873
SATA meghajtókról mindent ide
  • xem
    #873
    Hali
    1 próbát megér, nálam is ez volt a gond. A bioszban láttam, a windozban már nem. Vezérlőpult - Felügyeleti eszközök - Számítógép kezelés - lemezkezelés. Ott engedélyezd utánna már látni fogja.
  • Optimus Prime
    #872
    Üdv!

    SATA kártyát szeretnék venni. Kérdésem az lenne milyet és nálunk átlag mennyibe kerül? Valamint, hogy PCI vagy PCIe-t érdemes venni? mATX alaplap lévén nekem mindkettőből egy van és két SATA. De gondoltam hisz elég, mert 2 HDD-m gyakorta sose volt. De akkor még nem tudtam, hogy már az optikai meghajtók is SATA-sak és hogy az íróm meg fog halni.
    Egyébként ha a kártyára van kötve a meghajtó a gép/Windows látja? Vagy kell neki külön driver, ez mondjuk reinstallnál fontos.
  • Alkhatar
    #871
    Sziasztok!

    Én most vettem egy PCI kártyát amin van két SATA port, hogy a Sata-s vinyómat tudjam használni az őskövület kölcsön gépemen, de:
    Ezen win7 van és amikor importálni akarom az "idegen lemezt" akkor azt írja: érvénytelen csomagnév! Az eszközkezelő látja, a RAID options a boot elején (F4) szintén látja a vincsit, de a Windows az neeeem...

    Tud valaki valami okosat erre?

    Köszi

  • W726
    #870
    Üdvözletem!

    Az a probléma merült fel nálam, hogy tegnap este a rendszerem megfagyott, ezen sikerült átugranom egy jól végrehajtott reset gombnyomással (nagy káromkodás közben), de mikor újraindult volna a rendszer a vindóz töltésnél megállt, és a vinyó nagy halálhörgést adott ki magából (kb.: felpörög-leáll, ennyhe kattogás). én ennek hallatán fel is adtam az utolsó kenetet :) ma mikor szétkaptam a gépet, hogy berakjak egy régi vinyót és mikor megláttam a SATA tápkábelt észrevettem, hogy a 4 kábelből kipattant egy a csatlakozóból (középső feketéből, a sárga felőli), na ezt látva megkönnyebbültem, hogy ah, semmi gond. De lehetséges hogy úgy képes volt a vindóztöltésig eljutni, vagy tényleg a vinyó meredt ki?
  • otrosinka
    #869
    oks, rájöttem :)
  • otrosinka
    #868
    üdw,
    vettünk egyet, de ujraindítás után nem látja a wincsit a gép.
    Valakinek valami ötlete ?
  • butchbean
    #867
    Mivel 3 sata winyóm van, de az alaplapon meg csak 2 satat csati van.:)
    Az alaplapi ide csatit kell átalakítanom (mint a adat kábelt, mint a áramellátást végző kábelt) satava.
    És ezt azzal a kártyával tudom csak megcsinálni.
  • butchbean
    #866
    Igen ezzel tisztában vagyok.:)
    Csak most már nem értem ezzel mit akartál mondani.:(
    Mindenképp meg kell vennem azt a kártyát, mert kábellel ezt nem tudom megoldani.
    Én ezt vettem ki ebből.
    :)

  • Banyapapa
    #865
    Hö,egy ide kábelre 2 cucc köthetö

    igy egyiken lehet dvd iro,és másikra 2db sima régi pata hdd köthetö (bár az nem sata,és drágábbak is),vagy aza átalakitó
  • butchbean
    #864
    Igen.két ide van rajta mert 2 db dv iro is van rajta abbol gondolom.Meg 2 db sata.De mind a négy csati teli van.Ezért akarom az egyik dvd írot kiiktatni és helyére winyot rakni.csak a vinyo sata és az alaplapba pedig ide csati van.
    Vagy akkor valamit nem értek???
    Vagy te mire gondolsz???
    Igyekszem megérteni.:):):)
  • Banyapapa
    #863
    de azon elvileg két IDE hely van,egyiken megy dvd iro,másikra meg rámenne az alul linkelt prohardveres pata-sata cucc,és máris 2 sata hdd-nek van helye
  • butchbean
    #862
    Pont ezt néztem én is.Asus A8N-VM ez az alaplapom.De ahogy neten nézem ott 4 sata csati van az enyimen csak kettő.Nem értem pedig a típus ugyan az.:(
  • Banyapapa
    #861
    ez ugy kábé 4500ft,de van ilyen is és óccsoobb
    de milyen alaplapod van hogy 2 sata van rajta 1 ide kábelhely?
  • butchbean
    #860
    És kábellel ez egyáltalán nem oldható meg???
  • butchbean
    #859
    Köszönöm erről még nem hallottam.Utánanézek mennyibe kerülhet.:)
  • Banyapapa
    #858
    Szerzel egy SATA RAID kártyát,sima PCI-st és arra dugsz rá hdd-t
  • butchbean
    #857
    sziasztok.

