1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • FARCRY56
    #870
    pedig lassan 2 éve játszom vele és mégsem értem 100% ezeket a kettészakadásokat:D
  • FARCRY56
    #869
    Vazallust jó tartani de ahogy kikiáltja a függetlenségét neked lemegy egy kingdom power. Fura amúgy mert nekem csak akkor vesznek területek ha nem vagyok senkivel háborúban amikor épp meghal a király.
  • bigapó
    #868
    ezt nem tudom pontosan. egyrészt függ a kereskedőd szintjétől. hogy ezen felül mitől azt nemtom. lehet, hogy az is számít, hogy gazdag országgal kereskedsz-e? ezzel nem foglalkoztam sosem, mert mindig azt néztem csak, hogy fejlesszem a kereskedőm és azt minél magasabb lóvéért dolgoztassam.
  • bigapó
    #867
    a csíkozás azt jelenti, hogy egy másik ország vazallusa, magyarán adót fizet neki, hogy békénhagyja. valamilyen szinten jó, de ezt csak a gép csinálja, mert mégiscsak jobb elfoglalni a területet és úgy kitermelni ami van benne:))

    egzotikus anyaghoz kikötő kell. ott fel kell húzni a dokkot, aztán a kikötőt és ebből tudod majd kifejleszteni az admiralitást, ami már lehetővé teszi az exportot. egy kis sárga horgony jelzi, ha lehet exportálni egy városban.

    általános tanács, hogy olvasgassátok a beépített súgót, mert ott minden épületről, katonáról és sok másról hasznos infót kaptok. minden épületnél le van írva, hogy mire jó és mi kell hozzá, hogy felépítsd, valamint, hogy mit tudsz majd Ő általa építeni esetleg. sok épület van kombinálva, van amelyikhez 3-4 is kell, mire felhúzhatod, de ha megvan iszonyat sok bónuszt kapsz vele. ilyen a katedrális, nagyon nehéz felhúzni, mert különböző alapanyagoknak is meg kell lenni egy provincián, ezen felül 3 épületet kell előtte felépíteni, hogy egyáltalán elkezdhesd, viszont nagyon sokat dob a nép boldogságán (+10), növeli a megtermelt Piety-t, ezt a templomok termelik, ez kell a Pap fejlesztéséhez és a Kingdom Power-hez is, vmint 20-al növeli a védekezést várostromnál.
  • ghost rider
    #866
    Köszi a segítséget!
    Amúgy azzal is lemegy a lázadás ha pl: leverek egy lázadó sereget és kapok +1 jókedved vagyis lejjebb viszi a lázadást.
    Nekem már csak 1 dolog kell az egyik bónuszhoz :P
    Meg azt hiszem, hogy van a tavaszi fesztivál bónusz is ami megint csak növeli a jókedvet.
    Már csak azt nem értem a játékban, hogy egyes országok miért vannak becsíkozva míg mások nem + hogyan lehet egzotikus anyagokat importálni?Pl: elefántcsont...stb
  • realadam
    #865
    Az hogy mennyiért kereskedem egy országgal az ugye attól is függ hogy a termékekből mekkora mennyiséget tudok előallitani?Vagy csak az számit hányfélét?
  • bigapó
    #864
    belső területen is lázonghatnak a háborúk miatt, az nem érdekes, hogy hol van tényleges harc. húz fel Hostel-t és olyat ami növeli a jókedvet. most nincs felrakva a játék, ezért nem tudom már, hogy mik az épületek nevei.

    ezen kívül figyelni kell a "csodákra" is. ezeket a különböző speciális termékek megszerzésével lehet elérni. van amit lehet termelni, például a kötél vagy például a tinta, de van amit csak tengeri kikötőből lehet beszállítani, mint importcikket, ilyen például az elefántcsont vagy a fűszerek, a selyem stb. gyakorlati felhasználása nincs a játékban ezen eszközöknek, mindössze ezzel is lehet növelni egy adott provincia "jókedvét" valamint ha megvan több ilyen, akkor különböző bónuszokat lehet kapni. van olyan amivel erősebbek lesznek a várfalak, gyorsabban szaporodik a nép (ez akkor lényeges amikor háború van és toborzod a katonákat, ahhoz ugye lakosság is kell), és van olyan amitől globálisan jó kedve lesz a népnek.
  • realadam
    #863
    Valaki tudja most hogy áll a magyaritás?
  • Botond #862
    Hungary van alapból, Hungária válhatott ki.
  • bigapó
    #861
    ha egy terület válik ki, akkor annak a nevét veszi fel. ezért lehet Hungary. gondolom:))
  • ghost rider
    #860
    Nálam csak hungary van.
    Velük vagyok.
    Bár az nálam is érdekes volt, hogy kivált belőllem egy pannónia nevű ország.
  • realadam
    #859
    Tényleg igazad van.De hülye vagyok.

