17220
  • alakulat
    #6995
    Hi!

    Segitségeteket kérném
    Hol találom meg ezt az opciot: Blending mode_ Color Dodge ??
    magyar a progi, de ez mindegy.De én nem találom
    merre van??
    Elöre is köszi
  • zsolesz92
    #6994
    van külön autótuning topic is...
  • hellnight
    #6993
    Upsz, sorry. Nem vettem észre :(
  • Met
    #6992
    ezeket inkább ide
  • hellnight
    #6991
    Halihó. Minap megpróbálkoztam ezzel a "virtuális" tuningal :D
    A kiszemelt verda egy Audi A6-os volt. <<<Ilyen>>> volt tuning előtt.
    És ilyen lett
  • zsolesz92
    #6990
    hát ez egy átmenetes szín, ezt elég nehéz magadnak kikeverned...
    De ha átmenetet akarsz a körödbe, akkor ott van a gradient tool.
    (van a festékesvödör, és ha arra jobb gombot nyomsz, akkor ki tod választani a gradient tool-t
  • zsolesz92
    #6989
    gifet át kell "konvertálni"... image->mode->RGB

    a kéket nem értem ... ezzel az sg csikkal akarsz dolgozni?
  • JAG1
    #6988
    A kocka kérdést köszi, kipróbálom.

    A kék csík megvan, ki is vágtam méretre, nem az a gond, hanem, hogy hogy dolgozzak vele. Szal mondjuk csinálok egy kör alakzatot, annak, hogy adom meg, hogy a szine ez a kék legyen?

    És a képre gif rámozgatására nincs ötleted?
  • zsolesz92
    #6987
    berakni logódba a kék csíkot: nyomsz egy print screent, ps-ben megnyitod. kész...

    Kék kocka lekerekítése...
    uj rétegre létrehozol egy lekerekített sarkú téglalapot(rounded rectangle tool), aztán a layer palettán erre a rétegre nyomsz egy ctrl+klikket(ezzel kijelölöd a lekerekített téglalapodat.nyomj egy shift+ctrl+i-t(kijelölés megfrodítása), majd válts át a kék layerre(az eredeti layeredre) és nyomj egy delete gombot. Utána pedig töröld a lekerekített sarkú layert.
    Igy éles lesz a széle. Ha azt akarod h elmosott legyen, akkor a poligonal lasso toolnak fent tudod állítani a feahter értékét... ez minnél magasabb annál homályosabb a széle... (prbáld ki ugy jobban érthető)
    Szal fogod a kék layert, beállítod a poligonal értékét monnyuk 10re, kijelölsz a képen egy téglalapot, majd delete gomb. és kész is
  • JAG1
    #6986
    Több kérdésem is lenne:

    Egy kék hátterű kocka képnek, hogy tudom lekerekíteni a sarkait?
    Illetve egy képre, hogy tudok másik képet rátenni, akár gif-et?
    És ezt a kék fejléc csíkot, hogy tudom színnek berakni, vagy hogy tudok vele szinezni alakzatot?

    Köszz...
  • Gabo
    #6985
    ACDsee helyet még jó választás lehet, az XnView is. Freeware és sokkal barátságosabb a kezelő felülete mint az irfan-é.
  • zsolesz92
    #6984
    2222 ékezetes fontom van, warez oldalrol...
    a címét nem irom le me bannolnak de .hu-ra végződik és angolul van a cím
    magyarul ezt jelenti : kalózklub :P
    de reggelni kell meg minden...
  • oO VinyuS Oo
    #6983
    Tudnátok egy linket adni ahonnan egyben le tudok szedni egy rakás betütípust mert nincs kedvem egyesével újra letölögetni! (windows reinstall volt :O) )
  • zsolesz92
    #6982
    Akkor fogalmazzunk ugy h minimális minőségromlással... De ha nem jpgbe hanem psdbe mented ki?;)
  • Bobber
    #6981
    ACDsee bol a 3 as volt alegjobb aszem én legalábbis nagyon sokáig azt használtam:))
  • Crem
    #6980
    3.1-est használok!:)
    De megnézem most!
  • ivjoe
    #6979
    #6972: Amivel tudod is szerkeszteni a képet, az már nem csak képnézegető.
    Mellesleg az irfan (és az ACDSee is) képes a képek forgatására minőségvesztés nélkül. A PHOTOSHOP NEM! :)
    Az ACDSee Pro fotósoknak készült, van képszerkesztője, és kezeli a RAW-ot, stb. A PS erre is csak pluginnal képes. :)
    A Gimp nem csak ingyenes, hanem Open Source is, és nem tartom gyengébbnek a PS-nél, bár ez egyéni vélemény.

