17220
  • Hippo
    #3779
    1536 a min 2072 a max neki most az nem elég neki azért csinálja ezt?
  • smici
    #3778
    nem látszik
  • Dichter
    #3777
    Melyik részét nem érted?
  • Dichter
    #3776
    Kiba jó ez a kép!
  • Dichter
    #3775
    Mekkora a virtuális memória mérete? Adj neki legalább 3 gigát a normál működéshez.
  • Hippo
    #3774
    Sziasztok!

    Segítsetek légyszi. A weboldal designom szeretném elkészíteni photoshop-al, de a gáz a következő vele:

    1GB ram csücsül a gépemben. Elindítom a photoshop-ot, majd 1 perc mulva leszopja az 1 GB ramom úgy, hogy 1-2mb szabad ramom van, és ezt folytatja a virtuális memóriával is. Mit csináljak? Nagyon idegesít és nem tudok dolgozni vele. Légyszi segítsetek. Köszi és kellemes ünnepeket mindenkinek!
  • Met
    #3773
    4. tutorial, valami ilyesmire gondoltam, csak ezt nem nagyon tudom értelmezni
  • The Garrett
    #3772
    de nem!
    [szintén]
  • Gladiator
    #3771
    Mindegyiket pixelekből rakjákössze

    [/me kötekedik]
  • Dichter
    #3770
    Ne haragudj a kifejezésért, de Te vagy egy kicsit eltévedve. MInden font természetesen vektoros. A pixel font azért pixel font, mert egy stílus, ahogy ivjoe kolléga is megjegyezte. Éspedig azért pixel font, mert olyan kinézete van, mintha pixelekből rakták volna össze.
  • ivjoe
    #3769
    Nem, a pixel font egy stílus.
  • VRSDM
    #3768
    nem csak ezek a pixel fontok, elvagytok tévedve, vagy csak nem egyre gondolunk??? mert ami nem vektoros az pixeles- azaz előre megvannak csinálva a szabványméretek, és ha másra teszed akkor torzul, mert PIXELES KÉPEKBŐL VAN, mig a vektoros tudni illik, nyulij, meg minden, minőségromlás nélkül.
  • DayWalker
    #3767
    pixel font-ok
  • SZilaJMaGGoT
    #3766
    Bocs de úgy hogy valami pixel font, az nem valami pontos...
  • VRSDM
    #3765
    már megvan bocsi,,, (kár hogy nemtudok hozz.ást szerkeszti, akkor nemlenne ez a kalamajka)
  • VRSDM
    #3764
    eléggé n00b kérdés de az ujjonan leszdett brush-okat, hogyan kell berakni?
  • Dichter
    #3763
    Na mostmár télleg abbahagyom, de ezt még nézzétek meg :)
    tök véletlen akadtam rá.
  • Dichter
    #3762
    a kedvetekért
  • Dichter
    #3761
    Valamilyen pixel font. A "blending cuccot" nem igazán értem, de feltételezem, a tetején lévő fényességre gondolsz. Pennel rajzolsz egy ívet, kitöltöd fehérrel (esetleg white->transparent), és leveszed az opacityt.
  • SZilaJMaGGoT
    #3760
    Ez engem is régóta érdekel... :/
  • Amse
    #3759
    vannak ezek a sablonszerű kb 400x20-as képek.(google user, firefox user, counter strike player, meg miegymás)
    tudja vki ezeken milyen blending cucc van?
    meg mi az a betűtípus amivel a szöveg van rajtuk?
  • Sonajk @:o)
    #3758


    Boldog Békés Karácsonyt kívánok mindenkinek!
  • Amse
    #3757
  • Gladiator
    #3756
    jéé, de jó! köszi.
  • Amse
    #3755
    canvas size
  • Gladiator
    #3754
    jaj, egy kérdés, amit már rég akartam:

