71
Aki ért a témához segítsen
  • tilbury
    #71
    Hali!
    Havernak van 1 laptopja, szeretett volna netezni az 1ik apartman kertjében. Bekapcsolata a wifit a gépen, látta is az apartan gépet, kért vmi kódot, azt a recepciónál megadták. Eddig minden jó, csak a net nem ment:( Egyszerűen nem csinált semmit. Még azt sem írta ki,hogy a "A lap nem jeleníthető meg.." vagy vmi.Már máshol is próbálta és ott sem ment. Vmit esetleg még be kéne állítani neki?
    Leőre is köszi ha tudtok válaszolni
  • HITMorpheus
    #70
    Vezérlőpult-->hálózati kapcsolatok-->hálózat beállítása varázsló.
  • tóthjózsef
    #69
    Sziasztok DWL510 kártyán kapom a netet (Dunaweb) 2 gép között megtudom e
    osztani a netet. Lanba látják egymást a gépek de 2. gépről nam tudunk kapcsolódni. Szeretném ha valaki vagy valakik adnának tippet.
  • HITMorpheus
    #68
    Remélem jól értelmezem az írásodat, mert nem egészen egyértelmű, és eléggé információhiányos.

    Beállítod az asztali gépen a hálózati kapcsolatoknál, hogy "ez a gép közvetlenül kapcsolódik az internetre. A többi számítógép ezen a gépen keresztül kapcsolódik az internethez." vagy valami ilyesmi.
    Rákötöd a routert, és innen már már elvileg működnie kell.
    Ha meg nem, ird meg, hol akadtál el.
  • rvn
    #67
    Heló! Van egy dlink router egy asztali gép egy notebook! Az asztali gépbe wifin érkezik a net és azt szeretném h egy utp kábelen megosztom a netet és a kábelen menjen a routerbe ami wifin dobja a jelet a notebooknak tovább...ez igy megoldható? Ha igen hogyan?

    Mind2 gépnen xp van és lehet h egy másik notebook is bekapcsolódna! Sza erre kéne nekem megoldás
  • izb
    #66
    valszeg nem bírja a sávszél emelést...
    vegyél valami mást,vagy szólj a szolgáltatódnak hogy mi a szitu
  • gadna
    #65
    hali

    Olyan problémám lenne, mikortól a t-online felemelte a sebbeséget 4Mbre a wrouterem 1-6 óra múlva nem tudja hozni a sebbeséget, lemegy egész 0,3Mb-re találkozott már valaki ilyennel.

    A router noname, úgyhogy frissítés felejtve
  • [Jakuza]
    #64
    Igen vannak antennak, amivel ez lehetseges, na persze ha az altalad hasznalt laptopon van a Wifi-n ehhez csatlakozo pl. RPSMA.
  • lacmolnar
    #63
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem.
    Lehetséges e a wifi jelerősségét valamilyen eszközzel felerősíteni, ha laptopot használok?
  • Richard90
    #62
    jah értem :(
    köszi a segítséget csak bezavart, hogy megemlítette a blutooth-t a leírásnál, de utána rájöttem, hogy nem erre vonatkozik
  • [Jakuza]
    #61
    Na akkor itt van egy kis felreertes a Wifis eszkoz amit belinkeltel nem lesz jo a Blutoothos mobilhoz.
    Csak olyan mobilokhoz lenne jo amiben van Wifis kapcsolati lehetoseg.

    Azokhoz a mobilokhoz amiben csak Blutooth van ahhoz egy Blutoothos USB dongle kell.

    Ilyenek kozul valamelyik
  • Richard90
    #60
    nem azért venném... a wii-n oldanám meg vele a netet. csak ha majd anyukém vesz mobilt (a bluetotth-osat), akkor ne kelljen hozzá venni külön egy másik adaptert
  • [Jakuza]
    #59
    Mar csak az a kerdes, hogy a mobilod tudja e a Wifi-t. :)
  • Richard90
    #58
    kösz a gyors választ :)
    akkor inkább ilyet veszek, bluetooth adapter helyett .)
  • [Jakuza]
    #57
    Igen lehet, es ugyanugy mukodik mint egy halokartya csak ez az USB interface-n keresztul.
  • Richard90
    #56
    ezzel lehet blutooth-on keresztül kommunikálni egy mobillal?? vagy ahhoz külön speciális bluetotth adapter kell?
  • Richard90
    #55
    a wifi kártya (PCI-os mait a gélp belsejébe kell rakni) egyenértékű az USB-s wifi adapterrel? tehát a kettő kiválthatja egymást?
  • KMeyer
    #54
    Üdv!

    Egy wifis és egy USB adapteres notebook között lehet vezetéknélküli hálózatot csinálni,mintha vezetékkel kötném össze?
  • bepi
    #53
    Helló!
    Én is kinlódtam mignem rájöttem, hogy a wireless csak opció.Aztán vettem egy Belkin USB adaptert és még a vezeték nélküli hálózat beállitást sem állitottam be és megy a Lap-Topon az internet.Csak amióta az SMS Router van sokat szarakodik mikor rákattintok valamire.
  • izb
    #52
    kapcsold be a routerben a wirelles módot...
    Milyen tipsuszámú ez a versenyző?
  • Roll
    #51
    Hali!

