21
  • Csatti
    #21
    A foton nem anyag, hanem energia. A tomege 0. Az erdekessege, hogy ennek ellenere van lendulete (impulzusa vkik igy szeretik :)) ). Ezt a vilagegyetem tagul dolgot nem egeszen ertem. Jelenleg azt mondjuk, hogy vegtelen, bar vannak ez ellen szolo elmeletek, de azokat most hagyjuk.
  • moran
    #20
    A világegyetem fénysebességgel tágul? Ha nem, akkor a "szélén lévő" csillagok fénye hogyhogy nem lép ki belőle?
    Ha kilép akkor, mivel a foton anyag, miért nem fénysebességgel tágul?
    Ha nem lép ki akkor "kívülről" nem olyan a világegyetemünk mint egy fekete lyuk?
    kicsit kusza lett:)
  • Csatti
    #18
    Termeszetesen lesz SW3 hisz az reges regen egy messzi galaxisban tortent... :))) Mar csak meg kell varni, hogyx ideerjen a feny es Lucas apank lefotozza...
  • Gabest
    #17
    szines anyag. acélosabbak szines fém.
  • Zro
    #15
    Az emberek fejében kell keresni a sötét anyagot nem az űrben :)
  • Cat #13
    igen, az ösrobbanás miatt tágul, de a tágulás mértékéből (a gravitációs vonzáson keresztül, ami elméletben lassítja) következtetni lehet az univerzum tömegére - és ez az ami nem stimmel jelenleg
  • Benedekco
    #11
    jóóóóóóóóó! ez kicsit erősre sikerült :DDD
  • PetruZ
    #10
    Jajaja, én is olvastam. A villámlásról eddig úgy hittük, hogy úgy működik, ahogy hittük, míg valaki nem vette a fáradtságot, hogy utánanézzen a dolgoknak és kiderült, hogy nem is úgy működik. :)
  • asdasdasd
    #7
    Ha sötét anyag nincs, akkor sötét erő sincs, és akkor nem lesz SW3 sem.
  • Hmuda
    #5
    Hm. Érdekes, hogy először itt hallottam a sötét anyagról és most ugyanitt találom is a lehetséges megcáfolását. Imádom az SG tudományos híreit. :-)
  • Cat #3
    az érthetőség kedvéért: Az univerzum keletkezéséhez, és a mostani mozgásához sokkal nagyobb tömeg kellene, mint amit a teleszkopjainkkal látunk. Ezért a tudosok bevezették a "sötét anyag" fogalmát, ami a galaxisközi ürt teszi ki, és tömege az általunk látható csillagoknál, galaxisoknál mintegy tizszer nagyobb, azaz az univerzum tömegének 90%a. Na ez van most elméletben megcáfolva - fogalmunk sincs hogy miért tágul az univerzum.
  • Lacc
    #1
    Ööö... hát... aha