14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • uniu
    #5966
    Akkor ott a szotar. Bar abban egyet ertek, hogy a nagymellenyu hozzaszolasokra nincs szukseg. Annak is megvan a maga varazsa, ha angolbol hamozza ki vki a megoldast. Ez a jatek ilyen.
  • Dant0r
    #5965
    A szóban forgó cerberusnak _most_ Fire and Air-je van!!!
    "When you attack, the elements of the attacking creature are transferred onto the defending creature."
    Mivel a példában Deep Hydra támadta meg, a Cerberus alapból
    Earth-Water-je a Hydra: Water-Air-ra változott. Mivel a közös "water" megvolt, kapott 1 kombó pontot.

    Utána megtámadta a Black Dragonjával, vagyis
    a Water-Air -> Fire-Air-ra változott (mert a sárkánynak olyan volt), és a közös air miatt kapott még 1 pontot.

    Most jön a water-earth, ami felrobbancsa a láncot.

    Remélem érthető így:)
  • Sheltem
    #5964
    Jó lenne ha nem harapódzna el a hangulat a fórumon. Egyes emberek olyan magas lóról válaszolgatnak, hogy komolyan mondom undorító.

    Ha nehezükre(akinek nem inge...)esik válaszolni inkább ne kommenteljenek.
    Nagyon átcsúszott a dolog a "nagyon okosak vagyunk olvass scenario információt" oldalra, vannak itt fiatalabbak is akik pl. nem tudnak angolul.
  • Boroskóla
    #5963
    A magyarítás lehet nemlessz olyan bonyolult, mert ahogy néztem a texts.pak fájlban vannak a szövegek ami magában csak 4 mega,és ha azt kicseréled a magyarral ekkor elvileg működnie kellene, de majd kiderül.
  • izsook
    #5960
    Mindegy hagyjuk. Csak azt próblémám, hogy szar a példa!
  • Lynx_TWL
    #5959
    hamachival és simán anélkül is rossz volt a szinkron, eddig egy meccset sem tudtunk végig vinni desync nélkül. ugyanúgy ha megtámadom nála ghost mode nálam csata képernyő és töltés. ghost mode nélkül is rossz: volt úgy, hogy én nem láttam a hősét, hogy ott áll mellettem a desync miatt, mégis mikor odaléptem feljött a csata képernyő.
  • colos01
    #5958
    okés megleltem bocsika az értetlenkedésért
  • izsook
    #5957
    Akkor bemásolom még 1x:

    Blowing up a Chain

    Seeing as you've gone to great lengths to construct an elemental chain, it is time to reap the rewards!

    1. Imagine the Cerberus in question has not taken its turn, and remains vulnerable with its Elemental Combo totaling 2. To blow up the elemental chain, you simply must attack it with the other two elements. In this case, Water and Earth.

    Tehát akkor:

    Képzeljük el a szóban forgó Cerberus nem használta el a körét és még mindig sebezhető a rajta lévő 2-es elementál kombóval. Ahhoz, hogy aktiváljuk a kombót, egyszerűen meg kell támadni a szörnyet a másik két elemmel. Ebben az esetben, víz és föld.

    Na most akkor a példában szereplő szörnynek ez a két elem az alapja és a lánc úgy épül fel, hogy ugyanazzal kell támadni, hogy kapjon kombo pontot. Azt nem értem, hogy ha fel akarom robbantani, akkor miért az írja, hogy ellentétessel kell és példának meg miért hoz azonosakat.

    Szóval ez az ellentétes :)))
  • Kandurex
    #5956
    Sima. Rendelés alapon, külhoni beszállító.
  • Botond #5955
    Tehát,ha jól hámozom ki ködös utalásaidból,akkor holnap már kapható lesz a cucc? Csak a collector,vagy a sima is?

