14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • spacepunk
    #281
    Nekem a Wake of Gods nevű kiegészítő jött be igazán...

    Amúgy http://heroes.hardwired.hu/
  • Zsolo007
    #280
    Ki beszél itt Pentium 2 ről ne essünk má túlzásokba pls
  • And5
    #279
    Most bocs lehet nagyon farok vagyok de szerintem aki 2006 közepén még pentium 2-vel akar játszani hát az nem is tudom de 2006-ra már igencsak kinövik a játékok a 2D-t szerintem.
  • NeoMaN
    #278
    Homm3-nak rendeteg kiegje van, ezek:
    Shadow Of Death
    Armageddons Blade

    Heroes Chronicles: ebből van 4db is!!:

    Masters Of The Elements
    Warlords Of The Wastelands
    Conquest Of The Underworld
    Clash Of The Dragons

    És van mégegy:
    Heroes of Might and Magic 3 - Essential
  • Eye-scream
    #277
    Persze, én is sokat játszottam a néggyel, csak ezek voltak azok a dolgok amik mindig zavartak benne. Énnekem sem a graf. a legfontosabb, csak mint mondtam, ha jó akkor legalább örüljünk már neki :)
    Én nem bírom annyira az RTS-eket, de igazad van, amiket láttam, azoknak a legtöbbjében a 3D az elején nagyon faszának tűnt, aztán a nagyobb csaták közepén meg csak kapkodott az ember, hogy most mi van...
    A lényfejlődésnél pedig az xp-s megoldás, szerintem a heroes "számlálós" megoldásával nem igazán passzolna.
  • Eye-scream
    #276
    Igen, a 3ban alkalmazott lényfejlődésre gondoltam. Csak mert a képeken az egyik griffnek rendes sasfeje volt, a videóban meg a többi képen pedig sisakot viselt.
    Nem tudom örüljek-e neki, egyrészt jópofa dolog volt a 3ban, de néha idegesítő is, mindig fejlesztőhelyet keresni...
  • dr Kotász
    #275
    Olvasgatva a diskurzust, kedvet kaptam nosztalgiázni kicsit a rég Heroes-okkal. De olyan sok idő telt már el azok óta, hogy nem vagyok biztos benne, melyikhez milyen kiegészítő jelent meg. Szóva én az alábbiakról tudok:

    H3:
    Armageddon's Blade
    Shadow of Death

    H4:
    Winds of War
    The Gathering Storm


    Van még valami ezeken kívül? És bocs a félig OFF kérdésért :-)
  • robotnyk
    #274
    age of wonders, disciples
  • And5
    #273
    Ja, valaki megtudná nekem mondani a többi Heroes klón címét ?
  • robotnyk
    #272
    nem hiszem hogy egy folyton változó létszámú csapatnál ez jó megoldás lenne.
    talán arra gondolt hogy két féle erősségű, mint a 3ban mindegyiknél.
  • NeoMaN
    #271
    én olyanra gondoltam, mint anno homm3-ban. Minden lénynek 2 fajtája volt, egy alap ami gyenguszka de olcsó és a továbfejlesztett változata.
    A csata utáni fejlődés (nagyobb sebzés, több HP stb.) se lenne rossz, de az már nagyon Disciples-es lenne.. :)
  • And5
    #270
    Szerintem nagyon is fontos, hogy új 3D-s környezetet kapjon a játék egyik cimborámmal nagyon sokat játszottunk társasban a 2-vel a 3-al és a 4-el is tavaly nyáron is lezúgatunk egy jó pár óra multiplayert és mind2-en élveztük a játék menetet de mivel körökre osztott a cucc, én bennem mindig ott volt de jó lenne gyönyörű 3d-s effektekkel, hogy tudjak ámulni bámulni valami igazán új dolgon amíg a másik játszik. ergo a HOMM5 -nek elengedhetetlen a 3D-s környezet mivel 2D-ben már nem lehet újabb rókabőrt lehúzni róla, szerintem ...
  • Zsolo007
    #269
    Lényfejlődés alatt azt értitek hogy kapnának XPt és erősebbek lennének? Az jó lenne!
  • Zsolo007
    #268


    Egyetlen apróságot említenék meg: Nekem az ilyenek nem tűnnek fel, én átsiklok az ilyesmik fölött ha jó a játék és képes magával ragadni. Valószínűleg ez okozza a nézetletérést is közöttünk, ugyanis nekem ezek nem fontosak, úgy ahogy egy FPS-ben számomra lényegtelen hogy van e árnyék vagy nincs, hogy recések e az élek, ilyesmik nem érdekelnek ha a játék magával képes ragadni. Csak akkor kezdek a grafikában "kukacoskodni" ha a játék amúgy sem jön be...

    UI.: Ez Etherlords nagyon faxa volt, azt imádtam, és annak a 2. része is nagyon jó lett

    UI2.: Eszembejutott hogy miért nem bírom a 3D-t stratégiában :), azért mert a mai legtöbb játéknál a 3Ds megvalósítás csak azért történik meg hogy "haladjanak a korral", és csak azért 3Ds hogy leessen az állam. Talán 1 játék volt eddig aminél a 3D nem mutatóban volt hanem fícsör, ez pedig a Ground Control, állítom hogy mai napig a létező legjobb 3Ds stratégia, azért mert kihasználja (és valóban kihasználja) a 3D adta lehetőségeket, és szükséges, forgatni zoomolni...
    És talán mondhatnám ugyanezt még a Black&White-ra is, de engem a GC nagyon megfogott.
  • NeoMaN
    #267
    nemtom, de jó lenne a lény fejlesztés.
    Monnyuk én láma már befejeztem vagy 2 hadjáratot a Homm3-ban amikor rájöttem hogy fejleszthetőek a kezdeti csapatok is. Mindig azt csináltam, hogy amikor már fejlesztettem a toborzóhelyüket, és elég sok összegyűlt, menesztettem a régi katonáimat és az új táposabbakat raktam a helyükre.
    Naez a full lámaság..
    :ÐÐÐÐ
  • Eye-scream
    #266
    Hátizé...lehet, hogy igazad van, de nekem a négyben egy csomó lény baromira bénának tűnt. Például a hárpia, ami nem nyitja ki a szárnyát miközben repül, a behemót úgy mozgott, mint aki mindjártz összeesik, a sárkány nyaka össze-vissza rángatózott repülés közben stb...
    Ráadásul szerintem nagyon csúnya lett a terep megvalósítása, nem voltak rendes fák, se sziklák, épp amiatt, mert nem volt 3Ds.(Eltakarták volna a karaktereket)
    Az 5ből eddig látottak alapján viszont vmi Etherlords szerű grafikai megoldást sejtek, és nekem az nagyon tetszett. Ha sikerül megoldani azt a szintet az automatikus kameramozgatásnál is(bár persze nehezebb lesz mint ott) akkor egy gyönyörű, és ráadásul tökéletesen játszható játékot kapunk.
    Persze rengeteg mindent eltolhatnak a készítők még, olyasmiket is, ami teljesen független a 2d/3d problémától. Pl. még semmit sem tudunk a másik 4 várról, sem a skillekről, sem a mágiahasználatról. Úgyhogy szvsz kár azon aggódni, hogy hogyan ronthatják el az egészet, inkább arró kéne beszélni amit tudunk.
    Pl. szerintetek is lesznek fejlesztések akkor? Vagy az a másik fajta griff csak egy régebbi megoldás lenne?
  • robotnyk
    #265
    ha már itt tartunk, igen, a h4 nekem kifejezetten nem tetszett, sem a grafika, sem a játékmenet, a 3 nekem sokkal inkább bejött. most több értelme van 3dre váltani, mint amennyi értelme volt a 3 és 4 között 2dről izometrikus 3dre váltani.
  • NeoMaN
    #264
    Hát igen, emléxem a HOMM3 sprite-os megoldására. 200MMX-en Riva 128-al rángatott. Ez elég durva azért, miközben Quake2 full grafon száguldozott rajta.
  • _Atti_
    #263
    figy 3d használni már kurvára sokkal egyszerűbb mint 2ds rajzokkal pöcsölni( amit manapság már ugyis ugy csinálnának hogy lerendelik a 3D s modellt előre )

  • Zsolo007
    #262
    Leet hogy félreértettél én nem azt mondom hogy ami jól néz ki az szar játék, én csak azt mondom hogy ez a tendencia...de természetesen ebben is van kivétel, ahogy lejjebb említettem a Blizzardot...


    Ui.: Melelsleg kis bukfenc van nálad :) Ugyanis attól még nem ronda egy játék hogy esetleg a lényeg kinézete nem olyan mint amilyennek te elképzelted, az összhatást kell nézni, és az szerintem jó volt.
  • Zsolo007
    #261
    Nem nem én beszélek végeletekben, hány HSZemben láttad te a ronda szót? Én nem azt mondom hogy legyen ronda, azt mondom hogy a 3D használata szükségtelen!

    Az hogy valami nem 3Ds az nem egyenlő azzal hogy ronda, vagy neked pl a Heroes 4 ronda volt???
  • Eye-scream
    #260
    Én nem azt mondom, hogy csak akkor jó, ha jó grafikája van.
    TI mondjátok azt, hogy ha jó grafikája van, akkor már szar a játékmenet. Ez pedig baromság. És lehet, hogy én vagyok vmi elfajzott ember, de én igenis szeretem, ha pl a sárkány repül, tüzet fúj, félelmetesen néz ki, rázoomolhatok a fogára, stb...
    Mindenesetre jobb, mint ha lenne egy kör és rá lenne írva, hogy sárkány. Vagy ti nem így gondoljátok?
    És a jó grafikán most nem a poligonszámot, meg az effektek mennyiségét értem, hanem azt, hogy jól nézzen ki. Ott van pl. a Heroes 4, amit a maga idejében magasztaltak mert szép grafika, effektek, stb és mindezek ellenére sztem valami döbbenetesen ronda, mert hülyén néznek ki benne a lények. Énnekem már akkor ez volt a véleményem mikor megjelent. Ennek ellenére játszottam vele, mert igenis jó volt a játékmenet, a fejlődési rendszer, tetszett, ahogy a hősök is részt vettek a csata alakulásában és mert szeretem a körökre osztott stratégiát.
    És bár egy RTS-nél valóban okozhat gondot a 3D-sítés, egy körökre osztott játéknál ennek sokkal kisebb az esélye, mivel ott van időd meghozni a döntéseidet, és nem akadályoz az, ha a 3D miatt nem veszel észre vmit azonnal.
    Egyébként nem értem mit kell nekikezdeni nyivákolni, mikor még tulajdonképp SEMMI KONKRÉTUMOT NEM TUDUNK a játékról, a videókon kívül. Ennek ellenére nekem úgy tűnik, hogy itt sokan ránéztek, és kijelentették, hogy "szép grafikája van? akkor úgyis szar lesz..." Ez a kisnyuszi meg a porszívó esetére emlékeztet...
  • robotnyk
    #259
    nálad van két véglét, a ronda de játszható, és a szép de játszhatatlan, így nem érdemes vitázni.
  • NeoMaN
    #258
    ez is nagyon igaz!
    Az van ami a többségnek kell (ezáltal nagy a haszon).
    Sajna ez van.....
  • Zsolo007
    #257
    Közlöm veled hogy a kornak megfelelő graf szintet mi magunk hozzuk létre...ha ebben a kategóriában nem lenne igény hogy csili-vili legyen akkor nem a grafra koncentrálnának, ennyi....

    UI.: Arról nem is beszélek hogy az rendben van hogy egy doom3ért hl2ért új gépet veszek, nade egy stratégiáért, hát nemá
  • tomo
    #256
    hat pedig, ha csak grafikabol all majd, akkor nagy bukta lesz. max a nev ad el parat belole, meg a straforce 3.
  • robotnyk
    #255
    az van, hogy nem kell két oldalas vadonatúj feature list, mint a doom 3nál, half life 2nél, stalkernél, de azért hadd hozzanak már egy kornak és a stílusnak megfelelő grafikai szintet.
    a térképen mozgáskor meg tisztán látszik, hogy remekül használható a 3d.
  • Zsolo007
    #254
    Hidd el hogy nem, szerintem a 4 grafja bőven jó én azzal nagyon jól elvagyok, és szerintem szükségtelen hogy szebb legyen....

    ÉS ha 2005 van akkor mivan? Hmm?
  • robotnyk
    #253
    ha elővették volna a 4 izometrikus 3d grafikáját, és arra fejlesztenének, akkor meg azért lenne a sírás-rívás, hogy minek veszik elő ezt a játékot, ilyen graffal senkinek sem fog kelleni. és van rá egy 20asom, hogy lenne átfedés ezek, és azok közt akik most azt mondják hogy minek a 3d.

    könyörgöm gyerekek, 2005 van.
  • tomo
    #252
    persze, hisz a screenshotokon es ingame videokon egyedul a graf latszik, az hogy hasznalhatatlan az iranyitas, bena az AI, el van cseszve a jatekegyensuly, nem latszik, amig meg nem veszed, utana meg mar tokmindegy, a penzed nem kapod vissza.

    ezert fontos a grafika a kiadoknak, hogy eltudjak sozni a szarukat.
  • Zsolo007
    #251
    A másik az hogy szerinetetek miért van az hogy a legtöbb játékkategóriában az abszolút etalon még a játékgyártás hőskorából a 80-as 90-es évekből származik?? Hát azért mert akkoriban nem volt lehetőség fergeteges grafra és mást kellett létrehozni hogy vonzó legyen, ma megvan a lehetőség a jó grafra és sajnos túlságosan elmennek abba az irányba...
  • tomo
    #250
    ha lenen egy jatek csillivilli grafikaval, de gyakorlatilag jatszhatatlan lenne, nem venne meg senki.

    ha lenne egy masik, ami szuper jatekelmenyt nyujt, de ez nem parosul csillivilli, grafikval , lehet paran megvennek, de ha a grafika egyszeruen borzalmas lenne, akkor max par fanatikus venne meg.

    szal se igy se ugy nem lenne gazdasagi ertelemben siker.

    viszont, hogy melyik jatekverzional alakulna ki rajongoi tabor, az egyertelmu, hogy a gyengebb graf, de kimagaslo jatekelmeny.
  • Zsolo007
    #249
    Ne túlozz már, a táblás stratégiákat én sem szeretem. Nem azt mondom hogy rondának kell lennie én nem ezt írtam. Én azt írtam hogy a 3D szükségtelen mivel stratégiában legkevésbé arra van szükségem hogy közelre zoomolva bámuljam ahogy felrobban, meghal ilyesmi. Szerintem az ál 3D bőven elég egy stratégiának. Persz én is ámuldoztam pl. a haegemonia grafikájától de sajnos a lélegzetelállító grafika gyakran visszaüt, nemegy csatát buktam el "korszerű" RTSekben azzal hogy csak azt bámultam hogy lövik egymást, felrobbanak meg hogy milyen gyönyörű... :). Ez nem jelenti azt hogy ne adjanak ki szép stratégiát, én csak azt mondom hogy sajnos gyakori hogy sok idő megy el a grafikára hogy "megfeleljen a kor igényeinek", miközben más lényegesebb dologk fölött elsiklanak, vagy egyszerűen nem marad rá idő mert követelőzik a kiadó, hogy be kell fejezni....

    Ottvan pl. a Cossacks 2, egy stratégiának bőven elég egy olyan grafika mert az gyönyörű és mégis csak ál 3D, és azon is tudok ámulni, de látszik hogy a fejlesztőknek nem a grafika volt a legfonotsabb. Sőt már az AoE 2 is gyönyörű volt....(és ma is az)

    De mndok neked egy jó példát a grafikára: Ottvan az Earth 2160 nagyon szép grafja van a VGAm be is szart alatta..de maga a játék egy óriási bughalmaz és átgonodolatlan, befejezetlen. És ezzel már el is lett baszva egy nagyon jó RTS...

    Sajnos az a helyzet hogy csak azok a fejlesztő cégek engedhetik meg maguknak hogy relatíve szép 3Dt hoznak össze akiknek sok pénzük van és függetlenek kiadóktól. Lásd Blizzard, a blizzard játékok sem agyontuningoltak grafikával. Szépek, és mindemellett a játékmenet átgonodolt és jól kidolgozott...
  • Eye-scream
    #248
    Egyébként ahogy látom az is a 3ra üt, hogy ismét lesznek fejlesztések. Nézzétek meg pl, a képeken a griffből van olyan, amelyiknek "csupasz" feje van, és olyan is amelyiken van valami sityak is.
  • Eye-scream
    #247
    Jó, én meg csak megkérdeztem: mire alapozod? Mi az az eddigi információk alapján, ami szerinted arra utal, hogy szar lesz?
  • BADE
    #246
    Bejöttem elmondani a véleményemet,vagy már ezt sem lehet?Legalább feldobtuk egy kicsit a topicot...
  • Eye-scream
    #245
    Egyetértek, nem a graf a legfontosabb, de fontos.
    Kíváncsi vagyok, hogy ha kiadnák 2 verzióban a játékot, egyet az itt bemutatott graffal, egyet meg mondjuk a 2 grafikájával akkor az itt jelenlevő fanyalgók melyiket vennék meg... Biztos az utóbbit mi?
  • Eye-scream
    #244
    "Már a 4 is nagy csalódás volt,ugyanerre a sorsra fog jutni az 5 is."

    Az ilyen hozzászólásoktól tudok agyérgörcsöt kapni... Már megbocsáss, de megmondanád ezt mire alapozod? Eddig láthattál 3 videót a játékból, abból az egyik ráadásul annyi volt, hogy "körbekamerázták" az egyik várat. Ezenkívül olvashattál róla pár sort, meg megnézhettél kb. egy tucatnyi képet.Ebből te már eldöntötted, hogy ez bizony szar lesz, reménykedni is felesleges. Csak akkor tudnám, hogy akkor mit keresel ebben a topikban?
  • tomo
    #243
    igenis az a fontos, hogy jatszani lehessen a jatekkal, es ne csak nezni, mint egy filmet. ezert nem a grafika a fontos.
  • NeoMaN
    #242
    Igaz, nem a leglényegesebb a graf, de ha már beleöltünk töbsszázezret a gépbe, és van rá lehetőség, akkor igenis legyen gyönyörű a gém.

    Amúgy HOMM3 rulla, és mikor játszom vele soha nem érzem, hogy csúnya lenne....