17220
  • G_ArchAngel #3016
    htx
  • ivjoe
    #3015
    hmmm, van pár ilyen cuccom, szétnézek
  • G_ArchAngel #3014
    halihow,

    olyan plug-in-ekre lenne szükségem, amelyekkel keretezni tudok (pl. giccses esküvői...)

    előre is köszi...
  • Crem
    #3013
    | #3002
  • drob
    #3012
    köszi, erre gondoltam, már kész is a kép ...
    köszi még 1x
  • drob
    #3011
    oké-oké, mondtam hogy valami ilyesmi ..., nincs olyan ecsetem hozzá :(, elszaladok egy festékboltba ...
  • Csoder
    #3010
    Jééé hát feltűnt? hihetetlen, ha nem mondod, nekem le sem esik.
    Valami értelmesset is mondasz ami hasznára lehet drobnak, vagy lököd a süket dumát tovább ?
  • jointeer
    #3009
    ez nem égetett:c
  • Csoder
    #3008
    Na valami ilyesmit tud az a plug-in :)
  • drob
    #3007
    valami ilyesmire gondoltam, mint ezen a lapon a kép széle
  • jointeer
    #3006
    de a enyém job-.-
  • Csoder
    #3005
    Van egy plug-in, Alien Skin Xenofex 2 a neve, az tud ilyen "égetett papírszél" effektet.
  • jointeer
    #3004
    ecsettel
  • drob
    #3003
    sziasztok!
    hogy tudom megcsinálni a kép szélét mintha meg lenne égetve körbe? nehogy azt mondjátok égessem meg... , esetleg valami más ötlet? köszi ...
  • Aquir
    #3002
    mindenkitől kérdezhetsz itt, ha a Photoshoppal kapcsolatos :)
  • cooper65
    #3001
    Kérdeznék a Házigazdától - Lehet?
  • Csoder
    #3000
    Tehát dupla körvonalazás?
    Megnyitod az adott képet, majd layer duplicate -> ráírod a kívánt szöveget szöveg toolal a képre -> Blending optionsba beállítod a körvonalat, madj OK -> aztán lent a lent a kis ablakban bekapcsolod az alapréteget (a képen "1.réteg" a neve), majd CTRL +E, ekkor egyesíti a rétegeket, jobb klikk az egyesített rétegen, majd blending options és...
  • Danee
    #2999
    de nekem magyar a photoshopom..
  • uncgeo
    #2998
    Sziasztok !

    Szeretnék segítséget kérni. Azt tudom, hogy hogyan lehet egy szöveg köré körvonalat húzni. De én a körvonalazott szöveg köré szeretnék egy más színű körvonalat is. Lehetséges?

    Minden segítséget köszönök: George
  • Dichter
    #2997
    Ezzel elég rendesen feladtad a leckét, de nem is baj, lesz holnap min gondolkodnom az uncsi előadásokon :)
  • ivjoe
    #2996
    Fogod az alakzatot, kimaszkolod. Select, modify --> border. Na, itt úgy kell ügyeskedni, hogy utánna rányomunk egy feather parancsot, ami átmenetessé teszi a kijelölést. Lehet, hogy ügyeskedni kell más modify paranccsal is, nem próbáltam. Majd a kijelölésből csinálsz egy új réteget, betöltöd a réteg kijelölését, majd fested.
    De mostmár izgatja a fantáziám, megnézem és leírom lépésről lépésre.
  • Breki33
    #2995
    lenne egy kérdésem a profikhoz

    az alul látható reklámtáblát én ennyire tudtam feljavítani, lehetséges jobban ha igen kérném P

  • Amse
    #2994
    paint bucket tool(ha nem találod akkor a gradient tool-ra nyomj rá hosszan és előjön)(G) vagy kiválasztod a színt----->kijelölöd a befestendő területet magic wand tool-al(W)----->edit/fill(alapból foreground color-on van, ha nem akkor azt válaszd és ok)ez a vödör helyettesítése.
  • Danee
    #2993
    ezt a szinezést megtaláltam, de egy háromszög sarkát igy elég nehéz. paint-tel egy kattintás kiszinezni egy sokszöget, ezt nem tudja a photoshop?
  • jointeer
    #2992
    nagyon szívesen
  • Amse
    #2991
    neértem, de biztos :D
  • ivjoe
    #2990
    Jah, ilyen glória félét szeretnél csinákolni?
    Van egy ötletem: Kimaszkolsz egy sávot a forma körül. (border)
    Majd feather parancs, az ad neki egy átmentet. Új rétgre teszed, többit gondolom kitalálod. :D
  • Amse
    #2989
    gondolom az outer glow-ra gondolsz.Nah elmondom mi a helyzet.ez az illusztráció nagyon 1xű volt, mert én nem 2 színnel és 1 körrel akarok dolgozni, hanem kész képekkel és 1000x bonyolultabb formákkal.a gradient tool is átvitt értelemben kell, mert layer mask-olni szeretném a képet és ezt gradient tool-al tudom átlátszóvá tenni.namost nekem az kell, hogy úgy tudjak rámaszkolni 1 képre 1 másikat, hogy az nem 1 csíkba úszik rá a másikra hanem úgy ahogy az illusztráción a bal oldal a körre.
    teccikérteni?
  • Csoder
    #2988
    Nah bővebben: lasszóval kijelölöd az alakot, ami köré átmenetet szeretnél, majd jobb klikk -> negatív kijelölés, (ekkor a kijelölt alak körülötti rész lesz kijelölve) -> layer duplicate -> majd ctrl + x (ez törli a az alak körülötti réteget) -> aztán a layeren lent jobb oldalt (alapból ott van) jobb klikk, majd -> blending options, és ott az outer glow
  • Csoder
    #2987
    Keverési beállításoknál (blending options asszem) a külső megvilágítás erre való.
  • Amse
    #2986
    de nem kör kell.bármilyen forma.pl 1 kocsi vagy akármi.
  • ivjoe
    #2985
    Kör alakú gradient?
  • drowns41
    #2984
    Köszönöm, kedves vagy
  • Amse
    #2983
    Napot!
    Kérdés:
    Hogyan lehet olyat csinálni gradient-el, hogy ne 1 pontból induljon el hanem hanem 1 akármilyen tárgy széléről úgy hogy az nem 1 síkban van.
    Itt 1 szemléltető.
    Bal oldalon olyan amilyet szeretnék, jobb oldalon pedig sima gradient van(a kör közepétől indul, de a kör legjobboldali pontjánál nem fehér-től indul hanem már szürkétől.)
  • jointeer
    #2982
    nem fotosop, csá
  • drowns41
    #2981
    Valaki? #2955 HELP!!!
  • hen-tes
    #2980
    rétegeket? ctrl+e, vagy ctrl+shift+e
  • hen-tes
    #2979
    azt nem tudom, de te megtanulhatnál már magyarUl :@
  • Danee
    #2978
    hogy kell egyesiteni, nekem ez nem megy :(
  • Duddits
    #2977
    Igen? Nah majd megkeresem, vagy nem tom. Köszi.