71
Aki ért a témához segítsen
  • Kovsebi
    #31
    köszi! És azon van utp kimenet is?
  • izb
    #30
    Wirelles router kell neked.
  • Kovsebi
    #29
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem.
    Na szóval. Van egy asztali számítógépem, és egy notebookom. Minkettőre rá van kötve a net (chello), egy routerrel osztottam meg. Na most, azt szeretném, hogy a noti vezeték nélkül, nagy gép pedig vezetékkel csatlakozzon. Mit vegyek: Wirelles routert, vagy Acces pointot???
  • MacrosTheBlack
    #28
    Sima wlan routert ráköthetsz a mezei routerre, csak legyen egy fordítós utp kábeled a 2 cucc közé (bármelyik számtek boltban kapható).
  • wander01
    #27
    akkor kizárásos alapon a vevőt kéne meghaxolni erősebb antennával. márha erre van mod :]
  • Broafka
    #26
    már alapból turbózott, mármint nagyobb antennám van mint az a kis vékony szar, szóval...
  • wander01
    #25
    szerintem szerkessz be a rendszerbe egy erősebb antennát (depo-n nagyon sokféle van) és biztosan erősebb jelet kapnál. mondjuk ez valoszinüleg függ a router-vevő képpeségeitől. szerintem egy probálkozást megér. további kérdés: látott vagy hallott már valaki olyan kis alkalmatosságrol amit két hozzászolással ezelött irtam? :D
  • Broafka
    #24
    nekem is kb ugyanez a gondom, már vagy 1 hete vagy nincsen egyáltalán jelem vagy nagyon gyenge... ne mtudok netezni, nem tudok neten játszani, már marha ideges vagyok, valaki nem tud segíteni?
  • wander01
    #23
    Hali mindenki! azután szeretnék érdeklödni, hogy látott-e már valaki olyan kis wireless eszközt, amit egy nem wireless router/switch utp csatijába betolok, egyfajta kis dongle és azt látja a laptop wireless kártyája. szükségem lenne egy ilyen megoldásra, de nem tudom hogy egyáltalán létezik-e ilyen eszköz. végülis egyfajta kábelt kiváltó alkalmatosság. ha valaki tud ebben nekem segiteni lécci válaszoljon :) elöre is kösz
  • systeel
    #22
    Sziasztok!
    Nekem az a problémám, hogy egy adott wireless hálózathoz nem tudok csatlakozni, mert túl gyenge a jelerősség. A routerhez közelebb kerülés kizárva. Szerintetek van-e lehetőség arra, hogy a wireless kártyát megturbózzam kicsit, hogy rendesen lássa a hálót. Ez egyébként egy Motorola WN825G wireless notebook adapter, és csak belső antennája van, nincs csatlakozás külsőhöz. Viszont a burkolat eltávolítása után látni vélem azt a részt, ami feltehetően az antenna, tehát, amennyiben azt áthekkelném egy külső antennára, volna-e vajon változás, vagy elcseszném az egészet.
    Köszi
  • izb
    #21
    Antenna boltban kéne utána étdeklődnöd hogy mit hogyan,de ha simán leszeded az antenna csonkokat,és meghosszabítod,akkor jónak kell lennie.
    De próba cseresznye.
  • WaterMaker
    #20
    Aha. Kosz!
    De a fo kerdesem az lenne, hogy HOGY lehet kicserelni?
    (Lehet nem fogalmaztam eleg egyertelmuen. Elofordul:))
  • izb
    #19
    Ok tehát a márka baró.
    A kérdésedre a válasz az lehet,hogy egy próbát mindenképp megér.
    Valszeg működni fog,de mindkét antenávval tedd meg.
  • WaterMaker
    #18
    Linksys a markaja, vagy hogyertve mi a típusa?
  • izb
    #17
    MI a tipusa??
  • WaterMaker
    #16
    Haliho! Van egy Wireless-B Broadband Router-em és a szomszéddal akarjuk összekötni a gépet, de csak akkor működik, ha adót és vevőt is kirakjuk az ablakba:)
    Na most a kérdés:
    Valahogy az antennát ki lehet e cserelni valami hosszabra, hogy csak azt kelljen kivezetni? Vagy az egesz otlet hulyeseg?:)

    Választ köszi:
    WaterMaker
  • Szebi
    #15
    Bocs ha az elobb nem figyeltem meg
  • Szebi
    #14
    Hello,en Serbiabol irok.Az ardekelne,hogy nalatok mijen internet eleresek vannak.Nalunk ez a drotnelkuli wireless most a meno ahol a sebesseg lehet 64k,128k es 256k.A 64k-nal a download 8kilobajt\sec.Erdekel hogy ez nalatok mijennek szamit.Jonak vagy elmaradotnak.Tehat a maximum az a 256k-nal is 32kilobajt a max download.Ehhez a wireless-hez kell 1 kartya+antenna+kabel.Az ara kb 15000ft+1ho kotlatlan internet (64k)4000ft.Udv minden Hun-ak
  • Rusy
    #13
    Hi

    Technikai infot szeretnék kérni, vettem egy Us Robotics USR805430 802.11g Wireless Gaming Adapter and Ethernet Bridge
    eszközt, és az a bajom beintágráltuk egy helyi hálóba, ahol csak 802.11b eszközök vannak, az a probléma hogy a ping nagyon jó 1,2 ms, de néha úgy kb minden 10-ediknél kihagy, sőt néha minden másodiknál, az antenna egy linksys
    antenna, külső az ap kb 500m-re van, egy linksys wet 11 volt fent teljesen jó volt, ennek is nagyon jó a pingje csak néha kihagy, mi lehet a baj, valami beállítás?

