526
A MI országunk
  • CSOCSO
    #1
    hasonló témát nem láttam.. szoval.. mit gondoltok az országrol?
    én nem akarok fikázni szegány hazánkat de akármerre megyek 5szor jobb mint itthon..szebb helyek..stb.. akárhova elmegyek látok valamit (olaszország partjánál mi a szar van a zívben ha nem traubiszódás palack?????
    szal ...szoooval:)
    kicsit nevetségesen is viselkednek a magyar emberek.. de ez az ország is nevetséges...amugy ÉLJEN A HAZA!!
  • CSOCSO
    #2
    vízben
  • FtranX
    #3
    majd itt is olyan lesz, mint nyugaton
  • traXion
    #4
    Sztem ez a politikába fog menni...

    De amúgy elég elszomorító ez a helyzet, ami itt van...
  • Taranov
    #5
    Én szeretem Magyarországot, szerintem szép helyek vannak nagyon errefelé is.

    Buda az Erzsébet-hídról, a Duna, a Balaton északi partja, a tihanyi apátság, a Tisza, az Alpokalja Kőszeg felé, az Északi-Középhegység, a Körös partja, nem szebb nyugat.
    Talán az Alpok szebb, valóban, de ez is atom.

    Engem inkább az zavar, hogy szar kocsikkal járnak az emberek, nem környezetkímélőkkel, nem fűtik a BKV-t a HÉV-et kivéve, rosszak az utak, nincs elég gyors internet, drága a benzin.
  • FtranX
    #6
    minden csak lóvé kérdése.
  • traXion
    #7
    Szaros az utca, sok a bunkó ember, szar az oktatás (mármint túl nagy a követelmény), kevés a fizetés... stb....
  • ThePartyFace
    #8
    Siofok sem elhanyagolhato:)
    A nyar fovarosa...
  • Punker
    #9
    Szép helyek itt is vannak bőven, csak az emberek mentalitását kéne megváltoztatni hogy ne szórják szét a szemetet. (na meg eltörni az olyan mocskok kezét akik lenyúlják a kirakott kukát/szemetest/stb...)
  • FtranX
    #10
    Ja! A városban ahol lakom, a buszmegállók menetrend tábláit állandóan letörik, lefestik egyesek. Én meg szívok, mert nem tom mikor jön a busz! Eccer kapjak el egy ilyet!!
  • FtranX
    #11
    Nálam Balatonfüred tölti be ezt a szerepet. :)
  • Taranov
    #12
    Ez igaz, de a suliban én pl. jól elvagyok, bár nem tanítanak túl jól.
    Sok bunkó ember van, sok cigány aki megtámad és ellopja a pénzed, de pl. itt ahol lakom a 3. kerületben a Mátyáshegyen nem rabolnak ki ez valószínű, ezt a helyet szeretem, de a 10. kerületbe járok suliba, és ott 5-kor már télen nem merek az utcán egyedül menni.

    Az utca meg csak Budapesten szaros, meg a szar helyeken, pl. Ózd, stb.
  • Taranov
    #13
    Ja, másik meg, hogy nem tudnak a magyarok autót vezetni, agresszívak, nem tudják, hogyha előznek és frontálisan ütköznek, akkor meghalnak.
  • traXion
    #14
    Én még nem találkoztam cigánnyal ilyen helyzetben, de öcsém igen... sőt, már a legtöbb fehér emberben sem lehet megbízni... sajnos
  • Punker
    #15
    az igazi baj az hogy az ártatlan hal meg legtöbbször. (fater baleseti sebész most is melózik és tuti hogy 2-3 embert össze kell majd valahogy raknia mert a sok barom azt hiszi ha részegen/stb. száguldozik a ködben akkor ő a király csávó...)
  • GmorpH
    #16
    Ez bizony nagy igazság. Kb. tízből nyolc esetben az jár rosszabbul aki vétlen.
  • traXion
    #17
    Ez már nem igazán Magyarországhoz tartozik :)
  • Punker
    #18
    a magyar mentalitáshoz igen, legalábbis szerintem...
  • traXion
    #19
    Azért írtam oda, hogy IGAZÁN.
  • Punker
    #20
    ok
  • Tikal #21
    sajnos messze vagyunk még az EU-tol, az emberek azt hiszik ha belépunk huu de jo lesz, pedig nem, először nekunk kéne változni... aztán jo lesz. Én előre szégyellem magam az ország miatt, de főleg a politikusaink miatt....
  • Taranov
    #22
    Én is szégyellem magam a politikusok miatt, nem az EU-ba való belépés fog változtatni a dolgon, magam sem tudom mi változtatna, ezért is nem nagyon szeretem az EU-t.
    Ausztria teljesen más, de nem az EU miatt, Svájc meg legalább olyan jó, mint Ausztria, sőt jobb, de nem volt az EU tagja soha.
  • PResident Evil
    #23
    én meg ... nem az hogy szégyenlem, csak nem hangoztatom, hogy igazi magyar vagyok... sztem az egy dolog hogy ki hol születik, és oda vallja magát... és nemtudom, én valahpgy úgy vagyok vele, hogy minél hamarabb el innen.
  • Gregorius
    #24
    Az EU belépés sokat fog változtatni, ez így lesz, majd meglátjátok. De nem azért, mert akkor átlépünk majd valami ajtón, ahonnan rózsaszínben látjuk a világot, hanem mert nálunk is élni fognak az emberek az EU által ránk ruházott jogaikkal. Persze nem feltétlenül a magyar emberek. Ma, ha bemégy egy boltba, rád sóznak valami szart, mondjuk egy szar serpenyőt, amivel szétégeted a kezed, mit csinálsz? Szerintem kidobod a kukába, és veszel egy másikat. Majd jön egy külföldi nyugatról, és a fogyasztóvédelemnél úgy beperli az egész láncot, hogy csak úgy nyekken.
    Amúgy egyetértek, nagyon sok része az országnak, főként Budapest, kezd hasonlítani egy lepratelepre. Nálunk, de majdnem mindenhol térdig ér a szemét.
    Múltkor megy előttem egy pali, hátra néz, oldalra, aztán eldobja a zsebkendőjét az úton. Mondom neki: "Elnézést, valamit el tetszett ejteni!" Azt mondja meglepődve: "Ő, tudom..." Mondom neki, "Ja, én meg azt hittem, hogy nem bunkó, hanem ügyetlen." Na, nézett nagyot az ürge, de had égjen. Bár az a gond, hogy a legtöbbjük ilyenkor már nem is ég, mert tényleg tesz magasról az egészre.
    Persze van még ilyen történetem, de már így is hosszú lett ez a hozzászólásom, úgyhogy még annyit:
    Mindenki olyan országban él, amilyet megérdemel!
  • Taranov
    #25
    Én pl. nem akarok elmenni innen.
  • PResident Evil
    #26
    én meg sürgősen... erre nyáron lesz lehetőségem...
  • Instict
    #27
    hármasba megyünk, arra készülj fel:D
  • GregSB
    #28
    Szerintem is eléggé gáz ami most van ebben az országban. Ezt igazából akkor veszi észre az ember, ha sokat utazik más országokba.

