk az utolsó esélyük...
  • Isthy
    #55170
    Ha belegondolok lehet nem sok néző lesz Belgrádban a végjátékban. Ha holnap még nyernek is a szerbek a koreaiak ellen, a negyeddöntőben a norvégokon már nem "nyomják" keresztül őket. Ha mi sem jutunk a 4 közé, durván kongani fog az ürességtől az hatalmas (22 ezres) Beogradska Aréna...
  • ToCsEk
    #55169
    délkórea győzelmet ide :D
  • primavis
    #55168
    no akkor két "esélyes" elszállt már a 16 közt! Akkor lássuk a medvét holnap! -:))
  • Isthy
    #55167
    A legvégén dobtak egy gólt a montenegróiak, de még úton volt a kapu felé a labda a levegőben (kb. 3-4 m-re a gólvonaltól) amikor lejárt az idő. Jogosan nem adták meg a sporik. Így nyertek a dánok.
  • Isthy
    #55166
    22-21-re nyertek a dánok!
    Bocsánat, az előbb rosszul írtam a hátralévő időt.
  • Isthy
    #55165
    Ugyanabba a fórumba leírtam azt is, hogy a brazilokat sem tartom tuti esélyesnek, jó ez a holland csapat. Bár azért nekik kisebb esélyt adok, mint a lengyeleknek.
    Amúgy a bwin-en pénzt is hoztak nekem a lengyel csajok
  • primavis
    #55164
    németek vajon melyiket szeretnék jobban? -:)
  • primavis
    #55163
    reálisan nem sok, de ha lefutják őket - mint minket pár éve - akkor már sokkal több!
  • Isthy
    #55162
    21-20 a dánoknak 9 perccel a vége előtt és éppen montenegrói időkérés. Végig szoros meccs.
  • primavis
    #55161
    MI van a dán-montenegrón?
  • ToCsEk
    #55160
    :)
    holnap hollandoknak mennyi esélyük van brazilokat verni?:D
    reálisan 0 nem?:D
  • Isthy
    #55159
    Én is, egy másik fórumban le is írtam. Tudtam, hogy bízhatok a románokban, pont ezt szokták csinálni egy gyengébbnek gondolt ellenfél ellen
  • Isthy
    #55158
    Irányítónk nélküle is lenne elég (Görbén kívül Zizi és Triscsuk) én azt gondolom a gyors lába miatt kell a szintén gyors lábú spanyolok ellen a betöréseknél.
  • ToCsEk
    #55157
    holnap spanyol verés
    első félidőt 5el nyerjük spanyolok összeomlanak és nyerünk végén 3al
  • primavis
    #55156
    Bejött a reménységem! Írtam én a tegnap vagy mikor, hogy nem biztos, hogy a románok a végén is örülni fognak!
  • kaloz174
    #55155
  • kaloz174
    #55154
    31-29 - a lengyeleknek!!!
  • ToCsEk
    #55153
    én tudtam behuzzák lengyelek :D havernak mondtam is nézd majd meg polákok nyernek na és bumm:D románok leadták:D
  • kaloz174
    #55152
    Most esnek ki a románok...
  • ToCsEk
    #55151
    remélem románok kikapnak:D -4ről xD leadják?
  • kaloz174
    #55150
    A gond az, hogy van, akinek van egy rossz periódusa, azt lecserélik, míg másokat csak hagynak, csak hagynak...
    Mert pl. miért nem kaphatott Vincze Meli az előző meccsen lehetőséget?? Igaz, azon a meccsen nem csak őt, hanem másokat is indokolt lett volna felküldeni, és akkor esetleg a válogatott nem egy béna kacsára hasonlított volna...
    Mondjuk Kovacsics nevezését az is indokolhatja, hogy Görbe térdével van valami gond. (állítólag semmi lényeges, de Szegedre vitték vizsgálatra) Edzést is kihagyott. Kovacsics pedig irányítóban is szóba jöhet.
  • primavis
    #55149
    Várható volt, de ha Vincze bedobja a ziccereit tegnapelőtt, akkor nehezebb lett volna a választás. Így arra számitanak, hogy Kovacsics vagy akár Görbicz is tudja majd pótolni, ha kell. Holnap eldől ez is.
  • Zóanagyvarázsló
    #55148
    Vincze helyett Kovacsics. Szóval lehet üdvözölni a korábban falra festett egy balszélsős keretet.
  • Isthy
    #55147
    Német és francia győzelem:

    Németország - Angola 29-21
    Franciaország - Japán 27-19

    A németeknek kb. 15 percig voltak problémáik, azután simán hozták. A franciák nagyot szenvedtek 45 percig a japánokkal (16-17), de azután elfáradtak az ázsiaiak és a vége sima lett.
  • ToCsEk
    #55146
    kár hogy 19-24. helyi meccseket nem adják :(
    izgik lesznek :D argentín paraguay wint várok :D
  • Isthy
    #55145
    Ma a Sport1-en 2 meccset adnak a nyolcaddöntőkből:

