495
A kedves 8lábú kis állatkák
  • Malleus
    #455
    Nem keresztes, az alakja, a mintázata és a hálója sem olyan, továbbá ez az 5mm körüli testméret a felnőtt méret. Találtam amúgy egy másikat a lakásban, azonban ez egyszínű barna, nem pöttyös, viszont minden más szempontból stimmel a dolog. A hálót jobban szemügyre véve észrevettem, hogy a sok kusza szál nagyjából egy alsó félgömb alakú hálószerkezetet ad ki, aminek az aljában ül, vagyis lóg háttal lefelé a pók amikor várja a fogást. Itt egy kép a másikról, itt már jobbak voltak a fényviszonyok, talán jobban használható.



    Amúgy hasznos állat, mert fogja a szúnyogokat rendesen. :)
  • Willenbrock
    #454
    Ez szép,milyen barátságos tekintete van:)
  • Aquir
    #453
    ha nem keresztes, akkor jó lenne részletes kép =)
  • Malleus
    #452
    Üdv!



    Ennek a póknak a beazonosításához kérnék segítséget. Sajnos nem tudtam jó képeket csinálni róla, de hátha jó valamire. A pók apró termetű, olyan 5 mm hosszú lehet a teste. A potroha enyhén nyújtott, de inkább gömbszerű, barna színű, rajta fehér pöttyök, vagy legalábbis pontszerű minták több (páros számú) sorban. A hálója első ránézésre szabálytalannak tűnik - sok ponton csatlakozik a környező tárgyakhoz és térbeli szerkezetű.

    A háló.

    Valami tipp?
  • Galy
    #451
    ja.

    1996. évi LIII. számú törvény a természet védelmérõl /részlet/

    "Az igazgatóság engedélye szükséges védett ... állatfaj: ... egyedeinek gyüjtéséhez, befogásához, elejtéséhez, birtokban tartásához, idomításához; ... egyedeinek kikészítéséhez, preparálásához, a preparátum birtokban tartásához; ... egyedek adásvételéhez; ... kártételének megelõzése érdekében riasztási módszer alkalmazásához; ..."

    ellenkező esetben természetvédelmi bírságot szabhatnak ki
  • Stupid Peach
    #450
    én félek a pókoktól..:(
  • syberia2
    #449
    De télleg kell engedély?
  • LSSAHPAUL
    #448
    Kurvára mérges pók! Egy ismerősömnek van, állítólag nem elég hogy mérges ( nem halálos csak majdnem ) de nagyon "bátor" is.
  • Aquir
    #447
    Jó, csak azt mondtad Ezt a pókot találtad:)
  • Galy
    #446
    nyugodtan elengedheted, jobb lesz neki
  • syberia2
    #445
    Nem, az éppenséggel nincs. :)
    Ma találtuk az utcán, és ha egyszer védett, most csak nem fogom kihajítani az ablakon...
  • Galy
    #444
    oszt engedélyed van-e?
    mindkét pókfaj védett...
  • syberia2
    #443
    Nem, nem én töltöttem fel egyiket se, csak egy majdnem ugyanilyen pókunk van :D
    De csak majdnem, mert inkább egy pokoli cselőpókra emlékeztet.
    Veszélyes fajta?
  • Aquir
    #442
    szvsz szongáriai cselőpók
    asszem megtaláltam egy másik képet amit feltöltöttél róla :)
  • syberia2
    #441
    Egy pók

    Ezt a pókot az óbudai Lidl tövében találtam, kicsit rémisztő, mert kb. 5 cm kiterjedésű (fejétől a potroháig kb 2 cm).

    Tudja valaki, milyen fajta lehet?
  • JGTC
    #440
    Budaörsön garázdálkodott
  • LSSAHPAUL
    #439
    és holvan a munkahelyed Kinshasában :) ? omfg nagyon durván néz ki omg
  • JGTC
    #438
    Hi. Valaki megtudná mondani, hogy ez milyen vadállat. Nem nagyon vagyok benne a témában de én vmi "külföldinek" néztem... :) Munkahelyen találtuk, az egyik lába ami ki van nyútva úgy 3cm lehetett...

  • pxxl
    #437
    próbáltam róla videót is csinálni, de sötét volt már nagyon...de azért látni, hogy ott fut a dögje :D

  • Galy
    #436
    ez valamilyen farkaspók
  • pxxl
    #435
    ilyen pók mászkált a kertben egyik este...a "seggén" meg soksok minipók. az egész cucc volt vagy 3-4cm...




  • gyuszi1991
    #434
  • gyuszi1991
    #433
    Sziasztok!Találtam egy pókot,és halvány fogalmam sincs,hogy milyen fajta lehet!Valaki a kép alapján meg tudná mondani,hogy milyen pók lehet?Ha nem elég jó a kép,tudok küldeni másikat,csak kicsit félek tőle,azért ilyen minőségű
  • LSSAHlavina
    #432
    pedig valami ilyesmi volt kinézetre.



  • LSSAHlavina
    #431
    Na megnéztem, sajnos nem fotóztam le anno. Az viszont biztos, hogy egészen a török határig mindenhol jelen van a part közelében, mert gyerekkoromban még ott lenn délen is megcsípett.

    Nem hinném, hogy pióca, lábai voltak, azzal kalimpolva úszott, és ha jól emlékszem, kemény volt, nem lehetett csak úgy lecsapni, talán kitines, tehát rovar.
  • qetuol
    #430
    nem hiszem, h a rákok vért szívnak. inkább pióca lesz..
  • LSSAHlavina
    #429
    Sziasztok! Rég jártam itt... Most nem egy pókot keresek, de gyanítom lapulnak itt okos biológusok.