    Laikus kérdés.
    Az alaplapomon van két sata csatinak hely.mind a két helyen be van rakva wincheszter.Szeretnék berakni még egy winchestert, de már nincs sata csatim az alaplapon.
    Arra gondoltam, hogy mivel van két dvd írom abból az egyiket kiveszem és arra rádugom a winchestert, de viszont ahhoz lehet kapni táp átalakítót satara és adatkábelt satara?
    egyáltalán ez kivitelezhető???
    Vagy milyen ötletet tudtok nekem adni, hogy 3 winchester legyen a gépembe??
    Nagyon kéne a több hely, mert nem férek el.:(
  • Szolnokboy1
    #856
    hali! most veszek egy Hitachi 1 TB SATAII 16 MB HDD-t. a kérdésem a következő: az ATA vinyóimról szeretném átmásolni a cuccokat a satára. milyen sebességgel tudom ezt megtenni? mi a véleményetek a fenti vinyóról?
    köszi
  • lagos01
    #855
    Üdv.
    Winchestert szeretnék venni és 2 közül nem tudm melyik a jobb.
    SAMSUNG 1000GB F1 7200rpm 32MB SATA2 illetve WD 1000GB GP 7200rpm 32MB SATA2 árban ugyan annyi.Melyiket érdemes venni?
  • EveRY
    #854
    sziasztok!
    A laptopba levő 2,5"-os winyót ki akarom venni és azt rádugni az ATX-es házba levő alaplapra. azt gondolom, hogy a sata adat kábel az jó, tehát azt rádughatom az alaplapra, de a táppal van a bajom. Tehát!: a laptop vinyóra rádughatom az ATX-es házba levő tápkábel dugót ami a 3.5"-os vinyón is van? Mert a 2,5"-os laptop vinyó az 5V-os, de a ATX-es házba levő vinyó az meg szerintem 5 és 12V-os. Rá lehet dugni vagy sem a laptop vinyót?
    köszi a választ!
  • sgt anderson
    #853
    Én úgy tom, h általában laptopokon fordul elő, hogy nem látja a vinyót a telepítő, de lehet h asztali PC-n is előfordul, ezt asszem azzal lehet orvosolni, hogy a vinyó gyártójának az oldaláról le kell szedni valami driverfélét, rátenni egy külön CD-re vagy flash drive-ra, vagy vmire, és amikor indul az XP telepítő, akkor a legelején amikor alul írja, hogy "Egyéb SCSI/RAID driver használathoz F2-t nyomjon", akkor F2-t kell nyomni és gondolom ott cs meg kell kerestetni vele a drivert és utána sztem normálisan menne a telepítés. (Ezt sajna nem tom, mer ilyen SATA-s vinyót nem látó géppel még nincs tapasztalatom, nekem normálsian látja a vinyót a telepítő). A RAM-nál a márka se mindegy, de leginkább szerintem a sebességek miatt nem mindegy, mert akkor a legoptimálisabb, ha egyforma modulok vannak a gépbe lehetőleg dual módba (egyforma órajel, méret). Sztem megállni nem fog a géped ha eltérőek a modulok, de mindenképp ajánlott, hogy egyformák legyenek a sebesség miatt. (Persze ha nem így van, akkor javítson ki valaki hozzáértő :D )
  • nyiriz
    #852
    Sziasztok!

    Nem nagyon értek a hardverek beszereléséhez, ezért fordulok hozzátok! A pc-be egy új HDD-t, és egy 2GB DDR2-es RAM-ot szeretnék vásárolni, és az alábbi kérdéseim lennének:
    Egy ASUS P5VD2-MX alapról van szó. Eredetileg egy 200GB/7200RPM Samsung P-ATA merevlemez volt benne (sajnos ez tönkrement), és e helyett szeretnék egy 250, vagy 320GB SATA, vagy SATA2 HDD-t, bár nem tudom, hogy okoz-e bármiféle problémát, ha SATA2 HDD-t szerelek be. Ugyanis az alaplapon van SATA foglalat, de itt olvastam, hogy egyes SATA merevlemezekre elég körülményes a Windows XP telepítése (a telepítő nem ismeri fel a HDD-t, a BIOS-ban is át kell állítani a HDD-re vonatkozó beállításokat, stb). Csak egy HDD-ről lenne szó, szerintetek menni fog az XP telepítése azonnal, vagy nekem is végig kell játszanom ezt a "trükköt"?
    A másik kérdésem kicsit off, de azt is olvastam, hogy RAM-nál sem mind1, hogy milyen MHz-es sőt azt is, hogy mekkora RAM-ról van szó, azaz a jelenlegi 1GB-os 533MHz-es RAM mellé nem rakhatok sem 2GB-os RAM-ot, sem olyat, ami nem 533MHz-es. Igaz ez?