    Azt nem mondták el,hogy a bővebben,az nem egy szavas választ jelent?
  • j0nNyKa
    #5954
    hidd el, h nem

    C:\Documents and Settings\'usernev'\Dokumentumok\My Games\Heroes of Might and Magic V\Profiles\'h5 usernev'\Saves

    de mondjuk ezt mar leirtuk 40en
  • Kandurex
    #5953
    Boltból :))

  • wesker24
    #5952
    abban biztos lehetsz hogy nem én voltam aki megadta magát !!!
  • Agamemnon
    #5951
    G:\Games\Heroes V\profiles\Agamemnon\Saves\

    nálam itt találhatóak a mentések, gondolom nálatok is hasonló, max az eleje tér el egy kicsit...
    Ha nem ilyen mentésre gondoltatok, akkor bocsi.
  • Mentol
    #5950
    KÖSZI! Majd megnézem.
  • Rettenthető
    #5949
    "A Documents and Settings-ben sem találtam, de lehet, hogy nem néztem át minden egyes könyvtárat. "

    így van, nem nézted át alaposan :-)

    DandS / felhasználónév / dokumnetumok /májgames / HommV /profiles / profilnév(amit a HOMMV-ben megadtál) / Saves
  • Sheltem
    #5948
    Documents and settings alatt van mint minden újabb játékban szinte.
  • dr Kotász
    #5947
    Dehogynem. Ott a válasz az #5940-ben.
  • Mentol
    #5946
    Nekem 8. Én már kétszer elolvastam, de nem is nekem van gondom a játékkal...
  • Mentol
    #5945
    Ez mondjuk jó kérdés. Pont tegnap keresgéltem én is, de nem találtam.
    A saját könyvtárában nincs mentés. A Documents and Settings-ben sem találtam, de lehet, hogy nem néztem át minden egyes könyvtárat.

    Tehát, valaki?
  • Sheltem
    #5944
    "Szerintem, a FAQ feliratot tegyétek háromszor ekkorrára... Esetleg villogjon 2 színben."

    Meg is nyíljon automatikusan amikor megnyitja valaki a fórumot és olvasson is helyette?
  • colos01
    #5943
    van egy profil könyvtár a játékban de abban semmi sincs
  • kHares
    #5940
    Amelyik játék a saját könyvtárába nem ment, annak szinte mindig a "bejelentkezett user/dokumentumok/my games/adott játék neve könyvtár"-ban van.
  • Mentol
    #5939
    Na akkor én is:

    1. Szerintem, a FAQ feliratot tegyétek háromszor ekkorrára... Esetleg villogjon 2 színben.
    2. Szerintem, a FAQ elég jó, érthető. Az valóban hiányzik belőle, hogy az ásáshoz full mozgásponttal lehet nekikezdeni, és utána abban a körben már nem tudsz mozogni. DE, ilyen alapon bele lehetne másolni akár az egész kézikönyvet(ha van magyarul)...
    3. Az itteni hsz-ok alapján 2 csoportba sorolnám az embereket: régivágású, tapasztalt játékosok(előbb körülnéz, olvas, aztán kérdez), illetve a newborn-ok, akik max.14 évesek, vagy nem tudnak angolul, DE NEM IS AKARNAK tudni (előbb kérdez, aztán csak csodálkozik, hogy nem válaszolnak neki). Az utóbbiakkal találkoztam már soxor FPS játék topicjában is, aminél pedig nem sok egyértelműbb játékfajta van...
    4. Olvastam, hogy a játékhoz nem lesz magyarítás, mert eleve magyarul is megjelenik. Ez tényleg így van(holnapután lesz magyar HoMM5?)? Lehet róla tudni valamit, hogy hogyan lesz ez megoldva? Esetleg az angol verziót egyszerű fájlmásolással lehet majd magyarítani, ha van valahonnan magyar verzió? Sok emberene segítene...

