553
Milyen tapasztalaitok vannak?
  • Tenzing
    #513
    Nincs mit!
  • abacss
    #512
    Leszedtem már ma kaptam köszönöm szépen!!!
  • Tenzing
    #511
    Azt a drótot én mielőbb leszedném róla, már belevágott a törzsébe meg el is rozsdásodott.
  • Tenzing
    #510
    Ha minden igaz kínai fagyal (Ligustrum chinensis)
  • abacss
    #509
    Ez milyen fajta szerintetek?Nagyon kellene a fajtája!!Úgy kaptam.
  • Jeffjohnson
    #508
    Gránátalmának mintha más lenne a levele.
  • Tenzing
    #507
    Nekem gránátalmának tűnik.
  • Jeffjohnson
    #506
    Remélem tudtok segíteni
  • Jeffjohnson
    #505
    Sajnos ahonnan vettem (metro) fogalmuk sem volt milyen fajta Hollandiából kapták ennyit tudok róla meghogy indoor bonsai van a kis papíron amit kaptam hozzá és egy pár apróság, hogy egyenletesen legyen a föld nedves és ne tegyük ki közvetlen napsugárzásnak.
  • Jeffjohnson
    #504
  • Jeffjohnson
    #503
  • Jeffjohnson
    #502
  • Jeffjohnson
    #501
    ezt a bonsait szeretném azonosítani

  • Jeffjohnson
    #500
    Sziasztok!

    Nem tudtok esetleg ebben a témában egy olyan fórumot ami aktív?
  • lajos0123
    #499
    Sziasztok!
    Kb. 1 hete vásároltam meg az első bonsai-omat, egy Serissa foetida (Ezercsillagfa)
    az lenne a kérdésem, hogy mikortól lehet a drótozást elkezdeni kezdő szinten. mellékelek egy képet is. Üdv!

  • zombijanos
    #498
    Szerintem nem vízkő, legalábbis már eltűnt:)
    Van víztisztító berendezésünk, szóval nálunk egy külön csapon tisztított, károsanyag-mentes csapvíz jön, az sem jó neki?
  • Tenzing
    #497
  • Tenzing
    #496
    A madárbirsem alá nőttek :)

  • Tenzing
    #495
    Permetezd a lombját naponta és ne csapvízzel locsold. (ugye a tálka alján az a fehér folt nem vízkő?)
  • zombijanos
    #494
    Sziasztok!

    Már egy másik fórumba leírtam a problémám, de gondoltam itt is szerencsét próbálok, mert minél hamarabb lenne szükségem minél több jótanácsra és tapasztalatra.

    Pár napja a birtokomba került egy bonsai, az eladó szerint szagerécia és kb. 10 éves. DIREKT kérdeztem, hogy szobába való-e egyáltalán, mert a szobám elég meleg, mire ő megnyugtatott, hogy "ó, persze, ez pont szobába való"... A gond csak az, hogy azóta pont az ellenkezőjét olvastam ennek mindenhol.
    Sajnos panelben lakom, a lehetőségeim korlátozottak, fűtetlen pincénk nincs, a szobákban pedig központi fűtés van -> elég meleg van mindenhol. Mit tegyek? Szeretném, ha jól érezné magát a kis fám, de sajnos nincs lehetőségem vagyonokat költeni a dologra, mert már választottam magamnak egy olyan hobbit, ami felemészti szinte az összes pénzem.
    Eddig azt a tanácsot kaptam, hogy vegyek egy akváriumot, és abban teleltessem. Már folyamatban is van a beszerzése...

    Mit tehetek még ezen kívül, hogy hosszú élettartalmú legyen a fám, és normálisan fejlődjön?
    Vettem már bonsai tápanyagot, és a földje is elvileg speciálisan bonsai-nak való.

    Kép róla:


    MINDEN tanácsnak, infónak nagyon örülnék, ami segíthet, hogy jó gazdája legyek:)
    Előre is köszönöm a segítségeteket!
  • Tenzing
    #493
    Természetesen :)
    A kínai szilnek szeptember október táján kezdődik a pihenőidőszak, így télre egy 5-10 fokos fűtetlen szobában kell elhelyezni. Nem biztos, hogy ledobja a leveleit, akár le is lehet őket szedni novemberben, tavasszal majd kihajt.
    Szobahőmérsékleten is átvészeli a telet (bár a fűtött száraz levegőt nem szereti), de így rövidebb lesz az élettartama a fának. Hosszútávon a teleltetés tesz jót neki.

    Más: szombaton és vasárnap (szept. 8-9.) bonsai kiállítás Miskolcon az Ifjúsági és Szabadidő Házban.
    Bonsaikiállítás 1
    Bonsaikiállítás 2
  • Kontrakcio
    #492
    betegség után újra kivirult!

