61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #57344
    S ha kivesszük Herrt, Szamoránszkyt, akkor még kisebb az átlag életkor.
  • primavis
    #57343
    Háát ettől a román csapattól nem várhatunk "segitséget". Most játszanak a legrosszabbull. Még a norvégok ellen is jobban mozogtak.
  • Breki33
    #57342
  • kaloz174
    #57341
    Pár figyelemre méltó gondolat Dániából.
  • kaloz174
    #57340
    Az egér a hibás.
  • Isthy
    #57339
    Mai tv-s program:

    Magyarország - Dánia
    Női EB I. középdöntő csoport 2. mérkőzés - Debrecen
    2014.12.15. 20:30 M1

    A csoport másik 2 meccsét a Sport1-en lehet nézni élőben.
  • Isthy
    #57338
    Ezt gondolom az eggyel korábbi (#57333) hozzászóláshoz szántad
  • Breki33
    #57337
    életkor átlag az EB-n:
    27.94 Spanyolország
    27.82 Lengyelország
    27.35 Románia
    27.06 Németország
    26.88 Szerbia
    26.88 Oroszország
    26.53 Norvégia
    26.44 Szlovákia
    26.29 Horvátország
    26.00 Dánia
    25.94 Ukrajna
    25.63 Franciaország
    25.56 Svédország
    23.94 MAGYARORSZÁG
    23.83 Montenegró
    23.75 Hollandia (mellesleg a legidősebb játékosuk: 28)
  • kaloz174
    #57336
    Így van!
  • kaloz174
    #57335
    Debreceni hangulat:


    Teljes galéria
  • Isthy
    #57334
    A hollandok érvényesítik a papírformát, 17-10-re vezetnek a félidőben a szlovákok ellen.
  • Isthy
    #57333
    Ja, majd elfelejtettem: Triscsuk a románok elleni meccs előtt láthatóan énekelte Himnuszt
  • Isthy
    #57332
    A támadójáték tekintetében a felkészülésünk elég gyatrának nevezhető annak alapján amit látunk. Ahogy korábban is írtam, lehet a védekezés gyakorlását nagyon túlsúlyba helyeztük a támadójáték rovására. Meg az ellenfelek minősége sem volt megfelelő a felkészülés során.
  • Zóanagyvarázsló
    #57331
    Én is azért szorítok, hogy a dánok elleni győzelemmel garantálják a lányok a szerdai jó hangulatot, aztán ott már mindegy, hogy mit játszunk
  • kaloz174
    #57330
    Bogyi bácsi 65-ös világbajnok angyalai
    Megint kicsit emlékezve: '65-ösök! , mert megérdemlik.

    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2014.12.14. 20:27:28
  • kaloz174
    #57329
    "Velünk ellentétben a svédek jól alkalmazzák a megkülönböztetett mezes játékost a kapus helyett. Legalább 3 gólt lőttek így a franciáknak és sztem nem is kaptak egyet sem."
    Gondolom, többet gyakorolták....Mert folyamatosan egyetértek Németh Attilával, aki a komolytalan felkészülésünket kifogásolja. Adhattunk volna egy esélyt magunknak! Különösen így, a történtek fényében, sajnálom, hogy nem így történt.

  • Isthy
    #57328
    A svédek megverték a franciákat 29-26-ra, jár a gratuláció nekik.
    A szünet után gyorsan egyenlítettek, de a franciák újra elmentek 2 góllal, amit egy ideig tartottak is. De a 46. percben a svédek utolérték őket, majd átvették a vezetést. Majd jött egy pár percnyi felváltva vezetés, de a végjátékra a svédeknél volt az előny. A végén meg tudták tartani az előnyt és behúzták a meccset. A franciáknak 29 gólt lőni az komoly teljesítmény, így megérdemlik a győzelmet.
    Velünk ellentétben a svédek jól alkalmazzák a megkülönböztetett mezes játékost a kapus helyett. Legalább 3 gólt lőttek így a franciáknak és sztem nem is kaptak egyet sem.
  • Isthy
    #57327
    Grat a kicsiknek! A felnőtteknél kiegyeznék majd szűkebb győzelemmel is
  • Isthy
    #57326
    A svédek az első 5 percben 4 tiszta ziccert rontottak el, így 4-5 gólos előny helyett maradt az 1-0-ás vezetés. Ezután a franciák pár perc alatt fordítottak és ők mentek el 4-5 góllal. A szünetre ebből megtartottak 2 gólt (14-12).
  • kaloz174
    #57325
    Kéziből sosem elég. Legalábbis a függőknek. (Tegnap még elmentem megnézni helyben az SKC-DKKA utánpótlás bajnokikat is. Mindkét esetben kiütéssel nyertünk. -27-40; 25-42)

