1430
THE FALL: LAST DAYS OF GAIA
  • SötétBarom
    #361
    Ahhhh! Englisss verzsön???!
  • Lammer
    #362
    ugynezkihogyaz
  • SötétBarom
    #363
    remélem nemfake! -.-
  • haxoror
    #364
    váhá na végre!
  • SötétBarom
    #365
    Ha minden rosszul megy, előbb fogunk F3azni, mint ezzel emberi nyelven játszani...
  • Shiwo
    #366
    hát jah :D
  • bigfoot
    #367
    hájólenne ha igaz lenne:D
  • KH
    #368
    megkérdeztem, mi a helyzet a gammával, aszonták, hogy megkapták a mastert, januárban gyártásba megy, magyar felirattal, hang nélkül (angol se)

    de ha igaz, ez a január 1-i angol megjelenés, akkor lehet, megint inkább arra fogok ráállni...
  • SötétBarom
    #369
    OMG.. Az angol verzsön az ugye hangokkal lesz meg minden?
  • 3P
    #370
    Ez valami eszmélen nevetséges, hogy így jön ki egy játék. Pláne úgy, hogy az angol is kijön jan 1.-vel. Mindegy én már annyira várom ezt a játékot, hogy így is érdekel. Remélem lesz rá valami sufni módszer, hogy berakjuk alá az angol hangot. Illetve az angol verzióhoz a magyar szöveg fájlokat. Mindegy, ha megjelenik megveszem és kiderül. ;)

    Egyébként köszi a hírt.

    Kellemes Ünepet mindenkinek!
    3P
  • SötétBarom
    #371
    Jan1-én jön?!??!?!
  • bigfoot
    #372
    kellemes ünnepeket minden the fall várónak:D
  • Lammer
    #373
    YAY koszi, neked(tek) is xD
  • Calver
    #374
    és íme, a készítők középső ujja ismét szépen bemutat.
    RELEASE DATE: June 1, 2007
  • Lammer
    #375
    ez mar a lol teteje!44444444

    (forrast azert linkelhetnel)
  • bigfoot
    #376
    nemá
  • SötétBarom
    #377
    jóbüdösmocskosszájbavertribanctetvesannyáteééénekieééék!!!!

    Ennyi idő alatt egyedül lefordítottam volna angolra.. Ezek tetvek..
  • Calver
    #378
    ott van a hszben amire válaszoltam. januárról felnyomták júniusra...
  • Lammer
    #379
    akkor meg1X megkerdem: forras???
  • Calver
    #380
    Válasz 'Lammer' üzenetére (#360)
    ráadásul a te hozzászólásodban lévő linken néztem
  • 3P
    #381
    Hát tisztelettel mondom, én vélhetően most adztam fel, hogy ez a játék valaha is kijön angolul. Ennyire nem nézhetik hülyének a vásárló közönséget. Egy több mint 2 éve a piacon levő játékot nem képesek kihozni angol nyleven az egy vicc. S ha (bár csekély az esély rá, de) kijön a játék mégis nyáron, akkor vajon mire számolnak, mert addigra ez max buget termék lehet, sőt már ma is csak az, s ezt igazolja a lengyel megjelnés ára is, asszem 5 Euro körül.i árával. Ettől már csak az nagyobb vicc, hogy folyamatosan a megjelenés előtt 1-2 nappal tólnak rajta újabb fél éveket.

    Ez vajon kihat a magyar megjelenésre is? Ha jól tudom azt ki akarták/akarják adni úgy, hogy nem lesz benne hang, csak felirat, ahhoz elvileg elégnek kellene lennie a felpeccselt német változatnak is a szövegfájlok kicserélésével.
  • Lammer
    #382
    ok igy mar mas... bar nem irtal konkret forrast, mert hogy a keszitok nyilatkoztak az egy dolog(de igy mar ertheto)... nem biztos, hogy frissul az oldal es valamelyik gamersite newsban talalod meg soxor a friss infokat, azert kertem forrast... soxor egy gamersiteon hamarabb van hir egy jatekrol, mint a sajat lapjan...
  • 3P
    #383
    Most jártam, a SeVeN M honalpján s a következő biztató választ írták a játék fórumban:

