17220
  • Rettenthető
    #3338
    Ezért írtam, hogy lehet; nem azt, hogy 100%.
    Nem állítottam, hogy Te nem furtad le magad eléggé a témában, meg is jegyeztem, biztos én csinálok vmit rosszul.

    Egyébként nem a layerek mennyisége a lényeg hanem, hogy egy layeren mi történik..., de sztm ebből ne nyissunk vitát.
    Te már biztos öreg róka vagy a témában én meg zöldfülűként még találkozom pár meglepetéssel. Ennyi.
  • Csoder
    #3337
    És ezt miből gondolod?
    Nem tegnap óta PS-ezem, már csináltam vele ezt-azt, és egyszer sem akdozott olyannyira, pedig voltak aztán layerdzsungelek.
  • Rettenthető
    #3336
    Az lehet, de lehet ha nálad próbálnám megcsinálni ugyanazt, amit én, akkor neked is akadna.

    Persze lehet rossz technológiát alkalmazok bizonyos problémák megoldására, de remélem idővel finomodnak ezek, elvégre még elég amatőr vok.
  • Rettenthető
    #3335
    "eleg sovany gep ( sry)"

    Semmi gond tudom, hogy sovány, csak abból indultam ki (tévesen), hogy azért mégiscsak egy 2D-s rajzoló prog.

    "photoshopnak is van swap file ja, ellenorizd hogy van e elég szabad helyed"

    Hát remélem 5 Giga elég neki.
    Vagy ennek is lehet változtatni a méretét (fixre), mint a Windows-nak?
    Ha igen, akkor hol?
  • Csoder
    #3334
    Hmm, nekem szinte ugyanilyen gépem van, csak sokkal kevesebb ram-mal, és semmi probléma nincs a photoshoppal.
  • Runner24
    #3333
    Sziasztok:)
    Kéne egy kis segítség Photoshoppal kapcsolatban!
    Hol tudom beállítani vagy megnézni hogy az RGB színnek mennyi a Pantone száma vagy fordítva?
    Előre is köszönöm:)
  • The Garrett
    #3332
    eleg sovany gep ( sry) , de ennyire nem kéne gáznak lennie. photoshopnak is van swap file ja, ellenorizd hogy van e elég szabad helyed stb...
  • Rettenthető
    #3331
    Úgy látom itt elég sok PS mester van, akik nem két napja nyomulnak ezzel a progival.
    Arra lennék kíváncsi, hogy teljesen természetes dolog-e az, hogy a gépemet ( nagyvonalakban: P4 1.6 (512), 768 RAM, 64-s vkártya) meg lehet fogni a Photoshoppal?
    Úgy értem, hogy egy-egy alkalmazás bizony rendesen megakasztja, de nem csak amikor az adott rétegre eresztett effekttel számol, hanem már a kész layer-t mozgatásától is szaggat. Akkor is ha az egy betöltés eredménye.
  • pici
    #3330
    Igazad van és köszi szépen!!!! :o)
  • Crem
    #3329
    Incredimail format... Ez egy jó kis levelező program.
    http://www.incredimail.com

    Viszont egy kicsit eltévedtél, mert ez nem a " számomra ismeretlen format"c. topic!:)))

    Szal' ne itt!

    thx
  • pici
    #3328
    Köszi szépen!
    Most viszont egy problémába ütköztem.
    Az imf kiterjesztésű fájlt milyen progiba is milyen normális kiterjesztésbe lehet átteni?
    Előre is köszi a választ!!!
  • Crem
    #3327
    csak kíváncsiságból megnéztem...

    XBLite Program File
    Old Amiga Movie Format
  • pici
    #3326
    SZiasztok. Kíváncsiságból kérdem, hogy az xl az milyen kiterjesztésű fájl???
  • Dichter
    #3325
    Vagy az eheti lottószámokat..
  • smici
    #3324
    kérdezd már meg az élet értelmét :D
  • The Garrett
    #3323
    Wáháháháh igy sikerült :D
    utalom amikor ide irok aztan ra 5 percel rajövök hogy is kéne :D


    nwmsry
  • The Garrett
    #3322
    hupszmásikképlemaradt :/

    Gondoltam arra hogy csinálok az egyik alakzatbol 1 custom shapet aztan azt ra tudom tenni az előző layerre, csak annak akkor meg hol állítok fix méretet? (mármint a custom shape nek)
  • The Garrett
    #3321
    itt a problema képben.

