2373
Final Fantasy XII
  • Seth
    #2333
    Chocobóval át lehet menni ilyen bokros részeken, vmelyik ilyennél kell bemenni egy titkos járatba
  • Prof William
    #2332
    A henne minesbe hogy lehet bejutni? Már bejártam az egész ozmore plainst de sehol sincs továbbvezető út:
  • kazuma89
    #2331
    végig játszás itt
  • kazuma89
    #2330
    Itt a végig játszás nézd meg:D http://data.hu/get/641641/Final_Fantasy_XII-vegigjatszasa.rtf.html
  • iminem
    #2329
    hello !

    Elakadtam annál a résznél mikor henne minesbe kell menni , de nem találom a titkos át járot ahol át lehetne menni , vlaki egy pontos megközelést irhatna :-)

    Köüszi szépen !!
  • Slaanesh
    #2328
    Megoldódott, már nem kell írni.
  • Slaanesh
    #2327
    Segítséget kérnék: épp a "Back To Barheim Passage" mellékküldivel szenvedek. Mondom merre tartok: Dalmasca Eastersand legészakibb részében megtaláltam a virágot a szikla mögött, ezt odaadtam Dantro nejének, akinek - a végigjátszás szerint amit néztem - kellett volna adnia egy "Python Skaled Skin"-t. Namost ez úgy elmaradt ahogy illik. Elvileg már csak az van hátra hogy megtaláljam a "Traveller"-t akitől megkapnám a Bahreim kulcsot, de nemtom merre van, mind3 táborban néztem már :S:S:S
    vki?
  • Slaanesh
    #2326
    Én arra értettem hogy 1 emberrel 1más után 3... én nem lövöm el minden karakterét egy Quickening alkalmával, mert utána mindneki 0 manával állna és nem lenne aki heal-el meg ienek.
  • Seth
    #2325
    3 quickening nagyon kevés. Pofonegyszerűen lehet 5-6-ot minimum. Itt egy példa 9-re
  • Slaanesh
    #2324
    Nyomogatni az R2-őt. Ha kurva nagy mákod van akkor a karakter neve mellett beadja az egyik jelet (x, kör, négyzet, 3szög) -> ezt megnyomod és akkor elsüti még1x a varázslatot. Aztán újra próbálkozol, egész addig amíg le nem telik az idő.
    Nekem a rekordom egymás után 3 quickening, és asszem Basch-al sikerült.
    Persze regélnek olyanokat is h vkinek sikerült 25 de sztem hagyjuk :D
  • Prof William
    #2323
    A quickeninget hogy lehet használni? Mit kell csinálni míg letelik az idő?
  • Slaanesh
    #2322
    Telekinézes az a felső license tábla jobb alsó sarkában van, a technics-ek között. Azt hogy mikor tudod megvenni shop-ba azt viszont passzolom.

    Entitásokat meg gondolom idővel majd le lehet verni, ha meg a csapattagok rá akarnak támadni nyomd folyamatosan az R2-őt (azzal minden akciót töröl)
  • Seth
    #2321
    Tökmindegy, végén mindenki fog tudni mindent :)
    Én kezdetben Vaan , Bash kard. Balthier pisztoly és bot,Fran nyíl illetve balta,Penelo nyíl,kard ,Ashe kard,bot irányban mentem. De mondom, a végére már mindenki tudott mindent
  • Prof William
    #2320
    Kivel mire érdemes gyúrni?
  • vegytek
    #2319
    - entitásokkal mit lehet kezdeni? (zöld színű az életük, azaz nem ellenséges, de a csapatom tagjai mindig rátámadnak, aztán az entitás lazán kinyír mindenkit ha nem futok el:P)

    - telekinézist mikor/hol lehet megtanulni? (csak 1 íjászom van, mint "lövész" és jó lenne a többiekkel is ütést bevinni a repülő moboknak)

    - volt 1 hunt, a 06: Little love on the Big Plains
    ezt amikor felvettem nem csináltam meg. Giza Plains-ben van a küldetés: Dania adja hogy segítsek a chuckatrice-ein. Amikor felvettem akkor még száraz, kies volt Giza Plains, most viszont (kicsit később) esik az eső és a "falu-ból egy ember kivételével mindenki elment. A területet már többször körbe jártam, de még mindig nem találkoztam azzal a "madárral". mit tudok tenni?
  • Slaanesh
    #2318
    Jah hogy a támadásokra. Hát az idővel egyre jobb lesz majd. Jobb cuccok meg az LP táblán biztos van erre vmi passzív skill, nekem már elég gyakran ütnek 2-3akat.

