17217
  • Harder
    #239
    A 2. képen semmi nem lett kivágva, pláne nem a fej. Ha mégis, akkor meg nem azt a layer-t húztad át amit kellett volna. Más magyarázat szerintem nincs. :)
    egyébként favágó módszer, de ha a 2. képen a csajos layer tulajdonságát átteszed darken-re vagy multiply-ra, eltűnik a körülötte lévő fehér terület. Illetve csak nem fog látszódni.
  • GazVezir
    #238
    A leányzó fejét az extractal sikeresen kivágtam, haladás :).
    Szeretnék mögé egy hátteret, de azt viszont már nem sikerült kiviteleznem. Íme, megpróbáltam paintal.
    Eredmény:



    Lehet, hogy a hatás művészi :), de én szeretném, hogy a fehér foltoktól megszabadúljak.

    Ezután megpróbáltam photoshoppal.

    Eredmény:




    Ez esetben még rosszabbra sikerült. Próbáltam átlátszóvá tenni más programmal a képet, de nem sikerült a kívánt hatás elérni. Arra lennék kíváncsi, hogy photoshoppal hogyan kéne kiviteleznem.
  • Harder
    #237
    Ha fehérség maradt a kép körül, akkor vmit rosszul csináltál. Az előbb próbáltam olyan szitut produkálni, hogy fehérség legyen az üres terület helyén, de nem sikerült. :)
  • GazVezir
    #236
    Üdvözletem!
    Előre leszögezem, hogy életemben most használok előszőr fotósopot és ebből adódóan is nincs nagy grafikai múltam. De érdekel mostanában a rajzolás. Egy alak kivágása már régóta érdekelt és ezt a tutorialt használva próbáltam kivitelezni. http://www.tutorial.hu/content/view/241/25/

    A kép kivágása sikerült azonban fogalmam nincsen, hogy hogyan kell hátteret berakni és így nincs értelme az egésznek. Annyit tudtam megcsinálni, hogy beillesztettem a kivágott képemet egy másikba de a körülötte lévő feherség megmaradt, ami elvileg átlátszó és nem értem el vele a kellő hatást. A segítségeket előre is köszönöm!
  • Rincewind
    #235
    Koszi!
    Bar sajnos az alabb emlitett technikakat mar probaltam, es nem lett valami jo. Viszont a pelda kepek, amik a leirasban vannak nagyon jol neznek ki, ugyhogy arra gyanakszom, hogy az altalam atalakitando kep nem igazan jo erre a celra (jatek screenshot).
    Meg annyit meg fogok probalni, hogy mielott elkezdem atalakitani ceruzarajzza, kicsit jatszogatok a szinekkel is, hatha jobb lesz.
  • tmate6
    #234
    Harder, 5leteket hogyan csinálhatnám élethűbbé, szebbé


  • tmate6
    #233
    Nekem is segitsen vki, pls
  • petesilver
    #232
    Harder által tutorok kezdetnek jók, utána ha ez megvan, látogass el a filterekhez, és nézz körül, ott is vannak jó dolgok, amik segíthetnek. De ha nem elég satírozott így sem a képed, utómunkánál nem úszod meg a satírozgatást a kellő brushal.
  • szkoryon
    #231
    Hi!
    Valaki nem tudna egy olyan oldalt, ahol rajzolni tanítanak meg, részletesen, a PS-el???
    Szeretnék megtanulni egérrel és színnel rajzolni, de kéne lássak egy-két alkotót munka közben...
    Előre is köszi!
  • tmate6
    #230
    Mért van az ha bescannelek egy rajzot, tiff fájlba megnyitom photoshopot, megnyitom a képet és kiakarom önteni egy szinnel a fejét a rajznak de egy kor áthúzva, jah, és nincsenek színek csak szürke fehér meg fekete, és variációi. Lécci segitsetek ihamarabb, mert elakadtam a képregény projektemmel.
  • Harder
    #229
    nézd meg ezt a 2 leírást, hátha segítenek:
    http://www.tutorial.hu/content/view/258/25/
    http://www.tutorial.hu/content/view/12/25/
  • nenad
    #228
    ah en hulye ez az ami kellene :)
    miert nem dobod be a kepet inkabb, vagy legalabb valami hasonlot, ez nagyon sokmindentol fuggo dolog.
  • nenad
    #227
    teljesen jo, tedd felre egy ket napra, lehet tulzottam megszokta mar a szemed. Felesleges tovabb hajszolni :)
  • Rincewind
    #226
    Hali!

