14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • 3P
    #3931
    Az abilty-k jó dolgok, de az igazán ütős ability-hez irdatlan sok szint kell, tehát, csak a játék/kampány vége fele lesz meg, illetve nagyon megköti a teljes fejlesztési vonalat, s néhány finomságtól így elesünk, tehát nem biztos, hogy érdemes rámenni a nagyon ütősnek tűnő, de egyben rettentő igényes ability-kre.
  • 3P
    #3930
    Én is a mágiákat nézegetem, van pár érdekes változtatás, kíváncsi leszek, hogy miként lehet majd velük operálni. Sajnos a kedvenc oldalamon sem látom a mágiák részletes leírást, de egy haste és slow esetén a szint növekedtével igazából a hatókörzet nagyságát tudom elképzelni, hogy nő. A tartósságát ismét a varázsló hős spellpower-e fogje véleményem szerint meghatározni.

    A számosságát nézve tényleg csökkent a számuk, de régebben is volt jó pár mellőzhető mágia.
    Ami így elsőre tetszik az az Instant Travel. A működésére kíváncsi leszek azaz, hogy hasonlóan fog-e működni, mint a 3. részben, ahol az adott képernyőn belül lehetett vele telportálódni, ha itt bárhova, akkor ez nagyon-nagyon durva mágia lenne. Mondjuk a Fly így is hiányzik az Adventure Magic halmazból szerintem.

    A Town Portal ezek szerint úgy működik, mint a 4. részben, így valóban csökkenik az értéke, de kíváncsi vagyok, hogy működik-e az a trükk, ami a 4. ben, azaz, hogy a bejáratot eláljuk hősökkel, és akkor már nem oda, hanem a 2. legközelebbihez dob. Azért ezt a kis bug(?)-ot kihasználva egészen jól lehett vele várakk özt közlekedni. Persze, ha az Instant Travel korlátlanul működik, akkor ez a mágia kb. hasztalan lesz, de szerintem hasonlóan fog működni ez is 3.-ban levő Dimension Door-hoz.
  • Ams
    #3929
    kell hozzá a "master of (vmi, nem jut eszembe)", és megkapod a mass haste-t.
  • Nagydög
    #3928
    A wizardnal olvastam, egy olyan abilityrol, hogy varazstargyakat tud kesziteni a lenyei szamara. Az is eleg erdekes moka lehet.
  • Kandurex
    #3927
    Slow se?
  • Kandurex
    #3926
    hmm... a haste spell expert szinten már nem hat mindenkire? :((
  • dr Kotász
    #3925
    A varázslatok viszonylag alacsony számát a elképesztő képzettségi rendszer ellensúlyozza szerintem. Azt nézted, hogy minden fajnak minden skillhez-hez tartozik saját ability? Nekem is tetszik az Urgash's call, de több mint 10 meglévő ability kell hozzá, nem gyenge. Amúgy nekem a leírások alapján a Wizard Arcane Omniscience (fejből idéztem) ability-je tűnik a legdurvábbnak. Megismered az összes varázslatot, és mindet legerősebb szinten használhatod...

