17220
  • ivjoe
    #488
    Ja azért kellett lemásolni aréteget, mert a backgroundot nem tudod áthúzni! Asszem...
  • ivjoe
    #487
    Kérsz egy új képet, baállítod 256-ra, megnyitod azt, amit át szeretnél méretezni, megnyidod az átméreteendő kép rétegeit(Layers) lemásolod a háttérréteget (Duplicate) majd egymás melé teszeda 2 képet és egy laza mozdulattal áthúzod! Majd Free Transform!
  • Breki33
    #486
    Oks de az csak példa volt nem teljesen így nézett ki.

    Mint mondtam azt Paint Shop-ban csináltam.

    Amit meg néztem annál egy két miléméternyi volt a széle és nem volt árnyék illetve nem tűnt fel, de gondolom volt.

    Egy másik kérdés ha van egy 512-es szélességű képem amit 256 szélleségűre át szeretnék méretezni, de úgy hogy a minőség lehető legkisebbet romoljan, hogy célszerű?

    Van erre valami trükk?
  • batman
    #485
    Amit beraktál képet a #478-ban, az a Bevel and Emboss (magyarul nemtom sajna) funkció hatására lett ilyen, ahol is egy viszonylag nagy értéket adtak neki és egy kis élsimítás is van benne talán. Az árnyékolást pedig úgy tudod eltűntetni, ha beállítási párbeszéd ablakban játszol a színekkel, vagyis az árnyékolással. Lehet, hogy ez most nem volt világos, de ha végigpróbálgatod a Bevel and Emboss opción belüli színek változtatásainak következményét, hamar rájössz te is.
  • Breki33
    #484
    Ilyesmire de nem ez gvolt

    Azért köszi megpróbálom ezzel
  • Harder
    #483
    http://www.google.com/search?q=swf2gif&sourceid=firefox&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8
  • ivjoe
    #482
    Nem tud vlaki olyan progit, amivel swf-et át lehet konvertálni gif-be?
  • DayWalker
    #481
    és még 1

    contract

    de ezeket írta batman is
  • DayWalker
    #480
    megint egy avi :)

    ilyenre gondolsz?
  • Breki33
    #479
    Ilyesmi volt amikor lenyomtam vmelyik menüt csak nem ennyire erősen

    de nem árnyékolás nem layer simán ki volt jelölve
  • Breki33
    #478
    Na valami ilyesmire gondolok



    Ezt paint Shop Pro-ban csináltam
  • flashX
    #477
    np
  • hárká
    #476
    kössz
  • flashX
    #475
    1045-1209-6738-4668-7696-2783
  • hárká
    #474
    sziasztok. az adobe photoshop 7.0 Ce-hez tudtok serialt mondani?
  • batman
    #473
    Select/Modify/Contract esetleg, vagy a Bevel and Emboss? Más nem jut szembe...
  • Breki33
    #472
    De de akkor mintával keretezek

    Nekem meg nem az kell
  • ivjoe
    #471
    Patternt nem lehet megadni keretként?
  • Breki33
    #470
    Na animation Shop-al megnéztem.

    De tényleg nem erre gondoltam

    Itt kijelölsz egy szín amivel keretezel, de én nem ezt szeretném hanem hogy maga a minta emelkedjen ki úgy, hogy a szélei lefele menjenek.

    De nem másik szín !
  • Breki33
    #469
    Ezt nem tudom lejátszani.

    Közben meglett ez a Stroke Ctrl-al inditva nyelvet változtattam, de ez nem jó mert vagy szinnel vagy mintával keretez nekem meg olyan kéne ami magát a mintát szegélyezi úgymond a saját mintájával, tehát mint egy gomb.

    És a beállító része sem ilyen volt simán egy számot kért.
  • DayWalker
    #468
    stroke
  • Breki33
    #467
    Erre gondolsz?



    De nem layer volt simán ki volt jelölve és egy menüben volt.

    Nekem ez vörössel húzza körbe
  • Breki33
    #466
    jó de ez hol van?

    nekem magyar van

    melyik menüben?
  • batman
    #465
    stroke
  • Breki33
    #464
    Ha azt szeretném hogy egyik reklámtáblám amit kijelöltem úgymond szegélyt kapjon és kiemelkedjen mint egy gomb azt hol találom?

    Az előbb elértem, de most azt istennek se találom.

    Egy menü jött be ahol beállíthattam hány pontos szegélyt akarok.
  • ivjoe
    #463
    JA!
  • flashX
    #462
    Extract
  • ivjoe
    #461
    Hát így innen ez nem túl sokat mond! De talán megoldás lehet a problémára a maszkolás... Vagy lássd el lágy peremmel a kiválazstást.
    + egy lágy szélű radír. Ennek elégnek kell lennie!
  • TRibor
    #460
    Hali!
    Az a problémám, hogy egy képen kiszeretném cserélni egy hölgy arcát egy csávóéra. Az arc és a haj találkozását nem tudom szépen megoldani. Hogy lehetne ezt egyszerűen megoldani?
  • ivjoe
    #459
    Oksi!
  • tmk
    #458
    legközelebb kisebb képet linkeljél már be pliz
  • ivjoe
    #457
    A neten sok ilyen van!(Gondolom én!) De a PhotoImpression progiban vannak ilyenek.Ezekre gondolsz:
    Ezzel persze a progiban lehet játszani.

  • ivjoe
    #456
    Grat hozzá! Ha most látsz elősször Photoshopot, sztem ne te csináldd meg. Inkább kérj meg valakit, hogy csinálja meg. Vagy te csináldd, de akkor kérj vagy szerezz valahonnan vlami sablonfélét. De elősször is osszd fel a lapot! Aztán jöhet a többi. Vagy ne Photoshoppal csináld! Elég bonyolult! Inkább tölts le valahonnan valami ilyesmit.
  • ivjoe
    #455
    Neat image a progi neve jó kis zajszűrő.
    Ha ez nem lenne jó, akkor színt így lehet kijelölni:
    Háttér: varázspálca(kijelölöd a hátteret, csak kb.-ra)-->gyorsmaszk(maszkolgatod)-->új rétegre mented-->átszínezed
    Előtér:Load selection(Layer neve)-->Select inverse-->színezed.
    Rem tudtam segíteni.
  • ivjoe
    #454
    RE:#373

    Ezek, hogy tetszenek? Persze ide jön a fal (fehér vonal) meg a textúra stb. De csak világítással 5perc alatt enyi sikerült. Led? Fényképezz le egyett! Ha nem ez kellett, SRY.



  • Breki33
    #453
    ott a cím bki

    http://kepkeretezes.lap.hu/
  • FoToS
    #452
    Ja,de az sem tudom,hogy keressek rá!
  • Breki33
    #451
    beírtam na P
  • Breki33
    #450
    figyi beírtag gúgli

    fél perc és máris talált ötöt pl itt

    http://kepkeretezes.lap.hu/

    A letöltést már rád bíznám
  • FoToS
    #449
    Valakinek van valami konkrét ötlete a keretező programokat illetően?
    olyan programot keresek ahol előre letárolt maszkok vannak vagy keretek és azokat kell a fotóra rápakolni?

    Nagyon fontos lenne!