17220
  • NessieGraf
    #10359
    Egynél felveszed az automatizálások közé, többinél lejátszod. Akkor műxik, ha egyforma méretűek az alapképek.
  • Máté12
    #10358
    amugy is már ujra akartam rakni csak várom már az üres CD-t me én csinálom az SP3-at
  • Adi
    #10357
    picit off:
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, h ha van mondjuk úgy 20-30 fénykép. Ezek mind ilyen 700-1024kb között mozognak. Kérdésem az lenne, h hogy tudnám ezeket egyszerre lekicsinyíteni, h csak ilyen 150-300kb körül mozogjanak?
    Vagy csak egyenként tudom?
  • modellmaker
    #10356
    vagy ott a topic kereső...
  • rooney8
    #10355
    Amúgy erről már volt szó régebben... De már nem tudom, hogy hogy lehet megoldani. Majd jönnek az okosok :D
  • modellmaker
    #10354
    Ez aztán probléma megoldás a javából! (Y)
  • Máté12
    #10353
    nah ujra rakom a gépet akkor hátha, csak most Sp3-at rakok rá!
  • gordon 24
    #10352
    Jo azt tudom de van olyan igy is..
    Akkor próbáld elinditani csökkentett módban. (mondjuk ott nem 100%, hogy sikerülni fog a telepités)
  • Máté12
    #10351
    de én vagyok a rendszergazda, nincs más felhasználó a gépen
  • gordon 24
    #10350
    Hát ha nem tudod leállitani, próbáld meg Rendszer gazdiként.

    És ott allitsd meg az explorert.
  • Máté12
    #10349
    Sziasztok!!!

    Fel akarnám rakni a PS-t de nem engedi. Ki írja hogy az Internet Explorer fut. Pedig nem. Megnéztem a Folyamatokat és ott mutatta hogy fut. Én megállítottam de amint megállítottam a futását rögtön elindult.
    A hiba::


    [b]Van valami ötletetek???[b]
  • NessieGraf
    #10348
    Ha a kijelölések, vagy réteg választás egyikén állsz és lenyomod a számbillentyűzet valamelyik számát, a réteg átlátszósága változik. Más esetekben az adott funkció végrehajtását befolyásolja ugyanez.

    Érdekes hatású a Caps Lock is, amit Májca előszeretettel tapos meg átvonulóban. Hónapokig tartott, mire rájöttem, miért működnek másképp a dolgok.
  • theone91
    #10347
    Erre kattints ->

    Utána már remélem menni fog.
  • ogleee
    #10346
    Nem hinném hogy az volt a hiba mert kék égre nem irok ugyanolyan kék szinnel.(Tennék be ide képet de azt hogyan kell ? )
  • theone91
    #10345
    Nem lehet, hogy a szöveg és a háttér egy színü volt?
  • ogleee
    #10344
    Valószinüleg a rétegbeállításnál lett valami elállítva mert ott sem láttam amit irok.De már sok réteg volt megnyitva és kikapcsoltam mindeggyiket ujrainditottam és lám megjavult.Még elég kezdő vagyok de szeretném megtanulni hogy mi hogy müködik ugyhogy elnézést a tudatlanságomért.
  • NessieGraf
    #10343
    Réteg átlátszóság, vagy kitöltöttség 0, nem látszik semmi.
  • ogleee
    #10342
    Nah idöközben megjavult. De még mindig nem jöttem rá hogy hól állítottam el.
  • ogleee
    #10341
    Sziasztok.Valami elállítodott:-( nem jelenik meg a szöveg amit a képen kijelölt mezőbe be szeretnék írni.Tudna valaki segíteni hogy tudnám visszaállítani?Előre is köszi. CS3.
  • NessieGraf
    #10340
    Szép.
  • Jaffa 2843
    #10339
    200dpi scannelt könyvszerüség szines 4.2 giga jpg-ben
  • NessieGraf
    #10338
    Még annyi képet sose tettem egybe. Elég háklis vagyok a képminőségre, úgyhogy durva méretű fájl lenne.
  • Jaffa 2843
    #10337
    ugyértem hogy kevés a 200 képenkénti megnyitogatás :S
  • NessieGraf
    #10336
    Nem. Egyet is lehet.
  • Jaffa 2843
    #10335
    ejj 200 képenként lehet csak megnyitni őket?
  • NessieGraf
    #10334
    Bemész PS. File - Automate - PDF presentation. Ha megnyitottad a képeket, a megnyitott fájlok hozzáadását válaszd, ha nem, tedd őket egy könyvtárba, jelöld ki mindet, add hozzá a tallózásnál.

