61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #61144
    Ha jól olvastam a látványcsapatsportoknál a 2019-2020-as időszaktól lehetővé válik a sportcélú ingatlanok üzemeltetésének támogatása, tehát lehet fokozni az "okoskodást" az állami pénzekkel.

    Minden fórumozónak (kézi)sikerekben (is) gazdag új évet kívánok!
  • Gabess8
    #61143
    "Szép álom, hogy 1x majd megéri neki ismét a Kohászban játszani, ma, sajnos, nem úgy néz ki. :("
    Igen ez egy találó mondat szerintem Újvárosban, értem én hogy nem legyen légiós és egyet is értek vele, de talán lehetne picit másként is. Persze amíg a várost ennyire érdekli a kézilabda és ilyen a legfelső vezetés addig...,No meg amíg így lehet használni a TAO-t....
  • kaloz174
    #61142
    Tegnap született pár meglepő eredmény a női bajnokságban. Pl. a Siófok nk.válogatottja tul.képpen bukott a döntetlennel az MTK ellen.
    A magam részéről nagyon örülök, hogy a pocsék időjárás ellenére ott voltam az újvárosi meccsen. Egy ragyogóan küzdő, időnként még szépen is kézilabdázó fiatal gárda felőrölte a fehérvári légiósokat csapatát, és győzni tudott 5 góllal. Szép óév búcsúztató volt.
    A szünetben könnyek között búcsúzott nevelőegyüttesétől Klujber Keti. Szép álom, hogy 1x majd megéri neki ismét a Kohászban játszani, ma, sajnos, nem úgy néz ki. :(

    Vidám szilvesztert minden kedves fórumtársnak!

  • Isthy
    #61141
    Békés, Boldog Karácsonyt minden fórumozónak!
  • Zóanagyvarázsló
    #61140
    A hazai pályát tényleg elég rutinosan adták meg a piros lap utáni zavart leszámítva, de Borsos említett produkciójával annyira alulmúlta őket, hogy nálam ellopta a show-t. Mindazonáltal a "szokásosnál" nem volt elcsalósabb meccs, a norvégokat mindig is tisztelték, többet engedtek meg nekik védekezésben, Löke trükkjeiről nem is beszélve, és a házigazdába sem szoktak beleállni.

    A francia a védekezés viszont a második félidőben elég meggyőző volt. A férfiaknál már így is szinte ők a norvégok, nem örülnék, ha ez a nőknél is így lenne (akiknél most több címet is védenek). Ugyanakkor a norvégok címnélküliségének örülök, de a középdöntős meccseik alapján nem temetném őket.
  • Zóanagyvarázsló
    #61139
    Én azt hittem először, hogy azért nem lett jelölt, mert MVP-t csinálnak belőle (ami viszont így jobb helyre került), és ezt ilyen bénán leplezik. Aztán láttam, hogy Nze Minko is hiányzik.
  • primavis
    #61138
    Túl sok csigát ettek Fo-ban a nejével együtt! A dánok meg nagyon dörzsöltek voltak, Pinneau esetében nem kockáztattak, viszont a falbeli szabálytalanságokat többségükben a franciák javára ítélték meg, mind támadásban, mind védekezésben.
  • Isthy
    #61137
    Borsos szokás szerint hozza magát, bár azért ezt vitatni, ahhoz már pofa kell. Meg jön a 15 ezer ember előtt meg kell gondolni mit fújjanak szöveggel. Nem akartam leírni, de megteszem, hányingerem van tőle.
  • Isthy
    #61136
    Ha szükség van rájuk ők megoldják, hogy a kívánt eredmény születhessen.
  • primavis
    #61135
    A dán fehérnépek igencsak franciabarátok!
  • Isthy
    #61134
    Borzasztó színvonalú volt a második félidő, méltatlan egy eb bronzmeccshez.
  • primavis
    #61133
    Ezt a kabarét amit a hollandok műveltek a második félidőben!!! A románok sem voltak jobbak e téren, de tőlük várható is volt.
  • Isthy
    #61132
    Ez az all star az utóbbi évtizedben eléggé megkérdőjelezhető, a jelző amit használtál rá nincs ellenemre. Sztem mindenki számára elfogadható, hogy az eb legjobb balátlövője nem is volt a jelöltek között. Nem szeretem Neagut, de ez neki járt volna. Persze más posztokon is született érdekes eredmény.
    Mindezek mellett gratulálok Háfrának! Ilyen fiatalon - 20 évesen - utoljára bizonyos Görbicz Anita lett all star tag, anno Zágrábban.
  • Zóanagyvarázsló
    #61131
    Mindig is bulvárszínvonalú szokott lenni az all-star, de különösen érdekes, hogy éppen amikor már a szurkolói szavazatok is számítanak, válogatottklént csak egy-egy játékos került be, tőlünk Háfra:

    Kapus: Amandine Leynaud (Franciaország)
    Jobbszélső: Carmen Martín (Spanyolország)
    Jobbátlövő: Alicia Stolle (Németország)
    Irányító: Stine Oftedal (Norvégia)
    Beálló: Crina Pintea (Románia)
    Balátlövő: Háfra Noémi (Magyarország)
    Balszélső: Majda Mehmedovics (Montenegró)
    A legjobb védő: Kelly Dulfer (Hollandia)
    A torna legértékesebb játékos (MVP): Anna Vjahireva (Oroszország)

    Meglepő volt, hogy a díjakkal mindig kényeztetett Neagut a legjobb ötbe se jelölték a posztján. Számomra a legnevetségesebb, hogy a legjobb teljesítményt heteslövésben nyújtó Carmen Martin lett a torna legjobb jobbszélsője. nagyon jó szélső, de ennél gyengébb torna nem rémlik tőle.
  • Isthy
    #61130
    Végül is könnyű ellenfelet kaptunk, bár egyik sem lett volna igazából problémás.
  • Isthy
    #61129
    Nemzetközi kupaküzdelem változások 2020-tól
  • primavis
    #61128
    NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SELEJTEZŐ
    A PÁROSÍTÁSOK
    Horvátország–Németország
    Dánia–Svájc
    Svédország–Szlovákia
    Fehéroroszország–Norvégia
    Szerbia–Lengyelország
    Csehország–Montenegró
    Macedónia–Szlovénia
    Ausztria–MAGYARORSZÁG
    Spanyolország–Izland
    Az elöl álló csapatok kezdik hazai pályán a párharcokat.
    Szerencsés sorsolás, de lesz pár érdekes párharc!
  • Isthy
    #61127
    Az az erősítés szó szerint az. Mondjuk nekem vannak fenntartásaim az ő szereplésével kapcsolatban.
  • Zóanagyvarázsló
    #61126
    Plusz, ha a vb-győztes és az Eb-győztes ugyanaz lenne, mint legutóbb is, akkor az Eb-2. szintén egyenesen kijut. tehát akkor sem érné hátrány Európát. Illetve úgy tudom, ha Ausztrália nem jut a legjobb 12-be (amire a legújabb erősítésükkel talán lehet esélyük), akkor legjobb kontinensként egy harmadik hely is járna.

    Ugyanakkor éppen a sok európai csapat miatt ki lehet fogni a selejtezőn erős ellenfeleket, többet is egy csoportban. Remélhetően Dél-Korea Ázsiából közvetlenül kvalifikálja magát, mert Kína vagy Kazahsztán nem igazán veszélyes, a Japánok pedig házigazdaként már kinn vannak.
  • Isthy
    #61125
    Azért ez a 7. hely elég értékes az olimpiai kvali szempontából is.

    "A 2020-as tokiói ötkarikás játékok biztos résztvevője lesz a házigazdák együttese, illetve a jelenlegi Európa-bajnokság és a jövő évi kumamotói világbajnokság aranyérmese. Selejtezőt játszhat a világbajnokság 2-7. helyezettje, valamint további két válogatott Európából: a mostani kontinenstorna azon két legjobb csapata, amely a vb-n nem kerül a hét közé."
  • Isthy
    #61124
    Bejött a sima francia győzelem egy szoros első félidő után. A hollandok nem tudtak felnőni a feladathoz.
  • Isthy
    #61123
    Egy nekem nagyon nem tetsző dolog, amit megfigyeltem az eb alatt. Megy a játék a pályán, közben üvölt a zene a csarnokban és ez rendszeresen előfordult szinte minden meccsen többször. Ezt milyen barom találta ki?
  • Isthy
    #61122
    A másik elődöntőben a franciák nyernek, mert ott lesz a hazai pálya, ha szükség lesz rá. Csak akkor nem, ha annyival jobbak lesznek a hollandok, hogy már besegíteni is felesleges lenne nekik. De ezt én nem hiszem, még a sima francia győzelmet is nagyobb esélyűnek látom.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.12.14. 19:21:22
  • Isthy
    #61121
    A románok a szünetig pariban voltak az oroszokkal, akik eléggé szétszórtan - főleg védekezésben - játszottak. A második félidőben jobb lett az orosz védekezés és ezzel együtt a kapusteljesítmény is, az oroszok el is léptek és eldöntötték a meccset.
  • Isthy
    #61120
    Egyik csapat ellen sem szabad, hogy probléma legyen. Sztem teljesen mindegy, hogy kit kapunk.
  • primavis
    #61119
    NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SELEJTEZŐ
    1. KALAP: Dánia, Spanyolország, Németország, MAGYARORSZÁG, Montenegró, Norvégia, Szlovénia, Szerbia, Svédország
    2. KALAP: Ausztria, Horvátország, Csehország, Lengyelország, Fehéroroszország, Izland, Macedónia, Svájc, Szlovákia
    Holnap 16.30 kor van a húzás, három csapatot azért jó volna elkerülni a 9-ből (cseh, horvát, lengyel), de ha mégis, akkor sem szabad probléma legyen a két meccs.
  • Isthy
    #61118
    Snelder

