17220
  • higrofil
    #1408
    Hi! azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet két réteg közötti gradient toolt használni, szóval hogy az átmenet ne két szín, hanem két réteg között legyen, hogy folyamatosan tűnjön az egyik a másikra. ha nem gradient toollal, akkor mivel lehet ilyet csinálni? Opacityt nem jó, mert folyamatosan kéne áttűnnie. Lécci segítsetek, nagyon sürgős, kivételesen tényleg.
  • McGrady
    #1407
    hehejj lol:)
  • ivjoe
    #1406
    másnapos ték
  • McGrady
    #1405
    hé tékem volt:D
    vagy nem? lol
  • ivjoe
    #1404
    :DDDDDDD
  • Dichter
    #1403
    Semmi baj, legalább okosabbnak tűnök

    De javaslom a kersőt a topik alján, sokat tanulhattok belőle.
  • HentmaN
    #1402
    sorry a lámaságomért de ezt még nem olvastam de azért thx
  • Dichter
    #1401
    Kivágod a képet ctr+c vel, és nyitsz egy új doksit, ahol alul a radio buttonok közül bepöttyözöd (background colornál), hogy transparent. Ezek után gif-be, vagy png-be mentesz. MOndjuk párszor már le lett ez írva.
  • McGrady
    #1400
    jah ezt én is szeretném tudni
  • HentmaN
    #1399
    Hali nem tudja valaki ha kivágok egy képből részletet akkor azt hogy lehet úgy elmenteni JPG be hogyha utanna megnyitom akkor az egesz képet az a kis képrészlet alkossa. (pl:ha kör alakú képet vágok ki akkor mentés után a kör egy négyzetben van es a maradék részek pedig fehérek és az hogyan lehet onnan eltüntettni?)
  • McGrady
    #1398
    áhh thx!
  • Dichter
    #1397
    Gradient tool-lal. A Paint bucket alatt van az eszköztárban. Felül meg tudod nyitni a Gradientszerkesztőt, és ott a stop-okon be tudod állítani, hogy az egyik széle fehér, a másik fekete. A színátmenetet megcsinálja a PS.
  • McGrady
    #1396
    úgyértem h a kép bal oldala fekete, aztán egyere halványul és a végén fehér lesz
  • McGrady
    #1395
    nem tudja vki hogyan tudok átmenetet csinálni fekete-fehér szín között?
  • McGrady
    #1394
    mostmár megvan!
    8 bites képpel enged csak, 16ossal nem
  • Dichter
    #1393
    nézd meg, hogy milyen mode-ban van a kép. Image -> modes és tedd át RGB-be, ha esetleg Indexed-ben van. Más nem jut most eszembe, mert még nem találkoztam élőben ezzel a CS-vel.
  • McGrady
    #1392
    jah ok:)
  • ivjoe
    #1391
    Mér lenne gond, hogy kérdezel? Ez nem az a topic, ahol lebasznak, ha kérdezni merészelsz!
  • McGrady
    #1390
    sry h ieneket kérdezek csak még naon newbie vagyok photoshopba:)
  • McGrady
    #1389
    megvan köszi
  • ivjoe
    #1388
    Kijelölöd és láthatóvá teszed a layert (rákatt, a szemre is) Majd fogod: Select -->All és alkalmazod a filtert!
  • McGrady
    #1387
    hogy lehet megcsinálni azt h ha van két layerem: background és xy akkor az xy-ra rátegyek úgy filtert h üresen van? mert ha rá akarok tenni akor azt írja h nincs terület kiválasztva ezért a backgroundra kell rakni...de nekem az xyra kéne...hogy lehet rátenni?
  • ivjoe
    #1386
    Aszittem, hogy a PDF-ből szeretnéd kiszedni a képt, és nem jól nyitja meg!
  • HentmaN
    #1385
    igen tudom haverom is épp most tájokozatoot azért thanks hogy segítettél :D
  • ivjoe
    #1384
    Acrobat Reader! Ennyi!
  • ivjoe
    #1383
    De a PDF file-t általában Acrobat Readerrel szoktuk olvasni...
  • HentmaN
    #1382
    .pdf formátumú fájlt és megnyitom photoshoppal akkor a pdf több képet is taratalmazhat hogyan lehet visszalépni a többihez ha már egyet megnéztem
    ---> http://hentman.atw.hu/1.JPG <-- erre gondolok!!!

    .pdf formátumú fájlt és megnyitom photoshoppal akkor hogyan lehet normálisan elmenteni mert nekem átlátszó hátteret tesz be a szöveg mögé és a betűk nagyon össze vannak szorítva (szinte olvashatatlanok)
    ---> http://hentman.atw.hu/2.JPG <--- erre gondolok!!!

  • ivjoe
    #1381
    Nekem tökéletesen behozza! A háttér nekem is átlátszó, (ez alapértelmezésben szürke-fehér, ha jól tévedek)
    Erre most 2 megoldás jut eszembe:
    1. Egyszerűen elmented JPG-be!
    2. Átállítod, hogy a transparency színe ne szürke-fehér, hanem fehér legyen (de ha végeztél, ezt állíccsad vissza!)Tehát: Edit --> Preferences --> Transparency & Gamut...
  • HentmaN
    #1380
    tehát ha megnyitod a pdf fájlt akkor és ott kiad több réteget rámész az egyikr azt betölti és ilyen kis betűk jelennek meg öszzeszorítva és átlátszó háttér nem fehér
  • McGrady
    #1379
    vki tud segíteni?
    mért nem enged be a legtöbb filterhez a photoshop cs?
  • ivjoe
    #1378
    PHP!!! :DDDD
    Eléggé zavaros! Több képet? Max több réteget! Window --> Layers!

    "hogyan lehet normálisan elmenteni mert nekem átlátszó hátteret tesz be a szöveg mögé és a betűk nagyon össze vannak szorítva (szinte olvashatatlanok)??? Fontos lene!" Ezt kifejtenéd bővebben?
  • HentmaN
    #1377
    Sorry az előbbi üzenetemben .php fájl helyet .pdf fájlra gondoltam
  • HentmaN
    #1376
    Hali! Azt szeretném megtudni hogy ha letöltök egy .php formátumú fájlt és megnyitom photoshoppal akkor 1, a php több képet is taratalmazhat hogyan lehet visszalépni a többihez ha már egyet megnéztem 2, hogyan lehet normálisan elmenteni mert nekem átlátszó hátteret tesz be a szöveg mögé és a betűk nagyon össze vannak szorítva (szinte olvashatatlanok)??? Fontos lene!

    THX
  • Crem
    #1375
    :) köszi!
  • Harder
    #1374
    Csak arra kell figyelni hogy a png-s átlátszóságot az IE nem kezeli le rendesen. :(
  • Dichter
    #1373
    Ha az egész képet átlátszóvá akaord tenni, akkor lejjebveszed az opacity-t a layereknél, és .png-be mentesz.
  • Dichter
    #1372
    HB a házigazdinak :)
  • McGrady
    #1371
    sziasztok!
    azt szeretném kérdezni, hogy meg lehet-e csinálni photoshop CS-vel azt h a kép átlátszó legyen? és ha igen, hogyan? köszi
  • drob
    #1370
    írjál o betűt és szerkesszél rá egy ékezetet, ill 2-t :)
  • peteragoston
    #1369
    Egy kerdes...