61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #57544
    Képernyőn a férfiválogatott meccsei

    A Magyar Kézilabda Szövetség intenzív és eredményes tárgyalásokat folytatott a héten a férfiválogatott hétvégi, spanyolországi mérkőzéseit közvetítő spanyol televíziós társasággal, ennek köszönhetően képernyőre kerül a magyar férfiválogatott három következő találkozója. Nagy Lászlóék január 9-11. között Oviedóban a házigazda Spanyolország, Lengyelország és Norvégia ellen lépnek pályára. A találkozókat a Sport2 élőben közvetíti.

    Férfi felkészülési torna, Spanyolország, Oviedo:
    Január 9.
    20:00 Spanyolország-Magyarország (tv: Sport2)
    Január 10.
    18:00 Magyarország-Lengyelország (tv: Sport2)
    Január 11.
    11:00 Norvégia-Magyarország (tv: Sport2)
  • kaloz174
    #57543
    Mocsai-beszélgetés beharangozó.

  • kaloz174
    #57542
    Barátságos mérkőzés a Cozma család megsegítésére Veszprémben.
  • Gabess8
    #57541
    Nézd a focihoz is mindenki ért, meg is látszik a teljesítményen...., valóban volt egy két irritáló nyilatkozata és cselekedete, én is kritizáltam. Átlagos edzőnek tartom, de sok esetben szerintem meg van kötve a keze, abból próbál dolgozni ami van. Más szerintem még ennyit sem érne el, keményen kellene dolgozni minden szinten, de ismét azt mondom a klubok szemszögéből a válogatott sokad rangú.
  • kaloz174
    #57540
    A hozzászólások, azok igen. :) Ennyi okostojást! Nem is értem, hogy ennyi "lángész" ellenére miért tartunk itt? Vagy inkább nagyon is értem...
  • Isthy
    #57539
    Ennek sok valós értelme, értéke nincs, bár az IHF által bonyolított sem sokkal jobb már...
  • Isthy
    #57538
    Messze nem a teljes, csak néhány főbb dolog belőle (persze a cikkben, nem a hozzászólásokban amit linkeltél )
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.01.07. 18:40:15
  • Breki33
    #57537
    Gondolom ugyanaz nyomtatásban

    http://www.nemzetisport.hu/nso_cikkhozzaszolas/?cikk_id=2386481
  • Breki33
    #57536
    Löke az év női kézilabdázója, Görbicz az álomcsapatban

    Heidi Lökét, a Győri Audi ETO KC norvég beállósát választotta meg a 2014-es esztendő legjobb női kézilabdázójának a handball-planet szakportál. A honlapról kiderül, hogy az év All Star-csapatába bekerült Görbicz Anita és a norvég Katrine Lunde is, a győriek anyai örömök elé néző két sztárjátékosa. Löke - aki tavaly a Győrrel magyar bajnok és kupa-, valamint Bajnokok Ligája-győztes, a norvég válogatottal pedig Európa-bajnok lett - 2011-ben és 2013-ban is a legjobb volt a szavazáson, míg 2012-ben Tomori Zsuzsanna érdemelte ki az elismerést.
  • kaloz174
    #57535
    Be kell vallanom, én sem...
  • Isthy
    #57534
    Igen, ez volt az egyik "érdekes" megnyilvánulása azok közül amire gondoltam. A "Korsós ügy" és a balszél kérdése. Ha akarta volna irányítóban játszatni Kovacsicsot, akkor becserélhetett volna a 28-as keretből másik balszélsőt is. Melinda nem volt a 28-as keretben, így nem hívhatta volna be. Esetleg még októberben, de neki más gondolatai voltak.
    Várni én is várnék, de egyelőre még nem vagyok nagyon optimista ezzel kapcsolatban.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2015.01.07. 14:16:55
  • kaloz174
    #57533
    A kapitány, egyébként, több esetben, az EB alapján túlzottan optimistának látszik. Jó lenne, ha neki lenne igaza.
  • kaloz174
    #57532
    Hirtelen annyit: lehet, hogy Korsós nem állt rendelkezésre, de az ugyanazt tudó (csak "kicsit" jobban) Vincze Melinda behívható lett volna....
    Mindenképpen korszerűbb, rugalmasabb gondolkodást várnék a továbbiakban a kapitánytól.
  • Isthy
    #57531
    ETO sajtótájékoztató

    Martinnal nagyot nyertek és látszik, hogy meg is akarják tartani ameddig csak lehet. Ezt mutatja a 3 éves szerződés is, én azt gondoltam 2 éves lesz a hosszabbítás. Ahogy várható volt a cseh szélső fél évre kerül a csapathoz Orbán felgyógyulásáig. Viszont a fiatal brazil 3,5 éves szerződése azt mutatja, hogy távlati terveik vannak vele, minden bizonnyal a támadó játékban is.
  • Isthy
    #57530
    Én számítottam rá és nem vagyok szomorú miatta
    Pont jókor jött figyelemkeltő nekünk is az 1 hét múlva sorra kerülő meccsre.
  • Isthy
    #57529
    Németh András a Digisporton