    Elég érdekes dolog történt nálam.Nézem a nagy térképet és látom hogy 2 magyarország van.1 Hungary meg 1 Hungaria.Régebben csak 1 volt de nem tudom melyik néven.Nálatok is így van?
  • ghost rider
    #858
    -10 minden olyan provinciában amit elfoglaltál, és nem konvertáltad át őket a papoddal.Amikor átkonvertáltad őket töbet nem lesz nosztalgia.
  • realadam
    #857
    Ezt én is tapasztaltam.Én a franciákkál vagyok és nálam is lázadnak a saját alapterületeimen.
    De egy dolgot nem értek.Ahol mutatja a népesség boldogságát ott wars pont alatt van egy olyan , hogy nostalgia ami 10-et von le.Ez azt jelenti, hogy ha egyszer elkezdek háborúzni akkor minden provinciában -10 mert ők emlékeznek arra és nem lesznek boldogok?

    Egyébként kössz a segítséget!

    Nekem pont a PC Guruból van meg a játék.
  • ghost rider
    #856
    Oké :D
    Csak azt gondoltam kicsit reklámbeütése van :D
    De szerintem is simán megéri és kapsz mellé pc gurut. :)
    Nekem is lenne egy problémám:Az a baj, hogy magyarokkal vagyok és pl budán meg egyébként is magyar területeken van leginkább lázadás a háború miatt, holott nem is harcolok abban a provinciában.
    És ezt nem tudom, hogy lehetne csökkenteni.
    Tegnap elég érdekes dolog történt velem: kivált belőlem meg ausztriából pannónia :D
  • bigapó
    #855
    Ghost Rider jól foglalta össze amit kellett, én is így jártam el annak idején. amit még hozzátennék az az, hogy amit elfoglaltál új területeket, ott mindig megnő a lázadás-veszély, mivel te egy Hódító (betolakodó) vagy.
    Ezt úgy tudod csökkenteni, hogy megfelelő épületeket építesz (fogadó és upgradjei, templom is jó asszem), adók alacsonyan vagy egyáltalán ne legyenek, és ha más vallásúak, akkor át kell őket konvertálni arra ami neked van. Ezt a Pappal tudod, de magas szintű legyen, mert egyébként belehalhat.
  • bigapó
    #854
    Én pedig nem zárójelben jelzem, hogy a Knights of Honor a PCGuru új számának a melléklete. 2000 Forintért szerintem simán megéri:)
  • ghost rider
    #853
    Igen, hadsereget csak marshallokkal lehet vezetni.
    Egy kis időbe nekem is beletellik mire odaérnek az embereim minden lázadáshoz, de viszonylag elég jól állok lázadások terén és nekem kb. 4 marshallom van.
    Én általában oda küldöm őket ahol nagy a lázadási veszély és így könnyebb legyőzni őket.
    2 marshallom támad (egyszerre) 2 pedig védekezik.
    Nem jó olyan sok marshall max. 5 mert akkor kevés pénzed lesz ha nem csinálsz kereskedőket, vagy ha nincs papod nem tudod lenyugtatni a lázadó embereket,ha pedig nincsen kémed nem tudod kiszűrni az ellenséges kémeket.
    A legideálisabb elosztása a 9 helynek: 5 marshall, 2 kereskedő, 1 pap, 1 kém.
    (Amúgy csak zárójelben közölném, hogy a pcguru-ban pont a knights of honor az ajándék játék.)
    Ha valami kérdésed van akkor nyugodtan szólj!
  • realadam
    #852
    Hello mindenki.1 kérdésem lenne.HAdsereget csak marshallokal lehet vezetni?Mert ugye csak max 9 embert lehet valamien pozícióba rakni és nálam már mindegyik marshall de még így sem tudom olyan helyekre rakni őket ,hogy eltudjanak érni minden lázadást és ha még háborúzom is akkor teljesen reménytelen a helyzet.Lehet ,hogy én vagyok a béna de szerintem kell valami megoldás legyen.Előre is köszi a segítséget.
  • bigapó
    #851
    mindig írja, hogy mihez mi kell, azt figyeld és olyat építs ha tudsz, mert nem mindig lehet mindent.
  • beyczy
    #850
    időközbe már rájöttem az a poén hogy a szomszédos provinciámba már lehetett csinálni
  • Botond #849
    Nem minden területen engedi. Nézd meg, hogy egyáltalán lehet e.
  • beyczy
    #848
    lehet hogy csak én bénázok, de hogyan tudok Man-At-Arms-okat "gyártani"? van a városba Swordsmith is meg Chainmail workshop is. Svédekkel vagyok és egyedül az axeman-t meg vikinget engedi
    pls help me
  • beyczy
    #847
    hát ezek közül egyik se jött be de azért kösz a tippet
    végülis nem volt létkérdés
  • bigapó
    #846
    talán megfelelő parancssor beírásával elérheted, szerintem legalábbis. ilyenre gondolok, hogy jobb-katt az ikonján és ott van ilyen beállítási lehetőség, hogy milyen ablakban induljon vagy ha így nem akkor pedig valamilyen paraméterekkel kell indítani az exe-t. koh.exe /windowed, de ez most tipp volt:))

