495
A kedves 8lábú kis állatkák
  • The Protector
    #495
    Ide ne próbálkozz feltölteni mert csak nagyon picit enged.Javaslom,hogy töltsd fel egy képfeltöltő oldalra és onnan szúrd be vagy linkeld be a képet.
  • akirugy1
    #494
    Helló! hogyan lehet ide képet feltölteni a fórumba? Sehogy se sikerül
    Köszi!
  • The Protector
    #493
    Bejövök ebbe a topikba,nem elég,hogy elkezd viszketni mindenem,de még rémeket is látok.
  • Aquir
    #492
    nem látjuk, de egyszerűbb googlebe beírni a jellemzőit
  • akirugy1
    #491
    Helló! Milyen pókot sikerült lefényképeznem?
  • IXEMGabeo
    #490
    [IMG][/IMG]

    4 évvel ezelőtt fotóztam. Helyszín Rákospalota.
  • Aquir
    #489
    szóval amit "beszúrtál":




    Talán egy ebből a fajból: Trachyzelotes
  • katkamano89
    #488


    Remélem így már látható lesz
  • katkamano89
    #487


    Sziasztok!

    Ez a szobámban futkosott,tudjátok,hogy miféle-fajta lehet?
    Köszönöm
  • CSOCSO
    #486
    Ma fotoztam...





    ebben a pozicioban 7 cm volt. Kinyujtott labakkal 10 cm lehetett kb!
  • FlekkRobi
    #485
    Ingyen vihető!

    Sziasztok, van egy 3-4 éves nőstény albopilosum-om de szeretném elajándékozni egy lelkesebb pókkedvelőnek.
    Terráriummal együtt vihető ingyen, mindössze csak annyit kérek, hogy gyere érte, ne kelljen sehová sem vinnem. (XIII-ker.)
    [email protected]

    Üdv,
    ®
  • FlekkRobi
    #484
    INGYEN!

    Sziasztok, van egy 3-4 éves nőstény albopilosum-om de szeretném elajándékozni egy lelkesebb pókkedvelőnek.
    Terráriummal együtt vihető ingyen, mindössze csak annyit kérek, hogy gyere érte, ne kelljen sehová sem vinnem. (XIII-ker.)
    [email protected]

    Üdv,
    ®
  • Jrex
    #483
    Sziasztok, a szakdolgozatomhoz szükségem lenne ezeknek a magyar nevére,de sehol nem találom,remélem tudtok segíteni:
    Oxyopes ramosus
    Oxyopes heteroptalmus
    Phlegra fasciata
    Xysticus sabulosus
    Trichopterna cito
    Thanatus arenarius
    Argenna subnigra
    Neoscona adianta
  • jamekka
    #482
    kersztes most kaptam az infót :)
  • jamekka
    #481
    Hello!Szerintetek ez milyen pók lehet?
    Talán dajka ez is?
    Most fotóztam,beszőtte rendesen az udvart keresztben :O

  • Galy
    #480
    ű
    dajkapók esetleg?
  • chuthulu
    #479
    nemtom mien pók, aztse tidom hogynézett ki de tegnap ugy nyakoncispett htul, hogy bevan dagadva a fél nykam és zsibbad meg viszket:D itt a bükkbbben ergo

    24 óra mulva csak roszabodott az álapot, elég durván felvan dagadva, keménymint a beton:D

    valakinek valami ötlet mien vadálatt támadott rám?:D
  • asysoft
    #478
    Közben öcsém megtalálta a választ, vállas keresztespókot tisztelhetünk benne:)
  • asysoft
    #477
    No, URL-nek meg nem a direct linket adtam meg:)


  • asysoft
    #476
    Ma hazalátogatva az alábbi pókszörnyeteggel fogadtak az otthoniak:



    Nem tudjátok, milyen lehet? Potroha elejének két oldalán két kiemelkedés van, a teste kb 2 centi. Szeret hálót szőni, 2x2m-es ablakunk elé felhúzott egyet, pedig van szél itt rendesen.
  • Aquir
    #475
    nemtom, csoportonként latin nevekkel lehet próbálkozni
  • LSSAHlavina
    #474
    UP! Mivan, kihaltak a pókszakértők?? Milyen pókok ezek?
  • LSSAHlavina
    #473
    Valaki ismeri?

  • iMagination
    #472
    Üdv!
    Ez milyen pók lehet?

    Köszi
  • Tothenkopf
    #471
  • Aquir
    #470
    cép
  • oneal1
    #469
    nemrég fotóztam
  • Skynet
    #468
    Valaki be tudta azonosítani a #430-ban látható pókot?

    Az elmúlt 1 évben 3 hasonlóval is találkoztam,csak jóval nagyobb méretben.
    2x csömörön,kb 3-4 centis volt az egyik,kib*szott gyorsan ment át a konyhán 1 egész flakon rovarírtóspray-t kibírt, asszony széttaposta...
    Másodszor a csatorna fedél alatt találkoztam egy igen méretes példánnyal a tömör hálószerűségében,mire lefotóztam volna másnap már seholsem volt...
    A harmadikat még idén nyáron gödön egy házibulin,rendesen mindenki felugrott tőle,mert a teraszon rohant át igen gyorsan és volt vagy 5-6 centi átmérője is. Cipő végzett vele....