    Ez még nem is lenne nagy baj, csak az összes eszköz ami 802.11b-s, én látom pingelem másolok róla, de visszafele nem műxik, ha pingelem ezt az eszközt egyáltalán nincs válasz, valamit állítani kell a régi eszközökön?
  • izb
    #12
    Enternetnél speciel annyi gépet kötsz egy ADSL kapcsolatra,amennyit akarsz!
    Hálozatod üzemeltetése miatt nem perelhetnek,a 2,4 szabad sáv!
  • Pheel
    #11
    Rá lehet jönni, de totál nem figyelik. No para.
  • Rusy
    #10
    ok köszi, mert eléggé fenyegető volt a legutóbbi beszélgetés, ellégé köcsög volt a csávó, ha adsl-t megosztok az hogy derülhet ki?
    Ja egyébként, a megosztásról szerintem a megosztás azt jelenti hogy otthon ha van pl 2 géped meg egy laptop, akkor megosztod, de azt hogy wireless hálózatba osszam meg, csomó uccába, nem hiszem hogy bármelyik szolgáltató engedélyezné, de persze ez nem olyan megosztásnak számít mint pl az internetkávézó, ahol tovább szolgáltatom, hanme pl havi 20000ft elosztása 7fele, ezzel max elveszem előle az üzletet, de mivel a 7-ből 4-nek nincs vezetékes telefonja, adsl csí, meg mivel a szolgáltatást saját eszközzel nem veheted igénybe csak ha ők adják 70000ft-ér a cuccot 2 év hűségszerződés, senkinek nem jöhet szóba a beszerelés, ergo nem rontom senki üzletét...
  • Pheel
    #9
    Hát nézd! Feljelenthet, de az még nem jelenti, hogy elveszted a pert. Ráadásul nincs is rá jogalapja. Szabad sáv, nem lehet rá kizárólagos szerződése. Amit tehet, hogy felmondja a netedet, de úgy látom, hogy ez téged nem igazán zavarna (ADSL). Az ADSL-lel az a baj, hogy nem ellenőrzik ugyan, de a legtöbb szolgáltató nem engedi a szerződésben a megosztást. Persze ők is max annyit tehetnek, hogy felmondják a szerződést veled.

    Szerintem ne szarj be, nincs miért.
  • Rusy
    #8
    ezaz ki van építve a helyi háló, működik 3 hónapja és a csomagom 5 giga letöltésre szól, a szerződés szerinte meg lehet osztani, és ez elég nekünk mer csak böngészünk, de utánanéztem a csomagoknak, egyedül a korlátlan netet nem lehet megosztani, a többit igen, de nem ez a bajuk hanem hogy mi megcsináltuk és sokan nem akarnak 70000ft-ot fizetni a beszerelésért, mikor mi kihozzuk 30-ból nincs korlátozás és jó haverok vannak egy király társaság, a háló lényege kezdetben a játék cset team speak volt, de felmerült az igény a netre, de csak böngészés szinten néha megosztom, de mondom routeren keresztül azért nem értem ha 32k-val jön 5 giga mi a bajuk vele ha megosztom a 32k osztódik el és az 5 giga így is úgyi 5 giga, inkább az a bajuk, hogyhelyi háló van, de most úgy hallottam hogy 1 hónapja van adsl lehetőség is van egy komám a szolgáltatónál (Hungarotel), ő azt monda azt meg lehet osztani routerrel, azt nem szokták ellenőrizni, korlátlan és kb ugyanannyi pénz, de a hálóval továbbra is baszogatnak, mit csináljak mit mondjak nekik...
  • Pheel
    #7
    A megosztást a szerződés szabályozza, de ahhoz semmi közük, ha helyi hálót építetek ki.
  • Rusy
    #6
    engem a jogi része érdekelne a dolognak, segítsetek mer lecsuknak, namármost én egy kisvároba lakok egy szolgáltató van internet, kurva drágák, sok a beszerelés stb, namármost megcsináltuk a haverokkal összesen 7-en hogy összekötöttük magunkat 2.4 ghz-n egy helyi hálóba, és mahd még jönni szeretnének többen, namármost netem csak nekem van ettől az 1 szolgáltatótól ami szintén 2.4-en nyom, és én megosztottam, mindenki fizeti 1500ft, namármost a szolgáltató ezt nem nézi jó szemmel, nem zavarja egymást a két ap vagy ilyesmi, csak fúrja az oldalukat hogy nem oda megy a pénz, és azt mondta ha nem szereljük le feljelent, namost erre milyen jogi szabályozások vannak, ha 7 barát kialakít 2.4-en egy helyi hálót és megosztom an netemet, nem szolgáltatom...
  • Lazarus
    #5
    Ezt meg mi lelte?
  • Taranov
    #4
    Hát én annyit tudok mondani, hogy működnie kell szabad térben max. 150 méternek.
  • GvD
    #3
    Parancsolsz?
  • Bandew
    #2
    MANUEL!!!
  • GvD
    #1
    Két tömbház közé 150m-es távolságra (ez már fölfelé kerekített érték), tökéletes optikai rálátással 5 gép rádiós összekötését tervezzük (valamikor a jövő évben). Ha valakinek van tapasztalata ezzel a témával kapcsolatban az ossza meg velem! Thx!