17220
  • ghost cb
    #328
    Valószínűleg :DDD
  • tmk
    #327
    Valószinüleg azért, mert asszem ez a CS verzió (8-as) újítása, hogy görbe vonalakra rá lehet tenni a szöveget.
  • ghost cb
    #326
    Ez így nem működik. Alapból bárhol a szerkesztőfelületen ilyen az egérmutató, ha írni akarok. Ha a görbére kattintok, akkor látszik, hogy kijelöli a görbét, de nem nem követi, hanem - kijelölt íróeszköztől függően, - alapból vizszintesen kezd el írni.
  • xelag
    #325
    valamit még be kell állítani hogy kövesse a görbét?
  • xelag
    #324
    ja és mi az a (photoshop cs)?
    nekem a photosop7 van meg és magyarul van beállítva
  • xelag
    #323
    De te milyen papirral csináltad?
    Én bármit csinálok nem működik.
    Nekem az egér mindíg ilyen amikor írni akarok nem csak akkor változik át amikor a görbére megyek.
    segítsen valaki
  • xelag
    #322
    köszönöm szépen a segítséget.
  • tmk
    #321
    Kiválasztod a pen tool-t (Photoshop CS) és a felső menü sorban az első
    3 ikonból kiválasztod a középsőt (Path).


    Megrajzolod a görbét

    Majd rákattintasz a type toolra és közelitesz vele a görbéhez. Amikor a kurzorod igy fog kinézni

    nyomhatod is a bal egér gombot és kezdheted a szövegedet.



  • xelag
    #320
    De ezzel csak azt lehet beállítani hogy merre hajoljon.
    Azt hogy lehet csinálni hogy a görbét kövesse.
    én igy csinálom:csinálok egy átlátszó rajzlapot húzok a közepére egy vonalat utána szűrő-torzító-és-örvény 100%.
    Azután a ctrl lenyomásával rányomok az eddigi rétegre (kijelöli),és utána szerkesztett görbe létrehozása.........és innen nem tudom tovább
  • xelag
    #319
    köszi
  • ghost cb
    #318
    írsz egy szöveget, jobb klikk rá, és tördelés
  • xelag
    #317
    sziasztok megköszönném ha valaki leírná nekem nagyon részletesen hogy hogy kell görbébe szöveget írni.(bármit csinálok nekem nem követi a görbét.

    Köszi
  • Debi
    #316
    thx
  • Harder
    #315
    edit > transform > scale
  • Debi
    #314
    Ha valakinek levágom a fejét/:D/és átrakom 1 másikképre,
    de nem egyezik a méret hohy tudom "rászabni"?
    HELP
  • tmk
    #313
    Rajzolj a Pen tool-lal egy görbét és utána ha a görbére kattintasz a Type tool-lal akkor a szövegedet arra a görbére fogja rátenni.
  • ghost cb
    #312
    Nekem magyar, de a "tördelés"-sel oldottam meg.
  • xelag
    #311
    Hi ezt a bézier toolt hol találom meg?
    köszi
  • artschi
    #310
    használd a Bézier tool-t.
  • ghost cb
    #309
    Helo
    Logot készítek photoshopban, és egy szöveget szeretnék kiírni egy görbe mentén. Elforgatni el tudom, de azt hogy kell hogy a szöveg ne egyenes, hanem görbe alapon legyen?