    Azóta sem tudtam beazonosítani milyen pókok ezek de több haverom is látott már belőle nálunk.
    Jellegzetessége,hogy qrva gyors, teljesen fekete, és vékony lábak/szőrös lábak helyett ilyen kitinpáncélos szerű lábaik vannak.

    Ha megint látok egyet lefényképezem,de esetleg leírás alapján valakinek valami infó róla? Köszi
  • tenkenorman
    #467
    hali.
    ugyan ilyet láttam énis csak valamivel kisseb volt, de a különös ismertetőjele a tappancs az "elején":D énis jól beszartam
    mi ez?
  • szabod
    #466
    Ez egy álskorpió. Teljesen ártalmatlan.
  • asysoft
    #465
    Köszönöm!
  • Aquir
    #464
    Galériám: Állattan / könyvskorpió
  • qetuol
    #463
    egy skorpió-kullancs-pók mutáns
  • asysoft
    #462
    Elnézést, hogy OFF-olok, de hátha ti tudjátok: ez az állat miféle lehet?

    Összesen kb fél centi, minap az asztalomon találtam döglötten...
  • LSSAHPAUL
    #461
    :) Elég durván néz ki! Pont tegnap történt velem is egy kis affér, az irodámba bejött a te pókoddal egyforma hosszú darázs. Leakartam ütni igy vártam hogy megpihenjen, erre belegabajodott egy pókhálóba. A pók sima házi pók volt max ha kivasalnám 15mm, de fél óra alatt végzett ezzel a bazi nagy darázzsal. Na csak azt akartam mondani hogy van olyan pók amit szeret az ember sőt hálás neki és van ez amit te mutattál... legalábbis kinézettre félelmetes, meg minek ekkora ha 1 centis is elég a legnagyobb darázshoz.. mi akar a tiéd ölni macskát?
  • szabod
    #460
    Sziasztok!
    Látom elég kihalt a topik, de azért ideírok, hátha válaszol valaki.
    A minap találkoztam egy elég nagy pókkal (nekem ami 1cm-nél nagyobb az már nagynak számít). Éppen a legrosszabbkor zavart, mert a budin ültem. :D Egyszer csak vmi csörgésre lettem figyelmes a mosdó felől. Akkor vettem észre ezt a jószágot, amint előmászott onnan. Mivel arachnofóbiám van, ezért jól besz@rtam (úgyis folyamatban volt :D), majd a pók megsemmisítésén kezdtem agyalni. Szóltam faternak, hogy fogja meg. Amikor meg akarta fogni, ez a dög ráugrott a kezére. Gyorsan bevágta a mosdóba, majd kapott egy kis forró vizet. Akkor sikerült róla ezt a képet készítenem. Sztem vmi farkaspókféle lehet. Poén, hogy kb. 1 hónapja költöztünk ide az új házunkba, de már ilyenekkel lehet bent találkozni. Pár hete egy cselőpók volt a kertünkben. Mondhatom örülök neki.
  • Daza500
    #459
    Kaszáspókokról mi a véleményetek ?

    Borzalmasan rusnya állat, meg nem az egzotikus fajokhoz tartozik, nyilván mindenki találkozott már vele, de különös életmódot folytat.
    Én már komolyan "tartok" egyet otthon, a szoba bal felső sarkában tanyázik.
    De már hónapok óta ott van, nem mozdul, csak ha ráfújok, vagy megbököm egy pálcával. Lusta mint a disznó.

    Viszont étvágya az van, legyet szoktam neki fogni, ha berepül. Levágom a szárnyait, aztán egy fogóval belerakom a hálójába. Kiszívja a belsejét rendesen, alig marad valami a légyből.
    Talán ebből kifolyólag már elég nagyra megnőtt.

    Szal kaszáspókot nagyon egyszerű tartani.

    De tényleg borzalmasan lusta jószág ez...ahol dolgozom, ott is sok van, és csak állnak mozdulatlan fennt a termek plafonján...meg szigorúan magányosak, ha kettő közelebb kerül egy hálóban, gyakran nekimennek egymásnak, aztán csak egy marad.
    Eddig sose tanulmányoztam a kaszáspók életmódját...pedig érdekes. :)
  • Aquir
    #458
    na remek
  • Malleus
    #457
    Gondoltam beírom mire is jutottam. Hosszas kutatgatás után (a térháló indította el a nyomozást, mivel ilyet a Theridiidae család tagjai alkotnak, ezen belül kezdtem el keresgélni) leszűkítettem a kört a Steatoda nemzetség tagjaira, amik idehaza (többnyire) faggyúpók néven futnak. Ahogy korábban is gondoltam, ezek gyakori fajták, minden házban vannak kb, csak épp én nem tudtam eddig, hogy mik is ezek. :) A pöttyös változat valószínűleg ez a kettő közül valamelyik:

    Steatoda triangulosa (Háromszöges Faggyúpók)
    http://bugguide.net/node/view/169896/bgimage
    Steatoda albomaculatus (Koszorús Törpepók)
    http://bugguide.net/node/view/58297

    A barnát nem tudtam egyértelműen beazonosítani, de hasonló kategória lehet. :)
  • Aquir
    #456
    Erre nem tudok mit mondani, interneten kéne keresgélni címszavak alapján.