1022
Valaki segítsen!
  • examinee
    #221
    Amint megnyitok valami komolyabb, kártyaigényesebb programot egyböl kilép és ezt az üzenetet küldi...
    Mi lehet a megoldás???
    Directx 9b is fent van!!!
  • examinee
    #220
    Sziasztok!!
    Van egy kis problámém... illetve Nekem nagy!!
    Feltettem az uj drivert (4.4 catalyst) az ati 9600Pro-mhoz és amint feltette hibákat észlelt!! Jo mondom viszateszem a régebbit!! Annál is ugyanaz a hiba!! Utána rátettem a 3.10-est meg az eredetit amit hozzá adtak és megint hibát jelez folyamatosan!!! A hibám ez:
  • Fro5t
    #219
    re all. Most vettem powercolor ati radeon 9600 prot. 400/600 on kellene meni de csak 400/300 on megy powerstripben. Az lehetséges hogy 2*300 nak kell venni a memorit? vagy a 400/300 az lényegében 400/600 csak igy mutassa ki? aki tud segiteni az help. előre is thx.
  • Ramore
    #218
    Az Abit Siluro Gef 4 ti 4200-asomon 9 tűs kimenet van, amihez adtak egy lengő 4 tűs s-videó átalakítót. Ebbe dugom bele a 10 méteres s-videó kábelemet, majd a tv-be egy olyan scartot dugok, amibe van s-video bemenet és két rc bemenet. A hangot rc kábellel küldöm át.
  • Borg
    #217
    És ez szerinted miért van?
    Pont ez a lényeg. Ebben különbözik a kompozit, és az s-video kábel. Míg a kompoziton közösítve van a szín és a képfrissítési jel, addig az s-videon külön megy. Ezért nincs szín, ha az svideo színjele nincs "ráközösítve" a kompozitra az átalakításnál.
    Persze azt nem tudom, hogy neked kompozit vagy svideo kimeneted van a kártyádon, amit átalakitasz, mert ezt eddig nem irtad le.
  • Ramore
    #216
    Azt hiszem Te tévedsz, hiszen nekem kifogástalanul működött ez a kábel egy AsusGef4 MX 440-es karival (nvidia detonatorral), majd lecseréltem egy Abit Gef 4 ti 4200-asra, akkor egyszercsak eltünt ez a beállítás (ami korábban megvolt) és fekete-fehér lett a kép. Miután felraktam a tv-tool progit és átállítottam a videókimenet típusát kompozitra, rögtön szines lett a kép a tv-n. A detonátornál is ezt a módosítást kellene megcsinálnom (régebbi kártyámnál meg is tudtam csinálni), de valamiért nem jön elő ez a beállítás.
  • Borg
    #215
    Persze ha egynormás a TV-d, és NTSC-re rakod, akkor nem csodálkozz:)

    Újabb RADEON-oknál amúgy catalystből lehet állítani hogy NTSC-M vagy PAL-B stb legyen. Nekem kétnormás a TV-m, megy mindenhogyan. Viszont az átalakitóm szar volt először nekem is.
  • Borg
    #214
    Tévedsz. Nem a kiemenet típusát kell állítani, hanem rendes átalakítót venni/csinálni az s-video meg a scart közé.

    Amit boltban kapni 500-1500ft között, azok ritka gagyik. Van amelyiken még szín sincs rendesen bekötve, ahogy irtad, és van olyan, amin más van szarul megcsinálva, és futkos a kép.
    A legjobb a házibarkács, leirás alapján, mert az biztosan tuti lesz.
  • Ramore
    #213
    "Viszont továbbra is érdekelne, hogy miért nem lehet átállítani a video kimenet típusát. Ugyanis 100%, hogy ezért volt fekete-fehér a kép a tv-n."

    Természetesen az nvidia detonátor progiknál. :)
  • Ramore
    #212
    Végre tv-tool progival sikerült megoldanom a problémámat, egyrészt szines a tv-n a kép, másrészt már a filmeket is lehet látni. :))

    Viszont továbbra is érdekelne, hogy miért nem lehet átállítani a video kimenet típusát. Ugyanis 100%, hogy ezért volt fekete-fehér a kép a tv-n.
  • Ramore
    #211
    Értem, de mit kellene tennem?
  • seAke
    #210
    Amikor betölt a gép akkor ott van az első képernyőn!
  • Ramore
    #209
    Lehet, hogy kissé amatőr kérdés, de hogyan, illetve mivel kell kiolvastatni a videókari bios-t?
  • ollie
    #208
    Ki kell olvastatni a videokártya bios-t, és egy bios editorral meg lehet nézni, még talán át is lehet állítani pal-ra és visszaflashelni.
  • Ramore
    #207
    Tehát a videókártya biosában? Hogyan tudnám ezt megnézni, és ha kell, hogyan lehetne átflashelni?
  • ollie
    #206
    Nem lehet, hogy NTSC bios van a kareszban és át kéne flashelni PAL-ra?
  • Ramore
    #205
    Be lehet állítani PAL-B-re, de ugyanúgy fekete-fehér marad a tv-n a kép. A hiba az, hogy nem tudom kompozitra beállítani a video output format-ot, jelenleg szerintem s-videonak találja és azt hiszem ezért fekete-fehér.

