61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #56259
    Boldog szülinapot Anita! További sikereket, egészséget és elképzelhető minden jót.



  • Isthy
    #56258
    Igen, már anno az Itxakot is nagyon jól összerakta, tkp. világsztárok nélkül jutottak el a BL döntőbe. El kell ismerni, nagyon tud csapatot csinálni.
  • Isthy
    #56257
    Grat a veszprémieknek a bajnoki címhez!
    Most már készülhetnek a Final Fourra, van rá 2 hetük.
  • Isthy
    #56256
    Ha esetleg valaki nem látta volna:

  • Zóanagyvarázsló
    #56255
    Azért amellett nehéz elmenni, hogy kimegy az ember a csarnokba, és frusztrált, szenvedő arcokat lát. Mármint nem csupán a nézőtéren helyet foglaló "fizető vendégeknél", hanem a pályán is. Az eredmény egy dolog, a produkció miatt viszont én szégyellem magam. Meg néha azért is, hogy mintegy megszokásból tapsoltam meccs végén. Hazugság volt részemről.

    Azért elmegyek Győrbe is, de hülye lennék kicsit is bízni benne, hogy a hit nélküli játékosaink bármire jók lehetnek. Ők már régen feladták, ez tény.
  • Zóanagyvarázsló
    #56254
    Szerintem Martin az alábbi felsorolásból kiemelkedik. Már az Itxako is egy borzasztóan összerakott csapat volt, az ETO is az lett. Fantasztikusan erős a győri keret, de a kispadon is nagyon erősek, már az érkezése bejelentésekor azt mondtam, hogy ő az ETO legkomolyabb igazolása.
  • primavis
    #56253
    a fradi problémája pontosan fedi (illetve okozza) a válogatottét is! Ott lyukas a keret ahol az ETO erős (kapus, jobbátlövő, beálló-légiósok révén).
    De minderre rányomja a bélyegét +-ban Tomori teljes formánkivülísége ebben a szezonban /versenyévadban. Ha ezen a három poszton nem fog tudni javítani Elek/Németh és Tomorit formába hozni, akkor megint nem lesz eredmény. Szikora, Szekercés nem váltották be a reményeket, Czifra visszaesett.
  • Breki33
    #56252
    AZ EDDIGI MAGYAR BAJNOKOK FÉRFI KÉZILABDÁBAN

    22x Veszprém
    14x Bp. Honvéd
    5x Bp. Spartacus
    4x Elektromos, Tatabánya
    3x Vörös Meteor, Rába ETO
    2x Bp. Dózsa, Pick-Szeged
    1x VM Közért, Debreceni Dózsa, Dunaferr


  • kaloz174
    #56251
    Ezt a meccset nem láttam. Reméltem, hogy legalább hazai pályán nyer a Fradi, hogy érdekesebb legyen a párharc.
  • Isthy
    #56250
    FTC - ETO 25-32 (10-18)

    Grat az ETO-nak a győzelemhez!

    A szünet után 3 perc alatt meglett a közte 10 gól az ETO javára, majd a félidő közepére 12 gólosra nőtt az előnyük (16-28). Ekkor Ambros Martin behozta szinte a teljes B sorát kapussal együtt és ez tette lehetővé, hogy a végére felzárkózzon a Fradi.
  • Isthy
    #56249
    FTC - ETO 10-18 a félidőben

    Az első percekben volt egyenrangú ellenfél a Fradi, azután 3-3-ról gyorsan 3-7 lett, Elek Gábornak időt is kellett kérnie. De nem tudott zárkózni a Fradi, hanem az ETO tovább növelte a különbséget, ami a szünetre tekintélyesre nőtt. Hátul és elöl is jobbak a győriek, egyelőre úgy néz ki a Fradi nem képes komoly ellenállásra.
  • primavis
    #56248
    Szerintgem nem a tudásbeli különbség a döntő, hanem a csapattagok hozzáállása az! Másként viszonyulnak egy külföldihez, ahogy az is hozzájuk. Nem látnám hogy Pastor valami különlegeset is tett volna a szegeddel, amire magyar edző képtelen lenne, de hasonló a helyzet Ortegaval is. De a legjobb példa KEB és Ambros Martin esete a Győrnél. Hogy a kisebb csapatok külföldi edzőiről már ne is szóljunk.
    Kiváló egyéni teljesítmények nélkül sehol sem lenne eredmény, csak Mocsaira, Kovácsra, stb. másképpen hallgatnak mint egy külföldire. Fociban, kosárlabdában sincs másként. Csak vízipolóban van egyelőre kivétel.
  • Isthy
    #56247
    Úgy látom megkergült a fórummotor szerkesztés funkciója...

    Breki!

