61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #56944
    Férfi kapitányság és Mocsai

    Érdemes elolvasni
  • Isthy
    #56943
    Mai tv-s program:

    MKB-MVM Veszprém - PPD Zagreb
    SEHA Liga 7. forduló - Veszprém
    2014.10.22. 18:00 Pro4

    Érd - Dunaújvárosi KKA
    Női NB I 7. forduló - Érd
    2014.10.22. 19:00 Duna TV
  • Isthy
    #56942
    A kupában éppen ez a szép, a kicsik is messzebb juthatnak. A tabella utolsó 3 helyezettje és egy alsóbb osztályú csapat is benn lehet a 8 között.

    A siófokiak nem lehetnek boldogak a sorsolás láttán... Viszont ma a bajnokin biztosan nyertek Békéscsabán és megerősítették a 3. helyüket a tabellán.
  • kaloz174
    #56941
    Sosem kedveltem ezt a sorozatot. Most is elég furán néz ki a következő párosítás:

    2014. november 5. szerda
    Budaörs KC - Kecskeméti NKSE
    FTC-Rail Cargo Hungaria - Mosonmagyaróvári KC SE
    Eubility Group Békéscsaba - Dunaújvárosi Kohász KA
    Fehérvár KC - Érd
    Vasas SC - MTK-Budapest
    Pénzügyőr SE - DVSC-TVP-AQUATICUM
    Haladás VSE - Szeged KKSE
    Siófok KC - Galerius Fürd - Győri Audi ETO KC
  • Isthy
    #56940
    Mai tv-s program:

    Békéscsabai ENKSE - Siófok KC
    Női NB I 7. forduló - Békéscsaba
    2014.10.21. 19:00 Duna TV
  • Isthy
    #56939
    Nem is baj, hogy az elméletnél fog dolgozni, ahhoz ért, a gyakorlati részben voltak problémái. Persze a körülmények, ahogyan odakerül az elég "érdekes"...
  • Breki33
    #56938
    Legyünk regionális kézi nagyhatalom

    BL-győztes a Győr, EHF-kupát nyert a Szeged, Final Fourba jutott a Veszprém: kézilabda-klubcsapataink remek évet tudnak maguk mögött. A férfiválogatott viszont nem lesz ott a katari vébén, így veszélybe került az olimpiai szereplése, a női pedig nehéz felkészülés után várja a decemberi, hazai rendezésű Eb-t. Mocsai Lajos szerint továbbra is az a cél, hogy regionális kézi nagyhatalom legyünk. A férfiválogatott éléről távozó szakember az Origónak beszélt a klubok és a válogatott viszonyáról, egykori játékosáról és mostani utódjáról, Talant Dujshebaevről, a koperi bukásról és a Testnevelési Egyetem rektori címére beadott pályázatáról.!


    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20141009-mocsainterju.html
  • kaloz174
    #56937
    Gratulálok minden győztes, ill. továbbjutó csapatunknak. Csak a győriek meccséből láttam valamennyit. Kovacsics Anikó nagyon elemében volt.
    (Az ellenfél is ismerős volt, vendégünk volt a Kohász-kupán, nyáron. Akkor a Fehérvár, pl. verte őket szintén. Az oroszokkal döntetlent játszottak.)
  • ToCsEk
    #56936
  • Isthy
    #56935
    Németh András a DigiSport stúdióban