    A táj szerintem is nagyon szép, a gond azzal van amit már többen is íemlítettek: az emberek mentalitásával, viselkedésével...
  • ShaiHulud
    #29
    EU egy fostalicska lesz...
  • ShaiHulud
    #30
    osszehasonlitaskepp egy olyan orszagot nezz ahol ugyanigy mocsok kommunizmus volt mint itt..szal kelet fele hasonlits es na nyugat fele es maris egesz jo a helyzet...pl romaniaban meg nagyobb a szutyok...
  • ShaiHulud
    #31
    na=ne
  • ShaiHulud
    #32
    amugy tenyleg eleg sok tajparaszt van Magyarorszagon :((
  • magus
    #33
    magyarorszag nem a legjobb hely a vilagon de amig nagy a valoszinusege hogy ezen a helyen fogsz megdogleni kar a kismillio jobb helyre acsingozni
  • PResident Evil
    #34
    gecc mennyi bőrönd lesz :P
  • PResident Evil
    #35
    én máshol akarok megdögleni
  • The Garrett
    #36
    nemkell bőrönd ins csak a kis tangáit hozza..meg a bőrrucit...jah meg a korbácsot :)
  • ShaiHulud
    #37
    mie nem mindegy hol doglesz meg? vagy jobb lenne albaniaban ? mert az is mashol van...
  • Buddy
    #38
    A balesetes cucchoz: minden balesethez két hülye kell (az esetek 90%-ában)

    Magyarországgal kapcs.: nekem ami nem tetszik az a sok szemét az utcán --> ehhez nem pénz kellene, csak nem kéne mindent szanaszét dobálni; akik pedig rongálnak, lopják a táblákat, fújkálják a falakat, azokat szépen agyon kéne csapni; nem tetszik, hogy az így is gyönge közlekedést tovább gyöngítik (ritkítás, drágítás --> dilettáns vezetésre valló szankciók); tájilag szerintem szépen el vagyunk látva, pl. Bp sem csúnya éjszaka a várból, vagy gondolok még az alföldi tájakra; viszonylag nyugodt helyen vagyunk, nincsenek földrengések, hurrikánok, tornádók, tájfunok, és nem lövöldöznek körülöttünk; bűnözés van, de nem New York-i szinten (óránként 3-an meghalnak); oktatásban világelsők voltunk, ez most szépen lassan romlik.....azzal nem értek egyet, hogy magasak lennének a követelmények....inkább egyre lazábbak

    hmm....most ennyi jutott eszembe, de ha mondtok vmit, majd írok rá véleményt
  • The Garrett
    #39
    Amugy én nagyon utálom Miskolcot...lehet hogy pest gyönyörű szép meg minden.
    DE miskolc kb úgy néz ki mint amit itthagytak 30 éve.. Jah nem, mert épült 2 plaza. Lepukkant szar "szocreál" stílusú épületek, a belváros kb úgy néz ki mint 1 szakadt putri...( az is van a kellős közepén) és akkor merjen/menjen 1 jót sétálni az ember este.
    Ujabban, hogy járok fényképezgetni a városban, nem találtam még olyan utcát ahol ha megálltam volna, ne jött volna legalább 1-2 csöves oda kéregetni 2 percen belül.
    És ez engem k. ra elszomorít :/
  • PResident Evil
    #40
    meg a nővérkés jelmezét is :)))