    options-ban ezek szerint nem találtál ilyen opciót?
  • beyczy
    #845
    lenne egy kérdésem de inkább technikai jellegű. lehet valahogy windowed módba futtatni a játékot? vagy csak full screen-en?
  • bigapó
    #844
    Úgy láttam, hogy törölték, mert azt írja, hogy a tulajdonos eladta az oldalt, szerintem ez annyit tesz, hogy lejárt a domain, nem lett meghosszabítva, így a törlés sorsára jutott:(( elég szomorú. Akkor annyi marad, hogy ezt a fórumot böngészed, mert azért elég sok mindent kiveséztünk itt:)
    ha van konkrét kérdés most, tedd fel bátran, megpróbálok tőlem telhető legjobbat válaszolni:)
  • beyczy
    #843
    hy all! a hivatalos oldalt törölték vagy elköltözött? régebben láttam volt ott jó kis guide elég sokmindenre kiterjedt meg tippek is voltak meg leírások
    de sajna már nem találom
    ha esetleg valakinek van angol vagy magyar leírása a játékhoz azt szívesen fogadnám
    szeretem ezt a játékot
  • hooah
    #842
    Van magyarítas már a játékhoz?
  • Botond #841
    Trónörökösnél is volt oszlás nekem. Amikor nem a legidősebb a trónörökös, hanem a legjobb (több fiú esetén...), akkor az idősebb/idősebbek belázadnak kőkeményen. :) Amúgy trónörökösnél valóban nincs gáz, de nekem kb minden harmadik királynak nincs örököse.
  • Botond #840
    Nekem anno 1.03al meg 1.00-val oszlott folyton. Mondjuk azóta kiszűrtem az alaphibákat, amiket anno nem figyeltem.

    - Háború volt, amikor halt a király, ilyenkor tuti lázadás
    - Csupa tábornokom volt, amikor kihalt a királyi család, ilyenkor tuti összevesztek és szétkapták a birodalmam. Azóta mindig van egy 5-ös szintű kereskedőm, vagy papom, aki adott esetben trónra léphet, ha háború sincs, akkor jó eséllyel nincs birodalom szakadás.
    - Férjhez adtam a lányokat. Ilyenkor ugye jött a sógor, hogy na ide a fél birodalmat. Ha adtam azért ment szét az ország, ha nem adtam akkor -5-6 kingdom power, és máris atomizálódott a birodalom.

    Szóval lassan de biztosan kiismerem az alaphibákat. :) Most egész szépen nő az ország, ha lenne beépített screenshot csináló, még képez is tudnék betenni ide. :)
  • bigapó
    #839
    ha megvolt az utód, akkor nekem sosem oszlott fel. csak kis szerencse is kellett hozzá:)
  • Botond #838
    1.05-ös patchal játszhatóbb lett. Nem oszlik fel az ország minden második király után. :)
  • Botond #837
    Megint elővettem, és még mindig jó kis gém. :) Magyarország világuralomra tör. :)
  • Wasse 1
    #836
    Értem és köszönöm!A tutorialhoz vki nem tud magyarítást?Vagy a Súgóhoz?
  • bigapó
    #835
    Melyik populációra gondolsz? Ami bent van a városban? Azokat bizonyos épületek felhúzásával tudod növelni illetve van egy csoda ami asszem 30%-al növeli minden városban a születések számát (nem születés, de ennyivel több embert kapsz adott idő alatt).

    A búza is hasonlóan működik, fejből nem tudom a nevét az épületnek, de azt kell felhúzni. Valamint van pl a Granary, amivel több búzát tudsz tárolni a városban. Minden épületnél le van írva, hogy mit ad, a súgót nézegesd, sokat segít. Én speciel mindig elfelejtettem, hogy mihez mi kell, így minden 3. gombnyomásom a súgóra tévedt:))

    A Cleric a pap, igen. Az a frankó amikor az 5-ös szintű papomat megválasztják Pápának; na az a szívás, szépen elveszi a csapatból és nem tudsz mit csinálni, újat kell fejleszteni.

    Amit érdemes megtenni, hogy a királyi családból kell választani a Papot, elsősorban a trónörököst, persze maxra kifejlesztés után, nehogy meghaljon. Ha nincs trónörökös elveszíthetsz egy csomó területet.
  • Wasse 1
    #834
    Ja és buzát,h lehet GYORSAN keresni?
  • Wasse 1
    #833
    Köszi!:)
    Az lenne a kérdésem,h lehet növelni a popuációt?Meg az ,h a Cleric az a pap?
  • bigapó
    #832
    ne azt kérdezd, hogy kérdezhetsz-e, hanem tedd fel a kérdésed:))

    ez egy fórum, ez így működik. amíg a játékról van szó, addig nem lesz gond:)
  • Wasse 1
    #831
    OH KÖSZÖNÖM NAGYON BIGAPÓ!Még egy kérdésem lehet?:)