    A korábbit légyszi töröld ki!
  • Isthy
    #56246
    A bajnoki bronzcsata első mérkőzésén: Érd - Dunaújvárosi KKA 23-23 (10-13) büntetőkkel 27-26

    Nagy csatát hozott a mérkőzés, inkább mint szép játékot. Plusz sajnos egy súlyos sérülést is, ami nagyon nem jött nekünk jól. Csapó Kyra 10 perc után megsérült a bal térdén (keresztszalag) egy védés közben és úgy fest több hónapos kihagyás vár rá. Ő volt a sokkal jobb formában lévő kapusunk... Kiegyenlített első 20 perc után nekünk sikerült jobban zárni a félidőt és 3 gólos előnnyel térhettünk pihenőre. A szünet után sajnos gyorsan egyenlítettek a hazaiak és utána még vezettek is, de sikerült egyenlítenünk, majd megfordítanunk a meccset. 21-18-nál kezdtünk reménykedni, de végül az utolsó 2 percben kapott 2 kiállításunknak köszönhetően az érdiek a legvégén kettős előnyben egyenlítettek. A büntető párbajban azután a hazaiak bizonyultak jobbnak.
    Sajnos a kapusok teljesítményében is, mert Januriknak kb. kétszer annyi védése volt a meccsen mint Vivinek. A védekezés rendben volt, a támadójáték sajnos kevésbé. Nagyon sokat erőlködtünk középen átlövésekkel, pedig szélről - amikor eljutott oda a labda - eredményesek voltunk.

    Gratulálok a csapatnak, nagyon szépen helytálltak az esélyesebb hazaiak csarnokában és csak egy nagyon pici hiányzott a bravúrhoz.

    Szerdán hazai pályán vissza lehet vágni és egyenlíteni a párharcban. Ehhez kell a mai védekezés és egy összeszedettebb támadójáték. Valamint sokkal jobb teljesítmény a kapuban Vivitől. Mert Kyra már nem lesz, Pisák Reni is műtét után van, tehát csak a junior kapusunk lenne bevethető...
  • Isthy
    #56244
    Az a híres - mára legendává váló - "padló eset" Most, 32 év után újra esély nyílik a duplázásra.
  • Isthy
    #56243
    Mármint az a 2 Budu szurkoló aki ellen ítéletet hoztak. Én úgy olvastam, hogy 3 évig vannak eltiltva itthoni kézi sportrendezvényekről.
  • kaloz174
    #56242
    Egy kis nosztalgia:
    1982.05.09. Budapest, Fáy u.
    Vasas SC–Radnicski Beograd 29–19 (13–8)
    A BEK győztes csapat: Őriné – Barna 1, Gódorné 7, Csíkné 3, Liskáné Balogh Zs., Sterbinszky 8, Gombai 3. Cs: Rácz M. (kapus), Angyal 6, Brinzay, Kuruczné 1. Edző: Mocsai Lajos

    Origo összeállítás.
  • ToCsEk
    #56241
    budu drukkerek 4évig ki vannak tiltva Magyarországról
  • Isthy
    #56240
    Boldog anyuka egy tüneményes babával
    Láttam az előzetest, élvezte a kamerát a kis hölgy A műsor szombaton 12:30-tól lesz.
  • Breki33
    #56239
    nagyon jó képek
  • Breki33
    #56238
    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20140509-palinger-katalin-megmutatta-kislanyat.html#
  • Isthy
    #56237
    Hétvégi tv-s menü:

    FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO
    Női bajnoki döntő 1. mérkőzés - Budapest
    2014.05.11. 12:20 RTL Klub

    Pick Szeged - MKB-MVM Veszprém
    Férfi bajnoki döntő 2. mérkőzés - Szeged
    2014.05.11. 19:15 SportKlub
  • Isthy
    #56236
    A SI fotósai felmehettek a pálya fölé is és az onnan készült képek újdonságnak számítanak és elég érdekesek. A 15 képből álló galéria itt megtekinthető.
  • Breki33
    #56235
    Már Amerikában is komoly érdeklődés van a kézilabda iránt! Az egyik legnagyobb amerikai online magazin, a Sports Illustrated részletes képes beszámolót közölt a Final Four-ról, valamint a hét fotói közé is bekerült egy Győri kézis kép a négyes döntőről! Ez Magyarország és a Kézilabda nagy sikere!