    Amikor összerakta, tudsz a sorrenden is változtatni. Arra figyelj: ha könyvtárból töltöd be a PS szereti az első és utolsó képet megcserélni.
  • modellmaker
    #10333
    Adobe Acrobat Pro
  • Jaffa 2843
    #10332
    hali

    hogy lehet sok-sok JPGből egyetlen PDF-et csinálni?
    ha lehetséges ugy kéne hogy (mint egy digitális könyvben) a tartalomjegyzéken egy témára kattintva oda lapozzon, és a szövegkijelölés is működjön?
  • hunkircsi
    #10331
    Megcseréltem az egéren a jobb és a balgombot. (A Windózbeállításokban, nem szó szerint..) Szóval megcseréltem, és azt vettem észre, hogy nem tudom fotosoppban (CS3) mozgatni a betöltött képek ablakait. Rákkattintok az ablak címkéjére a jobb gombbal, ami ugye jelenleg a balgomb, és nyomvatartva akarom arrébbcibálni, de megsem mozdul. Ez valami bug, vagy mifene?
  • JAG1
    #10330
    Window - animation.
    Aztán save for web.
  • repvez
    #10329
    köszi ez volt a baj nálam is megkérdezte a progi inditása elött de ugy látszik eddig mindig a rossz gombra kattintottam.
  • jenki2
    #10328
    Resident evil: File/Save as web vagy valami ilyesmi. A lényeg hogy itt már nem kell két progit megnyitnod, hogy ilyet csinálj, elég maga a ps3.
  • jenki2
    #10327
    repvez: ilyen nekem is volt cs3-ban miután frissítettem a samsung monitor driverjét, de megkérdezte tőlem a progi egyből, hogy melyik profilt választom. Már nem tom mit mondtam, de mindkettőt kipróbáltam és az egyiknél pont azt tapasztaltam, amit te is leírtál.
    Szóval lehet, hogy a monitorbeállításokat kell megnézned.
  • rooney8
    #10326
    tutorial.hu-n van róla egy tutorial :)
  • repvez
    #10325
    Azt nem tudja valaki hogyan lehet visszaállitani a CS2-ben azt hogy a fehér háttér az fehér is legyen?Mert ha most bescannelek egy lapot akkor az sárga szinnel jelenik meg a progiban vagy ha egy fehér hátterü képet nyitok meg benne.
    A bal oldali résznél ahol az elötér és a háttér szinét lehet változtatni a kis pipettával kiválasztom a fehéret,de a kis kockánál sárgaként jelenik meg.

    Teljesen friss instal még nem állitottam benne semmit mert igy nem lehet nekiállni dolgozni vele.
  • NessieGraf
    #10324
    Képeslap mérete: 6*4 inch. Azt teszel rá, amit akarsz. Csak olyan nyomtatóval érdemes nyomtatni, ami tudja a szegély nélkülit, mert ahhoz előre tudsz vágatni papírt. A/4-re 2 db fér, sok a felesleges hulladék.

    Hátoldalhoz meg leméred centivel, melyik vonal hova kerül. Aztán oda vonalat húzol. Ennyi.
  • Kaptár
    #10323
    Hello mindenkinek!
    Abban szeretnék segítséget kérni,hogy adobe photoshop cs3-ban hogyan lehet gif képet(mozgó) csinálni mert image ready-t nem találtam a telepítőben .és ha csak elmentem akkor 1 képet ment el.
    A segítséget előre megköszönöm.
  • ogleee
    #10322
    Sziasztok.Tudnátok abban segíteni hogy képeslap készítéshez hogyan tudnák egyszinű vagy szines hátteret készíteni.Magyar CS3 van.
  • urbijoe
    #10321
    kösz
    az baj :(
  • ProGabe #10320
    mert az (mármint ami neked van) nem a végleges cs4...