    Ha 1 layeren van 2 alakzat azokat siman lehet ugye add substract, intersect exclude olni stb csak elotti ki kell jelölni ma megfelelo muveletet.
    De ha a 2 alakzat 2 külön layeren van nemtudom hogylehet oket ugy mergelni hogy pl Exclude oljak egymast :D

    nemtudom ertheto -e. ( ilyen alakzatoknal pl szurke is a merge layer gomb, elobb rasterize shapes-t kene nyomni, az meg nemneed)
  • Dichter
    #3320
    Merge down?
  • The Garrett
    #3319
    Hali, ha van 2 layerem rajtuk 2 vektoros ábra, akkor hogy tudom őket összeadni/ kivonni egymásból stb?

    ha 1 layeren lennenek no para, de külön layer:/

    jah es sima PScs nem2 :)
  • Döglött Kacsa
    #3318
    Egy kérés teljesitése a #3309 -re! :)
  • DJ RX7
    #3317
    ja most vettem észre nem megy egyik gyorsbillentyű sem ezt be kell álítani vagy vaalami hibája van?
  • DJ RX7
    #3316
    na haragudjatok csak most kezdtem a photoshopot...
  • DJ RX7
    #3315
    Fordítsd meg a kijelölést (Ctrl+Shift+I)hogy kell nekem nem sikerül.PhotosShop 9-em van.
  • artschiatwork
    #3314
    az elliptical marquee gombját mutatja :)
  • The FlashBack
    #3313
    egy kedves photoshop zseni összedobhatna egy tartalmas FAQ-t!
  • The FlashBack
    #3312
    yo de... miez?
  • Döglött Kacsa
    #3311
    Kép
  • artschiatwork
    #3310
    az inkább Elliptical marquee tool, és a shift+M kombinációra tudod előcsalni.
  • DJ RX7
    #3309
    valaki meg tudná mondani hol van a "Ecliptical marquee too" egyy képet léccci
    --PLS-- ---THX---
  • RaZoK
    #3308
    üdv

    ki tud nekem erre #7A8790 ilyen és #536372 színnel meg szügség esetén sötét szűrkével egy fasza szöveget rányomni? vami kira egyedi effektel!
    nekem semmi ötletem nincs.....és tutorialból meg nem szereték..mert nem akrom visszanézni egy másik oldalon :)
    na szóval a szöveg: Ingyen Banner
    nagyon megköszönném ha vaki segítene :)
    nem tart sokáig ha van az embernek ötlete :)
    még egyszer előre is kösz!..
  • peetee76
    #3307
    Thanx a linket... Nagggyon jó....
    Innen bárki májer gyurka képességeket vehet fel a Ps használatához...
  • artschi
    #3306
    hozzáteszem, már írtam a srácnak korábban, de nem vette észre...
  • artschi
    #3305
    #3282
  • Harder
    #3304
    pattern-t kell készíteni (egy L alakút)
  • Hecker007
    #3303
    Nem tudja valaki, hog ykell Photoshoppal rácsot csinálni?
    Lehetőleg magyar nyelvü PS-hez, de az angol is jó.
    E-mail: [email protected]
    Előre is kösz!
  • Dichter
    #3302
    Banner.... pixel2life.com
  • peetee76
    #3301
    Könyv borító...
    téma teljesen mindegy, maga a kivitelezés érdekelne.
  • Breki33
    #3300
    kösz





    igazából ennek az eredetijéből kiszedtem a szöveget viszont a com-ot a magiccal cseréltem de nem lett igazán jó így fogtam külön a C O M-et és beraktam aztán volt kis match color is előtte

    A táblák széleit meg itt tanultam hogyan kell P

  • artschiatwork
    #3299


    melyik módszerrel csináltad?