1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • antares
    #230
    aha. érdekes.
  • antijedi
    #229
    ki foglak ábránditnai de a valóságban nem volt "hp" :PPPPP
  • antares
    #228
    Hali!

    Én csak a demoval jáccottam de úgyérzem jobban értem a játékot mint itt sokan..

    a létszám nem minden, számít hogy milyen egységeid vannak, pl 120 feudal knights-sal 300as seregeket vertem meg, azér elég nagy hülyeség lenne mondjuk 101 paraszttal 100 lovast elintézni..
    számít az is hogy milyen a morál-ja a seregednek ami viszont függ attól mennyire képzett a marshallod, hogy éjszaka vagy nappal van, esetleg sokat meneteltek éjszaka, hogy idegen földön vannak-e, hogy kifogyott-e az élelmük, hogy vesztettek-e csatát, alacsony morálnál kis veszteség is menekülésre késztethet egy egységet, az is számít mennyire fáradtak az egységek, és hogy mennyire tapasztaltak stb-stb...
    aztán lehet hogy a játékban valamiért ez mégsem így van (mondom én csak a demóval jáccottam..) de kétlem.
  • Yossarian
    #227
    És rendes esetben számítana még a HP, a morál, a harcedzettség, a katonai kiképzés, a hadvezér hozzáértése és tekintélye. (Olvastunk már nem egy csatáról, amit csak azért nyertek meg, mert a katonák fanatikusan hittek a vezérben, hogy alatta nem veszíthetnek)
  • antijedi
    #226
    ugyanannyira mint a felszereltség és a taktika, doborzat, terepviszonyok, etc... :)
  • Rusy
    #225
    hát ha ez igaz tényleg elég gáz, mindenesetre a létszám tényleg számít nyílt terepen...
  • Rusy
    #224
    tudom hogy nem mondtad csak nem akartam hogy fére érttsd

    :)))))))
  • zoli80
    #223
    itt semmi tér nincs és a tereptárgyaknak sincs semmi jelentőséguk és ezt van pofájuk a tutorialban elmondani.ha nem vár ellen támadsz vagy véde akkor a csakis a csapatok létszáma számit:)
    ha te az ilyesmit csiped egészségedre:)
  • antijedi
    #222
    én nem modntam hogy szaroztad csak hogy azzal a véleményedel nem értek egyet... :P
    amugy a kielégüléseket meg hagyuk lehet gyerekek is olvasák ezt a topicot :PPP
  • Rusy
    #221
    nem nem fikáztam a rome-t indokolatlanul nem szarozok semmit csak azt mondtam hogy elsőre nem jött be bár nem nagyon szeretem ezt a nagy tér sok ember csatát, de van benne fantázia de majd játszok vele esetleg ha magyar lesz, vagy ilyenek, de így elsőre nem nagyon izgatott fel, a knights of honor viszont egyre jpbban izgat, remélem nem maradok kielégülés nélkül hoppon...
  • antijedi
    #220
    doom 3ban egyetértek rome totalwarban nem... :P
    dehát ugye ahogy mondottad izlések és pofonok :P
  • Rusy
    #219
    Hát nemtom nekem még mindig nem jött le, mindenesetre a rome nem nagyon tetszett, de mjad fogok vele játszani, de én addig nem mondok véleményt amíg ki nem próbáltam