    Előre is nagyon köszi a segítséget, és bocs a lámaságért! :)
  • sonic333
    #851
    FASZÁK
  • WorldTorrent
    #850
    hello, nem tudjatok a WESTERN DIGITAL hard disc-ek jok ?
  • Storung
    #849
    Hello!

    Létezik egy nLite nevű program aminek segítségével be tudod integrálni a megfelelő meghajtókat a Win XP-be.
    nLite
    A program ingyenes és magyarul is tud, szépen áttekinthetően végigvezet a folyamaton. Screenshots
  • sonic333
    #848
    Nekem is ilyen van, csak az a probléma hogy A DVD meghajtó is SATA-s szóval így az olvasót se látja a gép :D

    Az újabb alaplapokon persze van IDE mód, ilyenkor IDE-nek látja az eszközöket a gép, de nekem ez nem jó mert ha így van nálam beállítva elkúrja a CD írást és fagy a gép.
    Tehát most úgy akarom újrahúzni az egész Windows-t hogy minden eszköz simán natív SATA-ban megy semmi IDE emuláció.
    De így nem tudok semmiről bootolni, floppym sincs
    Milyen megoldást tudtok erre? (Azon kívűl hogy csatlakoztassak mindig egy IDE olvasót renszertelepítéskor)
  • Zsolt01
    #847
    Gondolom Xp telepítés miatt kel.

    Vannak olyan Xp telepítők, amikbe bele lettek téve SATA Driverek !

    Keress a neten.
  • sonic333
    #846
    Sziasztok!
    Nem nagyon értem honnan tudnék szedni olyan SATA drivert amit csak rárakok pendrive-ra és betölti a drivereket?
    Mert ilyet én nem láttam az alaplapom honlapjána driverei között.
    Szóval gondolom nekem kell elkészíteni meg bootolhatóvá tenni. Tudjátok hogy kell ezt csinálni?
  • Janoooo
    #845
    De jó, müködik. Írni még nem próbáltam, de azon kívül müködik. Csak régebben volt olyan h melyikre érdemes kötni. De akkor jól van így.
  • Zsolt01
    #844
    Mért, most ahogyan írtad, hogy összeraktad, úgy nem jó neked!
  • Janoooo
    #843
    Hali!

    Egy kérdésem lenne:
    Most vettem 1 SATA DVD írót.
    Az alaplapomon van 6 SATA hely.
    Az elsőben van a Winyó (bioszban primer).
    Én most a DVD írót bedugtam a 2. helyre (bioszban second..)
    Úgy tudom h a winyót a primer -be kell dugni. És az lenne a kérdésem h melyikbe dugjam a DVD írtó? Hogy jobb?

    Légyszi segítsetek.
    Előre is köszi.
  • Zsolt01
    #842
    Hát ahogy látom, hiába kérdezünk itt, nem nagyon kapunk választ. :-(
  • Madmano
    #841
    Vagy inkább érdemes megtartani mindkettőt?
  • Madmano
    #840
    Van egy 250GB-os Samsung vinyóm 8MB cache-el.Sata II-es.Érdemes lecserélnem egy szintén Samsung 500GB-ra 16MB cache-el?A helyre nincs annyira égetően szükségem.De gyorsabb vinyó ez az új,nagyobb?
  • Zsolt01
    #839
    Sata 8 megás és Sata 32 megás HDD között már nagyon érzékelhető a különbség, igaz?
  • Zsolt01
    #838
    Sziasztok.

    Sata 8 megás és 16 megás HDD között érezhető a különbség ?
    Pl. Játékoknál ?
  • phoenix1
    #837
    Még egy apróság, hogy ne síma SP nélküli Windows-t használj, min. SP2 vagy Vistát.
  • phoenix1
    #836
    Minden gond nélkül.
  • Zsolt01
    #835
    Tedd újra úgy az xp-t, hogy az IDE winyót húzd le és csak a sata legyen.
  • Solten
    #834
    "...A harmadik generáció 6 Gbps-os sebességet ígér..."