61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #69
    ha lánytesó róla is jöhet :-)

    amúgy milyen gép?
    optikai és digitális zoom is van rajta?

    Amúgy remélem Objektivék is jönnek majd dumálni.
    Bár nem mindig értek egyett velük, de sokszor jól látják a dolgokat és látszik értenek a nőkhöz :-)
  • Takigabi
    #68
    lehet leviszem aztán linkelek pár képet majd meggondolom
  • Takigabi
    #67
    van de tesómé :)
  • Breki33
    #66
    ülő na

    ma hülyeségeket beszélek (is)
    amúgy van digigépet?
    mert csinálhatnál képeket
  • Takigabi
    #65
    Fradi-Slagelse n kint voltam az volt ám nagy királyság mondjuk oda 2500 volt a jegy és a csarnokban már nem volt ülőhely csak a lépcsőn pedig másfél órával előtte ott voltunk mondjuk nekem jutott jó ülőhely is csak a haverjaimnak nem :P
  • Breki33
    #64
    de ha az előtted álló bérletes feláll neked is fel kell

    márpedig fel fog :-)
  • Breki33
    #63
    nemsemmi

    Úgy értem sztem akár 4500-at is megérne sztem egy ilyen előrehozott döntő. Tuti teltház bárhol is lesz.
  • Takigabi
    #62
    jó de nem mind1 hol állok amugy a bérleteseknek lesz ülőhelye is :)
  • Takigabi
    #61
    1600
  • Breki33
    #60
    figyi annyian lesztek hótziher, hogy állsz

    ez olyan mint amikor kint voltam a Magyar-Brazilon
    ülőhelyünk volt, de ha én ott leülök

    szval mennyi a jegy?
  • Takigabi
    #59
    igen
  • Takigabi
    #58
    ja értem csak félreolvastam
    de Jégcsarnokban még nem voltam fogalmam sincs hogy mit takar ez az állóhely mert gondolom hely jegy az nincs ,de akkor hogy van ahogy megérkezel oda állsz ?:)
  • Breki33
    #57
    ez férfi?
  • Breki33
    #56
    mennyi?
  • Takigabi
    #55
    17 asszem
  • Breki33
    #54
    nem én nem Pesti vagyok

    ha pesti lennék biztos mennék
    úgy hallottam lehet jégcsarnok

    kár, hogy nem kint kezdünk
    akkor biztos lennék, hogy meglesz
  • Takigabi
    #53
    én is Pesti vagyok és simán megéri lemenni másfél órát megér
  • Takigabi
    #52
    de van jegy én már foglaltam 4et
  • Takigabi
    #51
    SG Flensburg-Handewitt
    : SC Magdeburg
    30:20 (13.03.2004)
    26:36 (21.03.2004)

    56:56
    ez mekkora lehetett idegenben először kikpa 10el a Magdeburg utána nyer otthon 10el és csak rosszabb idegenbeli mutatóval esnek ki
  • Breki33
    #50
    Szia

    Hát nem pesti vagyok és szerint nem lesz jegy de szívesen mennék

    Úgy olvastam te mész.

    17 vagy 18 ugye?
  • Takigabi
    #49
    jössz Dunaújvárosba ?
  • Takigabi
    #48
    jól elvagy látom :DD
  • Breki33
    #47
    Kijelölte az athéni előolimpiára utazó keretét Skaliczki László, a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya. A hazai klubokban játszókra épített csapat két alaptagnak számító kapusa, Fazekas Nándor (Fotex KCV) és Szathmári János (Tatabánya) sérülés miatt nem tarthat társaival. A keret csütörtökön utazik a görög fővárosba.