    Megint mondott pár "érdekes" dolgot amivel csak alátámasztotta a véleményemet.
    Azt mondja hasznosítani kell az EB-n tapasztaltakat, remélem az illetékesek meg is teszik, nemcsak a szájuk jár. Szombathy rendszeresen sok összetartásról beszélt, na ezt is kíváncsian várom. Sajnos most sem kerültek elő lényegre törő és karakán kérdések...
  • kaloz174
    #57528
    Mai bajnoki:
    Loki-Fehérvár: 26-21 (11-10)

    Kicsit meglepetés, azt hiszem.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2015.01.06. 20:11:49
  • kaloz174
    #57527
    Konkoly Temes Berni és Balogh Baba edzője lesz. Metzingenbe szerződik...
  • kaloz174
    #57526
    Bízni én sem bízom túlzottan, de lehet úgy mondani, hogy reménykedem abban, hogy Zácsik Szandra, a szülést követően, közben regenerálódva, visszatérhet. Még nagyon fiatal ahhoz, hogy megelégedjen a civil élettel. (Szerintem. )
    Persze, az sem lenne hátrány, ha nem jelentenénk ki előre eleve valakiről, hogy "Védekező" ember, miközben akár eredményes támadó is lehet, mint pl. ezen az EB-n Tris és Buli...(Utóbbit, meglátásom szerint, kifejezetten zavarta ez a kategorizálás.)
  • kaloz174
    #57525
    Nagy nehezen leküzdöttem a 300 m-t.
    Ha érdekel, itt vannak a meglátásaim a látottakkal kapcsolatban:
    Sikerült visszavágni
  • Gabess8
    #57524
    Reggel hallottam a csapat nyert Siófokon. Gondolom jól játszottak a lányok, volt ott valaki esetleg?
  • Isthy
    #57523
    Akkor igazából nincs is lényegi különbség a véleményünk között.
  • Isthy
    #57522
    Az átlövő dologhoz: sztem sem lesz jellemző, hacsak az elkövetkező 1-2 évben Planéta nem nő fel a feladathoz. Zácsikra én már nem nagyon számítok, mást meg nem látok jelenleg. Követnünk kell az említett csapatokat és játékot kidolgozni a helyzetre.
  • Isthy
    #57521
    Érkezők az ETO-hoz

    A cseh szélső "házon belül" jön Bódi pihentetésére. A brazilról viszont nem hallottam még, elvileg 3-as védőnek jöhet és beállónak. Minden bizonnyal Amorimnak komoly szerepe volt az igazolásában.
  • primavis
    #57520
    1. Az eredménykényszert a Vb kvalifikációra értettem.
    2.Ami a regenerációt és a videózást illeti, az már régi mese, KEB lebetegedése után már a segitőire sem volt igény.
    3. Ami a Fradit illeti, persze hogy rá épült (már ha 5 játékos annak tekinthető), hiszen a 4 ETO-sra nem épülhetett, (közülük kettő eleve nem számított alapembernek), ugyebár? A védelemben teljesitettek is, s Kovacsicz is támadásban. DE Tomori és Szucsánszki támadásban mutatott eredményessége volt a kifogásolható. A Korsós ügy titkait csak a bennfentesek ismerhetik.
    4. Az igaz, hogy nincsen klasszikus norvég és spanyol átlövő, de aki volt az legalább tette a dolgát.
    5. Hogy a kedvező sorsoláshoz juthassunk, ahhoz be kellett kerülni a 12 közé és minimum 11-iknek lenni. Ez volt a lényeg.
    A jövőt tekintve a lyukas védelmet fel kell erősiteni és a fantáziátlan támadósort felgyorsitani, koncepcióval ellátni.
  • Zóanagyvarázsló
    #57519
    Érdekes dolog ez, a Fradi játékosai valóban gyengén teljesítettek támadásban, viszont egyelőre úgy tűnik, hogy nélkülük védősort kiállítani sem lehet. Mondjuk Pirost luxus védekezés miatt hurcolni világversenyre J2-be, ezzel az erővel Soóst is lehetne (nem javaslatnak szánom, ne ijdejetek meg, de ebben a relációban komolyan gondolom), ráadásul ő is Németh András embere :)

    Mindenesetre Tomori, Mészáros, Zizi akkor is alap hátul, ha elöl semmit nem csinálnak. Az ő visszafogottabb produkciójuk is kulcsfontosságú volt a 6. hely elérésében, nem ekvésbé fontos, mint a kellemes meglepetést nyújtóké. Ezzel nem védeni akarom őket, és újat aligha mondok ezzel, de ugye ez mégis az érem másik - és véletlenül sem túl vidám - oldala.

    Igazi átlövő viszont azért is kell, mert hát magyarok vagyunk. Mindig akkor ment elöl, sőt egyáltalán valahogy, ha voltak lövők. Akik hát tényleg nem is ártanak ebben a sportban. Meg lehet oldani nélkülük (bár jobb velük), de nem hiszem, hogy a magyar válogatott közeljövőre jellemző lesz.