    #6973: Pro-k nak is, lásd fentebb pl. forgatás, vagy a Pro verzió. :)

    #6976: Egyébként meg minőségromlás nélkül te nem fogsz jpg-t méretezni, tudod, azt meg kell nyitni, átméretezni, amit egy algoritmus végez és annál van minőségromlás, azután el kell menteni és az bizony tömörítéssel jár, a tömörítés pedig minőségromlással. :)

    #6977: pixel2life.com
  • zsolesz92
    #6978
    Sztem nyomkodd és rájösz, én is ugy csináltam... mindenekelőtt rámész a window fülre és jelöld e az animationt h kiadja neked az animation palettát...
    lényeg h photoshopban megcsinálod a layereket átviszed ir-be, aztán animálod...
  • Picar77
    #6977
    Hello
    Image Readyhez vannak tutorialok? Mert nem vágom hogy lehet vele animáciokat csinálni
  • zsolesz92
    #6976
    Lehet... nekem a képnézegető modja nem tetszett. egyébként meg ps-hez vanb egy plug-in em, ami minőségveszítés nélkül több ezer pixeleket is méretez... szal ilyen 2500px ről szoktam 800ra...
  • SZilaJMaGGoT
    #6975
    HÁt én photoshopot használom, de ha csak átakarok méretezni egy képet irfanview a nyerő mer gyorsan megvagyok vele...
  • zsolesz92
    #6974
    Azzal meg(h ne csak azt szidjam ami nekem nincs) az a baj h lassan tölti be a képeket, viszont hogyha nem képenként nyitod meg hanem megnyitod a progit és onnan tallózod a képeket(bazz magyarl nem tok fogalmazni :D)
    ugy nem lassu sztem!
  • Crem
    #6973
    "ACDsee van, de nem tom azzal lehet e méretezni"

    Persze, hogy lehet...

    Kezdőknek tökéletes.
  • zsolesz92
    #6972
    Nem igazán csíptem azt a KÉPNÉZEGETŐT!
    Mert az egyébként képnézegető, csak tud méretezni meg van pár + funkciója.
    Nekem képnézegetőnek mst az ACDsee van, de nem tom azzal lehet e méretezni.
    a gimpmeg végülis egy ingyenes photoshop, picit gyengébb...De sztem ha rákeresel googleban biztos találsz egy átméretező progit :D
  • SZilaJMaGGoT
    #6971
    Képátméretezésre és mentésére én irfanview-ot ajánlanék...
  • zsolesz92
    #6970
    gimp
  • Nivea
    #6969
    hello! egy oolyan kérdésem lenne h nem e létezik olyan ami többet tud min a paint de kevesebbet minta photoshop mondjuk vmi demo. aza lényeg h inygenes legyen és lehesen képátméretezni és menteni!
  • Gladiator
    #6968
    latom teljesen atvetted annak a furcsa nyelvnek a nyeltani szabalyait:P
  • kissadamvikt
    #6967
    miért nem tudom photoshoppal a képem elmenteni TGA formátumba????
  • Rettenthető
    #6966
    Akkor már csak egy kérdés van hátra, most így hirtelen:

    A mellékelt ábrán látható, hogy az útvonalkövetésnél a szimpla kör ecset nem hibátlanul fut körbe, mert az utolsó elem amit kirajzol, az valamelyest belelóg az első elembe.
    Az érdekelne, hogy az ecset méretéből (px) és a kör/elipszis átmérőjéből/kerületéből (px) hogy lehet kiszámolni, hogy hány %-ra legyenek egymástól, hogy ne keletkezzen ilyen hiba?
    Vagy milyen egyszerű megoldás létezhet rá - mondjuk a kiautózom egy ilyen mintához és lefotózomon kívül :-)
    Mellékelt ábra

    ivjoe!

    Remélem sejted, hogy azért kérdeztem, mert nem tudok kiautózni, jól bevilágítani és lefotózni a kért anyagot...
    Titkon azért kíváncsivá tettél, mit tudnál csinálni 1 nap alatt...
  • ivjoe
    #6965
    Ahogy mondod. -.-
  • kissadamvikt
    #6964
    rgb
  • Met
    #6963
    a szín profil min van? RGB vagy Indexed jó, 8 vagy 16 bit
  • kissadamvikt
    #6962
    miért nem tom a képemet tga formátumba elmenteni a fotoshoppommal??????
  • Basic
    #6961
    Göcsörttel együtt:D
  • ivjoe
    #6960
    Egy nap alatt talán tudnék csinálni egy ilyet, de nem éri meg, ha szükségem lenne egy ilyenre kis biciklizés v. autókázás és jól bevilágítva lefényképezem. :)
  • Rettenthető
    #6959
    Egyrészt tudom - bár nem fenyődeszkát igyekeztem csinálni, de végülis mindegy.
    Másrészt a twirl-s megoldásnál kellene életszerűbb, mert az valami nagyon szr. És ha sikerülne valamivel hihetőbb fát varázsolni, akkor jól jönne; szal tudsz segíteni?
  • ivjoe
    #6958
    Ööö, miért akarsz életszerű göcsörtöt, mikor a deszkád sem az? :C
  • Rettenthető
    #6957
    Jó reggelt mindenkinek!
    Itt ez a deszka.
    Hogy a bánatba lehetne erre saját anyagából, normális göcsörtöt csinálni? A twirl-s technika az nem normális. Attól valami életszerűbb, és szebb kellene, ami valamelyest még hasolít is egy valódi göcsörtre.
  • Basic
    #6956
    Mielőtt elindítod az isntallációt, nyomd meg a Ctrl+Alt+Del gombokat, menj a folyamatok fülre, és egyszerűen lődd ki.