    @FlashX:
    Ha valamitre pl ráfestettél ecsettel, akkor előzményecsettel kijavíthatod. Bárhol ahol módosítottad a képet, vissza tudod állítani az eredeti állapotot, ahelyett, hogy mindent visszaállítanál.
  • flashX
    #308
    Én is elkezdtem "játszani" ezzel a progival csak azt nemtom hogy a javító ecset eszköznek milyen haszna van
  • xelag
    #307
    Sziasztok valaki eltudná mondani nekem hogy mamikor fénykardot akarok rajzolni imageready-veés elakarom menteni akkor azt írja ki hogy túl kevés a memória.(nekem 512 ram)
    (aki tudna fénykardkészítő programot és hogy honnan lehet letölteni az írjon)

    köszi
  • Harder
    #306
    thx :)
    és hogy ne legyen teljesen off, ajánlok grafikához pár színkeverő/-választó oldalt. :)
    http://color.twysted.net/
    http://www.defencemechanism.com/color/
    http://www.colorwhore.com/index.asp?Color=Red
  • Harder
    #304
    A fordításhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy a lapot egyedül csinálom hobbiból, így ami eddig erőmből tellett, azt láthatod a lapon. :) Azon kívül vannak olyan látogatók is, akik időnként hozzájárulnak a lap tartalmához 1 vagy több leírással, tőlük is sok tartalom van kint.. :)
    Így a válasz: nincsenek jó fordítóim, akiknek ez a munka kiadható lenne. :D
  • Harder
    #301
    Igen, de ami publikus, az egyelőre összesen 2. :)
    itt megtalálod őket
    http://www.tutorial.hu/content/category/7/37/33/
    ennél amúgy még többet is tud a program, szerintem pl. marha jó hogy tud interaktív felvételt is csinálni. Ez ennyit jelent, hogy tényleges is rá kell pl. kattintanod 1-1 gombra a videóban, hogy továbblépjen. :)
  • Harder
    #299
    teljesen használható, én már csináltam vele tutorialokat és frankó. :)
  • DerYn
    #298
    jo
  • DerYn
    #296
    koszi!megvan
  • DerYn
    #294
    Hello!

    Egy Photoshop tutorial-video-t szeretnek kesziteni, flash segitsegevel.
    Hogyan tudom felvenni animacioban a tenykedesemet???
    (gondolom fraps most itt nem jo:) )

    Elore is koszi a segitseget!

    -DerYn-
  • morfium
    #293
    Üdv!

    Plz help! A blend-keverés-ben mi a multiply magyar megfelelője?

    thx
  • Gladiator
    #292
    vááá, működik, htx
  • cSuwwi
    #291
    aham.
    szal akkor
    ha xp-d van, akkor bemásolod a fontot a windows/fonts könyvtárba (rejtett könyvtár, előbb kapcsold be a megjelenítését)

    ha megvan, vezérlőpult -> betűtípusok

    ha itt megtalálod a nevét (the bomb, vagy hasonló), akkor feltelepedett

    indítod a PS-t (bármilyen jó), beírsz egy kis 'i' betűt, és kiválasztod ezt a betűtípust. a többit meg tudod oldani szerintem... :)
  • Gladiator
    #290
    héj, de ez csak photoshop CS alatt müxik, nekem meg 7es van.
  • Gladiator
    #289
    ilxet még nem csináltam, szal lehet, hogy 5 perc múlva már tt leszek a kérdéseimmel, mert nem tom hova kell másolni a letöltött fontokat.
  • Gladiator
    #288
    htx
  • cSuwwi
    #287
    van a packban egy font (thebomb), abban a kis "i" betű ez a lángszerűség. ez volt meg nekem is.
  • cSuwwi
    #286
    Közben megtaláltam :)

    http://www.magurno.com/?s=brushes

    A hatos packban bennevan. Fontként és PS brushok is vannak szépszámmal :)
  • Gladiator
    #285
    csak persze nagyban
  • Gladiator
    #284
    nem tudjátok honnan tudnék olyan lángot szerezni, mint ami cSuwwi nicklogojában is van?

    logo:

  • antijedi
    #283
    igen de könyvtárhelyesen feltöltöd egy ingyen tárhelyre az midnen emgjegyzés nélkül csak a képek emg egy index amivel webről lehet nézegetni a könyvtártartalmakat akkor a tárhelyszolgáltató simán nem fogja vágni hogy ez msot micsoda csak azt hogy képek azt emg még nem vadásszák anyira :D