    A többiben egyetértek, az új erőnléti felfedezések kapcsán tett kapitányi nyialtkozatok már-már arcpirítóak a teljes képet tekintve.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2015.01.04. 20:55:37
  • Isthy
    #57518
    1. Eredménykényszer az előző 2 évben is volt, hiszen szinte hazai pályán játszottak akkor is a szomszédban. Most annyival volt több, hogy valódi hazai pálya volt. Egyébként meg nálunk állandó eredménykényszer van, sosincs idő a kísérletezésre és csapatformálásra. Ezt halljuk állandóan...
    2. Talán nem előszedni kellett volna, hanem inkább nem elpaterolni a 2 norvégot a 2 év alatt szépen folyamatosan a sógor-koma-haver társaság érdekében. Ők megoldották anno a regenerációt és a személyre szabott videózást az EB alatt. Nem is volt probléma, a bronzmeccsen is bírtuk a hosszabbítást.
    3. A csapat a Fradira épült és a játékosaik nem villogtak az eb-n. Az ősszel ott folyó dolgokon jobban állt vagy bukott a csapat szereplése. Inkább mint Planétán. Herr meg nem hiányzott a kapuból. Korsós dolga sem biztos, hogy az ETO "sara"...
    4. A norvégoknak és a spanyoloknak sincs igazán klasszikus átlövőjük, max. olyanok mint a mieink. De nekik van játékrendszerük elöl...
    5. Igen, a sorsolás megadja a lehetőséget, kérdés képesek-e az illetékesek élni vele.
  • Isthy
    #57517
    Remélem a mai csodás siófoki győzelmünkről is lesz. Szép volt csajok!
  • Isthy
    #57516
    Erős volt az év végi hajrá
    Most gyűjtöttük az energiákat egész évre
  • kaloz174
    #57515

    Ha valakinek hiányérzete lenne, egy tegnapi meccs:
    MTK-Fradi
  • primavis
    #57514
    Mi van, ennyire kifáradtatok a tavaly?
  • primavis
    #57513
    nekem is ez a véleményem, de több megállapításával is vitába szállnék:
    1. Eredménykényszer volt, eltérően az előző két világversenytől;
    2. Honnan szedett volna elő egy másik Tord Ellingsen-t és mennyi idő lett volna a regenációra?
    3. Az ETO nem igazán segítette a csapat munkáját ezúttal. S nemcsak Görbe kiválásáról vagy Korsós vitatható távomaradásáról van szó, de Herr és főleg Planéta formáját illetően. Ambros egyiket sem használja kellőképpen, s ez főleg Planétán látszik meg. Unom, amikor a korára hivatkoznak Az EB-n sok fiatal- nála is fiatalabb játékos nyújtott érett játékot. Ő még mindig kezdőként mozog, s csak Mayernek adott passzaival mutatott némi érettséget. Kovacsics balszélre száműzésével pedig megtört benne az az önbizalom ami azelőtt létezett mint irányító.
    4. Tomori (és Zácsik) nélkül nincs tulajdonképpeni átlövőnk. Valójában sem Triscsuk, sem Klivinyi vagy Bulath nem azok. Kovács lehetne, de ő is a többi érdi formájában kínlódik.
    5. A szerencsés Vb selejtező sorsolást ki kell használni egy ütőképes válogatott kialakitására, Tomoriék formába hozására. A válogatott gerince rendelkezésre áll. S ha nincs hozzá megfelelő gyorsaságunk akkor nem erőltetni a "tempohandball"-t sem. Labdaszerzés után vannak gyors szélsőink a lerohanásokhoz. Más tészta, a gyors középkezdések re való felkészülés No meg a két beállós elleni taktika. Nem a + játékos zavarta meg a védelmünket a dánok ellen, hanem pont a két beállós folyamatos alkalmazása.. .
  • primavis
    #57512
    BUÉK 2015 minden kézilabda kedvelőnek!
  • Isthy
    #57511
    Kézilabdás sikerekben gazdag, Boldog Új Évet minden fórumozónak!

  • kaloz174
    #57510
    Boldog új esztendőt minden kedves fórumtársnaK!

    kedves egészségetekre! :)


    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2015.01.01. 11:42:51
  • Gabess8
    #57509
    "Ezzel a prémiumot mindenki megkaphatta (a vége felé becserélt, a játékhoz semmit hozzá nem tévő játékos is), minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyunk elégedve"

    Mondjuk ezért a teljesítményért én nem adnák prémiumot. Amit én jelenleg látok az szerint tök mindegy, hogy ki a szövetségi kapitány, mert szar a koncepció..., sajnos a mai világban a válogatott sokad rangú...
  • kaloz174
    #57508
    Szia!
    Láttam, ott voltál Szegeden.
  • Isthy
    #57507
    Ha valaki még nem olvasta volna, itt van Németh Attila összefoglaló értékelése az EB-ről.

    Ismét több mindenben egyetértek vele.
  • Isthy
    #57506
    Polihisztorok vannak nálunk mindenfelé...
  • Isthy
    #57505
    Nem is érdemes energiát pazarolni rá...