17220
  • Dichter
    #1448
    Fent pedig van négy gomb.

    1: új kijelölés
    2: meglévő kijelöléshez hozzáadás
    3: -||- ből kivonás
    4: metszete a két kijelölésnek
  • modellmaker
    #1447
    thx a lot :)
  • Amse
    #1446
    a kijelölő tool-ra kattincs hosszan és válasz ki a kört a kocka helyett.
  • modellmaker
    #1445
    ezzel nekem kockát rajzol...
  • ivjoe
    #1444
    Régi képek felújítasa:
    Link1
    Link2
    Link3
    Link4

    Élesítés:
    Link5
    Link6
    Link7
    Link8
    Link9
  • ivjoe
    #1443
    Ojje, megvannak a régi cikkek, a mozgásokat meg minnyá scanelem!
  • ivjoe
    #1442
    Most vagyok, mindjárt megnézem FTP-n.
  • ivjoe
    #1441
    Fogod, lenyomod az egeret, hogy ki akarsz jelölni, majd UTÁNNA nyomsz SHIFT-et.
    Sry, én voltam pontatlan.
  • akyyy
    #1440
    mi a helyzet ezekkel? ez az utós érdekel a legjobban
  • modellmaker
    #1439
    nekem nem azt csinálja. Egy kijelöléshez fűz másikat.
  • ivjoe
    #1438
    Kijelölőeszköz: SHIT-et lenyomod közben
    VAgy SHIFT+ALT így ahol a kurzor van, ott lesz a kör középpontja, ez jól jön, ha a képen látod, pl egy óránal
  • modellmaker
    #1437
    Hogy lehet kört kijelölni?
  • ivjoe
    #1436
    "Írni" kell a feladatra egy actiont!
  • Malakai
    #1435
    Nem csak egy átméretezés, annál komolyabb, de már rájöttem. :)
  • Malakai
    #1434
    Már nem kell, kösz!
  • Dichter
    #1433
    Mi ez a művelet? Mert ha mondjuk az átméretezés, akkor ahhoz elég egy ACDSee.
  • Malakai
    #1432
    Arra van lehetőség, hogy van egy nagy rakat képem és mindegyiken ugyanazt a műveletet szeretném végrehajtani és ennek az autómatizálására?
  • ivjoe
    #1431
    Erre céloztam.
  • Amse
    #1430
    van benne vmi:) meg lehet azt is csinálni, nem nagy kunszt a kerekeket radial blur-el picit megcsinálni.
  • akyyy
    #1429
    nagoyn szépen megcsináltad a csikót a csepére, az árnyéka is ott van!
  • neuro
    #1428
    A csikós meg az állóautó...

  • ivjoe
    #1427
    Ok, megkereshetem, de régebben scanneltem egy pár írást ide, asszem FTP-n még fönnt vannak, megnézem!
  • akyyy
    #1426
    huh ezt betod szkenelni vagy valami? pont jól jönne
  • ivjoe
    #1425
    Lehet egy észrevételem?
    Ha az autó mozog, akkor ugye forog a kereke. És ha forog a kereke, akkor annak is elmosódottnak kellene lennie.
    NEm kötözködni akarok, csak már én is kísérletezgettem mozgások szemléltetésével PS-ben. Nekem annyi előnyöm volt, hogy erről van egy jó kis cikk a DFM(Digitális Fotó Magazin)-ban
  • Dichter
    #1424
    Sőt, ahogy nézem ezeket, egy kis film grain is dobna az összhatáson. Mintha tényleg fotózva lenne. Csinálok is egyet gyorsan :)
  • Dichter
    #1423
    Uhhh, a zöld Jaguaros nagyon jó lett. A többin is érezni a sebességet.
  • Amse
    #1422
    jah ez a legjobb.az még dob rajta picit, hogy a backgroundot(teljes képet) elmosod motion blur-el és elérakod csak az autót, de nem 100% os opacity-vel hanem pl 60 vagy ahogy jól kinéz.
    ugyanígy csináltam.mindegyik 1 sima állókép volt:
  • Amse
    #1421
    :D:D dede :D
  • Dichter
    #1420
    A lényeg, hogy vágd körbe az autót, fordítsd meg a kijelölést, és motion blur.
  • Dichter
    #1419
    LOOOL :D:D:D:D

    Senki másnak nem esett le??
  • ivjoe
    #1418
    Figy akyyy, ha van MSN-ed, dobsz privit, felveszlek, hnap, remélem nem leszek hulla fáradt mint most [jómunkásember] szájbarágósan mindent elmondok.
  • DayWalker
    #1417
    pl. kijelölöd a kocsit a Polygonal Lasso Tool-al, CTRL+SHIFT+I és utána a motion blur
  • akyyy
    #1416

    na kábé ilyesmire szeretném a hátteret, magát a kocsit meg úgy hogy nincs igy elmosodottá téve! Az egész kép szép éles tiszta, ezt csak a lászhatóság kevdéért szúrtambe!
  • akyyy
    #1415
    Edit -> Fade Gaussian Blur
    ez amagyar verzióba melyik, ill. Filter -> Blur -> Gaussian Blur

    a filter az a szűrő:D
    meg az editet is tom, de elég nehéz hogy a tutorial.hu-n az angolhoz írták nekem meg magyar: \ és pl a Gaussian fogalmam sincs micsoda
  • Crem
    #1414
    Szal...

    Nekem is kéne egy kis HELP!:)

    új telefonom van ( :D ) és nekiálltam ikonokat rajzolni... A gond az, hogy nem ismeri se a .pngt se a .gif-et. A képek .BMP formátumban vannak a telefonon!:((( Úgy van megoldva, hogy:

    1, adott egy bmp alapkép fekete alapon.
    2, van egy mask ami szintén bmp de ami nem látszik az fekete amit látni akarok az a rész fehér. halványításképpen a szürke árnyalataival lehet dolgozni.:(
    3, ezt a két "képet" kell úgy beállítani, hogy minden pixel azonos helyen legyen!:( Nincs valakinek erre egy ötlete, hogy tudnám egyszerűbben megoldani? Mert qrva lassan lehet így haladni...
  • Crem
    #1413
    Azért egy kis minimális tudás kell, mert akkor neked is és aki segíteni akar annak is elég nehéz dolga van!:(
  • akyyy
    #1412
    Illeszd be a figurát egy új layer-re.

    na de hogy? tiszta szár hogy nem értek hozzá
  • neuro
    #1411
    Először is lefotózol egy csikóst majd az állóautót kimaszkolod, kivágod és a csikós elé teszed
  • akyyy
    #1410
    Helósztok kéne egy kis help!
    Csináltam egy szép, éles, nagy felbontású képet egy állókocsiról. Szép kép így is, de elgondolkoodva sztem ugy lenne a legjobb, ha a háttere ilyen csikós lenne, mintha mozgó autóról lenne szó. Hogyan kezdek bele a Photoshop CS-vel (magyar)???

    kicsit kezdő vagyok és ezt szeretném megcsinálni benne
  • Dichter
    #1409
    Nyitsz a channel-eken egy új channelt. Alpha channel lesz a neve. Arra kihúzol egy fekete-fehér gradientet, majd kijelölöd a legfelső csatornát (hogy minden alatta levő is látható legyen) nyomsz egy ctrl+bal egérgombot az alpha channelre (amire a gradientet húztad) eztán ctrl+c, és ezt másolhatod akárhova a ctrl+v-vel. Ugyanezt megcsinálod a másik layeren is, és kész. Ezek után egybe tolod őket amennyire szeretnéd.