    A keret
    Kapusok: Tatai Péter (Győri Tento ETO KC), Gerharth Zoltán (Győr)
    Mezőnyjátékosok: Buday Dániel, Gál Gyula, Iváncsik Gergő, Pásztor István, Pérez Carlos, Tóth József (Fotex KC Veszprém), Ilyés Ferenc, Laluska Balázs (Pick-Szeged), Császár Gábor, Sándor Ákos, Kertész Balázs (Dunaferr), Harsányi Gergely, (Pestszentlőrinc-Elektromos-Rév), Rosta István (Tatabánya)

    Az előolimpia programja
    Péntek: Magyarország-Egyiptom 17.00
    Szombat: Görögország-Magyarország 19.00
    Vasárnap: Németország-Magyarország 17.00
  • Breki33
    #46

    Sorsoltak: Dunaferr–Slagelse, Győr–Vag HK



    NSO, 2004-03-23 11:38


    Kedden Bécsben elkészítették a kézilabda európai kupaküzdelmek következő fordulóinak sorsolását. A női Bajnokok Ligája elődöntőjében a Dunaferr az Anja Andersen edzette dán sztárcsapattal, a Slagelsével találkozik. Mint ismeretes a dán gárda ütötte el a továbbjutástól a Ferencváros együttesét a negyeddöntőben. Szintén északi ellenféllel került szembe a Győri Graboplast ETO KC a női EHF-kupa elődöntőjében, Görbicz Anitáéknak (képünkön a klasszis irányító) a norvég Vag HK-t kell legyűrniük a fináléba jutáshoz. Mindkét párharc első mérkőzését április 17-én vagy 18-án idehaza rendezik, a visszavágókra egy héttel később kerül sor a skandináv csapatok otthonában.

    No comment

    HAJRÁ CSAJOK

  • Breki33
    #45
    A nyári athéni ötkarikás játékokra és az előolimpiára (március 26–28., Athén) készülő, idegenlégiósok nélküli férfi kézilabda-válogatott Tatán gyakorol. Skaliczki László szövetségi kapitánynak gondot okoz Szathmári kapus ujjsérülése, és kérdés, hogy a Tatabánya kiválósága elutazhat-e a hét végén Görögországba.

    A keret
    Kapusok: Szathmári, Tatai
    Mezőnyjátékosok: Kertész, Harsányi, Laluska, Tóth J., Gál, Sándor, Rosta I., Buday, Díaz, Császár, Pérez, Ilyés, Pásztor, Iváncsik G.
  • Breki33
    #44
    Öt évvel női Bajnokok Ligája-diadala után a Dunaferr – amely egyúttal a magyar kézilabda egyetlen BL-győztes csapata (a Vasas és a férfiaknál a Bp. Honvéd 1982-ben BEK-et nyert) – ismét az álmok kapujához érkezett. Akárcsak a Győri Graboplast, amely az EHF-kupában küzdhet a fináléba kerülésért. Hogy a még állva maradt két sztárcsapatunknak ki lesz az ellenfele, az a keddi sorosoláson derül ki.

    A BL-negyeddöntőben a dunaújvárosiakat nem nyomasztotta az esélyesség terhe, egyetlen pillanatra sem adtak reményt a montenegrói Podgorica szuperalakulatának. A Ferling, Nagy, Radulovics álomtrió a kinti 22 találat után idehaza is ennyi gólt lőtt. Az önfeláldozó védőfallal remekül együttműködő Pálinger is megőrizte pazar formáját, és minden pályára lépő Dunaferr-játékos tudása legjavát adta.
    "Nagyon jó eredményt értünk el, rangot vívtunk ki magunknak az elődöntőbe kerüléssel – értékelt Kiss Szilárd edző. – Mindkét találkozón sokkal pontosabban játszottunk, mint ellenfelünk, támadásban, védekezésben egyaránt lényegesen átgondoltabban kézilabdáztunk." A mester ugyanakkor óvott a túlzott optimizmustól a BL végső kimenetelét illetően.
    Győrött láttuk a másik fantasztikus sikert.
    A Graboplast ETO–GOG-Gudme találkozó öldöklő csata volt, amelyen a dán együttes – élén a győri Nagy Krisztinával, a válogatott keret tagjával – minden erejét mozgósítva küzdött, de ez is kevés volt, mert Görbicz Anita és társai parádéztak. A győri irányító az utóbbi mérkőzéseken kissé fáradtnak tűnt, ezért nem mindig játszott csúcsformában, a GOG ellen viszont újra a régi, ötletes, technikás Görbiczet láttuk, aki sérülten is vállalta a visszavágót.
    "A mérkőzés előtt még bizonytalan volt játékom, de bemelegítéskor úgy döntöttem, hogy vállalom – mondta Görbicz. – Sajnos mindvégig éreztem a lovaglóizom-sérülésemet, de fogcsikorgatva, társaim segítségével sikerült összekapnom magam, és a csapat nagyon értékes győzelmet aratott. Nem tehettem meg, hogy egy ilyen fontos mérkőzésen cserbenhagyjam a lányokat és nagyszerű közönségünket. A fájdalmak végig kitartottak, és ezeket csak a győzelem, a továbbjutás öröme csökkentette némileg."
  • Breki33
    #43
    Kézilabda: Továbbjutott a Győr!