    Szóval amit tudni akarok, milyen állat csípett meg engem gyerekkoromban a Fekete-tengerben Bulgáriában a Szozopol környéki partoknál, és ugyanez tavaly nyáron is. A sekély partmenti vízekben él, és ha megállsz egy pillanatra szinte bárhol Szozopol és környékén a vízben, tuti, hogy fél perc alatt egy a lábadra úszik, odatapad, és vért szív, enyhén fájdalmas a csípése, kb 1 cm, lehet, hogy valami rák, vagy ilyesmi. Azt hiszem lefotózni nem tudtam, de majd végigböngészem a régi képeket. Még azt is megfigyeltem, hogy trükkösen úszik. Valahogy érzi, hogy hol van a lábad, úszkál-úszkál, mintha össze-vissza úszna, aztán sutty, sunyin rátapad a bőrödre egy pillanat alatt a vízben.

    Valakinek van ötlete?
  • polarka
    #428
    [URL=http://news.bbc.co.uk/earth/hi/earth_news/newsid_8064000/8064075.stm]"So a spider has to balance the stickiness of its web with how strong it is."[/URL]
  • Legend Killer
    #427
    fasza, hajrá.
  • Aquir
    #426
    "David Blancarte több mint 20 éve szenvedett súlyos, életveszélyes motoros balesetet. Túlélte, de kerekesszékbe kényszerült. Nem érezte és nem tudta mozgatni a lábait - mindenki azt hitte, hogy élete végéig. Aztán megcsípte egy barna remetepók. Ez a pók igen mérgező, csípése erős fájdalommal jár, gyerekek esetében akár halálos is lehet. David Blancarte is kórházba került. "Egy pókcsípés miatt kerültem ide. Nem tudtam, hogy a végén még járni fogok" - mesélte a sajtónak. Egy ápolónő vette észre, hogy a lába görcsöl. Azonnal tesztelték, a kis áramütést pedig a férfi érezte. Elöntötte a remény.

    Az orvosok szerint az idegei valójában nem haltak el, csak 20 évig álomba merültek. A csípés után öt nappal már járt!

    A 48 éves egykori bokszoló és táncos egyre jobban jár, igaz, ehhez egyelőre merevítőkre és járókeretre van szüksége, hiszen a 20 év alatt az izmai elsorvadtak. David Blancarte szerint csoda történt. "Megvalósult az álmom" - mondja és biztos abban, hogy egyszer még táncolni is tud. Azt tervezi, hogy 14 éves iker lányai majdani esküvőjén ő lejti majd a nyitótáncot."
  • Legend Killer
    #425
    itt említik a vadászati technikáknál.
  • Legend Killer
    #424
    cSuwwi
    2003. dec. 15. 21:47 | galéria | válasz erre | #29
    Azért nemcsak a fekete özvegytől, meg az ilyen kaliberű pókoktól kell tartani. Ismeritek pl. a barna remete pókot? Szép nagydarab, nem feltétlenül halálos a csípés, de nem érdemes vele találkozni. Egy csávónak ez sikerült, és a bal hüvelykujját megmarta. Itt az eredmény, (fotósorozat) érdemes megnézni, de CSAK ERŐSEBB idegzetűeknek mert elég durva!!! link
    Brutál!

    topikban volt :D.
  • Jenny20
    #423
    Sziaztok!

    Tudnátok nekem írni pár dolgot a barna remetepókrol?
    Neten nem nagyon találtam róla semmi:(
  • Legend Killer
    #422
    fuujjjj
  • Cuchulainn
    #421
    Mint szinte minden hazai pók, teljesen ártalmatlanok.
    A fiatal állatokat vonzza a fény, az idősebbek ellenben kifejezetten kerülik. Nem tudom, hogy milyen mélyre hatolhatnak le barlangokba, de sztem amíg táplálékot találnak addig biztosan előfordulhatnak. Valószínűleg barlangja válogatja.
    Mellesleg ha eddig félelem nélkül jártál a barlangban, akkor ezután is tedd azt nyugodtan, tőlük aztán igazán nem kell tartani (persze tudom, ha konkrétan fóbiád van akkor ez nem ilyen egyszerű)
  • Cuchulainn
    #420
    Hát vannak szemeik, szóval valószínűleg látnak annyira jól mint bármelyik másik keresztespók, bár ez persze nem jelent sokat...
  • Aquir
    #419
    barlangokba vannak édes állatkák :P

  • Pokfobia
    #418
    Szia !
    Köszönöm a segítséged, így már találtam róla képeket, amin tényleg felismerhető, hogy erről a fajtáról van szó. Viszont magyar leírást nem nagyon találtam róla, tudnál róla írni pár mondatot, hogy milyen veszélyes, milyen barlangokban fordul elő. Én idáig azt hittem, hogy a barlangokban nincsenek pókok, de azt hiszem innentől már más szemlélettel járok barlangba. Idáig semmi félelem nélkül bementem, mert nem tartottam attól, hogy pókkal találkozom, de mostantól ez máshogy lesz. Visszagondolva, hogy hány barlangba másztam be, ahol már csak kúszni lehetett, és lehet, hogy a fejem fölött ott volt, csak nem láttam . Milyen mélyen találhatóak meg a barlangba ? Ezt, amit lefotóztam közel a kijárathoz találtam, igaz a barlang se volt sokkal mélyebb, de azért remélem, hogy ha bemegyek egy többszáz méteres barlangba, akkor ott már nem lesz megtalálható, max az elején. Előre is köszönöm a segítséged.
  • Aquir
    #417
    ez a faj vak?
  • Cuchulainn
    #416
    Barlangi keresztespók - Meta menardi