    Közben olvasom, hogy nem csak a kapitány mondott le a horvátoknál, hanem Penezic is úgy döntött, nem visszamondja a válogatottságot.
    Ha valakit érdekelnek a részletek....
  • Isthy
    #57324
    Sima montenegrói siker (27-20) a németek ellen. Az első félidő még szorosabb volt, a szünet után azonban felőrölték a németeket.
  • Isthy
    #57323
    Holnap a dánok ellen ismét a Bonaventura ikrek vezetnek nekünk.
  • Isthy
    #57322
    Nekem is azt mondták az ismerőseim akik ott voltak, hogy kiváló hangulatú meccs volt, még ha ezt a közvetítés nem is adta vissza. Persze megvoltak a szokásos románok elleni külön extrák, amik növelték az adrenalint.
  • Isthy
    #57321
    Igen, 10 éve is az egész kapu mögötti rész az ultráké volt, ott tomboltuk végig állva mindhárom meccset. A magyar-román akkor is hangulatilag külön kategória volt. Kíváncsi leszek rá mi lesz majd a hétköznapi 2 meccsen.

    Remélem szerdán még lesz miért hangulatot csinálnotok.
  • kaloz174
    #57320
    Azt mondja egy lokis szurkolótárs, hogy csak a VIP-szakaszon volt üres hely. Na és azt is, hogy micsoda extázis volt a tegnapi meccs. :) Remélem, a csapat is profitál ebből mentálisan, mivel elég nagy a terhelés, nagyon fontos, hogy minél jobban tudjanak regenerálódni.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2014.12.14. 16:17:37
  • Zóanagyvarázsló
    #57319
    A Főnixben szerencsére az egyik kapu mögötti rész teljes egészében "olcsó", és állóhelyként is funkcionált. Nyilván a magyar-román más kategória, de ehhez képest az Audi Aréna kriptának tűnt, pedig én Győrben voltam személyesen, Debrecenbe majd szerdán jutok el.

    Hálás köszönet az EHF és MKSZ mellett Borkaiék ETO-exkluzív akciójáért is, igazán sikeresen léptek fel a szurkolással szemben!
  • Isthy
    #57318
    Ha esetleg valaki férfi kézilabdára vágyik:

    Metalurg Szkopje - MKB-MVM Veszprém
    SEHA Liga 11. forduló - Szkopje
    2014.12.14. 19:00 DigiSport1

    A női EB mai meccsei a Sport2-n lesznek láthatóak 15:45-től.
  • Isthy
    #57317
    Azt viszont nagy örömmel láttam, hogy milyen sokan voltak a Főnixben a lelátókon. Nem vártam, hogy ennyire megtöltik ezt a nem kicsi (6500 ülőhely) arénát. Mondjuk 10 éve is jó volt a helyzet ilyen téren, de akkor nem voltak ilyen horribilis jegyárak.
  • Isthy
    #57316
    Én a védekezéstől és a kapusok teljesítményétől féltem leginkább az EB előtt. Erre pont ezen a területen vagyunk elég jók eddig. A támadójáték pedig sajnos tényleg rengeteg kívánnivalót hagy maga után. Lassúnak és dinamikátlannak tűnik az egész és mintha nem nagyon lennének figuráink. Emberelőnyben sem tudunk szépe felépített, ziccerig kijátszott figurákat előadni ( na jó, nagy ritkán összejön valami). Olyan bátortalannak tűnik az egész, mintha senki nem tudná a pályán, hogy mit kell csinálnia adott esetben. A csapat tagjainak egyidejű együtt mozgása szinte nem is létezik, ezért is nem tudunk helyzeteket kialakítani rendszeresen. A szélsők nem megjátszásáról pedig már ezerszer megemlékeztünk itt, sajnos ebben sincs változás. Igaz, ehhez is kellene a dinamikus együttmozgás... Talán túl sok idő ment el a felkészülésből a védekezésre, a támadójátékra nem fordítottak akkora figyelmet. Lehet úgy gondolták azt majd kreatívan meg fogják oldani. Egyelőre ez nem igazán sikerült. Mivel elég sok újonc van a csapatban - most éppen hat is - ezért nem ártott volna elöl is többet gyakorolni.
    Reát illetően egyetértek, fel kellene építeni elöl is Piri helyett. Reméljük az illetékesek is felismerik ezt és ennek megfelelően cselekednek. A románoknál csak a balszélen volt most klasszis szélső és azt (Elisei) Berni elég jól levédekezte. Nechita megsérült korábban, így ő hiányzott a jobb oldalról, a helyettese nagyon halovány volt.