    Hatgólos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Graboplast ETO KC a dán GOG Gudme ellen a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így magabiztosan jutott a legjobb négy közé a sorozatban.

    Női kézilabda EHF-kupa, negyeddöntő, visszavágó
    Győr–Gudme 29-23 (15-10)
    Továbbjutott: a Győr, 55-51-es összesítéssel

  • Breki33
    #42


    FIGYELEM





    FIGYELEM




    Tv: a Slagelse–FTC mérkőzést vasárnap 12 órakor közvetíti a Sport1 csatorna ! ! !


    HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ FRADIIIIIIIIIII
  • Breki33
    #41
    A női kézilabdázók BL-küzdelmeiben kettős győzelemmel, összesítésben tízgólos különbséggel jutott a Dunaferr gárdája a legjobb négy közé a szerb-montenegrói Podgorica ellenében.

    BL, nők, negyeddöntő:
    Dunaferr SE-Buducnost Podgorica 29-24
  • ricsi1
    #40
    Farkassal mi van?formába lendült már?
  • Breki33
    #39
    a Dunaferr–Podgorica mérkőzést szombaton 18 órakor, a Győr–Gudme találkozót vasárnap 18 órakor közvetíti az M2-es csatorna
    Az FTC szombaton utazik Dániába, ahol vasárnap Bröndbyben kétgólos előnnyel kezdi a BL-negyeddöntő visszavágóját a Slagelse ellen.
    A népligetiek edzője, Németh András szerint ebben az évadban többször is új célt tűztek a csapat elé, amely eddig parádésan szerepelt, olykor erején felül teljesített. "A realitásokkal tisztában kell lennünk – állította a mester. – A Slagelse legyőzése fantasztikus bravúr volt, ám ennek ellenére a dán együttes az esélyes az elődöntőbe jutásra. Felépültek a sérültjei, és emiatt nekünk is változtatnunk kell a taktikánkon. Csapatom fáradt volt az utóbbi napokban, és ez érződött a Vásárhely elleni bajnoki mérkőzésen is. Ezt a levertséget nem egészen értem, de talán közrejátszik benne a hirtelen jött felmelegedés. Sebaj, Dániában hűvösebb lesz, s ez remélhetőleg tovább frissíti a lányokat, akik pénteken is regenerálódhattak az uszodában és a szaunában. A Slagelse sem volt csúcsformában a hét közben, döntetlent játszott otthon. Ez azonban nem téveszthet meg bennünket. Ő az erősebb. Nekünk az a dolgunk, hogy mindent megtegyünk a jó eredményért, de – ismétlem – a realitásokkal számolnunk kell."



    HAJRÁ CSAJOK


  • Breki33
    #38
    A dán lapok (Berlingske, BT) a női kézilabda BL-ben az FTC-vel negyeddöntőt vívó Slagelse honlapján megjelentekre hivatkozva közlik, hogy Anja Andersen edző együttese az európai szövetségnél bejelentést tett. A gondja az, hogy a népligeti találkozó (30–28) után nem volt biztonságban a zaklatásoktól a dán kispad és környéke. Maglódi Lajos, az FTC kézilabdacsapatának klubigazgatója: "A dánok gondjáról nem tudunk, sőt a Slagelse faxüzenetben megköszönte a vendéglátást."


  • Breki33
    #37
    A női Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén győzelmet aratott a Ferencváros a dán Slagelse ellen. A visszavágót egy hét múlva rendezik Dániában.

