873
SATA meghajtókról mindent ide
  • DanyyX
    #113
    Holnap mehetek venni aszt is.
  • DanyyX
    #112
    Tök jó, kontakt-hibás a SATA kábelem és állandóan kékhalált csinál a gépem, ha a rendszervinyó kábele beszarik.
  • Punkerwork
    #111
    SP2-es Win elméletileg tudja (nekem tegnap gyakorlatialg nem ismerte meg)
  • Laalee
    #110
    miért kéne ismernie egy programnak egy olyan hardwaret ami még meg sem jelent amikor kiadták a programot (windows).
  • Punkerwork
    #109
    mert?
  • vado
    #108
    Pata winyók magukban simán működnek, és DMA mod 5-ben vannak.
  • DanyyX
    #107
    A PATA winyó írási sebessége, húzza le.
    + Nézd meg, hogy milyen átviteli módban van [DMA/PIO]. A DMA mód a legjobb.
  • vado
    #106
    Sziasztok! Mitől van az, hogy a SATA-s winyóra egy PATAS HDD-ről 30-40e k/sec-kel másol, míg SATA-ről PATA-ra meg 800 K-val... sokkal lassabb másolni SATA-ról... Please Help! Alaplap Abit IS7-G, legfrissebb Bios, alaplapi driver fent van...
  • trabant
    #105
    Bankrablás. ;-)
  • CzGobe
    #104
    Hali!
    Tud vki segiteni abban, h elmondja nekem, h mi a raid?
    vagy elég, ha csak 1 linket lök ide. THX
  • RelakS
    #103
    Nah, a hétvégén felhúzott kicsit a gépem. Unokatesóméknak vettem egy sata vinyót (kérték, és fizették persze :P ), és nem ismerte fel a winfos telepítő, csak akkor, ha a raidvezérlő progiját floppyról beetettem nekije. Azért ez minimum pimaszság szvsz
  • CzSanya
    #102
    Hi!!
    Nemrég vettem egy Samsung S-Ata 160 GB-os 8MB cache winyót. De nem vagyok megelégedve a sebességével. Az a probléma, hogy a gépben van még egy 40 GB-os Maxtor 7200 RPM wincsi is, ami P-ata-s. Ha a Maxtorról (P-ata) a Samsungra (S-ata)másolok a sebesség 11000/s körül van, majd visszaesik 4000-5000 /s ig. Néha még az egér is lefagy. Ha a Samsungról a Maxtorra akor a sebesség 30-35 ezer /s. Ezzel nincs is probléma, de a 4-5 ezer /s az kevés, sőt szerintem a 11000 /s is az. Gondolom valami beállítás, vagy driver probléma lehet.
    A gépem: Epox 8RDA3+ N-force 2 alaplap 512 MB DDR és 1600MHz-s duron proci. Ati 9550 VGA. 300W Codegen táp. Az alaplapon SiliconImage SIL 3112 S-ata vezérlő van integrálva. Win Xp prof. op rendszert használok.
    Biost már frissítettem, drivert is cseréltem. A Windows-ra is feltelepítettem már az SP1 és Sp2 -t is de semmi változás. A sata raid gui progi is fel van installálva és be van kapcsolva a Write cache.

