17220
  • lac coo
    #368
    Köszönöm !!!
  • szala
    #367
    http://developer.nvidia.com/page/home itt megtalálod a tools oknál az nvidia texture tool nál, mindent tud amit a dds szerkesztéshez tudnia kell.
  • batman
    #366
    Esetleg itt nézd meg, bár csak rákeresteg gugolban, mert nem tom mijaza dds :)
  • lac coo
    #365
    Vagy esetleg mi módon tudnék DDS képeket szerkeszteni Photoshop-ban ?
  • lac coo
    #364
    Hello ! Valaki tudja mivel tudnék mindenféle képformátumot átkonvertálni DDS formátumba ? Köszi !
  • xelag
    #363
    a teljes verzióra gondolok
  • Gladiator
    #362
    www.adobe.com

    tutorialok is vannak, meg a trial verziót is letölthetsz.
  • xelag
    #361
    meg hogy honnan lehet letölteni warez-ről,nincs kedvem 400-ezerért megvenni
  • xelag
    #360
    ja és bocs hogy ide írok de valaki tudna after effects-es tutorialos oldalt mondani?
  • xelag
    #359
    Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mov-ot amit imagereadyvel csinálok azt hogy lehetne aviba megcsinálni?
    előre is köszi
  • Pp
    #358
    Bocs előre mindenkitől, hogy ide írok, de nem akartam egyetlen kérdés miatt új topicot nyitni. Photoimpactban hogyan kell új layer-t nyitni.Sokmindent meg lehet vele csinálni csak ez a fránya uj layer gomb valahogy nem került elő. Hátha tudja valaki?
  • petesilver
    #357
    Utánanéztem, akkor válaszolnék: a path-et át kell állítani clipping path-é, utána ha elmentettem eps-be, akkor már ott van a vektoros ábra az illustratorban! Végre!
  • Pp
    #356
    Nem vagyok szakértő, de azthiszem, hogy a path-ot nem mentetted el, csak a layert.
  • petesilver
    #355
    Sziasztok! Kéne egy kis gyors help. Csináltam egy vektoros path ábrát. Ezt elmentettem photoshopban eps formátumban, de sem az illustrator, sem a Corel nem nyitja meg úgy, hogy látszana a vektoros ábra. Mit csinálok rosszul?
  • Pp
    #354
    Szia xelag!
    Nos ezt a trükköt úgy csinálják, hogy a video szerkesztőbe hívják a rajzot és nem fordítva.Valószínű, hogy nincs megfelelő progid ezért ha van türelmed akkor azt megteheted, hogy framenként a photoshopban megrajzolod amit szeretnél, majd behívod a videora és megfelelő lyukasztással a megfelelő framere beilleszted.És így tovább amíg kész nincs.Így nem lesz nagyobb a film mérete mint most grafika nélkül.
  • xelag
    #353
    én ezt megtudom csinálni
    ezt a holt képet vagy mit
  • ghost cb
    #352
    Ráadásul egy ilyen hitek szárvórszos fénykardot ha elhuznak a kamera előtt, annak van egy holt képe, vagy szellem képe, nemtudom melyik jo itt, amit már nem olyan könnyű megcsinálni... Főleg nem 1-enként képkockákkal. De gondolom ezt mind számításba vetted.
    Inkább valami flash-el kéne...
  • Harder
    #351
    Igen. :) A videós témát én sem vágom annyira hogy pontos megoldást adjak, de ez teljesen a videószerkesztés körébe tartozik, ott kéne szétnézni. Pl.: http://www.adobe.com/motion/main.html
  • xelag
    #350
    vagy inkább másik programmal kéne ezt csinálni?
  • xelag
    #349
    sziasztok az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne egy 5 perces videót megnyitni a photoshop-ba képkockánként(hogy tudom képkockákra szétszedni?)hogy lézerkardot rajzoljak rá,azt tudom hogy előbb megnyitom imageready-vel utána elmentem psd fájlba utána pedig megnyitom photoshoppal,rá rajzolom a lézerkardot utána megint elmentem és megint megnyitom imagereadyvel és utána elmentem mov.ba de az hogy lehet hogy egy 15másodperces kis film 30 mb ot foglal akkor egy 5 perces mennyit foglalhat és ráadásul szarabb lessz sokkal a képe mint amikor felveszem a kamerával.Légyszi segítsetek hogy hogyan tudnám úgy elmenteni hogy olyan legyen a képe mint az eredetinek és hogy ne foglaljon 30 mb-ot.
  • Debi
    #348
    Igazad van!
    Csak még nem volt időm megcsinálni...
  • ghost cb
    #347
    DEBI el vannak csúszva a kamucsillagjaid!
  • ghost cb
    #346
    Azért annyira nem! :)
    Csak újreg.
  • xelag
    #345
    jaj de hülye vagyok bocs
  • ghost cb
    #344
    Jaj!
    A #318-as hozzászólásban leírtam.
  • xelag
    #343
    ez mit jelent? #318
  • ghost cb
    #342
    #318
  • xelag
    #341
    ghost te hogy oldottad meg másképpen?
    írd már le légyszives
  • Debi
    #340
    Sg-n fenn van.
  • flashX
    #339
    Plz adjatok egy linket 8.0 CS ANGOLHOZ mert nekem magyar 7.0CE -m van és a legalapabb dolgokat sem tom megcsinálni a tutorial.hu-n!!!
  • xelag
    #338
    én úgy csináltam de nem követi(hogy érted azt hogy közelítek hozzá?)
    zoom vagy az egérrel mennyek közel hozzá
  • tmk
    #337
    próbáld meg úgy, hogy elöbb megrajzolod a görbét, kijelölöd azt a layert amin a görbe van ctrl-rl és utána
    mész a path-ra utána kis háromszögből lenyiló menüből kiválasztod a make work path-t és utána közelitesz type toollal
  • xelag
    #336
    photoshop 7.0 ce van nekem
  • xelag
    #335
    én nem tudom de nekem úgy se megy ahogy a tutorial.hu-n van leírva
  • flashX
    #334
    Egyébként miben más a 7.0 CE a 8.0 CS-től?
  • ghost cb
    #333
    Valahogy sejtettem, hogy magyarban ugyanazt csináltam.
    Mielőtt a görbét megrajozoltam rákattintottam a "paths" nevű ikonra, a képen is jól látszik, hogy ugyanolyan egyenesen ír, de a görbe ugyanakkor ki van jelölve. Ha megszüntetem a görbe és/vagy a leírt szöveg kijelölését ugyan ilyen marad. Én már megoldottam máshogy, de kíváncsi vagyok, hogy kell így.

  • ghost cb
    #332
    Najo, átállitom angolra megnézem.
  • tmk
    #331
    Na de ha csinálsz egy görbét és utána kattintasz a make pathra - a layer mellett - az úgy nem müxik?
  • ghost cb
    #330
    Ez spirál alaku, nem tetszőleges görbe.
  • tmk
    #329
    De itt le van irva régebbi verzióra is:
    http://www.tutorial.hu/content/view/190/25/

    A lényeg hogy a görbéből path-t kell csinálni