    Női kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő
    Ferencváros–Slagelse 30–28 (14–16)

    Hatalmas lépést tett az elődöntőbe jutásért a női Bajnokok Ligájában a Dunaferr, miutén Podgoricán győzött a szerb-montenegrói Buducsnoszt ellen.

    Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés
    Buducsnoszt Podgorica–Dunaferr 26–31

    FANTASZTIKUS VOLT CSAJOK

  • Breki33
    #36
    Ferencvaros fantasztikus jatekkal 3 gollal verte a norveg Larvikot,
    ami enyhen szolva bravur.
    Kezd alakulni a FTC noi kezicsapata
  • Breki33
    #35
    A Graboplast ETO -s csajok ismet megvertek a dunaujvarosi lanyokat. 6
    gollal! De volt mar 8 is meccs kozben!

    Olyan csajszik, mint Borbas, Belso, Kovacs, Juhasz..., olyanokat, mint
    Radulovics, Pigniczki, Ferling, Lovasz...!

    (Na jo, azert volt a Gyorben Sirina, Gorbicz, Mehlmann is es bar a Gyorbol
    hianyzott Verten es Dokic, Mortel pedig lazasan jatszott, a Dunaferrtol is
    hianyzott a csupasziv Bohus Bea).

    Hatalmas kapusparadet lathatott a kozonseg mindket oldalon. Rengeteg
    kihagyott ziccert, rendkivul kemeny gyori vedekezest es nagyon gyors
    jatekot.

    A gyori lanyok olyan gyorsan zartak vissza, hogy talan 2-szer sikerult
    csak inditania a Dunaferreseknek.

    Gorbicz fantasztikusan iranyitott, golokat lott.., szoval parades jatekot
    mutaott, de felnottek hozza a csapattarsai is.

    Hozza tartozik meg az is, hogy ha a birok nem nyujtanak enyhe segitseget a
    Dunaferreseknek, sulyosabb is lehetett volna a zako. Meg a riporterek is
    emlitettek, hogy nem egyforman itelik meg a heteseket, Lovaszt, mindjart
    az elejen kizarhattak volna, stb. de az is hozzatartozik, hogy idonkent
    megettek Gorbicz szineszi alakitasait is.

    Szoval a helyzet jelenleg az, hogy a Gyor kikapott Szfehervaron a
    Cornexitol (ugy nez ki meg a 6-ba sem kerulnek), meg Vacon Vura
    mesterektol a hetvegen, de oda-vissza verte azt a Dunaferrt, akit eddig
    senki mas nem tudott elkapni, igy ha nem botlik tobbet, akkor az elso
    helyen varhatja a rajatszast. Persze meg att lesz a Fradi is, akik nagyon
    megfiatalodtak, de azert annyira nem, hogy ne jojjon ki nekik egy-ket
    bravur gyozelem.
    Mert mar kijelentheto, hogy a Fradi gyori gyozelme igen nagy bravur lenne!

    Hajra csajok! Ilyen meccseken keresztul visz az ut az olimpiai arany fele!


  • Breki33
    #34
    európa-bajnokság



    Most a nagy halak következnek
    Még hatan harcban az athéni kvótáért

    Az öt napja tartó, és vasárnap az éremcsatákkal befejeződő férfi Eb-n hétfőn szünnap volt. A Skaliczki-csapat keddtől a mezőny nagy halaival találkozik, elsőként Franciaországgal. A tét az elődöntőbe jutás.

  • Breki33
    #33
    Pontrablás a házigazdáktól
    Szlovénia-Magyarország 29-29

