7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • MaSzKa
    #3618
    a kép a beta verzióról készült ami itt van nálan a 3x2-es és 7.1-es
  • Solten
    #3617
    Lehet hogy vak vagyok, de 2×1 van a képen... Anno az S754-es cooleréhez az AC nem volt rest 3-as keretet mellékelni... Manapság már smutzig a cég, az A64-hez nem adott :D
  • MaSzKa
    #3616
    ja és ezen 2x3-as AM2 lefogatókeret van ami azt jelenti az AC Freezer 64 Pro nem tépi le és nem kell külön megvenni (kb 1000Ft)
  • Solten
    #3615
    Az nForce 520-as deszkák ilyen árban vannak. Nem rossz, jó a PCB színe. Bár eléggé alap-alaplap, digitális audio kimenet sincs rajta.

    Ha neadjisten véletlenül támogatná is, AM2-es lapkába Phenom prockóüt tenni hülyeség, a system bus sebessége 2000 MT/s (HT1.0) lesz a 5200 helyett.
  • MaSzKa
    #3614
    most vettem Abit AN52 alaplapot 3év garanciával
    elég baráti volt az ára: 13600Ft
    ennyit simán meg ér és még tuningolni is lehet benne és passzívhűtéses is
    az se mellékes már a 2.0-ás verziót kaptam


    az is lehet késöbb bios frissítéssel belemegy a 4magos AMD Phenom is
  • berlinboy6329
    #3613
    Ez jó lenne?Mi ez?Sry nem értek nagyon az alaplapokhoz,meg úgy semmihez,csak azt tudom ami kell...

    1 x UDMA ATA

    A Gigabyte GA-P35-DS3P-n találtam.
  • davidka003
    #3612
    Asus P5K-n van egy darab ATA csatlakozó.
    Ja és SATA-ra nem jó az ATA.
  • berlinboy6329
    #3611
    Hi all!

    Szeretnék alaplapot venni majd tavasszal,azt akarom kérdezni,hogy az újabb lapokon,mint pl a P35-ösök van ATA csatlakozó?Vagy már mind SATA-s..Azért kellen,mert a vinyóm csak ATA-s...Vagy a SATA-ra jó az ATA?Van vmi jó ATA-t támogató lap?Asus,Giga és lehetőleg vmi friss lap 25-35K körül.
  • Inquisitor
    #3610
    Szerintem 8tévedés jogát fentartva) NEM kkel F6 procedura, csak a T. usereknek nem bekapcsolt Raid és/vagy IDE Legacy-val kéne a SATA-t buherálni ...
    Az NForce saját SATA/IDE drivere nem nagy szám, ezért az XP-be épített (SP2 vagy újabb) ajánlott. Szerintem.
  • Zoli007
    #3609
    Ha volna valakinek Gigabyte GA-M57SLI-S4 alaplapja, akkor legyen olyan jó, hogy megmondja nekem, hogy mennyire vészes az a SATA driver. Hallottam, hogy a SATA DVD-RW ket nem igazán szereti. Illetve, hogy XP installkor kell-e F6 procedúra. Koszi!
  • Zoli007
    #3608
    Talán 1x PCI-express.
  • SzocsA
    #3607
    hello!
    valaki meg tudná nekem mondani hogy vannak olyan alaplapok amin van olyan rövid pci valamilye foglalat az micsoda? a PCI-e foglalat alatt fölött van!
  • MaSzKa
    #3606
    jó tunin alaplap de kell bele 1.4-es vagy újabb bios

