61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #56056
    Ej-ej, Görbét "tz"-vel írni...

    Pedig kb. az általad is felsoroltakat kell felhozni és beépíteni az adott két poszton, más nagyon nincs, ezzel kell főznie NA-nak. Mondjuk Lucát nem látom esélyesnek és sajnos Piros már nagyon le van amortizálva, idén láthattuk. Nem lennék meglepve, ha a nyári lagzi után abba is hagyná. Pedig őt még elég sokszor meg tudta találni Görbe régebben, amikor még "egyben" volt.
    Őket kell "nyüstölni" és összegyúrni a többiekkel, gyakorolni és gyakorolni, nincs mese.
  • Isthy
    #56055
    Nem tudom mit művelt a Hamburg, hogy címvédőként képes volt otthon kikapni és ezzel kiesni...

    Ma este volt az utolsó nyolcaddöntő, ahol a Löwen 4 góllal (27-23) nyert a Kielce ellen és idegenben lőtt több góllal (idegenben 28-32 volt) továbbjutott. Landin ihletett formában védett, oroszlánrészt vállalva a csapata továbbjutásából.

    Holnap sorsolás Bécsben, az alábbi kalapbeosztások alapján:

    1. kalap: MKB-MVM Veszprém, THW Kiel, FC Barcelona, HC Vardar Szkopje
    2. kalap: Rhein-Neckar Löwen, HC Metalurg Szkopje, PSG Handball, SG Flensburg-Handewitt

    Ismerve az EHF-et nagy esélyt látok arra, hogy 2 német összekerüljön és ezzel biztosítva legyen legalább egy német csapat részvétele Kölnben. Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy a két szkopjei csapatot összesorsolják-e, ezzel ugyanígy biztosítva a macedón részvételt. Erre azért kisebb esélyt látok, mint az előbb említettre.
    A veszprémiek bárkit is kapnak, komoly javulásra lesz szükségük - főleg védekezésben - a Final Fourba jutás kiharcolásához.

    Holnap kiderül az is, hogy a Pick az EHF Kupában melyik ellenfelet kapja szintén a negyeddöntőben a Sporting CP (portugál) és a HCM Constanca (román) közül. Mindkettő ellen esélyesek, be kell húzniuk a Final Fourba jutást.
  • Gabess8
    #56054
    Igen kár lenne még véleményt mondani, mert ennek idő kell. Engem meglepett ez a negatív véleménye, főleg aki ennyire ismeri a sportágat. Igen nagy szükség van a szövetség támogatására és a sajtóéra, de ugye tudjuk tőlük mit várhatunk...
  • Maximus4
    #56053
    Ez azért nem semmi,hogy kiestek a BL-ből.

    Hamburg - Vardar Szkopje 29-30 (14-13)
    Továbbjutott: a Vardar Szkopje, 58-57-es összesítéssel.
  • primavis
    #56052
    Ez így van, de továbbra sem látom a két kritikus posztot hogy lehetne megoldani és kivel?
    - beállóban Szamoránszkyt/Czifrát/Mészárost nemhogy Görbitz, de még Szucsánszky sem tudja eredményesen megjátszani! Kisfaludy sem mutatott semmi biztatót;
    - jobbátlövőben, jó balos hiányában csak Tomori marad, Soós védekezésben használhatatlan, Planéta és Szekerczés s pláne Kovács nem bizonyitanak. Nem lesz könnyű dolga NA-nak, az biztos.
  • Isthy
    #56051
    Részletesebb vélemény

    A torna kísérleti jellegű volt, NA keresi a 8-9 alapembere mellé az 5-6 megfelelő társat, akikkel teljes lehet a keret. Most nem sokat talált, ahogy látom jóval többet várt. Én nem vártam sokat, 4 nap alatt nem lehet összeszoktatni azokat, akik alig játszanak együtt egész évben. Az újoncoknak több idő és lehetőség kellene, nem biztos, hogy most egyből le kellene írni őket. Persze sajnos időből és alkalomból valószínűleg idén sem lesz sok, pedig kellene. Nem irigylem NA-t, komoly feladatra vállalkozott, remélem azért sikerül neki összehoznia egy megfelelő keretet az EB-re és később Rióra. Jó lenne, ha kapna hozzá megfelelő támogatást is illetékes helyekről. Nem értékelek és nem "okoskodom" most sem, mert feleslegesnek tartom egyelőre. Majd az EB után beszélek NA és stábja munkájáról és a válogatott teljesítményéről. Addig hagyom őt is és a játékosokat is dolgozni. Vannak most is rengetegen - szokás szerint - akik már osztják az észt és ítélkeznek, lassan a legalja foci drukkerek szintjét behozva a kézilabdába is...
  • primavis
    #56050
    Két kritikus pont maradt a csapat összeállitásában: jobbátlövő és beálló, a többivel nincs gond, legfeljebb az összjátékkal támadásban és a védekezéssel. De ezek kijavithatóak gyakorlással. A két posztra hiányzó alapembert viszont nincs honnan beszerezni! Az EB-n csak úgy lehetnek esélyeink, ha ezt a problémát sikerül megoldania NA-nak.
  • kaloz174
    #56049
    "Hivatalos" beszámoló, benne a kapitány rövid véleménye.
  • kaloz174
    #56048
    +a
  • kaloz174
    #56047
    Ajánlom figyelmetekbe ezt történetet.
  • kaloz174
    #56046
    A mai meccs:
    Horvátország - Magyarország: 36:29 (17:11)

    Az összeállítás ez volt:
    Magyarország: Szikora, Kiss Éva – Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Görbicz, Kisfaludy, Takács, Soós, Bódi, Planéta, Mészáros, Kovacsicz, Tóth, Shatzl
    (forrás: onlajnok.com)
  • kaloz174
    #56045
    Lesz-e idő, lesz-e türelem, lesznek-e megfelelő alkalmak?
    Mert ha nem, minden hiába. Ez a helyzet (viszonylag sok csapatból jönnek össze a játékosok, viszonylag sok az újonc; új a szakmai stáb) ezt kívánná.
    Ha nem, minden marad a régiben. Ráadásul a hazai EB-től így nem várhatunk túl sok sikerélményt sem.

    Bizonyos jelek azt mutatják, hogy sok tapasztalat kell még...(Pl. miért kell Soósnak, akit egyébként is ismer a kapitány, 3 meccset játszani, miért nem lehet a meccsidőket elosztani? Remélem, később mindenkinek lesz lehetősége, hogy nem véletlenül hívták be a keretbe.)
  • Isthy
    #56044
    Csak az első félidőt láttam, annak alapján nekem az tűnt fel, hogy NA nem akar támadás-védekezés cserét. Ezért még Soós Viki is védekezett J2-ben és Kovács Anna is. Ennek is volt következménye a nem éppen acélos hátsó tevékenység. Ha végig ez marad a koncepció akkor az nálam üdvözlendő változás, a mai gyorsabb játékban nem nagyon férnek bele a cserélgetések. A gyors játékot előre szintén fel lehetett fedezni, sikerült 2-3 gyors gólt lőni. Szintén örömteli, hogy használta a csapat a szélt felállt fal ellen, bár leginkább a jobb szélt, jó lenne ha ez a másik oldalra is működne. A védekezés összerakásához sok idő kell, remélem én is hogy kapnak is rá lehetőséget (MKSZ!!!). Kiss Éva jól védett és így is 16 gólt kaptunk a félidőben, kell dolgozni rajta bőven.
    A mai harmadik meccsen sztem több szerepet kapnak a kiegészítőnek szánt játékosok, azért játszhattak tegnap kevesebbet. A teljes tornát tekintve fog sztem kiegyensúlyozottabbá válni a játéklehetőség.
  • Isthy
    #56043
    Az eperjesiek komoly szívességet tettek a szegedieknek. Ezzel a keddi sorsoláson a Pick egy csoport másodikat kap majd ellenfélnek. Nem kicsit könnyebb helyzet mint ha pl. a Montpellier jött volna a FF-ba jutásért.

    A csurgóiak sokáig vezettek, de végül vereséget szenvedtek Hannoverben (26-27) és ezzel nem jutottak tovább a negyeddöntőbe.
  • kaloz174
    #56042
    Na és a válasz:
    "Csoportelső a Pick Szeged! A Nantes kikapott Eperjesen.
    Tatran Presov - HBC Nantes 30-29 (16-10)"