    A lelkes hazai közönség támogatását élvező szlovének az utolsó pillanatban egyenlítettek a magyar válogatott ellen, akik ennek ellenére minden dicséretet megérdemelnek.
  • Breki33
    #32
    Mindenki szavazzon Pálinger Katira és Bojana Radulovicsra a világ legjobbja választásan a www.kometalfans.com-on! Hajrá DUNAFERR! Hajrá Ginnie és Boki!
  • Breki33
    #31
    kérdésére egyértelmű a válaszom, hiszen a Bundesligából való visszetérésem óta mind a testnevelés egyetem tanáraként, mind szövetségi kapitányként a nők, a női csapatok, a női közösségek méltó elismeréséért, társadalmi elfogadtatásáért is dolgozom. Szét kell választanunk a valóban az emberek szeretetével visszajelzett óriási sikert, és különösen az eredmény alakluásából bennünk maradt hiányérzetet. Ezt a nehéz időszakot, néhány percet alaposan górcső alá kell vennünk és kritikusan elemeznünk kell mindannyiunk okulására. Köszönöm, hogy eljött a világbajnoki döntőre, fantasztikus érzés volt Önökkel együtt küzdeni az aranyéremért, és talán ezért sajnáljuk igazán, hogy az ottlévőknek csalódást jelentett a hosszabbítás után elvesztett mérkőzés.
    Laurencz László a nőkről tett megjegyzéseivel, hasonlataival a magam részéről nem értek egyet, hattagú családomban négy gyermekem közül három leány, és rendkívül büszkék vagyunk rájuk.


    sadrienn (15) válasz erre | adatok | e-mail
    2004-01-14 12:43:18

    Gratulálok a női kézilabdaválogatottal elért eredményeihez, én minden alkalommal nagyon büszke voltam a lányokra, számtalan olyan sportágunk van ahol a világversenyen elért ezüstérem elképesztő ovációt és nem fanyalgást váltana ki a szurkolókból. Azt gondolom a VB - n a formát illetően a magyar válogatott volt a legjobb, de az utolsó pár perc tényleg horror volt főleg a helyszínről nézve. Egyetért Laurencz László: ez azért van, mert nők cimű kijelentésével?

    Mocsai Lajos (13) válasz erre | adatok | e-mail
    2004-01-14 15:26:27

    A külföldre igazolt játékosok problematikája nagyon sok kérdezőt érdekelt, mint eddig is ezeket a rendkívül mély szakmai kérdéseket nem tudom röviden megválaszolni. A játékosaink a kézilabdázásban több mint két évtizede tudományosan megalapozott edzésmódszerrel készülnek a világ legjobbjai ellen, mind a kluboknál, mind a válogatottnál. Ebből a rendszerből kilépve a professzionalizmus egy más tartalmi rendszerébe kerülnek, amely igen nehéz átállási problémát jelentenek. Nagyobb a játékosok egyéni szabadsága, az edzések közel harminc-negyven százalékát individuálisan hajtják végre, valamint az önbizalom, az egyéni felelősségvállalás, a pozitív gondolkodás mind-mind társadalmi környezetben, pedagógiai hatások között érvényesülnek. Ebből adódnak számos, érthetlennek tűnő, szakmai és mentális problémák. A szövetség szervezetileg, különösen az EU-ba lépve a szabad tehetségkivándorlás ellen tenni nem tud. Egyedüli lehetőségünk, hogy szakmailag olyan vonzó és eredményes munkát végezzünk, ahol a magyar válogatottban való szereplés a fiatalok egyik kiemelkedő életcélja legyen, valamint megfelelő képzési és egzisztenciális hátérrel a jövőjüket is megbízhatóan megoldjuk.
    Jómagam több mint háromszázszor ültem a magyar válogatott kispadján, az Ön által érzett büszke érzést valóban nem kell megköszönni, gyakorolni kell.


    Stanley_W (41) válasz erre | adatok | e-mail
    2004-01-14 14:44:36

    Tisztelt Mocsai Úr, gratulálok a VB ezüsthöz. Már sokan feltették a kérdést de ez nagyon fontos. Mi lehet az oka az idegenben szereplő játékosaink teljesítményének visszesésének? A szövetség milyen eszközökkel próbál/tud ez ellen tenni? És a legfontosabb, a döntő eredményétől függetlenül életemben sajnos először éreztem hogy büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok! Ezt nem lehet eléggé megköszönni.