    1.2-essel lehet legjobban tuningolni de az 2x indul
  • MaSzKa
    #3605
    igaz de az nvidia chipsetesből már 11eFt-ért is van Abit
  • FlyHigh
    #3604
    GA P35-DS3 tulajok!
    PCI Device-t nem hiányolja nektek az ezközkezelőben? Ha valakinek hiányolta, de megoldotta az legyen szíves írja le, hogy hogyan.
    Csak azért írtam ezt ide, mert a google több ilyen problémát is kidobott ennél a típusnál.
  • Inquisitor
    #3603
    Egyébb tippek, ugye nem mindegy mire van jumperelve az optikai meghajtó, és előfordul az se mindegy a két csati közül melyik eszköz melyikre van kötve.
    Ha ezek se vállnak be, akkor még érdemes benézni a Biosban, hogy nincs e bekapcsolva vagy a Raid mód, vagy a Legacy IDE, mert azok nagyon bekavarhatnak.
  • Inquisitor
    #3602
    Véletlenül nem Western Digital vinyó? Mert akkor (ha egyedül van kábelen), akkor NEM Masterre kell állítani, hanem Single Drive-ra ... különben csak akkor fog menni, ha raksz mellé valamit Slaveben.
  • Inquisitor
    #3601
    Nos, az USB kezelése valamivel lasabb, és a memóriakezelése paraszthajszállal. Ellenben nem lehet rajta szalonnát sütni, és nincs benne atombugos tűzfal, és mint ha lenne hozzá normálisan működő ATA/SATA driver ;)
    Egy szavazat az S3H-ra.
    (Amúgy helyedben megkeresném a PH-n a meghfelelő topikokat, és elolvasnám kinek mi tetszett vagy sem a két lapban.)
  • Barny
    #3600
    AMD 690-es chipset sokkal jobb.nforce-t ne vegyel.
  • benkoszabi
    #3599
    üdvözletem. tervezem alaplap beszerzését. a 2 jelölt a gigabyte m56s-s3, valamint a szintén gigabyte gama69-s3h. előbbi nvidia 560as, utóbbi amd 690as chipsettel rendelkezik. namármost utóbbit többen, vagyis szinte mindenki azt ajánlotta játékra/tuningra. a kérdésem csak az, hogy jelent vmit az hogy nvidia illetve amd chipkészlet? én eddig nvidát véltem jobbnak, mivel ugye nvidia....de hát nem tudom mi az igazság...vki segitene?
  • African
    #3598
    ABIT IP35-E LGA 775 DDR2 PCX SATA2 ATX 2.0
    Ez az alaplap jó szerintetek?
  • reaper4
    #3597
    örülök és nincs mit.
  • WiZZ
    #3596
    tudom, már rájöttem
    de télleg a jumpereléssel volt a gond, megcsináltam, már megy. :)
    kösz a segítséget
  • reaper4
    #3595
    a jumper az a műanyag kis izé ami összezár 2 tüskét lásd...
  • reaper4
    #3594
    hm... :D a winyó tetején nincs rajta, h hogyan rakd slave-ra? ha van akkor cselekedj eképp :) amiről te beszélsz az amúgy nem az.
  • WiZZ
    #3593
    hát fölső sorba 20 jumper, alsó sorba pedig a szoksáso 1 hiányzik középről....
  • reaper4
    #3592
    lehet h rosszúl van jumperelve a winyó.
  • WiZZ
    #3591
    hello
    ASUS P5K SE alaplapom van.
    Van rajta 4 SATA port, meg 1 IDE port. az IDE-re alapból be van kötve egy ATAPI kábel, amin van 3 csatlakozó. 1 az alaplapba,1 meg a dvd íróba van kötve. 1 viszont üres,ezért oda bekötöttem egy régi IDE vinyómat, a vinyóba meg még egy tápkábelt.
    ha bekapcsolom a gépet, akkor nem látja a vinyót, pedig ha kiveszem még meleg is...mi lehet a baj?
  • MaSzKa
    #3590
    itt a video is hozzá
  • MaSzKa
    #3589
    az Abit alaplapok megint hegyekbe nyerig a különféle díjakat
    IP35-E
  • teddymac
    #3588
    Hali vásároltam egy asus asus m2a-vm hdmi alaplapot.
    Az lenne a kérdésem,hogy minden indulasnal telepiteni szeretne egy pci device -t . Igazábol szerintem a hangkártya lehet de van már a gépben egy Sb live.Mit kéne csinálnom,hogy ne keljen mindig a "mégse" gombra kattintatom minden indulásnál ?
  • matula77
    #3587
    Köszi! Az 520-ast elkapkodták, ezért kapom majd a másodikat. De akkor nagyon rosszul nem járok, vagy?
  • MaSzKa
    #3586
    igazából ez a különbség ami a legnagyobb

    az 520-as chipset kevesebet fogyaszt

    igazából 1 ráncfelvarrott NF4 chipset
  • matula77
    #3585
    Igen :Integrated GeForce 6100 GPU
  • MaSzKa
    #3584
    a másodikon van 1 integrált vga is?

  • matula77
    #3583
    - ASUS M2N-X, nForce520mcp, socketAM2
    - ASUS M2N-MX, nForce430, socketAM2
    mi a különbség, és mennyivel járok rosszabbul a másodikkal?
  • mycso
    #3582
    15k körül van Gigabyte p31-ds3L vagy 21k környékén Gigabyte p35-DS3.
  • kopa1
    #3581
    15-20k
  • MaSzKa
    #3580
    Abit IP35-E 20eFt
  • mycso
    #3579
    Milyen árkategóriában?