    Egyébként magyarázza már el valaki, hogy miért nehéz a Haven 5. küldi megoldása? És akinek ez nehézséget okoz, az mit fog csinálni a játék további részében?
  • Dant0r
    #5938
    (plusz lehet olyan épületet is csinálni, ami növeli a heti termést, no meg hamarabb is el lehet őket érni- vagyis sokkal több spectral dragonod lesz, mint az ellenfélnek hasonló szintű lénye)
  • bld
    #5937
    hűűűűhaaa
  • dr Kotász
    #5936
    Talán moziba?
  • colos01
    #5935
    Hli tud valaki válaszolni arra h hova ment a játék?
  • Botond #5934
    "Megérkezett a game. Holnap megy érte! :)"

    Ezt kifejtenéd bővebben,és érthetően? :-)
  • Kandurex
    #5933
    Hirtelen nem si tudom kinek kellene a válasz. Na, mindegy. A necro várnál, a'la zörgő hadtest, amióta heroes, a heroes tudtommal a több ezres csonti seregek a tápok! (na jó, még a vámpírok is :) Szal valóban gyengének tűnhet, de ismételten felhozom, hogy ez csak a felszínes vizsgálódás vagy játék következménye. Erős az a necro, csak tudni kell vele játszani.

    Megérkezett a game. Holnap megy érte! :)
  • uniu
    #5932
    kiproszaltam, de csak a demo verziom van meg meg (ugyebar meg nem jelent meg a jatek hivatalosan!:) szal a demoban elindul, de a texturak hianyoznak :(
    5lete vankinek, hogy a demo verzioba, hogy lehetne +palyakat belebuvolni ? (tegyuk fel, nem szeretem a warezt ill. hogy mas is elvezhesse legalisan)
  • Botond #5931
    Elfutott, vagy megadta magát vmelyik fél?
  • j0nNyKa
    #5930
    es hogy maradt mind2 csapatban unit a csata utan ? :D
  • wesker24
    #5929
    Egész jó kis csata volt !!!!




  • dr Kotász
    #5928
    Hol az ellentmondás?
  • izsook
    #5927
    Tegnap már megírtam, de ma is, hogy az amit a kombó robbantásnál leírnak ezen az oldalon, az ellentmondásos.
    Szóval az lenne a lényege a dolognak, hogy a lényen van jelzés (tű, víz, föld, levegő) a sima szörnyeken 1 db ilyen van az ápgrédelteken 2 db, ha fel van húzva a Dungeon várba a Altar of Elements és az Elemental Vision, akkor tudsz kombózni, ami úgy néz ki, hogy megnézed milyen jelzés van a Te szörnyeden és milyen az ellenfél szörnyén, ha legalább az egyik azonos és megütöd, akkor kap 1 kombó pontot ezután annyi kombó pontot lehet rá pakolni ahányszor olyan szörnyel ütöd meg, aminek az egyik jelzése azonos az övével utána, ha még nem támadott és ellentétes elemmel ütöd meg, akkor felrobban és többet sebez. 1 kombó pont 2x 2 kombó pont 3x és így tovább robbantani és jelölni elméletileg lehet varázslattal is.

    Valaki hasonló véleményen?
  • j0nNyKa
    #5926
    jaja, sylvan meg baszottul draga pl
  • j0nNyKa
    #5925
    jo legyen.. :] egyebkent fognak.. patch-ek hada utan
  • dr Kotász
    #5924
    Szerintem a nekró lények gyengeségét a durván alacsony áruk ellensúlyozza. Ugyanannyi pénzből egyszerűen nagyobb nekró sereget veszel és kész. Egy bone dragon mindössze 2900 ruppó. Igaz, hogy gyengécske szegénykém, na de egy emerald dragon 4700 arany, egy arch devil 4666, egy archangel meg 4200.
  • Agamemnon
    #5923
    SP2 biztosan nem kell. Nálam nincs és mégis vígan, és zökkenőmentesen megy. Talán ha 3x fagyott ki, mióta játszok vele (Necro kamp. 3. pálya), és az sem biztos, hogy a Heroes miatt fagyott.