    A következőkkel próbáltam: gyári abit siluro gyári cd-n lévő driver, legújabb hivatalos 56.72, 53.04, 43.45

    A tv-tool progivan sikerült a kompozitra átállítás, ezután rögtön szines lett a tv-n a kép, de sajnos a lejátszott film képe csont fekete, netezni viszont tudnék a tv-n is, hiszen az szép szines, de én inkább filmet szeretnék nézni a rajta. :)

    Azt nem értem, hogy az nvidia progin miért nem jön elő továbbra sem a "video output format" beállítás, úgy mint korábban.
  • M@TriX
    #204
    haj, mondjuk látni kellene, akkor lehet egyből tudnám mondani, hogy mia a gáz, de így elmondva még nem láttam ilyen hibát, hogy nem lehet be állítani a PAL-B-t.
    Amúgy milyen detonátorokat próbáltál?
    Próbálj egy másikat. ;)
    Vagy inkább azt ami a CDjén van?
  • Ramore
    #203
    Sajna PAL-ra állítva is fekete-fehér. Korábban ugyanez volt a problémám, amíg rá nem találtam a "video output format" beállításra, ahol kompozira raktam és egyből szines lett.

    Most viszont nem jön elő ez a beállítás.

    Felraktam a 9.6-os tvtoolt, ezen be tudtam állítani a kompozitot, rögtön szines is lett, de amikor próbaképpen elinditottam egy filmet a wmp-el akkor a player keretét látom a tv-n szinesen, de a film csak fekete, ha kiteszem full képernyőre, akkor fekete az egész tv-n a kép. :((
  • ollie
    #202
    Nem tudom hogy jutott eszedbe ezzel egyáltalán foglalkozni, de tényleg felejtsd el. Talán 4-5 éves lehet...
  • ollie
    #201
    A lényeg, hogy PAL-ra állítsd! Az NTSC miatt fekete-fehér.
  • Laalee
    #200
    régi szar drivert sem találsz hozzá normálisat.
  • dronkZero
    #199
    Hali!
    Tudtok valamit erről a kártyáról?
    ATI ALL IN WONDER 128 RAGE AGP
    Érdemes-e meg venni?
    Esetleg nincs-e vkinek ilyenje, mert érdekelnének személyes tapasztalatok.
    Előre is köszi.
  • Ramore
    #198
    Na azt még nem próbáltam ki. Egyébként a videokari gyári füzetében is látom a képen a "video output format" beállítást, csak a valóságban nem.

    Hamarosan kipróbálom a tv-tool progit, hátha....
  • M@TriX
    #197
    A Ti-k máshogy működnek, mint az MX-ek, TVTool-lal sem csinál semmit?
  • Ramore
    #196
    nwiew -> clone -> secondery display tv -> device settings -> select output device -> és itt van a select tv format és itt lenne a video output format, ami nekem nincs. :((
  • Ramore
    #195
    Kipróbáltam már és pont a belgát (B PAL), de nem jött elő a "video output format", ami pontosan a tv format alatt lenne, márha lenne, de itt csak üres az a rész.

    Sz@r a kártya, amit vettem, amiért nem jön elő ez a beállítás semelyik nvidia detonatornál?
  • M@TriX
    #194
    2. képernyő beállítás, aztán olyat keress ahol be lehet állítani, hogy PAL- akármi mondjuk a Belgium tökéletes)
    Most itt ATi van előttem azért nem tudom mondani a konkrétat ;)
  • Ramore
    #193
    Most egy Abit Geforce 4 ti4200-as karim van, elötte egy Asus Geforce 4 MX 440-essel megvolt ez a beállítás. Roppantul dühít, hogy nem szines a tv-n a kép. :((
  • Ramore
    #192
    Azt is furcsának találom, hogy a Sony tv-t M/NTSC formátumúnak látja.
  • Ramore
    #191
    Tudna valaki segíteni?

    Ki szeretném klónozni a monitor képét a tv-re, de sajnos fekete-fehér a kép. Azt hiszem azért, mert be kellene állítanom a "video output format"-ot kompozit-ra, de ezt a beállítást nem találom ott, ahol korábban megvolt. Egyszerűen nem értem hová tünt ez a beállítás. Kipróbáltam egy másik detonátort is, de annál sem volt meg ez a "video output format"!
  • Darth10
    #190
    Kössz, most már legalább tudom
  • ollie
    #189
    Nem lehet. A Gef4mx DX7-es kártya és ezért fizikailag nem tudja a pixel és vertex shader-t. Nvidia kártyákból legalább DX8-as Gef3TI vagy Gef4TI ill FX sorozat van, ATI kártyákból 8500-től kezdve pedig mindegyik.
  • Darth10
    #188
    Hello! Egy GeForce MX440-es 64 MB-os videokártyám van és a PoP: Sands of Time azt írja, hogy pixel and vertex shader not supported. A SC: Pandora Tomorrow is ezt írja ki. Lehet ezzel vmit csinálni? (P4, 2GHZ, 256 DDR Ram)
  • CSÉ
    #187
    Na ezeket kipróbálom, aztán majd írok, hogy mire jutottam. Kössz.
  • Gerry
    #186
    Nem árt az SP1, de anélkül sem kéne fagynia!
  • Gerry
    #185
    Jó, és milyen alaplapi drivereket raktatok föl?? Javasolnám a 3.13-as verziót, letölthető az nVidia oldaláról, valamint a 4.3-as Catalyst is jó, ezenkívül érdems lenne feltenni a legfrissebb BIOS-t is. Memória remélem By SPD beállítás szerint megy alapból...
  • CSÉ
    #184
    Nincs fent az Xp-n az sp1. Az gond lehet?
  • CSÉ
    #183
    256 infineon pc2700, windows xp pro, tápventi, titan proci hűtő, directX 9b. A 3.5 catalyst-tól a 4.2-ig minden, meg a legújabb omega drivert is próbáltam. (Ennyit tudok fejből)
    ui.:zsír új a gép
  • Gerry
    #182
    Milyen NF7, RAM, BIOS, rendszer, driverek, hűtés, DirectX, stb? Ennyi infoból nem nagyon lehet mit kitalálni!