17217
  • FoToS
    #445
    Akkor igazán segithetnél ebben nekem,már amennyiben van rá lehetőséged.
  • Breki33
    #444
    Corel KnockOut Plugin For Photoshop mond nektek vmit?




    A Corel KnockOut 2 professzionális maszkolószoftver kielégíti minden felhasználó igényeit. Segítségével könnyedén szerkesztheti fényképeit, hiszen a KnockOut lehetőséget biztosít olyan tárgyak kijelölésére (maszkolására), melyek igen nehezen lennének megoldhatóak ezen eszköz segítége nélkül.

    A szoftver külön plug-in-ként (kiegészítőként) épül be a fényképszerkesztőkbe, valamint a CorelDRAW 11-be. A szoftver az előző verziótól eltérően már közvetlenül a fényképszerkesztőből indítható, illetve a végeredményt a program közvetlenül ide másolja vissza.

    A KnockOut alkalmas bonyolult tárgyak maszkolására, így átlátszó (füst, üveg, stb.) vagy részletgazdag (haj, babakocsi, stb.) objektumok kijelölésére is.
  • Breki33
    #443
    Hát ezt se mondtam volna

    Nagyon jó kis program az
    Amúgyis egy csomó filtert és plugint le lehet tölteni hozzá.
  • Breki33
    #442
    nincs már visszaút?

    Szerintem meghívót inkább CorelDraw-al érdemes

    Persze ebben is lehet de sztem nem erre specializálódott mint a nevében benne van.
  • Breki33
    #441
    köszönöm
  • FoToS
    #440
    Ebben a paint shop pro-ban nem sok olyan van ami jó lenne valami más program?
  • fifi
    #439
    THX...
  • Gladiator
    #438
    hát, én inkább csak gratulálok az eljegyzéshez:)
  • fifi
    #437
    Hi!

    Júniusban lesz az esküvőm és meghívót igyexem kreálni hozzá :)
    Segítene vki pár dologban? Életemben először látok PhotoShop felületet/8/
    Tehát annyi lenne hogy félbehajtható lap elején egy képpel, belül szöveg. Ötleteket várok, hogyan, milyen technikával kezdjem a kendácsolást.
    Előre is köszönöm!
  • Gladiator
    #436
    netről letöltessz egy trial verziót, aztán feltöröd, de hogy honnan azt nem tom. azt se tudm melyik cég csinálja. talán a topikjában kérezz rá, ha van neki.
  • FoToS
    #435
    Honnan tudom megszerezni?
  • Gladiator
    #434
    paint shop pro
  • FoToS
    #433
    Szisztok

    Tudtok olyan programot ahol előre letárolt maszkok vannak vagy keretek és azokat kell a fotóra rápakolni?

    Várom a segitséget.
    Köszi előre is!!
  • batman
    #432
    vagy rajzolsz kézzel, vagy pl a power pointban vannak ilyen beépített alakzatok
  • Scholes18
    #431
    vki nem tudja melyik progival lehet szövegbuborékot rendelni képhez és hogyan?
  • batman
    #430
    köszi, így valóban sokkal egyszerűbb lesz :)
  • Harder
    #429
    http://www.tutorial.hu/content/view/261/25/
  • Breki33
    #428
    Jólasz hétvégén is P

  • batman
    #427
    pattern-el. Pl. ennél megnyitsz egy 10x10 átlátszó képet, aztán felnagyítod maximumra, majd pl a cerkával a kívánt pixeleket kiszínezed fehérre. Aztán Edit/Define Pattern, majd megnyitod az új képet, és ott a layer paletta alatt az egyik kis gomb opciói között találod, hogy az elmentett palettával színezze ki a felületet. Sajna nincs a céges gépen PS, szal azért nem tudom pontosabban megmondani.
  • Breki33
    #426
    Hello

    Ilyen effektet mivel lehet?

