17220
  • ivjoe
    #928
    Most én kérdezek! A Creative Suite (CS) pontosan hány progit foglal magában? (PS, IR, InDesign, InCopy, Illustrator, GoLive) És a többi? A PS Elementhez adtak ki CS-t? Ugyanis szeretném letölteni a teljes Adobe CS-t!
  • ivjoe
    #927
    A MULTIPY rétegkeverési módnak a lényege: Megvizsgálja a pixelek sötétségét, és ennek függvényében lesz a réteg átlátszó! Pont ellentéte a Screen rétegkeverési módnak! Tehát, nem tudom pontosan melyikben hogy, de az egyikben: A fehér teljesen átlátszó, a fekete egyáltalán nem, a középszürke pedig 50%-os! Most nincs kedvem megnézni. Mint ahogy a Disort --> Glass eredményét sem. Remélem tudtam segíteni.
  • ivjoe
    #926
    Ez kurvanagy! [Nagyon várja a CS2-t]
  • Cicero
    #925
    Az érdekelne, hogy amikor valamilyen layert multiple-vé teszek (van benne pl Disort>Glass) akkor a layer eltűnik és nem csinál semmit a mögötte lévő képpel, csak akkor ha rádobok árnyékolást. Ez akkor hogy is van most?
  • Crem
    #924
    Ennek az újdonságnak pont az a lényege, hogy térben ami távolabb esik autómatikusan kisebbre klonoz, illetve fordítva. Azért ezt megcsinálni a hagyományos klonozással ilyen szinten és gyorsan szinte lehetetlen...
  • Mop
    #923
    Aha, ok!
    Mondjuk, gondoltam... :)
  • Dichter
    #922
    Persze nem ilyen egyszerűen.
  • Dichter
    #921
    Elég komoly, de a sima clone stamp toolal is meg lehet ugyanezt csinálni.
  • Mop
    #920
    Ja, és még annyit, hogy mikor jön ki a CS 2, mert ahogy látom tutorialok és trainingek már vannak hozzá...
  • Mop
    #919
    Hi!
    Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy ilyet lehet csinálni Photoshop CS-ben (ha igen, hogy?), vagy csak a Photoshop CS 2 tudja EZT?
  • ivjoe
    #918
    Én is. NAgyon! Remélem nem lesz pofáraesés!
  • Dichter
    #917
    Énse. Remélem örülhetünk neki.
  • ivjoe
    #916
    #902
  • ivjoe
    #915
    Váá.! Eu komoly? Nem tom, hogy most sírjak, vagy örüljek?
  • Dichter
    #914
    Gyááááá
  • Dichter
    #913
    Ez pop-art, de mi fekete-fehérről beszéltünk. Vagy ha mégsem, akkor én sorry.
  • ivjoe
    #912

    POP-ART:
  • ivjoe
    #911
    Az elírásért meg bocs!
  • ivjoe
    #910
    De POP-ART! Ha színezed, meg lehet csinálni!
  • Dichter
    #909
    DiCHTer, és nem pop-art, hanem Silhouette (sziluett)
  • Serpa
    #908
    érdekesebbnél érdekesebb effekteket fedezek fel.
    ^-^
  • Serpa
    #907
    ezzel a módszerrel elért megoldás is teccik.


    az ezzel a módszerrel megváltoztatott kép esetében, ha a layer palettán rákattintok jobb gombbal arra a "dőlt f" betűre és a stroke -ot választom, azon belül bmit állítok, semmi nem történik.
  • ivjoe
    #906
    A stokot majd leírja szájbarágósan Ditcher, én egy új módszert adok!
    Szóval:
    1. Megnyitod a képt!
    2. Image --> Mode --> Grayscale
    3. Filter --> Stylize --> Find Edges
    4. Image --> Adjustments --> Levels (Ctrl+L) Itt látsz egy görbét, amit hisztogramnak hívnak. Rögtön alatta van egy csúszka, három (fekete-szürke-fehér)húzógombot! (Háromszög alakú izék!) A feketét húzdd jobbra! Addig állítgasd, míg el nem éred a kívánt eredményt! HA elcseszel valamit, és a Levelsből való kilépés nélkül akarod a képet visszaállítani, akkor nyomd le az Alt-ot és a Cancel Resetre vált!
  • Serpa
    #905
    most már igen.
  • ivjoe
    #904
    Szájbarágósan?
  • Serpa
    #903
    nem akarodzik összejönni.
  • ivjoe
    #902
    Ebből lehet majd POP-ART képet csinálni...
  • Dichter
    #901
    Kijelölöd, kivágod, ráteszed az eredeti képre, és a felső layerre nyomsz egy stroke nevű layer effektet. Ennyi.
  • Serpa
    #900
    nem igazán erre gondoltam.

    olyan nincs, hogy a kontúr fekete legyen?
    tehát mintha fekete vonalakkal lett készítve.
  • ivjoe
    #899
    ÉRtem!
    Ez asszem a HÓfind Edges szűrő! Azzsem Filters --> Stylize-ben van, de nem vagyok benne biztos. Régen használtam... (Akkor valami élesítő maszkot csináltam vele asszem...)
  • Serpa
    #898
    igen.
  • ivjoe
    #897
    Körvonalak? Kontúrvonalak talán nem?
  • Serpa
    #896
    egy kép (#877) körvonalait el lehet menteni egy másik képként?
  • Crem
    #895
    Nem tudjátok nálunk mikor jelenik mag a PScs2 ???

    Most néztem egy demot belőle, NAGYON profi dolgokat raktak bele!!!!


    http://www.adobe.com/products/photoshop/main.html
  • Crem
    #894
    :)
  • ivjoe
    #893
    :DDD
  • Iori
    #892
    Köszönöm a segítségeket mind Dichternek mind Ivjoenak és Cremnek, most már sikerült megoldanom a dolgot. Köszi még1x skacok ;)
  • Dichter
    #891
    Szerintem is túlkomplikáltad. Van két kép. Az egyiket, amelyiket rá akarod rakni a másikra, kijelölöd, kivágod ctrl+c-vel, a másik képen nyitsz egy új layert a new layer gombbal, és rápasteled.
  • Dichter
    #890
    Akkor mentsd png-be, nagyobb a színpalettája, és nem csak két átlátszóságot kezel (átlátszó és nem) hanem 6-ot.
  • blackgamer
    #889
    köszi, találtam pár progit, tesztelni fogom