    A keret már nagyjából összeállt, a kérdéses posztokon a bajnoki illetve a BL szereplés dönthet. A cél a 4 közé jutás.
  • Isthy
    #56934
    Ahogy látom a Pick szépen megoldotta a feladatát és magabiztosan győzött. A veszprémiek a balátlövőik nélkül megszenvedtek Celjében, de sikerült nyerniük és továbbra is vezetik a csoportot. A férfi BL-ben most 1 hónap szünet következik, lehet javítani a sérültek állapotán Veszprémben.
    A fürediek szép győzelmet arattak idegenben a hazai 2 gólos vereség után. Edzőjük szerint fegyelmezett és nagyon jó csapatjátékot mutattak. A Tatabánya a vártnál nehezebben jutott túl luxemburgi ellenfelén, jó végjátékkal. Az orosháziak simán megoldották a továbbjutást. Egyelőre minden férfi csapatunk áll még az összes kupában, sorsolás (EHF Kupa, 3 magyar csapattal) holnap Bécsben.
  • Isthy
    #56933
    Még kicsit idény eleji BL formában játszott az ETO, de nem most kell a csúcsformában lenni. Így is sima győzelem lett a vége. Az első 20 percben a védekezés borzasztó volt, utána már sokkal jobb szintre emelkedett. A támadójáték nagyjából rendben volt, bár ott is voltak hullámvölgyek. Kovacsics Anikó rendben volt és Szepesi is jól szállt be a balszélen, viszont a másik oldalon a szélsők nagyon nem jól muzsikáltak. Amorim és Löke vitte a csapatot Kovacsics mellett, Görbe viszont nem alkotott nagyot. Grubisics szépen belejött fokozatosan a meccs folyamán. Szimó még nagyon nem találta a helyét a pályán a csapatban. Biztosan nem sokat gyakoroltak még vele, Müller ujjsérülése "hozta be" őt a pályára. Szen elöl is szerzett gólokat és hátul is belejött szép lassan a szünet után.
    Szép lassan lehet fejlődni a tavaszig, Martin megmutatta tavaly, hogy meg tudja csinálni ezt.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2014.10.20. 11:13:01
  • kaloz174
    #56932
    Sikeres kézis hétvége:
    Összefoglaló
  • ToCsEk
    #56931
  • kaloz174
    #56930
    A ffi B-válogatott programja Rioig.
    Vajon a női szakágban is várható hasonló? A magam részéről hasznosnak tartanám.
  • Isthy
    #56929
    Zsiga Gyula a női BL-ről

    Az ETO esetében nálam is a kapus poszton fog leginkább múlni a végjátékban a címvédés. Én is azt a 4 csapatot látom esélyesnek, amiket ő (ETO, Bud, Vardar, Larvik).
  • Isthy
    #56928
    Hétvégi tv-s program:

    MOL-Pick Szeged - Kadetten Schaffhausen
    Férfi BL D csoport 4. forduló - Szeged
    2014.10.18.18:30 DigiSport1

    RK Celje Pivovarna Lasko - MKB-MVM Veszprém
    Férfi BL C csoport 4. forduló - Celje
    2014.10.18. 20:30 DigiSport1

    Győri Audi ETO - HC Lokomotiva Zagreb
    Női BL C csoport 1. forduló - Győr
    2014.10.19. 19:00 DigiSport1

    Csak az ETO meccsét látom vasárnap este, a többi kimarad más program miatt.
  • Isthy
    #56927
    Olvastam még szerdán este. Vannak benne érdekesebb részek és utólagos kiemelések, amik az eredetiben nem voltak.

    Egy ugyanerről szóló másik cikkben azt láttam, hogy már csak a franciákkal fogunk játszani az EB előtt. Arról volt szó, hogy a hollandokkal is megmérkőzünk. Nagyon jó lett volna, mert ők olyan "futós" csapat mint a dánok és a norvégok, jó felkészülés lett volna a középdöntőre. Nem tudom miért marad el...
  • kaloz174
    #56926
    Nem tudom, olvastátok-e ezt az értékelést NA megközelítésében? Én ma találkoztam vele, hátha valakinek még új, rajtam kívül is.
  • Isthy
    #56925
    Az elmúlt időszak megszokott kerete, Iváncsik T. és Putics nélkül, pár plusz fiatallal. De mást igazából nagyon nem is várhattunk. Nagy Laci nem fog játszani a selejtezőkön a most összeszedett sérülése miatt és sztem Lékai sem jön rendbe. Nem lesz egyszerű dolga Dusebajevnek, de ő képes lehet megoldani így is ezt a 2 meccset a portugálok és az ukránok ellen.
  • kaloz174
    #56924
    Megvan az új ffi kapitány első kerete:
    itt lehet tanulmányozni. :)
  • Isthy
    #56923
    Végül szinte mindenütt papírforma eredmények születtek, kivéve Vácott. Ott a bajok egyelőre még permanensek maradtak...
  • Isthy
    #56922
    Én is azt mondom, hogy beszédnek most ez szép, később meglátjuk majd mit mutat a gyakorlat. Mondjuk 2016 nyarán Rióval kapcsolatban...
  • Isthy
    #56921
    Az EB-re indították, én már láttam korábban.
  • Breki33
    #56920
    Női Magyar Kupa

    Félidőben:

    Szekszárdi FGKC - Siófok KC - Galerius Fürdő 8:12

    Kozármisleny SE - Mosonmagyaróvári KCSE 9:16

    Ipress Center-Vác - MTK-Budapest 14:17
  • kaloz174
    #56919
    Akit érdekel:
    MK meccsek: Szekszárdon a SKC játszik.