    Borsos megnyilvánulásán én is jót mosolyogtam, mondjuk meg nem lepődtem

  • kaloz174
    #57315
    Boros=Borsos
  • kaloz174
    #57314
    Igen, a támadásaink nagyon vérszegények. Különösen kijött ez a románok ellen, akik már jól ismernek bennünket. (Elhangzott ugyan egy téves megjegyzés, azt hiszem, Boros részéről, miszerint Paula ismeri Bulit, mert egy csapatban játszottak. Buli már akkor nem volt Dunaújvárosban, amikor Paula odakerült.)
    Mészáros Reáról viszont én ezt gondolom, érdemes lenne neki több lehetőséget adni támadásban is. Szamoránszkyt támadásban elfelejteném inkább. A kapitány viszont változatlanul bízik benne. A szélek megjátszása tényleg elképesztően gyenge. Emlékszem olyan világversenyre pedig, még KEB idejéből, amikor Bódi Berni kiemelkedő és meghatározó tudott lenni. (Ma egyébként ezen a téren, szerencsére, a románok sem voltak jobbak, meglátásom szerint, pedig nekik is klasszis játékosaik vannak ott.)
  • primavis
    #57313
    Ismét a támadósorral volt a baj. Nem játszuk meg a szélsőket, planéta képtelen 9-10-ről pontosan eltalálni a kaput, ha már egyáltalán lőni akar. Tomori továbbra sem tudja hozni a szokott formáját. Kovacsics csalódás. Szamoránszky nem számit a támadásban, ahogy Mészáros sem nagyon, Bulath hajlamos könnyelműsködni.
    Ennek ellenére tiszta csoda hogy ilyen eredményeket ért el a csapat. ha sikerülne megverni a dánokat, lehetne Bp-re jönni.
    Remélem a románok a spanyolokon bosszulják meg ezt a vereséget.
  • kaloz174
    #57312
    Nem játszottunk jól. Egyértelműen érződik a fáradtság, leginkább Tomori támadójátékán. Már Planéta Szimonetta sem tudta kezelni a felelősséget, sajnos. (Előző meccseken sokat jelentettek a góljai a második félidő elején, igaz, később már kiléptek elé, amit nem tudott megoldani.) Kiss Éva védései, a jó védekezés, az elején Zizi eredményessége, a végén Tóth Gabi vagánysága viszont tetszett. Azért a többiek is hozzátették a magukét, gondolok itt Triscsuk Kriszta góljaira, pl.
    Kicsit talán egyszerűbb lett volna a meccs számunkra, ha a ziccereket bedobjuk az első félidőben. (Szamoránszky, Erdősi.)
    Hatalmasat küzdött a csapat, Kiss Éva védésének köszönhetően megőriztük minimális előnyünket. (Hogy tudta egyáltalán Neagu rádobni??) Így mindenképpen dicséret illeti válogatottat. Gratulálok!
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2014.12.13. 22:26:03
  • Isthy
    #57311
    Óriási csatában, nagyot küzdve sikerült kiharcolni a győzelmet

    A szünet után Kiss Éva kicsit visszaesett, Paula viszont továbbra is jól védett és a románok felbátorodtak. Egyenlítettek és át is vették a vezetést. Szerencsére jött Tóth Gabi aki fontos góljaival visszahozta a csapatot. Szerencsére Kiss is újra elkapta a fonalat, így átvettük a vezetést. Most végre az emberhátrány ellenére is sikerült megoldani a végjátékot, ezzel meglett a győzelem.
    Rengeteg hibával és az emberelőnyök gyenge lejátszásával is sikerült megoldani. Ez remélem erőt és hitet valamint önbizalmat ad majd a csapatnak. Szükség lesz rá a dánok ellen.
  • primavis
    #57310
    Mikor a románok átvették a vezetést és Topmori, Szucsánszki holtfáradtak voltak, ahogy Kis is, nem reménykedtem a győzelemben!
  • Isthy
    #57309
    Rengeteg hibával játszik mindkét csapat, a kapusok jól védenek mindkét oldalon.
    A balszélen borzasztó gyengék vagyunk, Piros és Buli az első negyedórában szintén gyengék voltak elöl. Rengeteg ziccert kihagyunk és az emberelőnyöket nagyon rosszul játsszuk. Csoda hogy vezetünk, ami nagymértékben Kiss Évának köszönhető.
  • ToCsEk
    #57308
    Neagunak mehetett volna piros lap
  • primavis
    #57307
    Legalább ez bejött, ha már a lengyelek ellőtték a második félidőt.
  • Isthy
    #57306
    A spanyolok 57 percig versenyben voltak, az utolsó 2,5 perc nem sikerült nekik. Számunkra ez a kedvezőbb eredmény és az is jó lehet, hogy 3 gólos lett a norvég győzelem, nem szűkebb.
  • primavis
    #57305
    El is dőlt, a második félidő: 10-19!