    ha van egy képem, mondjuk egy 400*600-as, és ennek akarok egy 100pixel széles keretet, akkor hogy tudom széjjelebb húzni a képet? mert eddig mindig úgy kellett csinálnom, hogy kijelölöm a képet, copy, new, majd ott 100 pixellel megnövelem a képméretet. van erre egyszerűbb mód is?
  • Amse
    #3753
    hát qrva nehéz.
    csinálsz egy fehér téglalap shape layert és ráraksz egy bavel emboss-t.arra meg a képet.
    kész
  • hetfield1887
    #3752
    milyen a polaroid kép kerete ?
  • Met
    #3751
    Melyik pluginal lehet polaroid képhez hasonló keretet csinálni egy képnek?
    Ami mondjuk kicsit "3D-s" is.
  • Crem
    #3750
    Két ünnep között nem szerkesztünk új bannert?
    Van egy csomó jó link a hozzászólásokban.
  • Dichter
    #3749
    A medianos layer opacityjéből vegyél lejjebb. Esetleg azt is csinálhatod, hogy lemásolod a layert, föléteszed, és a blending mode-ját átteszed hard light-ra.
  • Crem
    #3748
    igen
  • hetfield1887
    #3747
    feltelepítheted.
  • alph4
    #3746
    Megnéztem ezt a zajszűrőt, nagyon profi

    Akinek esetleg kellene, az itt megtalálja:
    [b]Neat.Image.Pro.Plus.v5.2.Cracked-SSG
  • Evogordon
    #3745
    Hy
    Nekem megvan a photo shop cs2 9 magyar és szedtem le hozzá vagy 4 cdnyi plugint és szerintem az angol. Fellehet rá telepíteni szerintetek?
  • VRSDM
    #3744
    köszi, a tancsáokat, megfogadom a további rajzaimnál.
  • ivjoe
    #3743
    Levels: Elősször adj neki autot, majd rányomsz az altra az egyik gomb resetté változik. Fogod és a három csúszka közül a két szélsőt mozgatod elősször. mégpedig úgy, h a két csúszkát a görbe (Hisztogram a becsületes neve.)kezdetéhez teszed. Esetleg kicsit elé. Így látod a különbséget az auto ill. a kézi között. Ennél a képnél sztem jobb a kézi, mert eléggé vakus és ezeket általában elcseszi az auto.

    Unsharp mask: Ennél az alényeg, h a radiust ne húzd túl, mert az veszélyes vizekre viheti a képet. A tresholddal azt tudod beálítani, h a program a kép mely részeit élasítse. Ezt ált. 1-re szoktam állítani.

    Kontraszt: Itt ugye van egy lightness csúszka is. Ajánlott azt húzni elősször. Ált 10-et szoktam nei adni, majd a kontrasztnak is. Preview-ből pipa ki, látom a különbséget. Ennek függvényében tudsz visszavenni mindkét értékből. Van, h Lightness-hez hozzá se kell majd nyúlni. (Azért írtam, h visszavenni, mert 10-nél többet nagyon ritkán kell majd adni.)

    Saturation: Colorizében nincs pipa, és itt is 10-re húzd elősször, preview ki, stb.

    Neat Image: Szvsz legjobb zajszűrő. Kompaktoknál mgyakori hiba a képzaj. Ezt az érzékelő érzékenységének csökkentésével lehet mérsékelni. (Minél kisebb ISO érték.) A kompakt digitgépek már ISO 400-nál nagyon zajos képet adnak, így az ISO 200-at nem nagyon érdemes túllépni.
    A progi készít egy zajtérképet a képről, lehetőség van finomhangolásra (de az qrvabonyolult :d) ill. lehet hozzá zajprofilokat letölteni különböző digitgépekhez. Nagyon gyorsan és nagyon hatékonyan dolgozik.
  • VRSDM
    #3742
    malyer = layer
    bocs, csak vakon 10 ujjal nyomom és még hibázok (nameg a sok üziért is bocs)
  • VRSDM
    #3741
    megcsináltam, amit irták, tényleg, értettem már hogy hol érettétek a zajosságot... zajszűrő progim nincs, igy egy malyer maskos median blur-al oldottam meg majd, az éleknél, meg árnyékoknél, töröltem a layermaszkot ( a medion-ost) és igy jolett, sztem mutatom, is... ha még mindig van valami szoljatok, örmmel fogadom a tanácsokat...
    ezlett belőle, az előző mint egy régi festmény, vagy hasonlok ez meg inkább, mint egy éfnykép, bár sztem ez meg nagyon műanyagos lett, mintha viaszbol lenne...
  • ivjoe
    #3740
    Zajos, életlen, kontraszttalan, ráférne a fehéregyensúly-korrekció, meg némi saturation.

    Csináld: Unsharp Mask, Levels, Kontraszt, Hue/Saturation. Majd valami zajszűrő, pl.: Neat Image.
    (Ebben a sorrendben. Valamivel jobb lesz, de az alapkép megválasztása kulcsfontosságú. Ezt leszámítva fasza.)