873
SATA meghajtókról mindent ide
  • Borg
    #193
    A maxtorok jobban melegszenek, hűteni kell őket.
  • phredon
    #192
    Hali!

    most vettem egy 200gigás maxtor sata vinyót. Everestben néztem 53 fokot ír hőmérséklete, az nem sok?. Előző 80gigás seagate 30-40között volt ha jól emlékszem.
  • Robin Hood
    #191
    Nálam ez 50M/s, adamka12nél meg 100at írna ki. :)
  • DanyyX
    #190
    ehh...
    SATA-ról SATA-ra
    SATA winyók, egyikről a másikra, alábbi konfiggal.
    Nem vagyok elájulva a sata sebesságétől, mert ez nálam 13,1650390625 MB/sec <a vessző az tizedestört >.
    Igaz, hogy még csak Sata150-nél tartunk, talán majd a Sata300...
    Tudom, hogy egy screenshot nem bizonyíték, de majd digivel is lefotózom, ha vki nem hisz nekem...
  • Robin Hood
    #189
    120-as sata volt ezelőtt, az se nyomott többet 30-nál.

    Csao!
    Nekem holnap szabi. :)
  • adamka12
    #188
    Nem volt hibás példány.

    "És most hova szarjak? :) Ezek szerint ha nálam csinál 30-at a PATA, nálad 50-et, így ami SATA nálam 50-et nyom, az nálad 100-at. :)"

    Jobb géped van. Nálam biztosan nem gyorsabb. A 30 Gb körüli vinyók tényleg kb 30 MB/s-et tudtak.

    Üdv.
    Megyek aludni.Holnap meló.
  • Robin Hood
    #187
    Nem azon van a lényeg, hanem hogy egy hibás példányból nem lehet általánosítani a technológiára.
  • Robin Hood
    #186
    És most hova szarjak? :) Ezek szerint ha nálam csinál 30-at a PATA, nálad 50-et, így ami SATA nálam 50-et nyom, az nálad 100-at. :)
  • adamka12
    #185
    Mióta megcsináltam tökéletesek.Nem szériahiba volt.
  • adamka12
    #184
    Ha értenél a photoshophoz letöltötted volna a jpg-t és láthatnád, hogy Paint Shop Proval készült, de csak a felbontást csökkentettem vele.

    Itt egy újabb link digitgéppel most csináltam, módosítás nem lehetséges, látszana, mellesleg ennyi idő alatt nehézkes lenne profin átrajzolni.
    Ennyit a 16MB-ról
  • Robin Hood
    #183
    Nálam meg nem ment ennyit. Persze fotosoppal menne. :)))
  • Robin Hood
    #182
    Jó, volt 850-es szériahibás Quantumom is, amiről 2 hetente magától elszállt minden partícióval együtt, akkor most szar a PATA?
  • adamka12
    #181
    Próbálj meg akkor egy Maxtor 6 Y080M0-t összerakni egy Samsung SP1614C-vel egy Abit NF7-S 2.0 alaplapba sata driver telepítés után és szarásig leszel másoláskor sérül állományokkal. Ilyen egyszerű.
    Szerencséd volt.
  • adamka12
    #180
    És ráklikkeltél a linkre?? :)
    Ennyit már ment nálam pata is.
  • Robin Hood
    #179
    Nem szerencse, mégcsak tudásnak se nevezném. Egyszerű józan paraszti logika. :) 2 sata alaplap, 2 sata vinyó, gond 1 szál se.
  • adamka12
    #178
    Átvitelem 8MB cache :)
  • adamka12
    #177
  • adamka12
    #176
    Szerencséd van.
  • Robin Hood
    #175
    Nemtom mit kell szerencsétlenkedni, külön művészet kell ahhoz hogy ne tudd beüzemelni (kábel összekötés, driver telepítése a cd-ről, ennyi). Nekem 2 sata vinyóm van, természetesen nem zavarják egymást, nemtom mitől lehetne egyáltalán rosszabb mintha egyedül lenne. A telepítőn levő driver értelemszerűen nem is lehet olyan friss mint a netről leszedett (tajvanról kishazánkig nem frissítik útközben :)), de működik.