    Németország - Angola 17:30
    Lengyelország - Románia 20:15
  • Zóanagyvarázsló
    #55144
    Ne légy kishitű! A kapitányunk még mindig előveheti a vitathatatlanul legerősebb taktikai csodafegyverét, és megfenyegetheti lemondásával a lányokat.
  • Isthy
    #55143
    Sztem meg nem lesz alkalmad a megbékéléssel foglalkozni.
  • Isthy
    #55142
    Akkor a spanyolokkal hétfőn fél 6-tól. Nem mi vagyunk az esélyesek... Ráadásul mivel hétfőn lesz a meccs, várhatóan kevesebb szurkoló lesz, mint ha vasárnap lett volna.
  • Zóanagyvarázsló
    #55141
    Nyilván, de én nem éreztem azt, hogy ma a megtörésen múlt volna bármi. Kérdés, hogy milyen lett volna a meccs, ha csak eggyel kell nyernünk, biztos nem így nézett volna ki. De persze nem tudhatjuk, az is lehet, hogy akkor még annyi jó játékos és állást sem kapunk, mint így.

    Én teljesen megbékélek amúgy a maival, ha ezúttal az elődöntőben fújnak majd jól nekünk az ikrek
  • kaloz174
    #55140
    Ha már a bírókra ennyit szántál, azért azt megjegyezném, hogy a "jókor" elkövetett tévedések bizony megfoghatják a csapatot, szerintem. Mint ahogy tegnap is így volt, sajnos.
    Bár nyilván pl. Zácsik helyett nem lőhettek át a franciák sem...
  • Zóanagyvarázsló
    #55139
    Azért az jellemző, hogy egy-két jó meccsel próbálunk jól szerepelni egy világversenyen, ez hol bejön, hol nem. Most volt zsinórban két nagyon éles meccs, most jön még egy, és ha azt abszolváltuk, akkor jöhetnek továbbiak. Ráadásul látszik, hogy el tudunk fáradni. Szóval ebből a szempontból ez bizony nem jó.

    Másfelől meg a leülős meccsek sem szoktak mindig bejönni, a brazilok pedig még könnyebben elkaphatóak, mint nagyobb favoritok. Szóval csak utólag leszünk okosak. Én mondjuk személy szerint inkább a nyolcba jutást éreztem reálisan elérhetőnek, mint a négy közé jutást, tömény ez a mezőny, a legtöbb csapatnak pedig még valódi szövetségi kapitánya is van.
  • Zóanagyvarázsló
    #55138
    Nem vártam ma csodát a tegnapiak után, szóval végül is nem történt semmi, innen még bármi lehet. Vagy legalábbis bármi lehetne épkézláb szakmai vezetéssel. Azt értem, hogy ész nélkül nem cserélgetünk, de hogy az elfáradó kapust és beállóst csak az utolsó 5 percben váltjuk ki, amikor ugye már nem illik hideg játékost bedobni, azt nem értem. Triscsukkal mi van amúgy? Neki kéne lennie az egyik nagy megoldásunknak, de eddig alig láttam játszani (a tunéziai meccsünk kimaradt). Lehet, hogy ez jogos, tényleg nem tudom.

    Ami a játékvezetőket illeti, nem ez volt az ikrek legjobb meccse. Mondjuk Móni vonalai közül az elsőt annak láttam,a másodikat nem, de mindkét esetben lemaradtam a visszajátszásról, szóval nem tudom. Bulath esetében csak azt tudom elképzelni, hogy nagyon felkészültek NB I-es meccsekből, így a sokszoros Jászai Mari-díj befolyásolhatta őket. A beállós körül - és Althaustól - meg többnyire engedték a kemény játékot, és ez nem nekünk kedvezett. Zizi góljánál közbesípoltak, az nem hiszem, hogy direkt volt, afrikai megoldás lett volna utána mégis megadni a gólt. Megoldás: nem kell a lövőmozdulatot megelőzően sípolni, nem verseny ez, az elefántcsontpartiak reakcióidejét úgyis felül múlják, bármi van.

    Összességében nem nekünk kedveztek a franciák hibái és a felfogásuk, de a kihagyott ziccereken és a kapitányunkon sokkal-sokkal több múlott. A kapott gyors gólok (még mindig meg tudnak minket zavarni gyors középkezdéssel) sem tetszenek, ezeket ezen a szinten ki kell nőni.
  • primavis
    #55137
    a románok 12-5-re vezetnek 7 perccel az első félidő vége előtt, nem kell izgulni a 3-ik hely miatt!-:))
  • primavis
    #55136
    jöhetnek a spanyolok, majd a brazilok! a németeknek Angola után kb. Montenegró, a románoknak meg a lengyelek után a franciák! Nos, miért rosszabb a mi águnk ha a 4-be akarunk kerülni?