    Seth: Igen igaz hogyha mindenki ellövi akkor az 3, de én mindig csak 1 emberét lövöm el, mert különben a boss fight-oknál nem lenne aki healel meg stb.
  • vegytek
    #2317
    én a hit-nél a sima támadásokra gondoltam, nem a quickening-re.
    azaz egy karakter egy támadásnál 2-3-4-et csap az ellenre. na ezt hogyan lehet növelni, h többször (vagy minden csatában) csinálja?
  • Seth
    #2316
    3 ? Nálam olyan 5-8 volt az átlag és 15 volt a legtöbb. Alapba ha elnyomod mindegyik embereddel az már 3 (ez szinte garantált,szerintem elrontani sem lehet) Utána amíg van 2 MP egységed(ugye mindenkinek van 3),addíg kb 75% esély van rá hogy bejöjjön annak a személynek a jele. Ha már csak 1,akkor vmi 25% körül, de amíg le nem telik az időd ugye újrapróbálkozhatsz. Szóval az a 3 elég nevetséges mennyiség :)
  • Slaanesh
    #2315
    1, abszólut felesleges. Elméletileg csak akkor gyógyít, ha critical-ban van a HP. Namost én mindig olyankor próbáltam alkalmazni amikor az X ezer életéből volt monjduk 35, persze mindig 'MISS' felirat volt a lényeg. Szal még a license táblán se éri megvenni.

    Charge viszont hatásos, amikor már >10 manád van akkor benyomod, hisz úgy sincs mit veszteni már olyan kevésnél.

    2, nekem 3 volt a rekord, nemtom hogyan. De van akinek már ien +10 meg +20... nah sztem ők álmodtak vagy nemtom :D
  • vegytek
    #2314
    két kérdés:
    - van értelme a first aid-et használni?
    - 2-3-4 hit-et hogyan lehet csinálni? vagy ez csak random?
  • Seth
    #2313
    Nyugi unatkozni azért nem fogsz,teszemazt egy Persona 3-nál nekem jobban tetszett. Amaz sem rossz, csak írtózatosan monoton. Ez legalább változatosabb a helyszínek szempontjából ^^ és a boss harcok izgik. Mondjuk egy P3-as fejlövést nem lehet megunni :)
  • Prof William
    #2312
    Majd kiderül. :) A jövő héten kapom majd meg. Csak azt sajnálom hogy a ATB harcrendszert kidobták. Pedig abban volt feeling rendesen... De reméllem jó lessz. :)
  • Seth
    #2311
    A totális szabadság rendben is lenne, de a grindelés ,lootolás hatalmas méreteket öltött, látszik hogy azok csinálták akik a FF11-et.Mindent erre alapoztak, a sztoriról meg megfeledkeztek,pedig az eddigi FF-ek fő erőssége volt. A titkok nem olyan érdekesek mint az előző részekben,lényegében egyre erősebb ellenfeleket kell leöldösni,rávezetésre nincs is szükség, tehát nem kell semmi után nyomozni, és emiatt rettentő monoton lett elég hamar. A harcrendszer jó végülis, sokkal gördülékenyebb, viszont annyit sem kell csinálnod mint eddíg,mert be lehet programozni a karaktereknek hogy mit csináljanak, neked csak menned kell szinte :)
    Nem azt mondom hogy rossz játék a FF12,mert nem az, csak más mint az eddíg megszokottak és emiatt eléggé haragszom a készítőkre, miért a ps2-re készült utolsó résznél kísérleteznek ilyenekkel ? Mondjuk ez csak saját vélemény ,mert ahogy olvasom sokaknak nagyon tetszik,világszerte, viszont az én ismerőseim között nem aratott nagy sikert.
    Amire viszont nem lehet panasz az a grafika, nagyon szép és látványos helyszíneket alkottak, karakterek jól kidolgozottak,szinkronjuk is kitűnő
    10-ből olyan 7 pontot adnék rá, FF-ek közül viszont nem került be a top 5-be nálam :(
  • Prof William
    #2310
    Ha ilyen az nam baj. :) A egyenes vonalú játszás egy ilyen játékban ahol ilyen kafa kis világ van nagyon rossz ötlet lenne. :)
  • Seth
    #2309
    Az a baj hogy már túl sok ilyen van ,olyan mint egy MMORPG :)
  • Prof William
    #2308
    Van olyan hogy lehet kalandozni/tápolni/melléküldetéseket megoldani/mászkálni más helyekre a gamében vagy csak arra mehetsz amerre a sztori visz?
  • Lara Snake
    #2307
    Henne Mines, Ozmone Plain dél-keleti kijárata. De itt van egy link, ebben benne van az összes helyszín térképe. Sőt még több is. Remélem ez segít...