    Volt 40-es pata quantumom, 120-as sata maxtorom, ezek bármilyen felállásban is max 30 MB/s-t tudtak, csak a 16M caches sata vinyóra másol 50-el. Ez egy valós, konkrét használat közbeni adat, nem tesztprogi szerinti maximális akármi.
  • adamka12
    #174
    Ja és a HD Tach pedig egy elfogadott, hitelesen mérő program. A max átvitel amit írtam az a max átvitel, nem pedig az átlagos másolási sebesség, csak nem értetted meg.Az átlagos másolási seb 50 MB/sec körül van, a max 62,9.
  • adamka12
    #173
    FAR managert nem használok, de Total Commander 6.51 alatt 50 MB/s átvitel nálam is megy nagy fájloknál.
    Tápátalakítót nem kaptam az alaplap mellé.
    Kb 2 napot szerencsétlenkedtem mire a két sata okés lett. Míg egyedül volt a maxtor nem volt gáz. Biost frissítettem, legújabb driverek, stb. És képzeld, amit a laphoz adtak drivert le kellet cserélnem, mert nem volt valami friss. Ennyit a driverről.

    A sata jelenleg bármit is mondassz macerásabb a már bevált patánál.

    Ja és a chip tesztben az első 2 helyezett pata, a harmadik pedig az én samsung sp1614c-m (2 pata után).

    "A legjobb hogy nincs master-slave, könnyű szerelni, nem kell letörni a csatlakozót a molex kihúzásához, valamint megmarad a pata vezérlő a dvd / cd írónak, azok amúgy is jobban szeretnek egyedül lenni."

    Ez így van, bár hangsúlyozom, hoy master/slave ellenére lehet szívni a satával.

    Üdv.
  • Robin Hood
    #172
    Én az átvitelt nem ilyen tesztprogramo szerinti maximális kamuátvitelre értem, hanem amit a FAR manager másolás közben kiír. Nézd meg úgy is, egyből nem lesz annyi.

    Tápátalakító nekem se kell, mert a tápom alapból tud olyat is, de amúgy is adnak az alaplap mellé. Driver szintén az alaplap mellé csomagolva. Anélkül is kezeli, de nem olyan gyorsan.

    A legjobb hogy nincs master-slave, könnyű szerelni, nem kell letörni a csatlakozót a molex kihúzásához, valamint megmarad a pata vezérlő a dvd / cd írónak, azok amúgy is jobban szeretnek egyedül lenni.
  • adamka12
    #171
    Mit nevezel mezei vinyónak?
    Nekem is sata vinyóim vannak a gépben (160-as samsung, 80-as maxtor), a samsung max átvitele HD Tach szerint 62,9 MB/s, átlag 48 MB/s olvasás, DE 50 MB/s átvitelre képes egy 160-as Pata Samsung is, sőt még valamivel gyorsabb is. (lásd Chip teszt 2005 márc.)
    Ja és mindkét vinyóm 8MB cach-es.
    Annak ellenére, hogy nekem is sata vinyóim vannak, nem vagyok tőlük elájulva, mert egy normális pata is tud legalább ugyanannyit. És nem kell táp átalakító, meg driver, stb.
    Ami viszont előny az a raid, de nem sok embert ismerek, aki ki is használja ezt.

    Üdv.
  • Robin Hood
    #170
    16 megas sata maxtor: 50 MB/s valós másolás. Ez nem rossz a mezei vinyók 20-30-ához képest.
  • adamka12
    #169
    Nem Mb/s, hanem MB/s, de ez csak a csatoló maximális adatátviteli sebessége, ami a gyakorlatban nem jelent semmit. A sata vinyók adatátvitelnél nem teljesítenek jobban a patáknál, esetleg burst módban. A 16 MB cache viszont valóban nem rossz dolog.