    Szöveges közvetítések is vannak.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2014.10.15. 18:03:28
  • kaloz174
    #56918
    Majd meglátjuk, mit jelent ez a gyakorlatban, hosszú távon...
    Mondták ezt már többen is. Egy dolog behívni a fiatalokat, másik dolog viszont nekik komoly játékletehetőséget is adni.
    (Valamint emlékszem egy olyan "házon belüli forradalomra" is, ami a végén egyértelmű kudarcot hozott a válogatott életében, pedig elsőre VB-bronzérem keltett hiú reményeket sokakban...)
    Általánosságban természetesen egyet lehet vele érteni, de majd a tettek döntik el, mit érnek a deklarált elvek...

    Pl. most a válogatottban talán több lehetőséget lehetett volna adni Mészáros Reának támadásban is, ha már ott volt...Persze pont pl. a Szamoránszkyhoz való ragaszkodás az egyik, ami kételyeket ébreszt bennem, a konkrét témában.
  • Breki33
    #56917
    http://www.utanpotlassport.hu/2014/10/14/fiatalparti-kapitany/
  • Gabess8
    #56916
    Nem ismerem Szekerest, és tornát sem láttam, de meglehetősen szókimondó nyilatkozat, amit kifejezetten jónak tartok, és a reakciótokból ítélve reálisan látja a dolgokat.
  • kaloz174
    #56915
    Ismeritek ezt az oldalt? Ha jól látom, az EB a témája...(Nekem új volt.)
  • kaloz174
    #56914
    Aztán lehet feldobálni az arra legérdemesebbet.
  • Isthy
    #56913
    Siófokról

    Egyértelmű cél a bajnoki dobogó Siófokon. A KEK-ben nincs célkitűzés, persze minél tovább szeretnének jutni.
  • Isthy
    #56912
    Kapusposzt

    Most Orsi volt a legjobb egyértelműen. A BL-ben bizonyíthat tovább, az megfelelő értékmérő lesz.
  • Isthy
    #56911
    Több dologban hasonlóan látom én is a dolgok állását, bár azért látszik az íráson az "ETO kötődés"...
  • Isthy
    #56910
    A veszprémiek végül nagyon szoros meccsen, de csak behúzták a Montpellier ellen. Nagy Laci problémája meglátszott a csapat játékán.
  • kaloz174
    #56909
    Itt egy értékelés a hétvégi tornáról. Azért ajánlom, mert sok dologgal, megállapítással azonosulni tudok. Pl. a beállós kérdéssel is.
  • primavis
    #56908
    Háát, az első félidő elmulasztását nem igazán sajnálhatod... A régi "szép" időkre emlékeztetett!-:))
  • Isthy
    #56907
    Aalborg - MOL-Pick Szeged 25-28 (11-15)

    Szinte végig uralta a meccset a Pick, nem nagyon forgott veszélyben a győzelmük. A végén kicsit kár volt az utolsó 3 perc 0-3-as "lehozásáért"... Balogh vezérletével, Sierra hathatós segítségével biztosan szerezték meg a győzelmet és hosszú ideje először nyertek idegenben meccset a BL-ben.
  • Isthy
    #56906
    Nem vagyok ott és mindjárt leereszt a csapat... Ejnye lányok!

    Nem láttam a mai meccset más program miatt, ahogy látom jobban is jártam. Nagyon úgy fest, hogy novemberre maradt a kérdéses helyek eldöntése, akkor valamivel erősebb csapatok ellen.
  • kaloz174
    #56905
    Nem is csoda. Kérdés, a hátralévő időben, valamint a jelenlegi legjobb játékosok ismeretében mit lehet ezzel kezdeni. Nem könnyű feladat. Hazai rendezésű EB-n pedig valamennyire mindenképpen eredménykényszer van.