    Van egy problemam, es kivancsi vagyok, hogy ti hogyan oldanatok meg.
    Szeretnek egy olyan kepet, ami olyan, mintha egy regi pergamenre lenne ceruzaval, esetleg tintaval rarajzolva valami grafika.
    A pergamen alapot mar megcsinaltam, szerintem baromi jol is nez ki, van rajta van 20-30 layer kosz. :)
    A problema ott kezdodik, hogy nem tudok kepet eleg szep minosegben atalakitani ceruzarajzza. (Valami ilyesmire gondoltam!) Kiprobaltam mar kulobozo technikakat es sikerult is par egeszen turheto eredmenyt elernem, de en maximalista vagyok es a teljes tokeletessegre torekszem. :))
    Szoval erdekelne, hogy ki hogyan konvertalna at egy kepet ceruza- vagy toll rajzza.
  • petesilver
    #225
    köszi!
  • Harder
    #224
    Ide kitettem, amiket jónak tartottam:
    http://www.tutorial.hu/letoltes/index.php?mod_dir=/photoshop.es.grafika/brush&
  • petesilver
    #223
    Sziasztok! Tud esetleg valaki linket, ahol klassz brushok találhatók photoshophoz?
  • DerYn
    #222
    kira jaja! THX too! :)
  • Harder
    #221
    thx. :)
    nm. :)
  • marsu
    #220
    ez működik, tök állat kösz.
  • marsu
    #219
    ok probálom, addig is kösz.
  • tmk
    #218
    köszi a segitséget
    egyébként klassz lett az új design, gratula!
  • Harder
    #217
    image > adjusments > brightness/contrast vagy pl.
    image > adjusments > hue/saturation >> lightness
  • Harder
    #216
    Nem lehet. Csak akkor tudsz layerekkel dolgozni, ha maga a kép hordozza az erre vonatkozó információt (pl. psd). A gif, jpg, png stb.. szal a szokásos formátumok nem tudják eltárolni ezeket az információkat.
  • marsu
    #215
    Szaiasztok
    Hogyan tudok világosabbá tenni egy képet?
  • tmk
    #214
    Sziasztok!

    Lenne 1 kérdésem, ha photoshopban betöltök 1 képet van rá mód h szétszedjem layerekre? Van egy kép amit módósitani szeretnék, de csak 1 layer van - a background - és nem tudok semmit változtatni a képen.
  • Harder
    #213
    Be kell másolni a brushes könyvtárba, majd a photoshop-t megnyitva a brushes palettán van egy kis háromszög/nyil, oda katt, és ott az ADD menüponttal hozzá lehet adni a készlethez.
  • DerYn
    #212
    Hello!

    letoltottem eg ycsomo brush-t, de nemtudom hogy az *.abr -eket hogyan kell feltenni a photoshopba, leirna valaki??? (ugyanis ha rakatt az egyikre betoltodik a photoshop, de nem tortenik semmi...)
    (pl harder?:) )
    koszi!
  • Skullkid
    #211
    Hi!
    Serialt tudok küldeni.
  • krisz16
    #210
    Hi!
    Photoshop 7.0 CE hez kéne crack.aki tudja az küldje [email protected]
  • Chris23
    #209
    Hi! Tudna valaki nekem egy cracket küldeni valaki Photoshop CS Tryout-hoz, vagy esetleg egy linket, hogy hol tudnék teljes verziót letölteni. Előre is köszi!
  • TopGun
    #208
    Ez igaz! :)
  • Harder
    #207
    Nem baj, ismétlés a tudás anyja. :D
  • TopGun
    #206
    Vazz! ketszer vitte at! :((
  • TopGun
    #205
    Azt hiszem en is, hogy igy tortent, de kivettem a pipat a preferences-ben a slice-nel, talan igy nem jon elo, ha meg szuksegem van ra, akkor egy katt es ujra mukodik nemigaz? :)
  • TopGun
    #204
    Azt hiszem en is, hogy igy tortent, de kivettem a pipat a preferences-ben a slice-nel, talan igy nem jon elo, ha meg szuksegem van ra, akkor egy katt es ujra mukodik nemigaz? :)
  • Harder
    #203
    valszeg pont rányomtál vmelyik bill.kombinációra és előhozta. :) De az előhozná megint (szvsz, mert soha nem próbáltam teljesen kiírtani a programból ezt a funkciót, szal lehet hogy tévedek. :) )
  • TopGun
    #202
    Ha minden igaz, akkor ki lehet kapcsolni ezt a tulajdonsagot, ugyanis amikor eloszor telepitettem fel a programot, akkor meg nem volt ott a slice jelzese, aztan egyszerre csak valamilyen gomb veletlen megnyomasara elojott, de a preferences ablakban ki lehet kapcsolni,legalabbis nekem mostmar nem jon be ujra.
  • ZsirosKenyer
    #201
    na nagy nehezen osszejott bar igy is ERROR volt de vegre ki tudtam varazsolni ca fajlbol a lenyeget!
  • ZsirosKenyer
    #200
    hmm...
    ugyanakkor most latom hogy ezeket az infokat mar ismertem, tehat tudok .PS -t kezelo progikrol dem idnegyik hibas formatumot jelez..na mindegy probalkozom tovabb addig is igzuljatok ertem