    -----------------------------------------------------------------------
    Sziasztok!
    Igyekszem azokat az információkat megosztani veletek, amit lehet, mert egyre több levelet kapok az utóbbi időben és úgy gondolom ezekre illik válaszolni. Itthon a The Fall - Last Day of Gaia jelenik meg mindenféle kiegészítő és extra verzió nélkül. A héten megkaptuk a gold mastert, tehát rövidesen megjelenik a játék, sajnos azonban nem abban a formában, ahogy azt mi szerettük volna. A közel 1 éves csúszás oka röviden: kezdődött azzal, hogy az intró folyamatosan német nyelvű volt és a játék közben csak effektek voltak, de szinkron nem. Kértük a fejlesztőket, hogy legyen angol szinkron mind a bevezetőben, mind a játék alatt. A folyamatos nyelvtani hibákat többször visszadobtuk, mert nem sikerült nekik maradéktalanul kijavítani. A végeredmény annyi lett, hogy kijavították a nyelvtani hibákat, levették a német szinkront az intróból és betettek egy magyar feliratot. A játék alatt azonban már nem volt változás, maradt minden a régiben és hozzátették, hogy azért tartott ilyen sokáig, mert nem tudták az angol szinkront elkészíteni.
    A szerződés részeibe most nem mennék bele, de elég rosszul zárult részükről a dolog. Viszont azt nem tehettük meg, hogy nem adjuk ki, mert súlyos eurókat adtunk ki a játék jogaiért.
    Ennek értelmében a játék lényegesen kedvezőbb áron jelenik meg a vásárlók kompenzációja érdekében. Elnézést, ha nem voltam teljesen világos ilyen késői órán. Írjatok, ha további kérdésetek van.

    Üdv
    Tolnai Gábor
    -----------------------------------------------------------------------

    Számomra ez azért bíztató hír, legalább magyar nyelven játszhatjuk végig a játékot. Azt ugyan sajnálom, hogy nem került a terjedelmbe az azóta elkészült kiegészítő, de legalább ennyi lesz. Igazán bízom benne, hogy patch-ekkel sem leszünk elhanyagolva ismerve a játé feletébb bugos előéletét.
  • Lammer
    #384
    hat nemtom :/
    en inkabb megveszem majd az inglist(nekem kell a kieg is)...
  • 3P
    #385
    Ha egyáltalán lesz valaha...
  • Calver
    #386
    szerintem a legegyszerűbb lett volna perfekt németül megtanulni és németül nyomni a gémet... (csak sajnos max 1.5höz volt crack, az meg még tele volt buggal)
  • 3P
    #387
    Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy a magyar változathoz hozzá lehet-e majd fabrikálni a kiegészítő lemezt (bár német nyelven az nem sokat segít rajtam :) ).
    Mindegy én örülök, hogy végre kijön itthon, úgy is nagy hiány van ma az igazi Fallout típusú RPG-k területén, a FO3 meg még túl távoli és az sem biztos, hogy abban majd azt kapjuk, amit szeretnénk.
  • Lammer
    #388
    "úgy is nagy hiány van ma az igazi Fallout típusú RPG-k területén"
    te hanyszor toltad mar vegig a classic fo1-2ot? en mar szamolni sem tudom.. par10X mar tuti vegigtoltam a FO2ot
    bar inkabb ez szomoru es jelzeserteku enyhen...
  • 3P
    #389
    Hát nagyon sokszor. Tényleg nem tudom, hogy hányszor. :)
  • haxoror
    #390
    Én inkább kivárom az angol verziót...
  • bigfoot
    #391
    mennyi lesz szerintetek??
    mert én tuti megveszem!
    egyebként én is jó sokszor végigtoltam a fallout részeket,és jó sokszor megnéztem a Mad Max et:D
  • Shiwo
    #392
    hát ha 3k-nál több akkor bsszák meg...
  • 3P
    #393
    Nem tudom. Szerintem buget körüli ára lesz, de nem hinném, hogy 5k fölé menne.
  • 3P
    #394
    Ha gondolod tedd, de mint már írtam, kérdés, hogy nem-e egy örökké valóság lesz az...
    A másik kérdés, hogy az angol mit fog tartalmazni, mert ugye az sem fix, hogy az többet fog, mint a magyar. A másik kérdés a minőség. Mivel ez egy német játék, így az angol is épp úgy csak egy fordítás lesz, mint a magyar, s látva a játék eddigi "angolosodását", vagy a német cég hozzáállását, nem hiném, hogy az csúcs minőség lesz.
    Én ebből arra következtetek, hogy a magyart megveszem (támogatom ezzel is a hivatalos magyar nyelvű megjelenések hazai terjedését, pláne ha előnyös ára lesz), s ha az angol ettől majd jelentősen bővebb lesz, s ez a bővítmény nem lesz a magyarhoz hozzárakható (legálisan), akkor az angol verzió esetén már máson kell majd gondolkodni, főleg, hogy vélhetően angolul itthon ki sem fog jönni. Én (persze az ár függvényében) mindenkit bátorítanék, hogy vegye meg, így esetleg a hivatalos kiegészítő is magyarul kijöhet majd. Persze a döntés mindenkinek a sajátja lesz.
  • 3P
    #395
    Nem tudom, hogy mennyi lesz, de azért ez nem a 3k-s árú játékok táborába tartozik. Igaz, hogy németül egy ideje kint van, de a világ másik részén ez 0day és nincs is úgy elmaradva a játék technikailag sem a maiaktól. Illetve azért ehhez van a hazai forgalmazó által is hozzáadott érték, mégpedig a magyar nyelvű feliratozás, s ugye annak is meg kell térülnie számára, s nem hinném, hogy túl magas eladási példányszámra számíthat, lévén ez nem egy agyon hype-olt játék, így elég kevesen ismerik.
    Mielőtt fére értenél én is örülnék, ha olcsón jönne (mint pl. a lengyeleknél).
  • haxoror
    #396
    A német és az angol nyelv között nagyon kicsi a különbség a német-magyarhoz képest szal az angol verziót ANNYIRA nem tudják elbaszni mint amennyire a magyart szokták amikor kiadják a fordítást vki olyannak akinek fogalma sincs hogy mi ez a játék és hogy milyen az atmoszférája.

    A magyar kiadásoktól nem vagyok elájulva szal egy lószart fogom támogatni hogy kiadjanak egy honosítást amihez általában patch-support kb nem is létezik.

    Filmeket, játékokat inkább eredeti nyelven nézem mert nem érdekel a magyar fordítók "kreatív újítása" amivel átköltik a nekik nem tetsző részeket.

    Ja, és leszarom a magyar kereskedőket, ha külföldről olcsóbban tudom majd megszerezni akkor onnan fogom rendelni.
  • 3P
    #397
    Kicsit finobban ha lehet!

    Egyébként meg a patch kapcsán nagyon nincs igazad. A SeVeN M az összes lokalizált játékához szállítja azonnal a lokilizált patch-et is.

    A minőség meg majd kiderül. Sajnos én láttam már nagyon gyatra angolra fodított játékot. S láttam már olyan hivatalosan magyarított játékot, amit nem igazán tudok fordítás ügyileg kifogásolni, pl. a Gothic 3. (Egyébként olvasss bele a Gothic 3 angol verziójába is, és lehet érteni fogod mire célzok).

    "Filmeket, játékokat inkább eredeti nyelven nézem mert nem érdekel a magyar fordítók "kreatív újítása" amivel átköltik a nekik nem tetsző részeket."

    Akkor ezzel tessék németül játszani, uhgyan is ebben ez az eredeti nyelv!
  • haxoror
    #398
    haha

    Az angol világnyelv, a német viszont nem az.
    Ha nem jön ki angolul akkor részemről felejtős.
  • haxoror
    #399
    Ezt már próbálta valaki?

    The Fall English language mod
  • Lammer
    #400
    kerdes1: ez gondolom a nemet verziora ervenyes, ugye?
    kerdes2: ha igen, a nemet verziobol hany kiadas volt? es a kieg? :D