    A varázslatokról még annyit, hogy a legtöbb varázslat magas szinten rendelkezik Mass változattal. Ha így nézzük, több, mint 60 varázslatunk van. Ha meg hozzávesszük a varázslatként működő ability-ket, 80 fölött vagyunk, szóval nincs itt gond...
  • 3P
    #3924
    Hát én picit csalódott vagyok a gold ilyen korai bejelentése végett. A demóból berékező észrevételeket (ahogy néztem a hivatalos fórumot volt szép számmal) nem hinném, hogy ilyen hamar javíthatták volna. Vagy rögtön megjelenés után egy kisebb patch fogja vígasztalni az embereket?
  • mucsácsó
    #3923
    azis igaz :)
  • mucsácsó
    #3922
    jah, és most utánnanéztem, a Deep Dragon felfejlesztettje a Black Dragon, igazad volt :) és igen, Dungeon várban van :)
  • b-type
    #3921
    Azok a 'fák' mindig is elég erősek voltak :)
    csak mellé piszok lassúak.
  • mucsácsó
    #3920
    lol...énis...most keltem, azt Naturalt írtam Neutral helyett, sry :D
  • mucsácsó
    #3919
    hááát...lehet abban van, de szerintem másban lesz az...
    amúgy jaja, azok a kis sz*ros impek engem is nagyon felidegesítettek tegnap :D
    meg nem hogy azok, hanem ami a Naturalban van, egy ilyen faember cucc, nem jut eszembe most a neve...Infernoval voltam, volt 3 ördögöm is, szóval...azért elég erős kis seregem volt, és betámadtam azt a 21 fős fasereget..háááát....
    maradt EGYETLEN 1 impem...azokkal a fákkal vigyázzatok, mert eszméletlen milyen állatok, és erősek... :S
  • Kandurex
    #3918
    Vagy a dungeon várban lenne black dragon? Egyáltalán mikor érdemes armageddont használni?

    Az abilities visszatérve, így elsőre nem lesz egyszerű, ha kifejezetten vágyunk valami táp tulajdonságra, akkor még nagyobb szívás. Pl, ahogy nézegettem urgash' call tulajdonsághoz kell egy fél tucat requries :( pedig kellemes tápnak tűnik az instant gating.
  • Kandurex
    #3917
    80 spell utánna néztem :) ez akkor is majdnem a duplája!

    Kedvenc varázslatom a town portal is ki lett herélve :(, azaz csak a legközelebbi town -ba teleportál, nem lehet válsztani, így meg felejtős az experts summoning magic :( bár ott is vannak érdekes dolgok, arcane armor, phoenix, firewall...

    Viszont überalles a dark és light magic, az egyik a slow + blindness + puppet master trió miatt, a másik meg a haste, ressurection, cleansing -el tarol.

    Desructive alacsony szinteken használható, nagy létszám esetén vérgyenge, esetleg az implosion, vagy 5. szintre immunis lényekkel az armageddon (van egyáltalán ilyen? tán a black dragon, az meg ugye nem terem a várakban :( ). Szóval felejtős.

    Summont meg nem néztem, de akkor is gyenge a felhozatal!
  • jazzy
    #3916
    Ha emlekeim nem csalnak a III-ban 60 spellnel nem volt tobb, maximum 70. De ahogy neztem itt peldaul a mage guild 1-ben sem 5 spell van. Viszont az attirbuteok ezt ellensulyozzak.
  • Kandurex
    #3915
    Bazze, az Infernos Imp -től a falramászok, kis ganaj semmiség, de pillanatok alatt lenyúlja a mannát... Durrantám el a Word of Light spell -t, de nem lehet mert a kis mocsok hamarabb jön a hősömnél :(

    Mondjuk a mágiát rendesen megnyírbálták, míg a III. részben volt kb. 90 - 100 spell típus, addig itt van 43 !?
  • kutjus
    #3914
    Az én 2 éves laptopomon még elfut 1024-ben very low-on, de így is szép
    (1,4Ghz Pentium-M, Ati 9600, 512RAM)Sajna a vinyó is sokat lassít rajta :(
  • Cobra.
    #3913
    Csak olyan laptopon fog menni a H5, amiben Nvidia vagy Ati Mobility chip van, SiS chipen biztos, hogy el se indul (más DX9-et igénylő játék sem), Intel 9xx lapos laptopon elvileg elindul, de ne mhinném, hogy élvezhető sebességet nyújtana. És természetesen 512mb ram a minimum a laptopba (egyébként is kell bele, különben 1 perc, mire bindul a Word, vagy bármi gépigényesebb program).
  • jazzy
    #3912
    Valoszinuleg nekem is:) Sajna nincs ennyi penzem ra, 120e max amit bele tudok fektetni, annyit se szivesen. Hat valami majd csak kihozok belole, aztan majd mariozgatok.
  • Kandurex
    #3911
    Persze. Amúgy eladom a mostani gépem, vagyis nyár után megpróbálom, én is cserélem laptopra a kócerájt /egyetem miatt/. Terveimbe ez a masina szerepel:

    15.4" WXGA 16:9 GlareType 1280x800
    VIA K8T890
    Mobile AMD Mobil Athlon64 3200+
    1GB DDR333pc2700
    80GB
    8x DVD+-RW DL drive
    ATi Mobility Radeon® X700/128MB

    az ára is kellemes 200e nettó, szerintem korrekt! Aztán ezen a Heroes V. is elzakatol 1024X veryhigh -on a szűrők mellőzésével :) Meg aztán a döntés megszületétt még ez év elején: ez az utolsó játékom, aztán bevégezte a 7 - 8 éves PC gamer időszakom :( (persze kísérteni majd járok ám vissza napi rendszereséggel :))
  • Magic Boy
    #3910
    Ezen símán kéne futnia max felbontással a játéknak!
  • Saccard
    #3909
    Ez még csak jó lesz???!!!
  • Saccard
    #3908
    Nekem: 3 ghz (2magos)proci, 1gb(2x512mb;667mhz)RAM, Ati Radeon X800GTO(his radeon)256 mb videókártya, 160 gb winchester...
  • Magic Boy
    #3907
    Ja és én rászántam volna a kártyára azt a 4-5000-et és 6800XT-s 256ramost vettem volna!
  • Magic Boy
    #3906
    Írj bővebben a gépedröl(érdekelne), de szerintem a is lassan a te géped az alap bár a kártyán vitatkoznék és a Procit kicsit gyengének találom!
  • Magic Boy
    #3905
    Az enyém:Intel Pentiun4 3GHZ, 512(2 256-os, de dualos az alaplapom) és nekem is Ati Radeon 9600-as kártya van benne!
  • Kandurex
    #3904
    Menőzni? EZZEL?! Normális vagy? :DD
  • jazzy
    #3903
    Korbemesz es egy griffin vedi.
  • Magic Boy
    #3902
    A spec tulajdonságok néha az emberre hozzák a frászt( mikor először rányomtam eltünt 40 griffem(mint kiderült csak a levegőbe emelkedtek)és mire merjelentek a kijelölt lény már régen halott volt, de így legalább ők adták meg a kegyelemdöfést az infernó főseregnek)!
  • jazzy
    #3901
    Jaja tudom, viszont most laptopot fogok venni, kell foiskolara. Nincs penzem arra, hogy vegyek egy normalis vidkarit :( Nem baj csunyan de torve nem fogom jatszani :)
  • Saccard
    #3900
    Nahh, ne menőzz itt a gépeddel inkább segíts.Pls!

  • Kandurex
    #3899
    Saját gépem egy 6600GT+2500proci+1giga ram, sztem ez már az alsó kategória. A 9600 meg őskövület :) /sajnos/
  • Saccard
    #3898
    Hé emberek tudom hogy gáz a kérdés de nem akartam sokat szarakodni, hol lehet felmenni a felszínre a demos pályán? Már elfoglaltam az ördög gyárat is ami már a föld alatti járatok vége...
  • jazzy
    #3897
    Erdekes nekem valami gigaszar lehet ez az ati9600-am mert ez is minimumban megy jol mint az oblivion:(:(
  • Cobra.
    #3896
    Ha rajtahagyod a mutatót a homokórán, akkor megjelenik a dátum.
  • Kandurex
    #3895
    Figyelembe véve a játék gépigénytelenségét gondolom sokan nyomják max. grafikán, ezt csak azért mondom, mert a fullos Inerno vár (haven map) látványától tátva maradt a szám!
  • Magic Boy
    #3894
    Ennyi?
    Azt sehol se jelzi, hogy hanyadik hónap, hanyadik hetének, hanyadik napja, mint az eddigi verziókban?
  • dr Kotász
    #3893
    End turn gomb körüli vonalak kigyulladnak.
  • Magic Boy
    #3892
    Egy láma kérdés:
    Azt hol látom, hogy hanyadik nápnál tart a hét?