14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • 3P
    #321
    Nekem is megvan természetesen szinte az összes Heroes rész és kiegészítő is eredetiben, csak a Chronicles sorozatért nem voltam hajlandó annyit fizetni...
    Az 5. rész meg azonali megvételre kerül... :) Bár egyet nem tudok, mégpedig azt, hogy hivatlosan készül magyar nyelvű kiadás belőle, csak kérdés hogy mikor... Illetve nem lenne gond, ha választható nyelv lenne csak és eldönthetném, hogy épp angolul akarom-e majd tólni, vagy magyarul.
  • Mayday
    #320
    Mindenkeppen :)
  • precision
    #319
    majd az 5öt is vedd meg :D
  • Mayday
    #318
    Bibii, en meg a teszkoban :)))
    (Igy a 2-3-4 mind eredetiben sorakozik.) [büszke]
  • OliApa
    #317
    Az Osanban vettem 1990.-ért a 2 CD-s Complete verziót a teljes eddigi kampányokkal.
  • 3P
    #316
    Most már komolyan érdekel, hogy akkor mire gondoltál! :)
  • Zsolo007
    #315
    Nem nem a piacra gondoltam, mondom hogy nagyon elbeszélünk egymás mellet, ez van , nem egy hullámhosszon jár az agyunk :) (sőt úgytűnik egymás közelében sincsenek)

    De a cél abszolút közös!
  • 3P
    #314
    Valóban elkanyartodtunk, bár nem arra céloztam, hogy azért magyarázod, mert nem lenne jó VGA-d, de hát legyen, ha már te mondod... :)
    Egyébként nem tudom, hogy mire célzol, hogy egy olyan piac miként diktálhat, ahol minimális játék fogy eredetiben, de ha így gondolod legyen. Ezzel részemről is befejezve.

    Azt hiszem hogy a célunk közös egy nagyon jó 5. részt várunk...
  • Zsolo007
    #313
    Csendben suttogva én is megjegyzem hogy nekem FX5600-asom van és a BF2ig minden elment szépen (amúgy a szép is erősen relatív mint mondtam nekem nincs igényem 16x-os AAkra meg 8xAF-ekre vagymi, meg 1600x1200-ra, ha valami 1152x864ben minden médiumon elmegy az nekem már bőven jó :), ha meg nemtetszik a játék akkor meg tökmind1 milyen a grafja), de a BF2 sem azért megy szarul mert gyenge a gép hanem mert köztudottan impotens emberek dolgoznak a DICEnál :))
  • Eye-scream
    #312
    Csak csendben suttogva jegyzem meg, hogy nekem 9800pro-m van, és emellet egy nem túlzottan nagyteljesítményű gépem ennek ellenére eddig minden játék elment rajta akadozás nélkül...
  • Zsolo007
    #311
    Értem. Te arra vezeted vissza azt hogy én nem gondolom fontosnak a grafikát, hogy nincs elég pénzem jó videókarit venni, és ezzel magyarázom magamnak a dologot?
    Nos ebben van valami, de ez maximum az igazság fele.

    Te félreértelmezed a mondatom nekem nem állt szándékomban "hazafias" érzelmekre hatni. Viszont abban nincs igazad hogy mi nem diktálunk. Attól függ honnan nézed :). Természetesen itt nagypolitikáról nicns szó, csak a saját kis különbejáratú életünkről, de szerintem nagyon elkanyarodtunk már így is.....Úgyhogy hagyjuk a témát és maradjunk meg a topiccal kapcsolatos építő jellegű HSZeknél
  • 3P
    #310
    Máshogy fogalmazva...
    Az érzrelmekre való ösztökélésed abban nyilvánul meg, hogy mi itt magyaroszágon egységesen magyar lehetőségek szerint gondolkodjunk. Hazafias és pártolható lenne, csak az élet nem igazol bennünket, mert nem mi diktálunk, sőt még csak bele sem tudunk szólni.

    Az (ön)ámítás meg abban nyilvánul meg, hogy csodaként, vagy legalább is túlértékelve tekintünk a számunkra (számomra is sajnos) nehezen megvásárolható termékre, s a valóságban pedig mégis csak az élet igazolása, hogy bizony az új programok akadozva mennek ezen a szinten levő kártyákon, mint ahogy mindig is így volt az alsó középkategória szintjén teljesítő hardverekkel, s ekkor jönnek a csalódott rekaciók amivel az ember lépten-nyomon találkozik akár itt a topik lapjain is.
  • Zsolo007
    #309
    Nemtudom milyen érzelmekre gondolsz...
    Én nem ámítom magam és igazából azt sem értem hogy miléyen csalódsra gondolsz...
    Nemrétem miért lenne ámítás az hogy a 9800pro nem alsó középkategória, Nemtökmind1 hova kategorizálom? Tökéletesen tisztában vagyok a képességeivel.
    Szóval nem értem a dolgot, szerintem elbeszélünk egymás mellett
  • 3P
    #308
    Tényleg nem értelek, lehet itt érzelmeket vinni a topikba, de minek? Az én hozzászólásom a játékra szólt, s a fejlesztői piac alapján, s attól hogy mi így nézzük(?) a piacot, azzal maximum öniámításba megyünk bele, ami ismét csak csalódásokhoz vezet...
    Tehát attól, hogy magyar emberként magyar szemmel akarod nézni az informatikai hardver piacot az a bizonyos strucc madár jut az eszembe, és ebben most tényleg sok a szomorú irónia... :-/
  • Zsolo007
    #307
    Micsoda?
  • NeoMaN
    #306
    suzuki szindróma
  • Zsolo007
    #305
    :)) Én nem a fejlesztésekről beszéltem meg nem külföldről hanem a te HSZdről :) nem a fejlesztések szempontjából nézve, mert tudom én is hogy leszarnak minket...

    És ettől ez még nem tény ;). Odakint alsó középkategóriás, de én magyar vagyok és hadd nézzem már magyar szempontból, mert az egy fokkal fontosabb mint a külföldi...

    és mindannyinknak így kéne nézni, mint mondtam nem ebben kell követni a nyugatot

    Nálunk az a helyzet hogy egy egy jó grafikájú játék kijövetele után 0,5-1 évvel lesz csak olyan gépe az embernek amin már full grafon fut.

    De szerintem ezt a vitát zárjuk le, mint sokminden ez is nézőpont kérdése, ezért nem tudunk közös nevezőre jutni, a fejlesztőknek tuti lesz annyi eszük hogy okosan csinálják és gyengébb gépeken is jól fog futni, max gyengébb graffal :) dehiszen pont arról beszélek hogy a graf kevésbé fontos, akkor hol itt a gond?
  • 3P
    #304
    Sajnos ettől még a tény tény marad...
    A fejlesztéseknél nem fogják nézni, hogy az eladások szempontjából lényegtelen országok milyen hardver szinten állnak. Világ viszonylatban meg kár tovább ragozni. Tehát a 9800pro alsó középkategóriás kártya...
  • Zsolo007
    #303
    "Hol élek??? Itt Magyarországon!
    S hogy mi a referencia alap, hát biztos nem Magyarország, mint ahogy a játék fizetőképes piaca sem Magyarország! Érted ugye? :-/
    Ma a 9800pro árában és teljesítményében is a középkategória alsó szegmensében van, az más kérdés, hogy olyan szegény sajnos az ország lakósága, hogy nálunk ez a szint is luxus, de a tény ettől tény, akár elfogadod, akár nem! Mondom ezt úgy hogy nekem is 9800pro-m van..."

    Ez igaz de magyarországon a magyar fizetésekhez mérjük már a kategóriákat...
    Nem ebben kell "követni" a nyugatot...
  • Zsolo007
    #302
    Középnek közép szerintem is felső közép kategóriás :)
  • 3P
    #301
    ""(nem kell csúcsra gondolni, vegyük pl a az alsó középkategóriának számító ATi Radeon 9800pro-t)"

    Hol élsz ember??? Mostanában nem láttál térképet? Ez nem Nyugat-Európa, vagy Amerika.. A 9800pro mióta alsó középkategória MOn? Mondjak neked alsó középkategórát? FX5600, meg 9600. Nemtom milyen géped van, de a nagy többségnek még egy 9800pro is csak álom.....
    "

    Hol élek??? Itt Magyarországon!
    S hogy mi a referencia alap, hát biztos nem Magyarország, mint ahogy a játék fizetőképes piaca sem Magyarország! Érted ugye? :-/
    Ma a 9800pro árában és teljesítményében is a középkategória alsó szegmensében van, az más kérdés, hogy olyan szegény sajnos az ország lakósága, hogy nálunk ez a szint is luxus, de a tény ettől tény, akár elfogadod, akár nem! Mondom ezt úgy hogy nekem is 9800pro-m van...

    ""Egy jó grafikától csak jobb lesz a játék"
    Ez így igaz, és én ezt nem kétlem, a gond az hogy kapitalizmus van, és az idő pénz kapitalizmusban, jó grafikához sok idő kell, csak kevés kiadó engedheti meg magának manapság hogy annyit várjon hogy egy játék minden aspektusa olyan legyen mint amilyennek azt elképzelték, a szörnyű igazság az hogy megszabott határidők vannak, ha szép grafikát akarnak csinálhatnak de másre kevesebb idő lesz...Érted mire akarok kilyukadni?"

    Természetesn értem, és egyáltalán nem alaptalanok a félelmeid, de sokszor az ellenkezője is igaz, azaz van jó grafikájú jó játék és szar, vagy középszerű grafikájú szar játék. Bocs, ha túl vulgáris vagyok...
    Szóval szerintem nem kizáró tényező ez sem. És csak még egy, biztosan nem ugyanaz az ember végzi a grafikus munkát és a programozói munkát, tehát ergo párhuzamos fejlesztés is mehet, tehát ebből a szempontból az idő is más kérdés. A pénz keret valós korlát az bizony kényes kérdés, de temetni biztos nem fogom, meg minek is? Az eddigi videók nem férc munkára vallanak, így teljes bizodalmammal mondva kisülhet egy nagyon ütős progi is.
  • Mayday
    #300
    Tenyleg nem kotekedes miatt, de ha arat nezunk, akkor is kozepkategorias a 9800Pro, nem? Mondjuk mennyi most? 30-40 ezer HUF? Felsokategoria 150-200 vagy akar "csak" 100-150 ezer, az also meg 5-15 ezer. Boven belefer akkor a kozepbe :)
    Persze tudom, hogy Mo-on tobb embernek van kisebb kartyaja, mint ilyen "kozep", vagy ettol jobb.
  • Zsolo007
    #299
    Az nem jelent semmit hogy mit írnak a szaklapok, a kategóriát az ár határozza meg nem a teljesítmény! (Főleg manapság nem)
  • Mayday
    #298
    En sem tartom kozepkategoriasnak, de ettol fuggetlenul valoban ezt olvasni rola a magyar szaklapokban, ujsagban, interneten is.
  • Zsolo007
    #297
    "(nem kell csúcsra gondolni, vegyük pl a az alsó középkategóriának számító ATi Radeon 9800pro-t)"

    Hol élsz ember??? Mostanában nem láttál térképet? Ez nem Nyugat-Európa, vagy Amerika.. A 9800pro mióta alsó középkategória MOn? Mondjak neked alsó középkategórát? FX5600, meg 9600. Nemtom milyen géped van, de a nagy többségnek még egy 9800pro is csak álom.....


    "Ez alatt azt értem, hogy az életet nem az jelenti, hogy a szélmalom kerek forog, hanem, hogy ha havas területen járok, ott érezzem is a kemény tél hatását erős hóviharokban, vagy a lápvidékben a selytelmes fényekben igazi nyomasztó képet sugalljon, de írhatnék itt a sivatag dünéiről is, ahol csak úgy perzsel a forróság. Harc közben meg egy varázslat tényleg legyen látványos, mint amiről a fantasy is szól ha van egy lángoló kardom, az ma már ne csak piros legyen hanem lángoljon, érezzük rajta a magával ragadó energiát ami a kardban van, stb..."

    Ezt max a VRtől kapod meg...

    "Egy jó grafikától csak jobb lesz a játék"
    Ez így igaz, és én ezt nem kétlem, a gond az hogy kapitalizmus van, és az idő pénz kapitalizmusban, jó grafikához sok idő kell, csak kevés kiadó engedheti meg magának manapság hogy annyit várjon hogy egy játék minden aspektusa olyan legyen mint amilyennek azt elképzelték, a szörnyű igazság az hogy megszabott határidők vannak, ha szép grafikát akarnak csinálhatnak de másre kevesebb idő lesz...Érted mire akarok kilyukadni?

    Persze ez nem jelenti azt hogy én temetem az 5. részt csak annyit hogy félek hogy a grafikára túl sok idő fog elmenni, de hidd el én lennék a legboldogabb ha nem így lenne!
  • 3P
    #296
    Előre bocsátom, hogy megszállott Heroes fan vagyok, s minden idők kedvenc játéka a sorozat 3. része számomra.

