873
SATA meghajtókról mindent ide
  • Antromorph
    #73
    Ja Sata Raid, de szerintem a BIOS ban engedélyezd ezt az integrált eszközt, és állítsd be, hogy erről bootoljon - remélem jól mondom.
  • Roll
    #72
    Sziasztok!

    Mondjátok el légyszi hogy is működik ez a sata winyó,mert nálam nem megy.
    Az alaplapom gigabyte 865pe (ga-8ipe1000-g), van 2sata csatlakozóm, összedugtam mindent, már próbáltam minden drivert de nem megy.

    Most itt olvastam hogy ti valami raid-ről beszéltek, az kell a sata-hoz?
  • dashed_
    #71
    ma megoldottam..
  • dashed_
    #70
    hy...
    Segitsetek plz..

    van egy sata seagate 120as vinyo
    + egy sima atas szintugy seagate 120as vinyo..
    ha a satas vinyo vant csak bent es elkezdek ra xpt telepiteni a telepites elso ujrainditasa utan elszal boot nal vmi ..=operation system load error...a sima atas vinyora pedig siman felmegy az xp..
    van erre vmi otlet????
  • ent
    #69
    Azért majd ha érdekel küldesz egy emilt és elküldöm neked, vagy majd rákeresel mikrofos oldalán!
  • Narancs
    #68
    Nincs fönn az SP1, sőt semmilyen javító csomag nincs fönt.
    Amikor mindíg frissítettem állandóan elbaszódott, már minden bajom volt vele. Aztán kb fél éve lenyaltam az egészet és reinstall, de egyetlen egy frissítést se raktam föl, azóta hibátlan, kivéve hogy lassan másol nagy fájlokat...
  • ent
    #67
    Van nekem egy xp sp-m, amit arra találtak ki, hogy a sp1 által fájlmásolás hiba megszünjön!
    De, ha ez a hiba előtt minden okés volt, akkor passz!
  • Narancs
    #66
    Lécci segítsen vki ha tud, baromira zavaró a dolog...
  • Narancs
    #65
    Hi!
    Lenne egy elég nagy probkémám:
    Van egy 80gigás Maxtor SATA vinyóm, NTFS fájlrendszer, winXP.
    Ha egy nagyobb fájlt (650megás filmet például) átmásolok a vinyón belül egyik mappából a másikba a következő peobléma jelentkeztik:
    Elindul a másolás ~20.000Kb/s és Kb 60% -ig a sebesség csak seik, majd 60 és 80% között a sebesség 500Kb/s körül mozog. Majd 80 és 100% között a sebesség isét szárnyakra kap és a másolás egyre gyorsabb...

    Mi lehet a gáz?
    Régebben nem tapasztaltam ilyet...
    Este elindítom a töredezettség mentesítőt, hátha segít majd...

    A konfig:
    AMD 2600+ barton, Abit NF7-S, MSI FX5600, 2*256Mb RAM, Maxtor SATA 80Gb Diamond Master9
  • ent
    #64
    Nem, akkor még csak stereo pctv-m volt!
  • 0ppika
    #63
    Tényleg a pctv pro bezavarta? Most készülök venni egy 160as sata seagate-et :(
  • ent
    #62
    Egyébként olvastam lentebb egy csomó embernél, hogy a SATA mellett lassabb a másolás a vinyón belül.
    Elárulom, hogy létezik egy xp szervíz pekk erre a megoldásra! Egyébként az sp1 okozza a problémát!
  • tajfun
    #61
    Van, de a'ra is. Pl. a ViPower csinal ilyesmit.
  • ent
    #60
    Csak azt nem értem, hogy amikor 1 vinyóm volt semmi gondom nem volt a PCTV-vel és a programok installálásánál
  • Pheel
    #59
  • ent
    #58
    Megoldódott!
    Kivettem egyesével a mozdítható hardwereket (pci-ból), no lám, a tv kártyám zavarta az adást!!!
    Holnap veszek egy másikat
  • ent
    #57
    Vki
  • ent
    #56
    Vki
  • ent
    #55
    Vki tapasztalattal?
    Volt egy Seagate 120Gb SATA vinyom! Nagy hévvel vettem egy tök ugyan olyat! BIOSba beállítottam a Raid funkciót, felraktam a gyári SilRaid drivert, install xp sp1 (ntfs).

    Kegyetlen módon érezhető gyorsasággal formázott, installált, boot képernyő futósáv még egy egészet se futott és már fel is állt az xp...

    Min. 70-80% sebesség növekedés!!!!