    Fogalmam sincs mi a probléma. Ha valaki tud segíteni, vagy van valami jó ötlete nagyon megköszönném.
  • hispan2
    #101
    Szóval akkor biosfrissítés lesz...
  • vado
    #100
    Hát próbáltam már a reinstallt, de nem vált be. Nyomtam F6-ot is, akkor kiírta a Windows, hogy nincs SCSI vagy RAID a gépembe, de azért rakhatok fel drivert. NAmármost ha RAIDben van a winyó, akkor is baromi lassú... :(((
  • DanyyX
    #99
    Windows újratelepítést próbáld meg.
    Ahhoz hogy windows telepítője lássa a sata winyót, floppyra ki kell másolni a sata drivert, és a telepítés elején f6-ot nyomni. Csak floppyrol veszi be a drivert a telepítő.
  • vado
    #98
    Sziasztok! A Következő a problémám: adott egy Abit IS7-G alaplap.Működött minden hibátlanul, de gondoltam, veszek bele egy Serial ATA-s HDD (egy seagate 200GB). Ha csak a Serial ATA-s winyó van bent, minden szuperül működik, semmi gond nincs vele. Azonban amint beteszek mellé egy IDE-s HDD-t, a Windows egyből csak PIO módban kezeli a Serial ATA-s winyót, de az IDE-set továbbra is normálisan kezeli. Már minden létező módot kipróbáltam, BIOS frissítés, alaplapi driver, de nem tudom, mi lehet a gond. Tud valaki segíteni?
  • Punker
    #97
    el kell indítani a fájl-t :)
  • hispan2
    #96
    És egy fatal error lehetőség: nincs floppymeghajtóm :) Gondolom ha CD-re írom és arra lépek DOS-ból, az is jó, nem? És mennyire mély dos ismeretek szükségesek a dolog megoldásához?
  • Punker
    #95
    letöltöd, kimásolod kislemezre, bebottolsz pl win98 cd-ről, és utánna dos alatt futtatod a kislemezről a fájlokat.
  • hispan2
    #94
    De könyörgöm, hogyan kell csinálni? Megígérem, nem lesz áramszünet és nem húzom ki...
  • Punkerwork
    #93
    simán :)
    csak akkor van gáz ha közben áramszünet van, vagy kikapcsolod/húzod a gépet.
  • hispan2
    #92
    Frissítés van fent, de azt sehol nem találtam, hogy hogyan lehet ezt igazán biztonságosan kivitelezni.
  • DanyyX
    #91
    Nem egy veszélyes dolog, ha nem kurod el.
    Ennél az alaplapnál nem vágom, hogy hogyan kell, de a gyártó oldalán nézz körül, ott biztos fönn van a frissítés is, meg gondolom az is, hogy hogyan kell megcsinálni.
  • hispan2
    #90
    Értem. és veszélyes lenne biost frissíteni? Azt nemigen ajánlott házilag?
  • DanyyX
    #89
    HI

    Nem olyan bonyollult probléma ez, csak az a gáz hogy nem frissíthetsz bios-t, pedig nagyon valoszinü hogy a bios lessz a baja, vagy esetleg a sata vezérlő drivere. Mivel a sata vezérlő chipsetbe van integrálva, lehet, hogy külön sata drivert nem tudsz ujrarakni. Ekkor a chipset drivert kell ujra feltenni.
    Nekem is volt hasonló problémám, és bios-frissítéssel megjavult egyböl. Szal ha semmiképpen nem frissithetsz bios-t az gáz.
  • hispan2
    #88
    HALI! Egyszerű Probléma, még a Microsft sem tudta megoldani: van a gépben egy síma 80GB vinyó (ata) és egy 160GB SATA (mindeketten Maxtorok). Amikor volt egy Windóz a 160-ason, lassú volt, akadt minden, de komolyan, mintha egy 566-os géppel dolgoznék (pedig az enyém 2.8GHz). Tehát arról letettem, hogy a Sata-n legyen a rendszer. Most a síma 80GB-oson van az Xp, megy is minden rendesen, látja szépen a 160-as lemezt is, ami adattároló.

    DE

    időről időre (3-4, néha 5 naponként) se szó, se beszéd eltűnik a SATA winyó a rednszerből, satátgépből, mindenhonna, mintha nem is lett volna. Hozzá kell tegyem, a gép gyakorlatilag éjjel-nappal megy, de mivel minden hűtve van, mindenki kizárta, hogy zavarná ez a 24 órás kihasználtság (és valóban hidegek a lemezek). Ha újraindítom a gépet, akkor megint minden szép és miden jó, a SATA látszik, megy minden. Aztán idővel megint előjön a probléma. Volt már síma windózzal, SP1-el és SP2-vel is, mindig eltűnik a 80-as rendszervinyó mellől egy idő után.

    Szóval nem tudom, mi lehet a baja. Ha valakinek van ötlete, driver vagy valami, akkor szívesen veszem. Biost nem frissíthetek, mert nem az enyém a gép teljesen. Egyébként a meghajtók kódjai: MAXTOR 6Y080L0 (ez a 80as) és MAXTOR 6B160M0. Az alaplap egy AOpen AX4SPE-UN alaplap 2 integrált sata hellyel. Induláskor és amúgy tehát semmi baj, csak ha épp eltűnik, akkor.