  • kaloz174
    #56041
    Látva a válogatott mai produkcióját, vegyes érzéseim vannak. A legfontosabb, hogy remélem, lesz elég idő és türelem, mindenkiben, hogy a legjobb magyar játékosok újra, és nem véletlenszerűen, ütőképes együttest alkossanak.
    A mai meccs képe alapján az volt az érzésem, NA nem tudta eldönteni, hogy most akkor kísérletezünk, vagy inkább az eddigi mag mutassa meg, mit tud a horvátok ellen, egy esetleges győzelem reményében. Persze, ez csak egy érzés, biztosan nem így van, de mégis ez jött le számomra. Ha ugyanis cserélünk, akkor időt kellett volna adni a cseréknek, különösen, ha újoncokról van szó. Ebben valóban benne van, hogy még több lesz a sebezhető pont, de legalább az új kerettagoknak lett volna idejük a kezdeti görcsösséget leküzdeni. Sajnos, nem ez történt.
    A "sztenderd" keret elért egy bizonyos eredményt, vagyis velük vezettünk. Aztán amikor bejött egy-egy csere, látszólag akkor visszaestünk. (Más kérdés, hogy a régi kerettagok közül is csak páran hozták formájukat igazán az első játékrészben.) Nem ragozva túlzottan, szerintem ma az eredménynél fontosabb lett volna inkább az új játékosok kipróbálása egy jó ellenfél ellen, nem csak percekre. Így ugyanis szinte az lett a vége, hogy szinte egyikük sem hozta azt, amit a bajnokságban tudnak.
    Szóval felemás érzéseim vannak. Ezért írtam az elején, remélem, lesz elég idő és türelem a teljes keret, na és értem itt a szakmai stáb-csapat kapcsolatot is, összecsiszolására. Ha ilyen sok a változás, és ilyen sok helyről érkeznek a kerettagok, akkor ez elengedhetetlennek tűnik az eredményességhez, úgy gondolom.
    Egyébként még annyit, hogy kivételesen teljes mértékben egyetértettem Laurencz Laci bácsival. A védekezési szerkezet, amit ma láttunk, enyhén szólva sem működött megfelelően.
    Támadásban pedig, bár Görbe jó volt egyénileg, nem éreztem eléggé határozottnak szervező tevékenységét.

    Szóval elég zöld még ez a narancs. Ténykérdés viszont, hogy a miénk.
  • primavis
    #56040
    Kulcsár és Radulovics óta nincs kinevelve egy-egy jó játékos sem erre a két posztra! Ők pedig nem a tegnap óta nem játszanak!
  • Zóanagyvarázsló
    #56039
    Számomra reménykeltő volt, hogy egyáltalán Rea végre élesben gyakorolhatta a támadójátékot is :)
  • primavis
    #56038
    Várni én sem vártam, de valami reménykeltőt már igen! No ez hiányzott.
  • Zóanagyvarázsló
    #56037
    Én nem vártam, hogy ezt egy meccs alatt oldjuk meg. A behívott beállókat és nyilatkozatokat figyelembe véve ezt nyilván a kapitány sem várta.
  • primavis
    #56036
    Háát semmi változás az eddigiekhez képest a lányoknál! Nincs jobbátlövő, nincs beálló és nincs védelem.
  • ToCsEk
    #56035
    CRO : HUN
    30 : 28
  • Isthy
    #56034
    A Pick nagyon simán verte a svédeket 29-18-ra, a vendégeknek nem sok momentuma volt a mérkőzésen. A negyeddöntő megvan, a kérdés, hogy a csoportban az első vagy a második helyen végeznek.
  • Isthy
    #56033
    MKB-MVM Vesprém - Wisla Plock 31-26 (16-11)

    Gratulálok a veszprémieknek a továbbjutáshoz!

    Alilovicsnak nagyon sokat köszönhetnek a veszprémiek, kiválóan védett. A csapat rengeteg hibával játszott elöl, de hátul is volt gond nem kevés. Összesen 22 technikai hiba és eladott labda támadásban... Meg mellé vagy 5-6 kihagyott abszolút ziccer lerohanásból. Chema egészen gyalázatosan gyengén játszott elöl és hátul is, mégis őt erőltette Ortega, pedig Ruesga ezerszer hasznosabban irányított. Hátul a védekezés is nagyon messze van még a kívánatostól, a lengyel beállós nagyon élt a vonalon, plusz szinte nincsenek megállító-ütköző faultok. Rengeteg javítani való van, ha a negyeddöntőből is tovább akarnak lépni a Final Fourba.
    Egri Viktornak szóljon már valaki, hogy kézilabda meccset közvetít és nem közúti járműforgalmat. Állandóan záróvonalat emleget a hatos vonal helyett már jó néhány meccs óta.
  • Isthy
    #56032
    Hétvégi tv-s menü:

    MKB-MVM Veszprém - Wisla Plock
    Férfi BL nyolcaddöntő - Veszprém
    2014.03.29. 14:00 DigiSport1

    Pick Szeged - IFK Kristianstad
    Férfi EHF Kupa 6. forduló - Szeged
    2014.03.29. 16:00 DigiSport2

    Horvátország - Magyarország
    Női felkészülési torna
    2014.03.29. 18:00 Sportklub
  • Isthy
    #56031
    Részletesebb értékelés a kapitánytól
  • ToCsEk
    #56030
    Románia N 33-32 Németország N
    ez érdekes nem? németek ennyire leadták? wb-n nem tűntek rossznak pedig, mondjuk csak átlövőjük ért valamit ha jól emlékszek :)
    románok csövelnek fel?:D mondjuk nem úgy tűnik hogy selejtező csoportjukbol kijutnának
  • kaloz174
    #56029
    Na és a hivatalos beszámoló is.
  • kaloz174
    #56028
    MEgjött az első stat az "új válogatott"-ról:

    "HORVÁTORSZÁG B-MAGYARORSZÁG 25-28 (16-13)
    Umag, játékvezetők: Botincan, Rupcic.
    HORVÁTORSZÁG B: Kapitanovic, Besen (kapusok), Blazevic, Covic 3, Debelic 1, Dezic 5, Domjan 4, Frankovic 1, Havic 2, Jercinovic, Koznjak 3, Maljak 1, Marinovic 1, Masnic, Micijevic 3, Pavlovic, Posavec 1, Zadravec. Szövetségi edző: Renata Hodak.
    MAGYARORSZÁG: Víg, Szikora (kapusok), Bulath 5, Erdősi 5, Kisfaludy, Kovács A. 1, Kovacsicz 4, Mészáros 1, Orbán 1, Planéta, Schatzl 1, Soós 2, Szucsánszki 5, Takács, Tomori 2, Tóth G. 1. Szövetségi kapitány: Németh András.
    Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
    Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5."
  • Zóanagyvarázsló
    #56027
    Köszönöm, még meglátom, mit tehetek :) Ránézésre amúgy jónak tűnik, csak ha buszozás lesz belőle, akkor lesz némi kellemetlenség, kísértenek a helyközi menetrend emlékei, és változás tudtommal azóta sincs.
  • Isthy
    #56026
    Zó!

    Megvan az időpont, ha gondolod szervezheted a dolgokat, hogy végre eljuss Újvárosba

    Dunaújvárosi KKA - FTC-Rail Cargo Hungaria
    Bajnoki elődöntő 2. mérkőzés - Dunaújváros
    2014.04.15. 18:00
  • Isthy
    #56025
    Románok ohhh...

    Annyira jellemző. Ugye ez a meccs novemberben volt. Szánalmas... Ettől függetlenül a pénzükkel elintézhetik simán, hogy fél év után is lehessen óvni és megváltoztatni az eredményt. Nem lennék meglepődve...
  • Isthy
    #56024
    Gyors kézilabda

    "Az ETO kapusa mellett megemlítette a fiatalokat is, Szemerey Zsófit, Bíró Blankát és Csapó Kyrát szintén szemmel tartják."
  • Breki33
    #56023
    A legnagyobb !
  • Breki33
    #56022
    Az út elején

    http://keziszovetseg.hu/noi-valogatott/noi-valogatott-hirek/az-ut-elejen/?cikk=10652
  • Gabess8
    #56021
    Darnyi Tamás
  • Isthy
    #56020
    Ahogy látom a legilletékesebb is a veszprémiek gyenge védekezéséről beszél: Ortega a meccsről
  • Isthy
    #56019
    női válogatott felkészülés

    "A válogatottnak van tíz alapembere, ezt a létszámot jó lenne tizenötre emelni. Most az a legfontosabb feladatunk, derüljön ki, hogy akik most itt vannak, alkalmasak-e erre."
  • Isthy
    #56018
    Nincs ott megfelelő és stabil gazdasági és pénzügyi háttér egy NB I-es csapat több éves fenntartásához.
  • Isthy
    #56017
    Kelecsényi Ernő a Reggeli Startban

    Elvileg valóban erősebb Fradi várható, mint tavaly. Idén eddig ritkán láttuk tőlük az ezt alátámasztó játékot, de minden bizonnyal az ETO ellen bizonyítani akarnak és meglesz a motiváció.