    Valaki légyszi segítsen.

    Egy laptop miatt beszereztünk egy wireless-es routert (smc), azokon a gépeken ami kábellel van routerhez kötve simán van net, de a laptoppal nem boldogulok. Zsír új toshiba laptop, gyárilag beállítva minden, ahogy látom a dolgokat, keresi a vezetéknélküli hálót, de nem találja. Hogy kell ezt összehozni? Probálom itt a vezetéknélküli varázslót a laptopon, megadtam a ssid nevet, amit routerben beállítottam, de semmi. :(((
  • BigPunisher
    #50
    üdv!

    probléma: router - laptop - villódzó kép
    ha kikapcsolom a wireless-t a kép teljesen rendben van
    radeon mobility - 60hz-es képfrissítés (a legujabb ati driver nem enged többet)

    megoldás: esetleg vkinek egy tipp?

  • GixEr
    #49
    Sziasztok! a kovetkezokhoz van valakinek tippje??

    adott egy vireless router (SMC-WBR14T-G +5DB antenna ) erre csatlakozik(na) 3 gep ebbol 1-az enyem sima kabellel es ketto pedig (D-link USB-s eszkozzel)
    a Lan resze mukodik Az egyik USB-s gepen (jelerosseg kivalo) nem hajlando csatlakozni a halozathoz csak AD-HOC modban (ami ugye nem jo), de igy nem latja sem a netet sem a tobbi gepet(ip-t kap, DNS beallitva). A beallitasok ugyanolyanok mint a masik USB-s gepen amelyiken viszont teljesen jol megy.
    Ahogy atkapcsolom Infrastructural modba attol kezdve megszakad a kapcsolat es hiaba latja mint elerheto kapcsolatot(70-80%/jelerosseg jo-kivalo)), megse mukodik, sot ahogy rakattintok a listaban el is tunik a router a listabol. Nem ertem miert csinalja... Probaltam, hogy az eszkozt a windows kezeli es ugy is, hogy az eszkozt a sajat D-link -es programja. Sehogy sem jo.

    Barmilyen otlet erdekel. elore is koszi
    Szuz XP-SP2. Wep titkositassal.
  • izb
    #48
    na az baj ha nem.
  • GBence1991
    #47
    de én nem tom megnézni?
  • izb
    #46
    Van!A routeren simán meg tudod nézni,hogy éppen ki van bent.
  • GBence1991
    #45
    hy all. létezik-e olyan progi amivel megtudom hogy a wirelessen keresztül még ki csatlakozott routerhez??? ha tudtok ilyesmit akkor pls irjátok meg!!! thx
  • GBence1991
    #44
    hy all. létezik-e olyan progi amivel megtudom hogy a wirelessen keresztül még ki csatlakozott routerhez??? ha tudtok ilyesmit akkor pls irjátok meg!!! thx
  • GBence1991
    #43
    hy all. létezik-e olyan progi amivel megtudom hogy a wirelessen keresztül még ki csatlakozott routerhez??? ha tudtok ilyesmit akkor pls irjátok meg!!! thx
  • Munch
    #42
    Vegyetek nagyobb antennát.
  • Munch
    #41
    Eszközkezelőben megtudod. [sajátgép jobbkatt-tulajdonságok-hardver-eszközkezelő]
  • Neoncsoves
    #40
    Szevasztok! Vettem haverral ugyanolyan WiFi Adapter cuccot. Szeretnénk ketten egymással játszani. ugye van netem. De neki nem net kell, csak az hogy 2en tudjunk egymással játszani. És az a baj hogy nem tudom hogy kell beállítani. Aki tud segíteni írjon pm-ben msn-t vagy pm-ben írja le. Előre is köszi!
    ui.: A Tipusa: EDIMAX 7128G PCI NETWORK ADAPTER
  • izb
    #39
    fal,másik hálózat.
  • bence33
    #38
    sziasztok. azt szeretném megtudni, hogy a haveromnál van egy router és én onnan veszem a netet. de mi egymástól légvonalban kb. 20méterre vagyunk, és néha nem olyan jó a jel. na a kérdésem az lenne hogy mik a legnagyobb befolyásoló tényezők?
  • Gladiator
    #37
    van én nekem egy albacomp activa-eco mobil 8080C notebookom. Hol tudom megnézni, hogy ezzel lehet-e wireless internetezni-e, vagy sem? vagy ez hogy működik?
  • gordonmail
    #36
    nemértem a kérdést, kifejtenéd bővebben?
  • gordonmail
    #35
    WLAN-hoz nincsen program. A WLAN maga egy számítógépes hálózat.
    Esetleg a WLAN-hoz való Wireless eszköz programlemeze.
    Egyébként, ha Win XP-t használsz, alap program (jel erősség figyelő) van rajta.
  • Dr DeViLKiNG
    #34
    Hali! nekem az lenne a kérdésem, hogy milyen programot ajánlotok használatra wlanokhoz (jelen esetben 2 gép között)
  • Kovsebi
    #33
    és melyiket éri meg megvenni?
  • izb
    #32
    van általában 4 a minimum.
    ja és úgy 10 wireless eszközt kezel le egyszerre,de ez változó érték.