873
SATA meghajtókról mindent ide
  • Gerry
    #33
    Meg azért sok minden múlik a drivereken is, mert az nVidia-nak nem erőssége a jó IDE drivere, és amiatt is lehet, hogy lassabbnak tűnik a P-ATA. De valószínű, hogy a 8MB is nyom rajta kicsit, bár 600-800MB-os AVI/ISO file-ok másolásánál nemhinném, hogy olyan sokat számít a +6MB cache (ugyanis ilyen file-okat másoltam csak eddig a S-ATA HDD-re).
  • Laalee
    #32
    alapjábavéve ugyanaz a sata meg a pata vinyo, csak ráraknak +elektrónikát hogy sata kompatibilis legyen, legalábbis a mostaniakra. tehát a sata vinyod a +cache miatt gyorsabb, és pont ott ahol a cache számít.
  • Gerry
    #31
    Nekem a S-ATA vezérlőm olyan, hogy vagy 1 P-ATA, vagy 1 P-ATA + 1 S-ATA, vagy 2 S-ATA winyót tud kezelni és 2 egyforma winyó esetében RAID0/1-et tud, emellett pedig van 2db sima P-ATA vezérlő is, amire ugye 4 db eszköz kötehető, így az alaplap max 6 IDE eszközt tud meghajtani. Ha a S-ATA vezérlőre teszek 1 S-ATA és 1 P-ATA winyót, akkor lassabban megy mindkettő, de ha csak S-ATA eszköz van rajta, akkor gyors. Amúgy a S-ATA winyó gyorsabbnak tűnik, de mondom, lehet hogy csak a 8MB cache miatt, ugyanis a P-ATA winyóim mind 2MB-osak. Azt amúgy én is hallottam, hogy nagyobb file-ok esetén a S-ATA akár lassabb is lehet mint a P-ATA, de ezt eddig még nem tapasztaltam, igaz 800MB-nál nagyobb file-okat még nem másoltam a S-ATA winyóra...
  • janos666 #30
    Jó, mert valami ilyesmit mondanak, hogy ne vegyél SATA-s winyót mert ma még nincs olyan alaplap ami rendesen kezeli, nem látja egyszerre a SATA-t meg PATA-t, lassabb a SATA mint a normál ATA.
  • Gerry
    #29
    Nekem Chaintech alapalapom van S-ATA/P-ATA winyóval, és ott általában gyorsabb, főleg kis méretű adatok másolásánál a S-ATA, bár ott lehet, hogy a 8MB Cache számít inkább!
  • janos666 #28
    Húúú, ennyi embernek van ilyen alaplapja S-ATA-s winyóval?
  • janos666 #27
    Az ASUS P4P800 Delux alaplap már rendesen tudja kezelni a SATA winyókat? Mármint egyszerre P-ATA-t és S-ATA-t is, és ténylegesen is gyorsabban a S-ATA-t mint a normál P-ATA-t?
  • Pharaoh
    #26
    Az NF7-S hez adnak átalakítót, és az SL-hez nem adnak.
  • Gerry
    #25
    Csak az SL-hez, a sima S-hez nem...
  • cleric
    #24
    De. Nekem ata133-mal 56000 kbyte/sec.
  • NeoMaN
    #23
    Minden alaplapra ráteheted a aima ODE-s vinyót. A sata csak opcionális...
    Amúgy átalakítót adnak az Abit NF-7S-hez.
  • Laalee
    #22
    minden alaplapon van normal pata vezérlő is, én még nem láttam olyat amin csak sata van, de ha mégis, akkor kell venni egy raid kártyát, kb 4000huf
  • Zetorg
    #21
    Van átalakító, de a gyári Abit 10ezer körül van, de ha a legfullosabb nf-7-es lapot veszel kapsz hozzá 1-et!
  • cleric
    #18
    Bootnál a S-ATA biosában sincs ilyen opció?
  • Gerry
    #16
    Alaplapodhoz is lehet, hogy van már frissebb BIOS, azt is érdemes megflashelni, mert gyakran segít a hasonló problémákon... Ja, azt el is felejtettem írni, hogy nekem sima 2MB Cache van a winyóimon.
  • Gerry
    #15
    Nos, sok minden okozhatja a problémádat, pl frissíthetnéd a S-ATA drivert, és ha fut esetleg valami antivirus progi a háttérben (főleg Norton AntiVirus) akkor tiltsd le, és próbáld ki úgy is a másolást, ha az sem segít, akkor írj megint, mert az sz 1200 nagyon kevés, még a 18000 is kevés lenne, mert nekem a sima nem S-ATA winyóimon is 26000-35000kbyte/sec a másolási sebesség. Szintén nForce2-es alaplap és 3.13-as drivercsomag, csak nekem Chaintech 7NJS, igaz ezen másfajta S-ATA/RAID vezérlő van...
  • Antromorph
    #12
    szeva Cybearboy

    nekem Epox 8rda3+ alaplapom van, de ezt már leírtam alul.


  • Impi
    #11
    Köszi, amit tudni akartam leírtad!
    A bővebb részleteket majd felkutatom.
  • CybearBoy
    #10
    Nem, szerintem nem kell lemondani. A kát SATA csatira 2 winyó mehet fel, de ezekek végülis olyanok, mintha vmi más alaplapon a raid csatira raknád a winyót, csak persze nem kell a kül. raid funkciókat bekapcsolni, így gyakorlatilag a 4 sima IDE hely mellé jön még ez a plusz 2, tehát 6 winyó hely (vagy cd, dvd...). Remélem sikerült valamennyire érthetően írnom. ;)
  • Impi
    #9
    Hali CybearBoy!
    Csak nagyon halkan kérdem, ne hallja senki milyen láma
    vagyok.
    Telepítetted a SATA wincsidet---> így összességében hány
    meghajtót tud kezelni a gép? 2 db SATA plussz 4 ATA vagy
    ilyen esetben lekell mondani az ata vezérlésről.

    Kellemes Karácsonyt a Fórum látogatóinak
  • Fam
    #8
    a sebességük a 8mega cache miatt, meg a soros csatlakozás miatt jobb egy kicsivel, viszont ezek is 7200rpm-esek
  • Blasta
    #7
    Engem az érdekelne, hogy milyen fordulatszámon mennek a SATA vinyók? Azt hallottam, hogy 5400-en mehetnek, mert halkabbak is és nem is melegednek úgy mint a sima ata vinyók. Viszont ugye a sebességük meg jobb.
  • CybearBoy
    #6
    Köszi, így sikerült (F6 win telepítésekor). Amúgy neked is ASUS van? Mert ebben a biosban nicns semmi sata, az integrated peripherials-nál sem, pedig sztem is ott lenne a helye. Ennek mintha külön SATARaid biosa lenne, ott látja is a winyót. De mind1, már működik, az a lényeg.
  • Antromorph
    #5
    Szia

    A BIOS "Integrated Peripherials" csoportban kell lennie egy "SATA Raid controller" (nekem "Sil 3112 Serial ATA") pontnak
    ez lehet Disabled/Enabled. Sztem lehet, hogy ki van kapcsolva. Ha már látja a vinyót, akkor kell még az alaplaphoz adott SATA eszközmeghajtó lemez, amit az XP telepítésének a kezdetén asszem F6 gomb lenyomása után adhatod meg az XP-nek. Utána feltelepül, aztán már minden megy, mint a karikacsapás.

    Hát ennyit tudtam, remélem ez segít valamit.
  • CybearBoy
    #4
    Üdv!
    Van egy kis gondom az új géppel. SATA-s Seagate winyó van rákötve egy ASUS A7N8X-Deluxe lapra, de a gép nem látja, így win-t se nagyon tudok telepíteni rá... Ezeket a SATA-s dolgokat nem vágom, csak azt látom, hogy be van kötve a lapba, meg táp is megy a winyóba. Kell még vmit állítgatni, hogy menjen? Bisoban sem találtam semmit.
  • Borg
    #3
    A PCMARK2002 egy szar, nehogy komolyan vedd a HDDre adott eredményeit!

    Próbáld csak ki, ahány féle méretű partíción, ahány MB üres hely, ahány HDD a gépben, annyi féle eredményt ad. Totál összevissza pontoz.
  • Antromorph
    #2

    A gépem:
    Epox 8rda3+ lap Silicon Image integrált SATA vezérlővel
    Infineon 512MB PC3200 RAM
    Barton XP 2500+@2800+
    ATI 9700 NP videókártya

    A legújab 3.13 Nforce drájver fenn van,
    nemtom mit kéne még felteni.

  • Antromorph
    #1
    Vettem egy Seagate 160GB kapacitással rendelkező SATA (8MB cache)wincsit, mely frankón megy eddig. :)
    Általában 18C fokos szobámban lévő gépemben olyan 37C fokos üzemi hőmérsékleten dolgozik. Leteszteltem a gépet Pcmark2002-vel, s a HDDre olyan 1200 pontot adott.
    Mig Rudigyerek barátomnak a párhuzamos ATA Maxtor 160Gb-os
    merevlemeze 5200 pontot kapott.
    Szerintetek ez a SATA vezérlő gyengeségéből adódik?
    Lehetne ezen javtani valamit?