    RangeR teljesen igazad, mondok neked valamit, a beharangozott játékokkal kapcsolatban hamár a játékélménynél tartunk, ismered a kohan 2 kings of wart? szerintem nem pedig simán lenyomja arome total wart, igaz ennek sincs köze hozzá, de ha a játékélményről beszélünk akkor biztos, de tényleg izlések és pofonok, mindenesetre mostmár kíváncsivá tettetek amit mindenki szid az jó szokott lenni, és fordítva is igaz ugye doom 3, ha már szóbakerült nagyon is kellett neki a beharangozás, mert a játék 0, ha nem -1 játéékélményt nyújt, ha kipróbáltam írok...
  • hapi
    #218
    Gyerekek ez igen is a rome total warhoz hasonló game. csak annyi hogy itt kívül nem körökre osztott a játékmenet.Bárki bármit mond ez sehol nincs a romehoz. És nem a grafikát értem ezalatt, mert ennek is megvan a saját stílusa grafikailag és nem is rossz. De kidolgozottságban játékmenetben és hangulatban, (ami a lényeg nálam) sehol sincs a romehoz képest.
    Mivel egyszerre vannak jelen a piacon és igenis ugyanaz a stílus, (birodalom építés, lejátszható csatákkal, diplomáciával,gazdasággal) ez halálra van ítélve sajnos.
    Míg ha 1 hónappal ezelőtt kijött volna biztos hogy én is végigjátszom.
    Rossz időzítés!
  • RangeR
    #217
    Rome total War is gyenge, semmilyen tekintetben nem alkalmas a idő eltöltésére, de ez a knights of... ez most a sereghajtó. Most telt be a pohár, soha többé nem nézek a beharangozott játékokból mutogatott screenshotokból, akkora nulla mind! Inkább megvárom a Cossacks 2-t és a Stronghold 2-t, addig meg elfelejtem ezt a stílust.
  • RangeR
    #216
    Na játszottam ezzel egy napot. Iszonyat nagy csalódás. A screenshotokohoz semmi köze, még ahhoz is egy felfejlesztett hadcezér kell, hogy a csatát lehessen irányítani Age os Empires nézetből, de utána sem sokat ér, mert egyszerűen kurvára nem úgy néz ki mint a shotok alapján lehetett gondolni. És mire eljut odáig valaki, addigra pontosan megdöglik az unalomtól. A gazdasági rész azmelett, hogy teljesen áttekinthetetlen még a játszhatóságot is hazavágja, ez hamar kiderül. A csatrész az nagyon gyenge és semmi hangulata, de legalább hozná azt a látványvilágot, ami be lett mutatva! 1024x felbontásban is nagyon picik az unitok, szóval... ez mintha nem is az a játék lenne. Pedig elvileg nem beta verzió, de még annak is rossz
  • zoli80
    #215
    nomeg ez a lehet max x darab "hösöd" és ráadásul te döntöd el milyen fasza tulajdonságokkal legyen megáldva szerintem nevetséges.na mindegy nem rontom a levegöt,örülök hogy van akit szórakoztat,sajnálom,hogy engem nem,nagyon vártam!
  • zoli80
    #214
    a hatalmas gazdasagi meg diplomácia dolgot nem eröltetném,ennyit épiteni az rtw-ben is lehet(ha nem többet),a diplomáciáról meg annyit hogy 2 perc játék után a német fasz a seregével átsétált az országomon és felégette az egészet amikor nekem volt 3parasztom.hogy miért arról foggalmam sincs,beszélnem nem sikerült vele.
  • zoli80
    #213
    ejnye srácok,elég alapszinten léteztek ha ez nektek összetett!a csatahoz kb annyi stratégiai,stb. érzék kell amennyivel egy darab kenyér is meg van áldva,és ezek a fiuk ahhoz a nevetséges valamihez még türhetö grafikát is kölcsönöztek....
    na mindegy,izlések és pofonok!
  • Zoolesz
    #212
    1 pálya van és 1 cél te legyél Európa legnagyobb uralkodója, amit 3 féle képen érhetsz el.
    1. van 10 különböző extra dolog azokat kell összegyüjteni és nyersz, de utána még folytathatod, de ez is eltart kitart vagy 20 órát ha jól csinálod
    2. elég nagy leszel és mikor szavazásra kerül a sor téged választanak európa legnagyobb királyának, ez nem tudom milyen hoszú mert szvazás elég ritkán van.
    3. kiírtasz minden nemzetet és az összes terület a tiéd lesz ez elég sokáig eltart mivel úgy 40 órányit nyomtam eddig, de még csak Európa negyede az enyém.
  • tajfun
    #211
    Gazdasagi resz milyen benne? LOTR2, Settlers fele, vagy semilyen? Varat lehet sajatot tervezni, vagy csak elore gyartott panelvarak vannak mint a LOTRban?
  • tajfun
    #210
    Palya? Ez most ilyen kuldetes alapu mint a Dune2 volt? Elfoglalsz mindent, aztan irany a kovetkezo scenario?
  • arty
    #209
    huh, még a tutorialt nyomom, de ez mélto utodja lesz a strongholdnak, megmutatja milyennek kellett volna a lord of the realms3 nak lennie, stb ....

    tökéletes gfx, pokoli mennyi lehetőség... pár nap mulva többet tudok irni :D

    RTW is biztosan jo, de hogy jön az ide ??? Miért nem a doom3mal jöttök, az még a total warnál is szebb, ha már grafikával dobáloztok ;) Kb. az is ennyire illene ide ...