  • Isthy
    #56234
    Javítanám az időpontot, vasárnap este lesz a szegedi meccs.
  • Isthy
    #56233
    Minden bizonnyal egy újabb lehetőség a pénz menekítésére és tisztára mosására, ráadásul egy újabb sportág támogatásának égisze alatt. Plusz ugye mindez a szláv testvéreiknél zajlik, ahol valljuk be jóval könnyebb egyéb huncutságokat is elkövetni a lóvéval mint mondjuk nyugaton. Jól megy a Gazpromnak na, nem elég a foci BL...
    Azért nem lennék orosz milliárdos, egyik pillanatban még vígan éled a világod, a következőben meg lehet már alulról szagolod az ibolyát, mert útban voltál egy másik hasonszőrűnek...
  • Isthy
    #56232
    Bár ő kívülről nézte, de így sem nagyobb problémája a csapatának. 20 percig jól tartotta magát a Pick, azután a félidő záró 10 perce nagyon a veszprémieké lett és a szünetre 6 gólos előnyt csináltak a döntetlenből (15-9). A 2. félidő elején még tovább növelték az előnyt ami 8 gólra hízott 5 perc alatt (19-11), a félidő közepére pedig meglett a közte 10 gól. A záró negyedóra már csak formalitás volt, végül sikerült a Picknek 10-en belül maradni (30-21).
    Szombaton kora délután jön a 2. meccs Szegeden és a Picknek össze kell kapnia magát, ha nem akarja, hogy náluk ünnepelje a bajnoki címet a veszprémi csapat.
  • Breki33
    #56231
  • Gabess8
    #56230
    Mi a jó a SEHA ligában az Oroszoknak?
  • Breki33
    #56229
    Nándinak jobbulást !!!!!!!
  • Isthy
    #56227
    Hírmix

    Az MKSZ május 6-i üléséről:
    "A testület felhatalmazta Vetési Iván elnököt és Kelecsényi Ernő elnökségi tagot, hogy kezdje meg az egyeztetéseket az Európai Kézilabda Szövetséggel a 2015-ös női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének megrendezéséről."

    SEHA Liga

    Van ám variálás rendesen a ligához csatlakozás miatt a bajnokságban. A Veszprémnek és a Szegednek minden bizonnyal nem lesz rossz ez a változás, többet tudnak komolyabb csapatokkal játszani. Ha már a két csapat szóba került:

    MKB-MVM Veszprém - Pick Szeged
    Férfi NB I bajnoki döntő 1. mérkőzés - Veszprém
    2014.05.07. 20:00 SportKlub

  • Gabess8
    #56226
    Légy szíves írj egy nevet ki az a kiemelkedő Magyar szakember aki képes egy csapatot felkészíteni a győzelemre. Szerintem nem tudsz mert nincs ilyen jelenleg itthon. Egyértelmű, hogy korszakváltás kell.
  • Isthy
    #56225
    Ahogy olvasom a "Varvari" itt lévő csoportjának tegnapi rendbontása az EHF-et is érintette:

    "A székdobálás közben eltalálták a pálya szélén tartózkodó JJ Rowlandot, az EHF kommunikációs vezetőjét is, aki könnyebb sérülést szenvedett."
  • Isthy
    #56224
    Úgy fest komolyan akarják az NB I-es szereplést, ennek fényében próbálják alakítani a dolgokat. Akkor már csak a "nyugati" oldal kérdéses, rajtuk múlik, hogy az MTK-BSE idén is megússza-e a másodosztályt.
  • Breki33
    #56223
    Königin Anita - Traumtor & Triumph

    http://www.laola1.tv/de-at/video/koenigin-anita-traumtor-triumph/182584.html
  • kaloz174
    #56222
    Szegedi tervek és igazolások, már a következő szezon jegyében.
  • kaloz174
    #56221
    Gratulálok az ETO-nak. Valóban nem volt kérdés, hogy jelenleg ők a legjobb csapat Európában.
    Nagyon elgondolkodtató viszont, hogy miért képesek spanyol edzők mentálisan jobban felkészíteni csapatokat, mint a magyar szakemberek...Bár végül is mindegy, miért. Át kellene venni a titkokat, ha már testközelből lehet tőlük tanulni. Más kérdés, hogy lehetséges-e, vagy ehhez nemzedékváltás szükséges, vagy egy újra nagyon sok tehetséget felvonultató generáció. (Lehet, hogy pesszimista vagyok, de szerintem sokat kell még várnunk, hogy a valóban magyar kézilabda ott legyen újra a legjobbak között, ami a női vonalat illeti.)
    (Mint látom, nem csak én voltam jelen a nagy eseményen. :) Szerencsére sok legenda, neves szakember érezte úgy, hogy ott kell lennie, jó volt őket látni "élőben". Az egykori Dunaferr-es játékosokkal arra emlékeztünk, hogy pl. ők 15 évvel ezelőtt éltek át hasonló élményeket. )
  • Breki33
    #56220
    na azért

  • Breki33
    #56219
    Következő tippkérdés, vajon a holnapi NS címlapján a győri lányok lesznek-e vagy a focisták?
  • Isthy
    #56218
    Adzsics nyilatkozata:
    „Megérdemelte a Győr a trófeát, mert egész évben képes volt klasszis teljesítményt nyújtani, de mi is sikeres szezonon vagyunk túl. A Győr tapasztaltabb volt nálunk, mi nem ütöttük meg a szükséges szintet. Jó tanulópénz volt, remélem jövőre jobbak leszünk."

    Nagyon szemléletes nyilatkozat, nem tudom megállni gonoszkodás nélkül a kiemelt részt: ha nem lehetett ütni ahogy szokták, akkor nem sikerülhetett a várt szint