    Olvastam itt lejjeb ilyesztő dolgokat, remélem, azért a megoldás egyszerű lesz. Fontos megemlítenem, hogy a floppímeghajtóm nem jó, de ha csak úgy van megoldás, hogy az is kellene hozzá, természetesen az is érdekel. Bocsánat a sok szövegért csak kicsit idegesítő a bajom.
  • DanyyX
    #87
    ASUS weboldala szerint ez a driverje a p5gd1-en levő sata vezérlőnek:p5gd1 raid controller
    windows meg olyan állatfaj, hogyha telepíted, akkor csak floppyról képes elfogadni a sata/raid drivert, szal még floppyra is rá kell másolnod.
  • Pharaoh
    #86
    A raid vezérlőd gyártójának a honlapjáról tuti le lehet a drivert tölteni.
  • lolka123
    #85
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha 2 sata winyót akarok raid1-be kapcsolni és arra win2003-at rakni, akkor elvileg ahhoz kellene vmi lemez amin van a driver, mert ha raidbe van kötve akkor a telepitö nem látja a winyókat. Csak az a gáz hogy nem adtak lemezt hozzá. Vkinek ötlete,vagy egyáltalán kell hozzá lemez. Egyébként asus p5gd1 alaplap. Köszi
  • Maximus4
    #84
    Sziasztok!
    Lenne egy elég láma kérdésem.Vettem egy 250-es sata vinyót.Már a beüzemelése is egy élmény volt,mire megtaláltam a felügyeleti eszközök között az fél nap volt.Szóval a kérdésem: nekenm is elég lassú a másolás sima vinyóra és onnan erre.Lejjebb olvastam hogy fel kellene telepíteni a sata raid utility progit ami meg is van az alaplap lemezen,és be kellene kapcsolni a write cache-t,de ahogy elindítom mindíg hibát észlel és leáll.Találtam másikat a neten de ugyan az.Silicon Image-os az enyém is és gigabyte a lapom ha ez számít.Szóval mi lehet a gond?
    Előre is köszi!
  • Roll
    #83
    a probléma megoldódott, 6 órámba telt, leszedtem már minden drivert és mindegyikre ugyanazt a hibát írta.

    Mérgembe szétkaptam az egészet és az a kúrva tápkábel átalakító volt a rossz.

    De most már lenyugodtam. :-)
  • Roll
    #82
    most vettem észre, hogy bootoláskor megjelenik az ide3 és 4 de mindkettő none. mit csináljak?
  • Roll
    #81
    ide töltsd a képet és vágd ki a címet: http://free.srv.hu/i/a/iaro/index.php?link=upload
  • Antromorph
    #80
    OFF
    Dejó nem rakta be a képet :(
    Valaki mondja már el hogy lehet beileszteni képet jól ide a fórumba.
    ON

    BIOS
    SATA vezérlő detektálása a boot folyamán
  • Antromorph
    #79
    Nekem ez van a Biosban:

    A bootolás folyamán pedig megtalálja a satavezérlőt, majd az detektálja a vinyót:
  • Roll
    #78
    Boot-nál nincs olyan hogy satáról bootoljon.

  • Roll
    #77
    erre is azt írja hogy az illesztőprogram nem erre a platformra van
  • Antromorph
    #76
    Talán az "Advanced BIOS Features" menüpontban még állítsd be, hogy a SATA vinyóról bootoljon a rendszer.
    Nem tudom milyen tipusú vezérlőd van, de XP feltelepítéséhez kell sata driver.
    Nekem SILICON IMAGE SATA vezérlőm van.
    És ezt a drájvert használom hozzá:
    Silicon Image sata driver
  • Roll
    #75
    Mit kell az on chip sata-n kívül még bekapcsolni???

    Már próbáltam promise és silicium drivert és mindig azt írja ki hogy nem megfelelő platform.
  • Roll
    #74
    hát nem boldogulok vele, ilyen a bios integrált része: