14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • j0nNyKa
    #3851
    gem
  • TVelvet
    #3850
    Én előszőr mindig azt csinaltam, hogy a paladin kifejlesztettem. Ez fontos szerintem, ha az első csatát megnyerted a démonok ellen. A pala nagyon durva tud lenni nyilt terepen. 20 pala csinál neked 3000 dmg et is ha elég jol nekifut :) Én mindig megépítettem a capitolt rohadt fontos mert sok pénzt termel effektíve.:) Nekem mákom volt mert a vazsi toronyba a Decay nevű vazsit megtudtam tanulni, és ez elég 1 overpower varázslat. Amikor a lény kerül sorra megsebzi 1 bizonyos dmg-el. Ezt vár védelmére rohadtjó használni. :))
  • Devids Pro
    #3849
    Ez mi? Vagy hol tudok ilyen szerezni? (custom map)
  • dr Kotász
    #3848
    Az épületek sorrendjében a cél a capitol lehető leghamarabbi megépítése. Mivel town level limitek vannak, úgyis kell közben dwellingeket/egyéb cuccokat építened. Itt javaslom, a meglevő nyersanyagok alapján dönts. Ne húzz fel olyan épületet, ami után nem marad elég nyersanyag a továbbiakra. Amikor pedig a citadel/city hall/capitol következik, figyelj arra, hogy akkor ne építs előző nap, ha nem marad elég pénzed a másnapi építésre. Ha 1-2 nappal később kezdesz csak több pénzt generálni, végzetes lehet, amikor a váradat támadják.

    + még egy megjegyzés a kiinduló kérdésedre: egyértelműen a harci taktikáddal van a baj. Én nyílt terepen lenyomtam az első démonsereget Godric kezdő lényeivel (Isabel irányítása mellett). Sok lénynek van speciális tulajdonsága, ezeket olvasd el és használd őket. Pl. íjásszal ne keveredj közelharcba, imperial griffinnel használd a battle dive képességet, probáld blokkolni az íjászait (akkor nem tudnak lőni, ha szomszédos mezőn ellenség áll), cavalry nagyobbat sebez, ha nekifutásból támad stb.
  • IceTom
    #3847
    obeliskeket szedd fel..van 3..1 jobb oldalt..a másik délen és a 3.dnyugaton lent,,azt ennyi:)
  • MrStokes
    #3846
    Hm lehet, hogy vegig kellett volna hallgatni mirol beszelget a ket hos? oO Hopsz. :D
  • MrStokes
    #3845
    Szoval keszuljek fel a legrosszabra? ;D
  • IceTom
    #3844
    csak védeni kella várat..míg megkeresett a "szent tárgyat":)..beviszed várba..azt ..elmész egyik hősöddel jobb alsó sarokba..és utána mozi..mozi..azt vége:)..de addig is jó taktika..és sok lénynek kell lennie:
  • b-type
    #3843
    a külső lénytermelő kinálata nem hiszem hogy bővülne,
    a játékot meg majd meglátod :)))
    spoiler lenne neked. :)
  • MrStokes
    #3842
    Na meg 1 kerdes.

    A varon kivul talahato leny-termelo epuletek mindig azokat a lenyeket engedik felberelni, mint amit az elso latogataskor kinalnak, vagy ahogy epitem meg a kulonbozo lenyek epuleteit a varamban, ugy bovitik ok is a kinalatukat (persze minden het elejen) ?
  • MrStokes
    #3841
    Igen, azt mar megtalaltam.

    A penzre visszaterve azt olvastam,hogy az alaplenyeknek (Peasant) van adofizeto tulajdonsaguk, ok is hozzajarlunak az allami kincstar gyarapodasahoz :D Igaz, masra gyakorlatilag nem jok, nem biztos h erdemes felberelni oket 1altalan.

    Amugy rajottem, hogy miert nem volt eleg lenyem. 2 dolog miatt.
    1.: Minden leny 1 hosnel volt, ami nem tudott nyugodtan lenyeket felberelni a kulso helyekrol.
    2.: Minden leny 1 hosnel volt, nem volt aki felderitsen es elfoglalja a nyersanyagokat ado epuleteket, banyakat. Ergo nem tudtam eleg epuletet felepiteni, nem voltak lenyek sem a varban.

    Dupla kudarc. :D

    Izgatottan varom, hogy leteljen a munkaidom es lealazzam a demonokat.

    Amugy a kuldi azt irja, hogy meg kell magam vedeni a demonok tamadasaitol, de azt nem hogy meddig. Ez azt jelenti h vmikor majd 1x csak vege lesz ha kibirom elve, vagy gyakorlatilag meg kell semmisitenem a demonok varat? Nem 1ertelmu szamomra.
  • b-type
    #3840
    igazából én pl. a pénzt elég rendesen elcsesztem mert vettem még varázstárgyat is az elején.
    De a két lénytermelő elég, a várból kinyerhető lényekkel és a luck+moral bónuszokkal, közben van a tóparton egy vizimalom, az is ad hetente 1000aranyat, azt se felejtsd el.
    Majd meglátod hogy melyik lény mennyire nélkülözhető, pl. a griff upgrade-det sztem húzd fel hamar, mert pocsékba megy sok annélkül.
    van vmi pergamen szerű a jobb körkezelőszerven a várépítés képernyőn...ha arra mégegyszer kattintasz, akkor mutatja hogy melyik épület melyik épület megépítése után következhet.
  • MrStokes
    #3839
    Jujj :DD
    Kozben olvastam az elotte levo hsz-edet es megertetem, hogy miert a no maradjon benn. :)
  • MrStokes
    #3838
    Na majd kiprobalom. Lehet az volt a gond, hogy az 1ik hosnel volt az osszes leny, ami miatt mindig ot kuldtem ki felfedezni, de nagyon elmenni nem mertem, mert ugye nem sokara jon az ellen, es akkor vissza kell menni a varba.

    Mar latom elore, nehez lesz megsaccolni, hogy milyen lenybol mennyi keruljon a felfedezo hoshoz, es mennyit hagyjak a var vedelmere.

    Amugy en a var kozeleben 2 leny-termelo epuletet veltem felfedezni, ami 2-3 napi jarasra volt. De ugye ezekbol csak 2x tudok felveni lenyeket, mer utana jon az ellen.

    Meg egy olyan jellegu kerdesem lenne, hogy az elejen az epuleteket milyen sorrendben erdemes epitgetni? Pl elobb megvegyem a town Hall-t (lehet nem igy hivjak) ami ad napi 2000 aranyat, vagy elobb mindig a lenyek epuleteit huzzam fel, vagy esetleg elsokent a Blacksmith-t, ami 1 heten keresztul plussz megteheto utat ad/nap ?
  • b-type
    #3837
    azé' mert csaj , maradjon csak a tűzhely mellett, meg veregesse vissza a böszme főördögöt, míg a csávó megy csavarogni :)))
  • MrStokes
    #3836
    Ezt nem teljesen ertem, hogy miert kene a varban maradnom Isabellel. En o hozza csoportositottam a lenyeim nagy reszet, o vegezte a felfedezest, banyak elfoglalasat az alatt a szoros idon belul, amig nem jott az ellen.

    Es miert kellene a het vegere visszaernem a varba? Hogy a kovetkezo napon felvehessem a lenyek ujabb populaciojat? vagy esetleg vmi mas indoka van?

    Jok ezek a campaign-ek, en meg alig epitettem fel 1-2 epuletet, amikor a gepnek mar az osszes szintu lenye megvan, es nem habozik hasznalni ellenem.
  • b-type
    #3835
    Aham, a börtönből kirángatott bébivel véred a várad, és begyűjtöd a külső lénytermelőből hetente kinyerhető lényeket, és a kútnál-zászlónál mindig vedd fel a szerencsét és morált mielőtt jönne az ellenség.
    A fentmaradó/nélkülözhetőbb lényekkel mehet a csávó területért.
    Aztán támadj vissza, a HoMM sorozatban kell egy kis agresszívitás is, támadni és foglalni kell. :)
  • MrStokes
    #3834
    A wait-tel nem talalkoztam csata kozben, csak defend-del, a meg ha jol lattam gyakorlatilag beallitoja a lenyt vedekezo allasba es nem csinalhat mar mast abban a korben.

    Amik rendelkezesemre allnak, azokat termeszetesen hasznalom, de nem vagyok a harcteren sem egy nagy Generalissimo :) bar kezdem mar kapizsgalni. de nekem inkabb ugy tunt, hogy nem tudok idore kello mennyisegu lenyt osszeszedni.
  • Dant0r
    #3833
    Egyik Knight hős pedig Laszlo lesz:) (legalábbis a fenti "Leírások (ajánlott!)" link alatt)
  • Shaman
    #3832
    Bár én még semennyit nem játszottam az V.-el,de előző részek tapasztalatából merítve,lehet,hogy a csatában a taktikád nem jó.
    használod a spelleket? (slow,blind,haste,stb.),vagy a waitet,lények speckó képességeit,stb. sokat tudnak segíteni,megfordíthatják egy csata kimenetelét....
    Mondom mégegyszer ezt úgy írom,hogy V.-öt még nem is láttamm,szal lehet itt tök máshogy van,s hülyeségeket írkálok...
  • IceTom
    #3831
    addig maradj Isabel-el a várban ameddig elég erős nem leszel.vagy kimozdulhatsz a várból..de 1 héten belül térj vissza..
  • MrStokes
    #3830
    Kene 1 kis help, benazok 1000-rel. A Demo-ban levo Campaign elso palyalyan nem jutok tovabb, 1xuen mindig kipusztulok. Majdnem total kezdo vagyok, elozo reszekkel nem nagyon jatszottam, viszont tudok angolul es ertem a jatekbeli mechanizmusokat nagyjabol.

    Vagy penzem nincs eleg addigra, amikor jon az ellen varat ostromolni, vagy mar idom nincs a lenyeket ossszeszedni. Ha jol emlekszem a 3. het elso napjan jon az ellen, tobbek kozott 4-5 db lvl 7-es lennyel egyutt. Az szepen megostromolja a varam, altalaban mar ott elkeni a szamat, de volt mar parszor, hogy sikerult megvernem, de utana mar nem tudtam ugy osszeszedni magam leny-ugyileg, hogy a kovetkezo tamadasat is le tudjam verni.

    Pl van 2 hosod, de az amelyiket kiszabaditod, az sokkal erosebb, ergo szinte minden lenyt ehhez rendelek, a masiknal nem marad semmi szinte, mert 1xu-en nem tudok annyi lenyt osszeszedni a palyan levo epuletekbol meg plusszba hetente, hogy a masik is lehessen annyira eros, hogy azzal elindulhassak felfedezni, gyujtogetni, stb. Igy gyakorlatilag 1 hossel vanszorgok a palyan, persze ha meg messzebre elmegyek, akkor nagy esellyel nem erek vissza a varba. Viszont ha barmelyik hos meghal, vagy elfoglaljak a varat, akkor 1bol vege es kezdheted elorol. Szoval kicsit tanacstalan vagyok, lehet h vmi fontos dolog elkerulte a figyelmemet, nem tudom.

    Ki hogyan csinalta meg?
  • Shaman
    #3829
    persze,miért ne bízhatnánk
    (egyébként 99%,hogy magyar,mert a törökök máshogy írják,csak kötözködtem :-pp)
  • Agamemnon
    #3828
    Attól még bízhatnánk abban, hogy esetleg mégis egy magyarról kapta a nevét....
  • Agamemnon
    #3827
    Tényleg csak annyi, hogy előbb kell odaérni. Nyugodtan indulj el felfedezni, Ő szerintem ki sem jön a várból. Hiába van ezer bányája, nem járt arra (mindenfelé ott vannak még az egységek, és a nyersanyagok). Nekem az egyetlen bosszuságot az okozta, hogy nem tudtam áttörni a falat (ennyit arról, hogy a Haven kampányban 1.-es szintű volt e Necro hős), de így is én nyertem. És mindenképpen siess fel a felszínre, mert ugye ott van csak higany bánya, bal oldalt...
  • Shaman
    #3826
    akkor az lehet török is :-p
  • Varian
    #3825
    Ja igen nem tudom ki látta, de biz a magyarok a ennél a játéknál is ottvannak. Az egyik necro hős neve a campaign alatt Zoltan volt.
  • Varian
    #3824
    De én nem akarok előbb odaérni.
  • Acidlich
    #3823
    elobb kell odaerni:)
  • b-type
    #3822
    Hát a H2 'feeling'-jét tény hogy elvesztette ..legalábbis számomra, az vmi egész más...azok a szépen nagy gondossággal megrajzolt karakterek, meg a körítés, számomra az a leginkább meseszerű.
    Viszont stratégiázni a H2-ben kellett a legkevesebbet szvsz.
    H3 és a H5 demó közt túl nagy különség nincs, kivéve ami kiveri az ember szemét, a grafika és a játékkezelés.
    Nehéz meghatározni a 'feeling'-et mert ki mire kattant rá..
    Nekem annyi a bajom hogy az ai-val való stratégiázás kimerül a save-load-ban, mert egyszerűen sajnálom néha azokat a seregeket amiket csak úgy leüt spec tulajdonságból...főleg azért mert uez lény az én seregemben nem üti meg ilyen gyakorisággal.
    Ezért aztán én úgy gondolom hogy ezzel a HoMM játékkal fogok a legtöbbet multizni majd.
  • dr Kotász
    #3821
    „szerettem számolgatni, hogy hogy jön ki a dolog” - szerintem ez marha nehéz, számításba kell venni az artifacteket, varázslatokat, és a hősök skilljeit is. Mivel az ellenfél hősének nem ismered sem az artifactjeit, sem a skilljeit, voltaképpen lehetetlen kiszámolni a várható sebzést. Szóval jó kényelmi funció ez szerintem. Szerintem...
  • dr Kotász
    #3820
    Igaz, valószínű 1-2 patch után tudunk csak tényleges ítéletet mondani.
  • kavaro
    #3819
    mondjuk nem sokat játszottam eddig vele, de nekem egy kicsit lassú volt, amikor portyázok meg minden. meg azt hogy kiirja, hogy mennyit vesz kb. le a csatában, ez nekem annyira nem tetszett. szerettem számolgatni, hogy hogy jön ki a dolog.
    a grafika viszont lenyűgöző.
    lehet a teljes játék meghozza majd jobban a kedvem hozzá, de egyenlőre meg kell még ismernem.
  • Varian
    #3818
    Valaki megtudja ölni a demoban custom mapon az ellen hösét? Kb ugyanakkora hadseregünk csak neki van 1000 ijásza mira odajutok hozzá/gondolom a trainer képesség miatt/. Nos amikor az kerül sorra állandóan luckot kap leöl mindenkit ehh...
  • Sheltem
    #3817
    NE igyunk előre a medve bőrére. Kaptunk egy igéretes DEMO-t.
    Majd a fullba belemélyedve pár nap játékidő múlva meg lehet kockáztatni egy "visszahozza a H3 feelinget jobb grafikával" addig szerintem elhamarkodott,de nem kötözködni akarok csak leírtam a véleményem.
  • Acidlich
    #3816
    "de lehet ezt csak én gondolom igy." - na ez eleg valoszinu
  • dr Kotász
    #3815
    Kandurexnek igaza van, pont, hogy visszahozza a H3 feelinget jobb grafikával, a hősök még szerteágazóbb fejlődési lehetőségeivel. Nem kizárt, hogy a Heroes széria legjobbjának bizonyul majd.
  • Kandurex
    #3814
    Stratégiához nem sok köze van? Misi. Csak pár dolgot említek meg., Kezdeményező rendszer amit, ha átlátsz, hatalmas stratégiai fegyver a kezedben. Említeném még a kompletten átdolgozott ablities és skill rendszert ami ismét taktikázáshoz enged. Nem elhanyagolható tényezőként pl. a parasztokat stb. És hozzá kell tennem, a játék teljesen a III. rész alapjain fekszik,.

    Mégis miről beszélsz? Nem hozza III. feeling -jét? Túlfejlett grafika ami játékrovására ment? Talán ideje lenne játszani is a játékkal!
  • Ted Beneky
    #3813
    Üdv Harcostársak !

    Cyrus és Galib academy hősök között mi a különbség ( a nevükön és kinézetükön kívül ) ??
    " Nyikoláj" necró hős lesz ( miután kinyírták az infernósok ) ?? Vagy még ez is csak 0.9 verzió ?
  • kavaro
    #3812
    Sziasztok.

    probéűáltátok már a demot?
    nem rossz, csak szerintem már elvesztette azt a régi heroes2-3 fellinget, és átment egy ilyen tulpumpált grafikai játékba, aminek a stratégiához már nem sok köze van.
    de lehet ezt csak én gondolom igy.
    azért várom a teljeset.
    ÜDv Misi