    Szerintem a Heroes-ban valóban a legfontosabb dolog a játékment értem ez alatt, a fejlesztést, a csaták lebonyolítását, a gazdasági menedzsmentet, a hős fejlődést, az egységek kidolgozását, szóval azt amitől a játék él. Azonban rettentő butaságnak tatom, ha a grafikáról lekicsinylően írunk. Pl. hogy minek jó grafika, meg a jó játékhoz nem kell feltétlen jó grafika. Na ez számomra égbekiáltó baromság. Jó grafika nélkül a legjobb játékmenettel megáldott játék is hagy maga után kifogásolni valót, a tökéletességhez, vagy a szinte tökéletességhez hozzá tartozik a grafika is.
    Persze itt jön a kérdés, hogy milyen. A 3. rész a maga idejében nagyon szép volt (szép az ma is), a 4. is alakulgatott, de hiányoltam belőle a művészi hatást a lények esetén, úgy mint a 3-ban. Komolyn mondom, amikor először láttam benne Black Dragont a röhögő görcs kapott el a látványtól, olyan bénának tűnt. Na jó, nem szidom ám itt a 4. részt, mert azt is szeretem, s ettől még nyagyon jót játszottam vele.
    Sokáig abban sem bíztam, hogy lesz 5. rész, de szerencsére nem halt meg a frencsájz. SZERENCSÉRE! Amikor először hallottam, hogy az 5. rész valódi 3D-s lesz bevallom őszintén, hogy örültem neki, de szkeptikus is voltam egyben, hogy na ebből mi sül ki. Örültem neki, mert látva a mai grafkártyák teljesítményét (nem kell csúcsra gondolni, vegyük pl a az alsó középkategóriának számító ATi Radeon 9800pro-t), sok érdekes látvány elemmel lehet fokozni a játékot. Nem akarok én zoom-olni meg forgatni a kamerát, jó helyen van az fent a madarak között, azonban a fantasy világhoz jól jön a sok új effekt. Végre élhet a kép a természet ízében is. Ez alatt azt értem, hogy az életet nem az jelenti, hogy a szélmalom kerek forog, hanem, hogy ha havas területen járok, ott érezzem is a kemény tél hatását erős hóviharokban, vagy a lápvidékben a selytelmes fényekben igazi nyomasztó képet sugalljon, de írhatnék itt a sivatag dünéiről is, ahol csak úgy perzsel a forróság. Harc közben meg egy varázslat tényleg legyen látványos, mint amiről a fantasy is szól ha van egy lángoló kardom, az ma már ne csak piros legyen hanem lángoljon, érezzük rajta a magával ragadó energiát ami a kardban van, stb...
    A korábbi részeknél technikai kiszolgálás hiján ez nem volt megvalósítható, így minek is siránkoztunk volna ezen. Ma nem látom technológiai akadályát, akkor meg miért ne tennék? Egy jó grafikától csak jobb lesz a játék, s ahogy látom jó irányba haladnak, bár van 1-2 bosszantó dolog, de az kell, hiszen valamiért kell majd várni a 6. részt is, nem? :)
    Tehát a grafikai újjítás szerintem segít a fantasy rendszeren, s számomra ez több szót már nem is ér meg a jelenlegi szinten.
    Olvasom itt hogy sokan temetik a játékot a sok újjítás miat, mások meg azt mondják, hogy annyival lesz több mint a 3. rész, hogy csupán 3D-s lesz. Szerintem meg ez egy új Heroes rész lesz sok új dologgal, jókkal és rosszakkal egyaránt, de ettől még ízig vérig Heroes of Might & Magic lesz és számomra ez a lényeg...
  • NeoMaN
    #295
    mármint dokinak természetesen.
  • NeoMaN
    #294
    lolka, már itt is feltünt ez a faszkalap?
    banntmár neki de gyorsan...
  • Eye-scream
    #293
    Neked meg nincs jobb dolgod?
  • Eye-scream
    #292
    Igen az jó lenne, csak mint többen írtuk nem igazán lenne kompatibilis a heroes féle "lénykezeléssel." Az csak akkor jó, ha minden lény egyedi. Meg amúgy is gigászi munka lenne, sztem a disciplesben is csak azért voltak képesek megoldani, mert ott nem kellett kidolgozni a kismillió lény mozgási animációját, csak a támadást.
  • doki11
    #291
    O _____)
    O O_____
    _____)
    O v O_____
    _____)
    O O_____
    _____)
    O vv O_____
    _____)
    O O_____
    _____)
    O O_____
    _____)
    O O_____
    _____)
    O v O_____
    _____)
    O O_____
    _____)
    O O_____
    _____)
    O O_____
    _____)
    O O_____
    _____)
    O O_____
    _____)
    O
  • doki11
    #290




    O_____
    _____)
    O
  • doki11
    #289



    O_____
    _____)
    O
  • Kandurex
    #288
    Örülök, hogy kicsit fellendólt a topic :)

    Egyébként én teljes egészében HOMM III. párti vagyok és szeretném, ha az V. is ezt az alapot követné tovább. Egyébként a lényfejlesztést grafikai szempontból a Disciples 2 tartanám megfelelőnek, ott remekül megvolt oldva. Így jobban belegondolva, ha arra a játékra a HOMM stratégiai harcrendszere és játékmenete épült volna, most ne biztos, hogy annyira várnánk az V. részt.
  • And5
    #287
    Nkm a HOMM4 még a pentium 2 300 voodoo2 -esemen ment ...
  • precision
    #286
    nem jobbra vágyik hanem újra
  • Sheltem
    #285
    Én csak azt nem értem, hogy az ember mint állat miért vágyik mindig jobbra.Én tojok az 5. részre elvagyok most a 3.al is istenkirály kis játék. Ha majd jön persze játszok vele, de addig nem vágyom jobbra amíg itt van nekem a 3. rész ami csúcsszuper.
  • BADE
    #284
    Jó,csak elég zavaró,hogy még a fák is mozognak
  • BADE
    #283
    azért írtam,mert gondolom a 4 lesz a kiindulási alap,ami nekem nagyon nem jön be
  • dr Kotász
    #282
    Kösz, már nézem is...