    Üdv.
  • Robin Hood
    #168
    150 Mb/s a 133 helyett. Nem is ez a lényeg, inkább hoyg 16 MB cachest csak SATA-ban kapsz.
  • phredon
    #167
    Sziasztok!

    Most a napokbnan akarok egy új vinyót, csak azt nem tudom érdemes e 3ezer forinttal drágábban sata-t venni. VKi megtudja mondani végülis miben jobb? sebességben mennyivel tudd többet?
  • Punkerwork
    #166
    töltsd el a gyártó oldaláról
  • Godman
    #165
    Hi all.. volna 1problémám..Az nf7-s emre nem tom feletelepíteni a SATA drivert mert elszált a lemezem.Anny lenne a kérésem hogy valaki nem tudná azt tömöritve elküldeni nekem???([email protected]) Valaki HELP PLIIIIIZZZZZ !!!!!!
  • Robin Hood
    #164
    De a külsö SATA vezéslő ott is csak RAID-el.
  • ZeRo23
    #163
    Bocsi az előző válasz Neked akart menni...
  • ZeRo23
    #162
    Köszi a tanácsot az nForce 3 chippel konfigoltam a RAID 0-át a tegnapi este folyamán, eddig tökéletes. Feltettem rá egy XP SP1-et, különösebb beállítások nélkül (vezérlő driveren kívül) müködik. A stabilitást és a sebességet még nem volt időm tesztelni, de ha minden jól megy a mai estén, már ez is megtörténik.
  • DanyyX
    #161
    Csakhogy itt NF3-ról van szó.
  • Robin Hood
    #160
    Nforce4 chipben 4 SATA port van, és a SI vezérlő is szintén +4 portot ad, de ez utóbbiak csak RAID-re használhatóak, egyesével nem tudnak vinyót vezérelni, azt csak az nforce4.

    Ha már sebesség, érdemes megjegyezni hogy 2 db gigabites LAN vezérlő van az alaplapon, 1 az nforce4 chip sajátja, +1 külső chip. Az nforce4 LAN jóval lassabb mint a külső vezérlő, ha nem kell mindkettő, érdemes a másikat használni.
  • DanyyX
    #159
    Az nForce chipbe van integrálva egy 2 csatornás vezérlő, meg az nForce chip mellett van egy Sillicon Image Sil3114-es 4 csatornás SATA raid vezérlő. Mivel a chipsetbe integrált raid vezérlő gyorsabban tudja az adatokat szállítani a proci meg a ram felé, ezért érdemes először azt kihasználni, és csak utána a sil3114 chipet.
  • ZeRo23
    #158
    Még egy apróságot elfelejtettem: Az NForce chip mellett 2 db SATA van, az alaplap alján a Silicon chip mellett pedig 4 db SATA csati van elhelyezve az alaplapra.
  • ZeRo23
    #157
    Csak a tisztánlátás végett:
    The motherboard includes a high performance IDE RAID controller integrated in the NVIDIA NForce 3 250 Gb chipset. It support RAID 0, RAID 1, RAID 0+1, and JBOD configurations. Use the NVIDIA RAID utility to configure a disk array.
  • ZeRo23
    #156
    Köszöntem
  • Borg
    #155
    Most akkor van egy Silicon chipes kártyád külön? Elég homályosan fogalmaztál.

    Mert olyan raid nincs, hogy a nf3 250gb-be integrált legyen. Azon is úgy van megoldva, hogy a Silicon RAID chip mellé van téve az alaplapra...
  • DanyyX
    #154
    Az integráltat. A külön vezérlő csak a PCI-sínen keresztül kapcsolódik a többi egységhez, míg az integrált vezérlőnek "dedikált" sávszélessége van.