    De...
    A probléma mindaddig nem jelentkezett míg fel nem akartam rakni pár plusz progit (rendszerprogikonkívül!) meg természetesen néhány fasza gémet...
    1. Az autorun.* fájl a nav2004 nél befagy, fájlkezelőből a setup exéje fut rendesen.
    2. bootskin.exe install nyitó képernyő befagy...
    3. Hitman3 install exe befagy
    4. Beyond..., na ez érdekes, rossz kötetű CD hibával a 3. cdnél tovább nyista...
    .
    ..
    De ezek 1 vinyó esetén helyből csusztak. Minden okés volt.
    Egyébként azért ugrottam bele ebbe a megoldásba, mert az egyik haver vett egy külön raid vezérlőt a gépébe (140eFt) és ő mesélt a gyorsaságról. Állítása szerint alaplapra épített raid vezérlők még egyáltalán nem biztos, hogy megfelelnek az xp nek. Állítólag nem igazán szeretik, és nem is tudják biztonságosan kezelni.

    Vélemény, ötlet, stb.

    Ui.: Volt már aki azt mondta, hogy a rezidens fájlok hülyítik a rendszeremet, szerintem nem!
  • HUN Tick
    #54
    én még nem hallotttam róla
  • Icebird
    #53
    Létezik SATA USB-s rack, vagy SATA to IDE? Ahoz hogy olyan gépbe is betudjam rakni, ahol esetleg nincs SATA csatoló.
  • robertone
    #52
    Jó volt a floppy, és jól is volt bekötve, de mégsem ment, mert az új házamon van a floppy előtt egy maszk aminek saját gombja is van. Mikor beraktam egy lemezt a drive gombja kiugrott, és odanyomódott a maszk gombjához, ami kicsit visszatartotta. A Sony floppy drive-ok ezt nem valami jól tűrik (lehet, hogy csak a régebbiek) ezért nem olvasott rendesen. Végül nem szedtem le a maszkot, hanem bevállaltam a horrorárat, és vettem egy új meghajtót, mert a másik amúgy is öreg volt, és haragudtam is rá amiért ennyit szivatott :-). Amúgy innentöl kezdve már minden ment mint a karikacsapás, a sata vincsire remekül felment az xp, szuperül működik az egész. Csak amikor a mostmár fiókban ülő régebbi vinyóimra írok vagy törlök róluk, akkor pampog valamit az xp, hogyaszongya "Windows delayed write failed" blablabla azt írja alatta, hogy nem sikerült neki a procedúra és adatvesztés van, meg hogy ez a hardware vagy a network connection miatt van. De a végeredményen én nem látok hibát... A régieket fat32-n hagytam a satát pedig ntfsre formattáltam, de szerintem ez nem ok a gépnek, hogy hisztizzen, vagy igen?
  • Gear
    #51
    Ha van az XP-be integrálva SP1 akkor nem kell a floppy .
  • Gerry
    #50
    Valószínűleg rossz a floppy drive, vagy rosszul van bekötve, pláne, ha formázni akarja a driver lemezt, az azt jelenti, hogy nem tudja rendesen olvasni. Lehet, hogy csak koszos, tisztítsd meg, vagy vegyél egy vadiúj Sony/Teac floppy-t 1200Ft-os horror áron!
  • robertone
    #49
    Az a gond, hogy nekem meg sem hördíti a meghajtót, csak kiírja, hogy tegyek bele egy lemezt (van benne). Az előző verziós xp-ben ugyanezzel a konfiggal megmozdította, de akkor meg azt írta ki, hogy nincs formattálva a lemez (mármint a gyári driver lemez) és le akarom-e én ezt formattálni. Lehet, hogy ez master-slave probléma? Azóta van mióta az új alaplapot belerakták, és mindent másképp kötöttek mint eddig. Ha nem ez a gond, akkor egy új floppymeghajtó lehet hogy menni fog? Mert inkább veszek egyet bagóért, mint hogy hetekig próbálgassam ezt szóra bírni...
  • Narancs
    #48
    Én is sokat szívtam ezzel, 3 külömböző XP -ből, csak 1 fogadta el a floppyt és szépen most megy is....
    A másik kettő azt írtaki hogy nem driver lemez, pedig az...
    Stóval ez rejtély, de mondom nekem a harmadik fajtával sikerült föltolni...
  • Pheel
    #47
    Márpedig annak az a ronda floppy kell pont. Ha telik SATA vinyóra, akkor tessék venni hozzá floppy driveot is :-P
  • robertone
    #46
    SEGÍTSÉG
    Hogy lehet elérni, hogy az xp telepítő is lássa a sata vinyómat? Abit nf 7 sl alaplapom van, kaptam hozzá egy serial ata driver disk floppit, de az "a" meghajtóm nem jó, mert minden máshol működő floppyra azt mondja xp alatt is, hogy nincs formattálva, nem tudom hogyan lehet ezt kivédeni. A telepítő egyszerűen nem vesz tudomást a vinyóról, miközben xp alatt vidáman másolgatok rá.
    Van egy raid configuration utility is amibe ha belépek látja a vinyót, de a create raid set funkciót nem hajlandó végrehajtani rajta. Ez azért lehet, mert a Partition magicben már leformattáltam és elosztottam 3 partícióra?
  • sniper
    #45
    Ja.
  • Gear
    #44
    Érdekes ...
    Nem próbáltad még Partition magic-al? Frankón lehet vele a betüjelzéseket átvariálni , bár ha a rendszer HDD-t megváltoztatod azt nem biztos hogy a win díjazni fogja.
  • Ramore
    #43
    Érdemes a 8MB cashe miatt a drágábbat wincsit venni?
  • ent
    #42
    Szega! (Gigabyte 7NNXP)
    Abban az esetben, ha a meglévő (gyári) SATA vezérlő mellett installálom fel az XP-t, akkor nyugott lélekkel installáljam fel az XP-ből az újabb SATA vezérlőt?
    Tehát semmi bibi nem lehet, ugye?
    Egyszerű driver frissítés?
  • magnum
    #41
    Jaja, ismerős.
    Újraraktam az egész cuccot, mostmár hajlandó volt C-nek és D-nek kezelni a két partíciót.

    "ENNEK SEMMI ÉRTELME" :D
  • sniper
    #40
    Sztem a bootot nem is fogja kicserelni, akar SATA, akar nem. En is idegbajt kaptam, mikor toroltem a boot particiot, majd ujat csinaltam, aztan vindoz installkor kozolte hogy mostmar a masik particio a C, es jobb lesz ha ezt megszokom. :)
  • magnum
    #39
    Mivel a topikomat bezárta egy túlbuzgó moderátor, segítséget viszont nem kaptam, ezért itt kérdezek:

    Tegnap vettem egy Abit NF7-S alaplapot és egy 160-as SATA Seagate vinyót. Összeraktam a gépet, XP telepítésekor partícionáltam, de alapból H és I betűjeleket adott neki. A feltelepült windows továbbra is H és I betűjelekkel kezeli a winchestert, G-vel a DVD-t, és C-től F-ig (nem létező) cserélhető meghajtókat jelez. Miért? Meg tudom oldani, hogy (nyilván reinstall után) C és D legyen a két partíció?
    Gyors segítséget várok, mert át kell adnom a gépet, köszönöm.
  • Gerry
    #38
    nForce-nál nem chipsetbe integrált a S-ATA vezérlő, tehát nem az nForce miatt volt lassú az NF7-S-ben... nForce-os alaplapoknál külső gyártótól származó vezérlő van, és azok között vegyesen van jó, és rossz. Nekem pl a Chaintech 7NJS-emen Promise Technologies FasTrak376 S-ATA chip van (asszem 376, de ebben nem vagyok biztos), és teljesen normálisan kezeli a Seagate 120GB-os winyómat. Persze sok múlik a driveren, mert az alplap gyári CD-jén elég gagyi van, meg az újabb driverekkel is akadhatnak problémák, de én amit "csináltam" a neten lévő külső (nem integrált) chiphez való driverből, az tökéletesen operál.
  • Gear
    #37
    A másik winyótól függ a sebesség...másik sata hdd-re másol 35-56 között de közelebb van átlagban a max értékhez.Valaki írta hogy nagy fileoknál lassúbb....hát nemtom , a haver satás hddjére toltam át DVD izo-t 1db - 4,4Gigás file - és egész végig 50k felett ment!
  • sniper
    #36
    Nekem Abit IS7 van, 120as Maxtos SATAval, 2 vinyo kozt 25-35k-val masol, de vinyon belul 4-5k-val. Nalad nincs ilyen?
  • Gear
    #35
    Még annyit a SATA mellett hogy már csak a kultúrált csatlakoztatás miatt is megéri vele foglalkozni , ezek a SATA csatlakozók nem nagyon fognak szétszakadni meg csatilábakat görbíteni !
  • Gear
    #34
    Tapasztalatom szerint az Abit NF7-s lapok közül sok nem szereti a SATA HDD-ket(főként a Maxtorokat),de amelyik "elfogadja" abba mennek mint az állat! Nekem most Abit IC7 van és a Samsung 120GB SATA HDD-met nagyon komálja , iszonyat gyors ,nem hangos és nem forró!
    Tehát nemtudok 1et érteni a véleményeddel,bár az igaz hogy még nem túl kiforrott a SATA szabvány(PL.:nForce chipset-nél), de eddigi tapasztalataim alapján ez nem a HDD-k hibája hanem inkább a chipset és a DRV-k miatt fordulnak elő problémás esetek.Példa: az első SATA-s vinyóm 1 Maxtor 120G SATA 8MB os cucc az én - akkor még - NF7-s lapomba nagyon lassú volt (mint pl.: Nyúbi esete),de a haver ugyanolyan konfigjába szép gyorsan ment. Ugyanaz a rendszer , ugyanazokkal a driverekkel !