    Mocsai Lajos (12) válasz erre | adatok | e-mail
    2004-01-14 15:14:54

    Gondolom, hogy a kedves kérdező a végjátékbeli taktikai statikus elemekre gondol, amelyek valóban nemkívánatos játékhelyzetet teremtett, ebben az időszakban a válogatott igen sokat (részben indokolatlanul) emberhátrányban volt a pályán, így a túlzottan kontrollált, dinamikáját vesztő statikus játék nem elfogadható és nem megengedhető. Miután a helycserés, pozícióváltásos támadási taktikai elemeket a csapat más időszakokban jól alkalmazta, a nehezített feltételek között ezek alkalmazása egyrészről begyakorlott, másrészről kötelező jellegű. Valóban a játékosok kezében van a labda és a döntés, hogy a meglévő taktikai alapjátékokból konkrétan melyiket játsszák, alkalmazzák. Meggyőződésem, hogy ezen a területen még mélyebb pszichológiai munkát kell kifejtenünk, hogy a csapat se pánikba, se apátiába a tét hatására ne kerüljön és a teljesítőképes tudás értelmében tudjon cselekedni.
    A befejező kérdésére valóban aggódva gondolok, hiszen a magyar női kézilabdasport az elmúlt hat világversenyen négy érmet szerzett, a legfényesebbtől a bronzig, így a sportágakat választó gyerekek tömegének, valamint a kézilabndázás felé fordult érdeklődőknek megfelelő képzési, média, anyagi támogatást kell elérnünk.


    rvs (14) válasz erre | adatok | e-mail
    2004-01-14 12:43:09

    6 - nem gondolja, hogy helyenként komolyabban kellett volna presszionálni Radulovicsot, illetve Görbiczet, hogy ne menjenek olyan sokszor bele nem felépített, illetve hamar ellőtt támadásokba? (nem sértés, vagy kritika egyikük felé sem, de sajnos gonosz lelkemben ezek a kérdések is megfogalmazódtak.) 7 ön mit gondol - egy ilyen vb után számíthat-e a magyar női kézilabdasport komolyabb figyelemre, illetve nagyobb mértékű támogatásra az állam, és a szponzorok részéről? (megérdemelnék.)

    Mocsai Lajos (11) válasz erre | adatok | e-mail
    2004-01-14 15:04:36

    Köszönöm gratulációját! Valóban én is úgy érzem, hogy a világbajnoki döntőben játszani óriási lehetőség és megtiszteltetés egy sportág számára. A világbajnokságon kb. tizenkét csapat azonos föltétellel küzdött az érmes helyezésekért és a végelszámolásban ezek közül három-négy egykori világverő csapat nem is lesz ott az olimpián. A kézilabdát játszó fiatalok száma valóban enyhén visszaesett az utóbbi években, de elmondható, hogy az igazolt versenyzők tekintetében az első három-négy sportág között van tartósan Magyarországon. Az elért eredményt azért is tartom kiugrónak, hiszen csapatunk átlagmagasság-deficitét, egy-egy pozícióhoz szükséges kiemelkedő erejű, magasságú és tömegű játékosok hiányát például egy hatalmas termetű beállós nemlétét igen nehezen tudjuk kompenzálni. Szomorú hír, hogy Bohus Beáta (30 év felett), Kulcsár Anita mögött nemzetközi képességű beálló játékos személyisége még csak nem is körvanalazódik. A játék gyorsulása, a szabálymódosítások automatikusan magukkal hozzák az univerzális, sokoldalúan képzett játékosok nevelését, képzését. Az utánpótlás-nevelés egyik legfontosabb problematikáját érintette, amely szerint a fizikai adottságok a technika-taktikai perfekció, valamint a támadó- és a védőjáték azonos mértékű eredményes űzése elkerülhetetlen súlypontio kérdés. Köszönöm az előremutató gondolatmenetét.

    szülőföld (8) válasz erre | adatok | e-mail
    2004-01-14 11:13:08

    Tisztelt Mocsai Úr! Gratulálok a VB szerepléshez, az ezüstérem összességében nagyon jó eredmény! Kérdéseim: Meddig lehet ezt a szép sportágat a világ élvonalában tartani úgy, hogy a kézisek száma vetélytársainkhoz képest kiugróan alacsony? A kicsit távolabbi jövőben hogyan lehet a beállós személyét megtalálni? Kiket tart az olimpián legveszélyesebb ellenfeleknek? Örülök, hogy az utánpótlás is jó, de kellene több univerzális játékos.

  • Breki33
    #30
    énmeg a lányoktól, hogy nem kéne