  • DayWalker
    #425
    na kiírtam az első részt:

    1. Nyisd meg a Curves.psd-t
    2. Válaszd ki a toll eszközt
    3. A toll eszközzel a kezedben nyomd le az egér gombját az A pont fölött, majd húzd
    az egérkurzort a megadott érintő végén található piros pontig. Amint felengeded
    az egér gombját, egy csomópont jelenik meg az A pontban, és két érintő a csomópont
    fölött és alatt.
    4. Kezdj újabb húzást a B pontból, és folytasd az alatta található piros pontig.
    5. Fejezd be a görbét a C pontból indított és a fölötte levő piros pontig tartó, majd
    a D pontból indított és az alatt levő piros pontig tartó húzásokkal. Fejezd be a görbe
    rajzolását a korábban megismert módszerek egyikével.
    6. A Save Path (görbe elmentése) párbeszédablak megnyitásához kattints duplán a Paths
    paletta listájában található Work Path tételen. A Name (név) mezőbe írd azt, hogy
    Curve 1, majd kattints az OK gombra.

    Az elnevezett görbe kerül kiválasztásra a Paths palettán.
  • DayWalker
    #424
    ha lenne scannerem, beszkennelném azt a részt
  • batman
    #423
    próbáld meg, hogy húzol egy egyenest, és aztán a filterek között van egy olyan, amivel hullámot tudsz rakni bele, tetszőleges számút, most hirtelen a neve nem jut eszembe, de S-el kezdődik és Distort menün belül van.
  • Gladiator
    #422
    Szabályos görbe vonal?
  • batman
    #421
    nem, azt nem használom, én legalábbis nem
  • Breki33
    #420
    Pedig akartam kérdezni, hogy a Paint Shop-ot is használjátok-e
  • batman
    #419
    nemtom, sajna ennyire én sem vágom a témát...a fakóság meg lehet, hogy a kiterjesztéstől is függ, de én még nem találkoztam ilyennel bevallom.
  • Breki33
    #418
    Az miért van hogy a készet elmentve fakóbb lesz úgymond mint a programban?

  • Breki33
    #417
    De úgy nem lehet, hogy azt mondom én a kék színt szeretném csak és kijelöli?
  • batman
    #416
    végülis a magnetic marquee tool-al (vagy hogy hívják) valszeg körbe tudod vágni a betűket, és akkor már ki tudod emelni. egy próbát megérhet
  • Breki33
    #415
    jah ezt csinálom

    csak arra gondoltam nincs e valami olyan hogy pl kiemelem egy új layerre a kéket és alatta nyugodtan színezhetnék
  • batman
    #414
    hát én egy sokkal parasztosabb megoldást mondanék. vedd fel azt a színt, amit akarsz háttérnek, mondjuk középen a sárgát, és kinagyítva a képet szépen színezd ki. Lehet, hogy van elegánsabb megoldás is, de én sajna nem tudok jobbat.
  • Breki33
    #413
    Köszi, nektek köszönhető

    de lenne még kérdésem



    Ennél, hogy lehetne kiszedni a zavaro pixeleket főleg a feliratok hátteréből.

    Nagyításban elég jól látszik.

    VAn erre valaki jó szűrő?

    Noise meg az életlenittő a feliratott is elmossa úgymond.
  • batman
    #412
    amúgy pofás lett
  • batman
    #411
    egészen addig tudod mozgatni, amíg psd formátumban van és nem egyesíted a layereket.
  • Breki33
    #410
    Már megcsináltam így



    Ezeket a vonalakat késöbb már nem tudom mozgatni ugye?
  • batman
    #409
    át tudod vinni könnyen. a move toollal (mozgató) simán át tudod húzni az adott layert egyik képről a másikra. A fehér színhez meg a Layer->Layer style->color overlay kiválasztod és a fehér kódját beírod FFFFFF.
  • Breki33
    #408
    Köszi sokat tanultam

    Még azt kérdezném, hogy ha egy képnél megcsinálom ezt a vonalas aplhat másik képre is rá tudom-e rakni

    Meg arra gondoltam, hogy a harmadiknál lehetne fehér szinű a vonal
  • DayWalker
    #407
    aha, jó :)
  • Breki33
    #406



    Így ugye?

    Mondjuk az alja még nem tökéletes