    Final Fantasy XII térképek
  • Slaanesh
    #2306
    Próbáltam visszaolvasni, de nem igazán találtam semmit, szóval a sztoriban most mennék le Henne Mines-ba megkeresni Fran haverját. Szal kijött Eruyt Village-ből, vissza Golmore Jungle-ba, de körbejártam Ozmone Plain-t is meg minden, merre van Henne Mines????????
    Vki segítsen mert megőrülök!!!!!
  • Slaanesh
    #2305
    Igen, végül így csináltam, visszamentem régebbi helyekre, és lecseréltem a team-et a gyengékre. Viszont itt az első dolog ami sztem nagy hiba, hogy semmi értelme nincs a szintkülönbségnek, ha közbe már a kicsiknek is megvan szinte minden az LP táblán, meg már komolyabb fegyoval tudnak menni. Ez biztos nem csak nekem tűnt fel. :D

    Viszont újabb kérdés: Balthier iszonyú gyenge a puskával és még lassú is, ezért úgy döntöttem őt lecserélem dárdára - annak elég izmos a damage-a ugyis. Vkinek vmi ötlet? Mivel éri meg menni? Penelo-tól is elveszem a tőrt, neki is dárda vagy hammer vagy katana. Ezzel kapcsolatba vki legyen szíves bővebben irni, hogy melyik fegyver ajánlatos. Köszi!
  • Seth
    #2304
    Igen,eladni valók, máshogy nem is nagyon juthatsz pénzhez
  • vegytek
    #2303
    az mobokból potyogó "loot"-ok csak eladásra valók? vagy lehet mást is csinálni velük?
  • Seth
    #2302
    Pedig épp azt kéne. Legyen egy erős a csapatodban, másik kettő "fogyatékos", és mivel már jóval több exp-t kapsz ,hamarabb fejlődnek. Vagy ha egyszerre csak 1 van veled úgy mégjobb
  • Slaanesh
    #2301
    Persze, ezt így könnyű elképzelni, hogy cseréld őket, csakhogy már eléggé jól haladok sztoriba és nem fogom az erős mobok ellen lecserélni a csapatot a 25-ösök helyett a 13-asokra :D
  • vegytek
    #2300
    nekem mindenki olyan 19-20as környékén van
  • vegytek
    #2299
    cseréld őket
  • Slaanesh
    #2298
    Köszi a segítséget, már megy a Mist is szal egyre okébb. Csak baromi sok időt vesz el az a game :D
    Én a Vaan-Fran-Basch trioval nyomom, de a többiek már most lemaradtak 10 szinttel. Szal nemtom mi lenne a jó megoldás h szintentartsam őket.
  • Seth
    #2297
    Majd ha már csatlakozott hozzád idézhető lény, az első sztori szerint lesz, szóval nem fogod elhagyni
  • vegytek
    #2296
    mikortól lehet idézni? mert olyan lvl 15-16-18 körül vagyok és nem rémlik, h vmikor is lett volna lehetőségem idézni
  • Seth
    #2295
    Nem,az a hely akkor foglalt lesz.Idézőknél ugyanez a helyzet. Magyarán szólva ne indulj el egyszerre 2 karakterrel ugyanannak a quickeningnek az irányába,mert egyik kari koppanni fog ,mert máshova kerül az övé,lehet épp az ellentétes irányba:D
  • vegytek
    #2294
    furcsa kérdés lesz: ha vkinél a licence táblán megtanítom a QUICKENING-et, akkor azt (ua a helyen) másnak nem tudom megtanitani?