1430
THE FALL: LAST DAYS OF GAIA
  • aylakistigris
    #1002
    pfff... en voltam a vak. mindent korbejartam, ahelyettt, hogy a helyszinen nyomtam volna egy 9-t
    neha annyira gagyira leegyszerusitik es/vagy szajbaragjak, hogy az mar faj. az ember mindig komolyabb es bonyolultabb megoldasokra gondol.
  • aylakistigris
    #1003
    egy erdekesen sikerult piheno
  • TeebyDnB
    #1004
    Nos ad1:Én is tudom,h messze van még a teljestől,de ellenben ő vette a fáradtságot,h elkezdje összefoglalni és leírni...;)
  • TeebyDnB
    #1005
    Ad2:Személy szerint én úgy vagyok vele, h ha megcsináltam egy részt akkor megnézem a NEM TELJES végigjátszást,h esetlegesen mit hagyhattam ki,és persze azért a kíváncsiság is nagyúr..:)
  • light00
    #1006
    gomen nasaaaai! Tiszteletben tartom én nem kritizálni jöttem, hogy hogy merészelt(?!) végigjátszást irni, csak elmondtam a végigjátszással valo játékrol a véleményemet. Hidd el, tényleg tisztelem azokat akik veszik a fáradtságot és végigjátszást tudnak (jól!)irni, amivel segitik mások problémáit. (Jó, én sem vagyok ám szent, a falloutnál erösen izadtam és kellett persze a végigjátszás...:D)
  • light00
    #1007
    és envoka-t bezzeg békénhagytad!
  • TeebyDnB
    #1008
    Hopp,bocsi ez (#1005) envoka kommentjére értendő.. sorry light
  • envoka
    #1009
    Nem mondtam semmi rosszat a végigjátszás írójáról, sem pedig arról aki
    végigjátszás alapján játszik. Tehát aki pl. kinyomtatja, magaelé teszi,
    olvassa és közben kattingat. Ha Ő így élvezi a játékot, tegye. Csak annyit írtam, nem látom értelmét. A végigjátszás arra jó, ha elakad valaki a játékban, megnézze azt a részt. Én inkább fórumon kérdezek. Ha pedig kimarad egy küldetés ? Majd megtalálom a második, vagy a harmadik végigjátszásnál.
  • TeebyDnB
    #1010
    Ok,Te is máshogy gondolod,Ő is és én is,ízlések és pofonok...
    Mellesleg egy kérdés:az Apollo űrhajóhoz hogy lehet eljutni,úgy értem ki adja a küldit meg a helyszínt?


  • envoka
    #1011
    Ezt tőlem kérdezed konkrétan ?
    Éppen most fejeztem be a játékot, de ezzel a küldetéssel nem találkoztam (meg még lehet egypár ilyen).
    Egy karakterrel vittem végig, társak nélkül.


    Vége
    Tulajdonságok
    Képességek
    Adottságok
    Hírnév
  • KH
    #1012
    huh bazz :)
    és pl. a Keselyű szurdokban hogy nem lövik szét az embert ilyenkor?
  • envoka
    #1013
    Ja, az első "komolyabb" csata. De nem vészes. A régebbi hozzászólások
    alapján nehezebbre számítottam. Addigra 14-es szintű volt a karakter,
    életerő volt rendessen, meg gyógyító csomag is.
    A közelharcos adottságoknál van egy olyan hogy "Támadás" (10% esély
    kiütésre), ha ez bejön, az ellen azonnal meghal. Van még a "Kombó"
    (20% esély hogy 3x üt egymás után úgy hogy az ellenfél nem üt vissza).
    Szóval hamar ledarálta őket. Közben, ha jól emlékszem 2x kellett gyógyitani csak. Utána a Bioszféráig már könnyű volt az út.
    Normál fokozaton vittem, de a Bioszférában, az utolsó csatánál, lent a
    déli tábornál, pofára estem. Azt a brutalitást... 300 feletti életerőt
    2mp. alatt lenullázták. Na, itt szégyen ide vagy oda, visszavettem
    könnyű fokozatra. Így már aránylag könnyű volt.
  • light00
    #1014
    14es szintű? szteroidokon neveled hogy igy fejlödik? najo mondjuk én 5 karaktert viszek, mert én inkább szeretek taktikázni s minél több annál jobban (nehezebben) lehet játszadozni velük. A keselyü szurdokrol pedig annyit hogy csak akkor nehéz ha maradsz bent tüzvonalban s nekiállsz lyuggatni az embereid. Én kivittem mind, csak egy sérült meg ezalatt majd a két nehézfegyverest megállitottam a két könnyüs darálo mellé és még közel sem tudtak jönni. A közelharcost kicsit megtalálták, mert pár rohadt kikerült, de amugy nagykéssel 12/25 sebzés mellett sok lehetőségük nem volt
  • envoka
    #1015
    Nem akarok beleszólni ki milyen fegyvert használjon, csak úgy megemlítem, nem mindíg a nagyobb sebzésű fegyver a jobb. Van amikor egy kevesebbet sebzővel kétszer vagy többször lehet támadni ugyanazon idő alatt mint a nagyobb sebzésűvel. A második dolog amit megnézek egy fegyveren (közelharci fegyveren) a "Fegyver késleltetése". Minnél kissebb annál jobb. A láncfűrészen csak nevettem, a maga 5.00 késleltetésével. Hiába az 50/200-as sebzés, amíg azzal egyet ütök, a "Gyilkos" nevű bökővel hatszor (késleltetés : 0.8), ami azt jelenti hogy hat alkalom van hogy bejöjjön a "Támadás" vagy a "Kombó" adottság.
  • envoka
    #1016
    Olvastam egy leírásban hogy a felvett karakterek beszélgetnek is egymással. Ez valóban így van ?
  • Petko
    #1017
    aha
  • PTW
    #1018
    hi!

    megmondaná valaki hoyg hoyg tudok vízet szerezni?, odáig már eljutottam hogy találtam water hole-t, de mivel, illetve MIBE tudom a vizet kinyerni?

    köszi
  • KH
    #1019
    ha van nálad vizestömlő / fémkulacs / vizes kanna akkor eccerűen rá kell húzni az inventoryból a kis likra
  • PTW
    #1020
    áhá! akkor ezeket be kellene szerezni valahonnan, elkezdek keresgélni, köszönöm!
  • KH
    #1021
    hát, nekem nem nagyon beszélgetnek, de az első próbámnál (mikor hat karakter indítottam) Vasquez és Agnes is benne volt a témában, és ők úgy utálják egymást, illetve Agnes Vasquezt, hogy a csaj egyfolytában beszólogatott a fickónak
    nem tudom, hova fejlődött volna a dolog, ha hagyom őket egymás mellett
    a mostani csapatom viszont néma mint a sír (egy olyan volt, mikor Francisnak kemény 6 HPje maradt, hogy Agnes mondta neki, engedje meg, hogy megnézze a sérülést)... de cseverészés most nincs...
  • KH
    #1022
    hehe, jah igen, előbb-utóbb találsz majd
    vagy ellenfélnél, vagy kereskedőnél
  • light00
    #1023
    A beszélgetések tiszta oltás a játékban. Igen Agnes és Vasquez oltogatását amugy Ivana fejezteti ben mindig amugy csak szövegelnek egymással, mint a falloutban, más nincs. Azt hiszem valamelyik lány (Agnes-Ivana) Butchra izgul, Henry meg úgy viselkedik, olyanokat szologat be, amitöl olyan véleményünk lesz rola, hogy ö csak egy másodosztályú b***. De most tényleg. Butchtol olvad mindig.
    "Ó Butch olyan izmos vagy...", "Ha ilyen testem lenne..."...kész
  • PTW
    #1024
    még valami, kezdek hülyét kapni !

    Bowie Village-ben már felrobbantottam a Lőszerraktár ajtaját oda is hívtam a zárt dobozhoz Luke gyereket (lakatos) de azt kéri hoyg szerezzek egy speckó Lockpiket HERMAN-tól a város kovácsától...

    Minden egyes centimétert bejártam a térképen de ezt a Hermant sehol sem találom, megmondja valaki hol van/ki ő?

    köszi
  • KH
    #1025
    bár nekem nem volt vele dolgom, úgy emlékszem, még a kis térképen is bejelöli,
    van ugye Bowie Village, úgy értem maga a falu, annak az északi részén van a bánya (Donalddal a barlang-lakásossal), no és ott, a bánya területén, a keleti részen van egy kisebb épület/tákolmány/kovácsműhely, ott szokik lenni Herman, de csak nappal, este visszahúzódik valami kalyibába (nem tudom, ennyiből sikerül-e megtalálni)
  • KH
    #1026
    hömm, a Kenó nevű faszi meg valami iszonyat macsós volt emlékeim szerint (abban a három percben, amíg felvettem, hogy megnézzem mit tud :) )
  • PTW
    #1027
    köszönöm közben megtaláltam, éjszaka végigjártam az összes házat és megtaláltam egy ágyban alvás közben ehhh
  • light00
    #1028
    Tipp: ha gyorsan kiakartok lépni és csak egeretek van fogjatok egy karaktert vigyétek aknára miközben ki van jelölve.
  • KH
    #1029
    azért tudjátok agyamra megy, hogy 100 feletti zárnyitás értéknél simán töri a rohadék a tolvajkulcskészletet
    azannya keservit
  • envoka
    #1030
    Én robbantani szoktam pukaporral. Nem sebeznek a csapdák, nincs mérgezés. 75%-nál már választható ez az adottság. Elötte mentek, ha nincs jó cucc a ládában, visszatöltöm, így megmarad a puskapor. Meg a robbanószerek jártasság sokoldalubb, míg a zárnyitás jártasság csak zárnyitásra jó.
    Más: Ha Luck segítségével nyitjuk ki a ládát a fegyverraktárnál, visszafelé, az aknamezőn felrobban a szerencsétlen, mi meg felfehetjük a spéci zárnyitót. Én eladtam, 45 egységet ér. Próbáltam visszaadni a kovácsnak (XP reményében), mert mondta amikor oda adta, hogy okvetlenül vissza akarja kapni, de nem volt ilyen lehetőség a párbeszédben.
  • 3P
    #1031
    Talált már valaki a végigjátszás után új küldit?
    Én sajnos semmit se találtam. Az ok, hogy alapos voltam, de ugye azt ígérték a fejlesztők, hogy lesz értelme a folytatásnak is, de jelenleg abból áll a folytatás, hogy ha alszok valahol, akkor esetleg ott megtámadnak. Így azért nincs sok értelme a vége után folytatni.
  • envoka
    #1032
    Talán ha lessz a Magyar verzióhoz is patch. Csak le vagyunk maradva. Nemtudom hol olvastam (lehet hogy pont itt a fórumon ?), állítólag vannak új területek is a patch-elt verzióban.
  • Gyocsika
    #1033
    Sziasztok legyetek szívesek nekem nagyon megköszönném a magyar fájlokat a játékból oadadni nekem. Nekem megvan az angol ha érdekel valakit, a fájlok valószínüleg a scripts/globaltext be vannak benne és még a zones mappa kellene nekem! Nagyon megköszönném !!!! email címem [email protected] Ha valakinek kellenek az angol fájlok becsomagolva olyan 1.5 mb adjatok email címet és elküldöm.
  • 3P
    #1034
    #769!!!
    Nem tudom mit kell itt nyüszítened. Ahogy korábban is leírtuk angol verzió nincs, csak egy amatör hibáktól erősen hemzsegő és ráadásul bugos angolosítás, ami a magyar verzióhoz képest sokkal silányabb. A magyart meg vedd meg, ez nem megfizethetetlen ár és kapni is lehet! Téma remélem lezárva.
  • Gyocsika
    #1035
    Nagyon rendes emberek vannak ebbe a fórumba most mit ne mondjak! De ha segíteni kéne és rászánni két percet egy másik embernek a kérésére az már nuku! Köszi a semmit!
  • Noarpe
    #1036
    Azt megértem, ha egy tizenezer forintos programot warezolsz, de egy 2k alatt van. Ez ritkaság. Illik megtisztelni vele a kiadót.
  • Noarpe
    #1037
    Sajnos a 2.0-ás verzió ha jól tudom csak németül jelent meg. Viszont ha valakit érdekel, akkor dolgozom az orosz modok magyar verzióra ültetésén (LDGA, Retribution, esetleg FreeMod) plusz pár kisebb német mod. Ám ehez idő kell. Ha lesz belőle már használható rész, akkor felrakom, s szólok...
  • Noarpe
    #1038
    Uff... Már fogalmazni sem tudok, s utólagos szerkesztés sincs...
  • b-type
    #1039

    mindenképpen nagy ötlet :)
  • Gyocsika
    #1040
    Akkor félre értettük egymást mert nekem egy eredeti nemét verzió van meg nem warez és ehez kellene nekem hogy tudjak játszani vele normálisan. Most azt fogod képzelni hogy honnan lenne nekem német eredetibe? Hát egy véletlen folytán mert tesóm nemétbe dolgozott és vett mindig játékokat egyrészt mert ott sokkal olcsobban megkapta. Légyszike a magyar cuccokat odaadnátok?
  • Noarpe
    #1041
    Sajnos, még ha legálisan is van meg neked, akkor is van egy kis gond vele:

    a, elméleti: a magyar verziót magyar emberek készítették, dolgoztak vele, s a magyar program árából vannak fizetve.

    b, gyakorlati: a különböző nyelvi verziók különböző programverziókat is jelentenek egyben. Más a verziószám, más a tényleges script. S ennél a programnál sok nyelvi elem a scriptekben van beágyazva. Még a modok sem használhatóak egy az egyben más nyelvi verzióval, azért is írtam ez előző hozzászólásomban, hogy dolgozom az átültetésén. Amúgy elég lenne szimplán lefordítani is...
    Viszont, hogy örülhetünk, mert viszonylag elég új (1.10.1) verziót kaptunk magyarul. Ennél már csak a 2-es lett volna jobb...

    Megjegyzés: az a, pontot tartom fontosabbnak...