    Tenzig, adsz pár 5letet teleltetésre?


    picture hosting
  • Kontrakcio
    #491
    Hali. itt nézz körbe. :)

    Amugy , ez 1 ficus retusa. Van bonsai tápoldat. Földed is lehet kifejezetten bonsai táptalajt kapni.

    egy
    kettő
  • Burdi
    #490
    hello srácok.

    full új nekem ez a bonsai fa dolog, de a napokban kaptam egyet, mert az előző gazdája nem akart vele törődni. feltöltöttem pár képet:

    bonsai képek

    tudnátok kicsit segíteni, hogy mi merre? :)
    gondolok itt arra, h meg kell-e metszenem, milyen táptalaj kéne neki, adjak-e neki vmi tápanyagot.
    előre is köszönöm :)
  • Collos
    #489
    Na átültettem :-P Vettem földet és nagyobb cserepet is.
  • Collos
    #488
    És milyen földbe kellene átültetnem? Mert ahogy néztem sokféle van. És csak annyit tudok, hogy jó vízelvezető földet kedvel.
  • Tenzing
    #487
    Ültesd át, nézd meg nem rohadt e be a gyökere,ha igen az elhalt részeket vágd le. Egy kicsivel nagyobb cserép se ártana neki.
  • Collos
    #486
    https://picasaweb.google.com/114317437371588120188/Bonsai?authkey=Gv1sRgCImnht_P_PTHxwE

    Ezen az oldalon láthatóak a képek.
  • Tenzing
    #485
    Egy kép jó lenne róla, így nehéz megmondani mi lehet vele. Túlöntözés, vagy épp kevés víz, túl kicsi cserép, átültetés hiánya, nem szereti a helyét, vmi kártevő...
  • Collos
    #484
    Hellosztok!

    Új tag vagyok itt. Van egy http://bonsai.weboldala.net/pozsga.html ilyen bonsai fám. Körülbelül fél éve kaptam és minden szép is volt amíg nem kezdte el hullatni a levelét. Akkor teljesen megkopaszodott, de nem hanyagoltam el. Márciusban elkezdett újra hajtani, hosszú hajtásai voltak, amiket kicsit vissza is vágtam, mint ahogy több helyen is írnak. De azóta megállt a fejlődésben, sőt inkább visszafele fejlődik. A maradék hajtást is elszárítja olyanokat is amikhez nem nyúltam és az ágak is kezdenek összetöpörödni, mintha száradna el. Pedig mindig ha kezd száraz lenni a földje akkor kap vizet és havonta egyszer bonsai tápoldatot is csepegtetek a vízbe, napfényes helyen is van- Szerintetek mi a baja? Tudnátok segíteni, hogy mit csináljak vele?
  • Tenzing
    #483
    Kösz. Kb. 3 éve.
  • Kontrakcio
    #482
    szép darab :) mióta van meg?
  • Tenzing
    #481
    Kínai szilem a tavaszi munkálatok után:
  • Bori092
    #480
    Tisztított vizet felforralok, és állni hagyom minimum 3 napig. az alján nem penész van, hanem nagyon apró sóder, benne volt a boltban vett bonsai földkeverékben. Azóta egyértelmű, hogy elveszítem az összes levelét, pedig pár napja napközben kiteszem napozni, egyre rosszabb bőrben van. Abba van bárkinek tapasztalata, hogy mit tegyek vele, hogy újra kihajtson? Olvastam valahol, hogy ha bármilyen baja van, ledobja a levelét, és újra kihajt.
  • Tenzing
    #479
    Nagy kár volt visszametszeni a gyökereket, kínai szil nem nagyon szereti. Inkább nagyobb cserépbe kell ültetni ha kinövi az amúgy is nevetségesen kicsi bolti cserepet. Ezeknek a fáknak erősödniük kell egy picit mielőtt komolyabb alakításnak tesszük ki őket. Nekem úgy tűnik mintha a fád talaján valami penész vagy sólerakódás lenne. Ugye nem csapvízzel öntözöd?
  • Kontrakcio
    #478
    semmi javulást nem látsz rajta? ha teheted rakd ki közvetlen napfényre, hátha segít rajta, meg metszd vissza meg persze permetezd. talán az segít. próbálj szétnézni neten vhol. Vagy írj e-mailt meg szurj be képet erre a címre:

    [email protected]
  • Kontrakcio
    #477
    ez szerintem kínai fagyal.

    ismertető

  • Demeterf
    #476
    Sziasztok! Segítenétek azonosítani a fámat? Előre is köszönöm:-)

    http://kephost.hu/share-6F2D_4F845E69.html
  • Bori092
    #475
    Pont innen olvastam, hogyan kell csinálni. A nagyobb gyökereket jobban, a kisebbeket kevésbé metszettem. Lehet túlzásba vittem. A gyökerek korábban a tálban már visszafele hajlottak, szegény fa nem tudom mióta nem volt átültetve, gondoltam jót tesz neki egy kis frissülés. Olyan egyharmadára metszettem vissza. Gondolkodtam azon is, hogy esetleg a boltban vett előre összekutyult föld a baj. De a legvalószínűbb, hogy túl rövidek a gyökerek, és nem tud elég vizet felszívni, ma a leveleit kis 1 literes műanyag permetezőből állott vízzel spricceltem, és áttettem egy naposabb ablakba. Valami ötleted van még esetleg?
  • Kontrakcio
    #474
    hát csóri, elég szarul néz ki, én is megmetszettem a gyökerét de nem halt bele.
    Mielőtt nekivágtál volna olvastál róla neten hogy kell?
    mennyire metszetted vissza a gyökeret?

    átültetés