    Nem vagyo nagy RTS juzer, szvsz easyn fogom elkezdeni... bát a stronghold ugy nem volt nagy kihivás :) (igy is elakadtam benne, mert az egyik pályán kb 8 orányi ostrom után is csak az idő 1/10e telt el :( Valami nem ok azzal ..)
  • [Jakuza]
    #208
    RTW
  • [Jakuza]
    #207
    Hat az RW keszitoi tanulhatnanak a KoH keszitoitol, hogyanis kell megcsinalni egy introt.
  • a.carkey
    #206
    Miért? Itt is csak úgy lehet, ahogy a Romeban. Kijelölöd mit, aztán lesz. Ott is ez van, ráadásul 3Dben. :)
  • Rusy
    #205
    menny a topic elejére ott van egy csomó, nekem még mindig nem jött le, mindenesetre, nem szeretem a rome total wart, mert ott nem kell építkezni, mint pl stronghold, és ezt tényleg kár összehasonlítani vele, mindenesetre nemtudom egyesek miért írják azt, hogy a rome total war az évtized játéka, ugyanaz mint a medieval, mega shogun új külsővel...
  • Pluskast
    #204
    Már nem azért de a 2 játéknak kb annyi köze van egymáshoz mint lónak a birkához. A RTW ekifejezetten a csatákra megy. A KOH viszont inkább gazdasági és diplomáciai játék. Min 2 jó de mind a 2-t más szemmel kell nézni.
  • a.carkey
    #203
    Az bizti - hogy is mondjam finoman -, az introja valami eszméletlenül jól sikerült ...
  • Chaos Mad
    #202
    aki jáccik plz szurjon be képeket. kiváncsi vagyok mien. thx
  • skorpio7
    #201
    Ezt a játékot sem most kezdték el fejleszteni azaz a RTW után pár nappal, szóval akkor 2-3 évnyi megfeszített munka után ugyan miért is ne adnák ki a maguk játékát ennek a fejlesztői 8TRW ide vagy oda)?! Mivel pedig teljesen más a stílusa (más elődökre támaszkoik) így kár is összehasonlítani a RTW-ral. Van akinek ez tetszik (mint én) és van akinek a hatalmas egységek gigászi küzdelme (RTW). Mindkét game-nek megvan a maga közössége, mint ahogy a stratégián belül minden egyes stílusnak (rts, körökre osztott, vegyes, nagy számú egységekezelés, stb...).
  • skorpio7
    #200
    Sajnos vannak nálunk is lassan olyanok, akik szép lassan lesüllyednek a US-beli szintre, ahol egy komolyabb játék bukásra van ítélve illetve "előre butított verziót" adnak ki, mert képtelenek egy tutorilat végignézni. Szerencsére még ők a kisebbség, de számolni kell már most is velük... amúgy ők kopnak ki először a komolyabb játéktopic-okból, mert hát ugye nem megy nekik a dolog (szerencsére).
  • hapi
    #199
    Ezt kiadni néhány nappal a rome totalwar után...
    Azért most már van egy elvárása az embernek.
  • Pluskast
    #198
    Na ja lassan nem is csodálkozom azon, hogy a minőségi játékok egyre kevésbé jelennek meg a piacon. Ha egy játék kicsit összetetteb akkor már az emberek nagy töbsége elkezd visítozni, hogy hú milyen szar. Ugye Zoli80?
  • formatuq
    #197
    mert láma vagy, mar mondtak neked.
  • zoli80
    #196
    milyen már a csata?rome total war után mosolyt csalt az arcomra.
  • zoli80
    #195
    utálom a tutorialokat,szeretek magam rájönni a dolgokra de ennél nem ment!
  • Zoolesz
    #194
    Te tényleg láma vagy végig kell ülni azt a círka fél órát és megnézni a tutorialt és onnét megtudsz mindent (vagy vki elmagyarázza). Elsőre nekem is bonyolult volt de azóta már vagy 12 órát nyomtam vele de még csak anglia meg franciaország az enyém :D
  • zoli80
    #193
    te tudtál vele bármit is csinálni baze?
  • insp
    #192
    Lámer...
  • zoli80
    #191
    részemröl ennyit erröl a jatekrol,nem erre számitottam!