    Ahogyan várható volt meg kellett műteni, ebben az idényben már nem fog pályára lépni.
  • Gabess8
    #61117
    Most sikerült többet látnom a tornából mint általában szoktam, és valóban bizakodásra ad okot amit láttam. Remélem hagyják a stábot tovább haladni az úton.
  • Gabess8
    #61116
    Igen ez már vissza játszás pillanatában látszódott hogy nagy baj lehet.
  • primavis
    #61115
    Igen, a ma reggeli orvosi vizsgálat konfirmálta a térdszalag szakadást. DE van egy másik hatása is ennek az EB-n s a BL-en való szereplésen kivül is, ugyanis a CSM-nek ott a nyakán a Valcea és a Craiova, amelyek így helyzetbe kerülve a két klasszis átlövő (Kurtovic és Neagu) hiánya következtében, akár ki is szoríthatják a CSM-t a jövő évi Bl indulásból!
  • Isthy
    #61114
    Nem csak az elődöntőben hanem sehol sem vagy fél évig.
  • smith09 #61113
    Azért most nem lennék a svédek helyében.
  • primavis
    #61112
    Neagu visszatért a kórházból a többiekhez, de nemigen fog tudni játszani az elődöntőben. Bazaliut hivták be helyette.
  • Isthy
    #61111
    Norvég-svéd északi derbi lesz az 5. helyért.
  • Isthy
    #61110
    A hollandok simán nyertek, ezzel csoportelsőként elődöntősek. A norvégokat nem juttattuk az elődöntőbe, a románok végeztek a csoport második helyén.
    Mi pedig a 7. helyen zártuk az eb-t, amiért nagy gratuláció jár a csajoknak! Ez bravúros teljesítmény, le a kalappal a csapat előtt! A vb-t illetően reményt keltő dolgokat láttunk, jönnek a fiatalok és teljesen megérdemelten helyet követelnek maguknak. A 2-3 visszatérővel és még 1-2 újabb fiatal beépítésével és tapasztalat szerzésével egész jó kis csapatunk lehet a vb-re.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.12.12. 22:33:43
  • primavis
    #61109
    Tisztázódni látszanak a végső helyezések: a franciák nagyon vezetnek (10), a hollandok is (6 góllal) az utolsó percekben, tehát orosz-román, francia-holland meccs lesz, az 5-helyért nem néztem ki lesz a norvégek ellenfele (svéd, szerb?).
    A jövőt nézve, a mostani keretből kikerül Orbán, PBB, Kazai, esetleg Tóth is és bejöhet Tomori (ha olyan formában lesz), Klujber, Pásztor, Klivinyi, Kácsor, Puhalák, Márton s ki tudja még ki a fiatalok közül. Velük évekre lehet majd számolni.
  • Zóanagyvarázsló
    #61108
    Közben leesett, hogy a holland pontszerzés jó a románoknak.
  • Zóanagyvarázsló
    #61107
    Az ETO-tól így valószínűleg oda-vissza kikapnak. Ha két ponttal többet veszítenek, mint a Vipers (nem borítékolható, de nem is irreális), talán csak csoportharmadikok lehetnek. Mi csak matematikailag foghatjuk be őket, nekünk marad a Rosztov. Mindenesetre bárki ellen megizzadhatnak még a Final Fourba jutásért, lehet, hogy a mi águnkról a Vipers lesz ott. Persze az még jobban hangzana, ha a mi águnkról minden nem bukaresti csapat bejutna.
  • Zóanagyvarázsló
    #61106
    Ha a hollandok pontot szereznek, akkor a románok csak az 5. helyért játszhatnak, ahol Neagu nélkül nagyon nehéz dolguk lesz.

    A mi lányainknak pedig gratulálok, a pontos végső helyezéstől függetlenül eredményekben és mutatott játékban is túlteljesítették az elvártakat! Ma is jók voltunk, de a fáradt románok is jól hozták magukat, nyilván előnyt jelentett számunkra a plusz pihenő, de jó meccsen nyertünk. És szerencsére a magyar játékosok is pozitív élményekkel térhetnek haza, főleg a Lukács Vicának kellett az ősze után ez a kis lelki tréning, de a nála is fiatalabbaknak is lesz miből építkeznie.

    Csak azt sajnálom, hogy a norvégokat elődöntőbe juttattuk, de minden nem jöhet össze egyszerre :) A vb-t illetően is reménykedésre adnak okot a látottak, egy-két hiányzó visszatértével és további fiatalokkal tudunk hova erősödni, pláne hogy a csapat egy része a kora alatt már egy év alatt is sokat fejlődhet. Elvileg a selejtezőben nem jöhet papíron erős ellenfél.
  • Isthy
    #61105
    Ezzel a bukarestieknek is szinte annyi a BL-ben, hiszen Kurtovics és Neagu kiesésével durván meggyengültek.