7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • virs lee
    #3658
    Az Asrock tényleg gagyi - bevallottan az. Nyilván úgy érik el az olcsó árat hogy szart adnak. Mindenhol ez megy. Ma már nem az a cél hogy jót kapjál, hanem hogy olcsót, és mivel a profitról a gyártó nem akar lemondani, marad a gagyizás. Persze van akinek a minőség számít, de azt meg is fizettetik vele, ezek nem a teszkós cuccok.
  • ates84
    #3657
    Hi!

    Egy 5000+ Black Edition procit, tegyük fel hogy felhúzunk 3 ghz-re. Ahhoz, hogy ne legyen gond hosszú távon milyen alaplap lenne jó? Meg hogy egyáltalán lehessen tuningolni...
  • erieskrisz
    #3656
    sziasztok volna 1 ojan kerdesem hogy van e itt valakinek ASUS M2V s alaplapja GForce 8 as szeriaval es ha van szokot e fagyni a gepe
  • Mokus1
    #3655
    dede van a Gigabyte-ok;)
  • davidka003
    #3654
    Q6600 tuninghoz ajánlott legalább egy P5K-E, mivel annak 8 fázisú a tápellátása.
    Valaki írta PH-n, hogy a sima P5K a 3GHz-en járatott Q6600-tól fél év után meghalt.
  • raverke
    #3653
    Na, úgy látom nincs megállás!!
    A PH-n azt mondták, hogy az asus p5k is jó alaplap. Én max 25e-ért keresek lapot! A lényeg az, hogy a q6600-ast jól lehessen tuningolni és megbízható legyen és ip35-ös chippel legyen megáldva!!!
    Pl. az Abit IP35(sima) -ről azt olvastam, hogy rengeteg a hibája. Állandóan újraindul a gép,félreméri a hőmérsékletet,stb...

    Kinek mi a véleménye????

  • Narancs
    #3652
    IP-35 sima és E között van más különbség a kondikon és a -2 satán kívül? Mondjuk csonkított bios, ilyesmi?
  • MaSzKa
    #3651
    Abit IP35-E 3év 20eFt ebbe az árba ennél jobb nincs ebbe a kategóriába az tutti!
  • Solten
    #3650
    Jó drága (főleg hogy abit... )
  • MaSzKa
    #3649
    most jelent meg Abit IP35 1.5 Bios

    és a Abit IP35 Pro az év alapja lett ezenkívűl hivatalos világrekordot is elértek tuning terén

    én is most veszek még 2őt 2 ismerősömnek Abit IP35 és Abit IP35-E és 3 év garanciával :D
  • ates84
    #3648
    Maszka szerint Abit :DDD
  • raverke
    #3647
    Sziasztok!

    Ugyan az a kérdésem, mint a mit a BonBon feltett!!!!!!!!!
    Melyik alaplapot érdemes megvenni??????????????????????????

    Abit IP35(sima, nem "pro", nem "-e") VAGY a Gigabyte GA-P35-DS3??????????????????????????????????

    Köszönöm a segítséget!!!
  • Hydroceph
    #3646
    köszi szépen, még anynit h ez a proci kb mennyibe faj? gondolom nemigazan megy 15k fole...vagy? am erolkodok googlevel de nemigen talalok ra csak német oldalt:D
  • Inquisitor
    #3645
    A legerősebb proci ami belemegy az a 2.8-as Northwood P4.
    Tehát ami ennél nagyobb, pláne ami nem Northwood, az nem megy bele. Értelemszerűen 400-as vagy 533-as FSB-s procikat fogad, tehát 800-as Northwood sem megy bele.
  • Hydroceph
    #3644
    ati 9600 és 768ram
  • ates84
    #3643
    mennyi ram? milyen vga?
  • Hydroceph
    #3642
    sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy egy ASUS P4S533-e alaplapba mi a max proci amit belehet pakolni? egyik ismerosom szeretne ezen a "kicsit" "régicske" gépen "javitani", de cserejen még nem gondolkodik, akarhogyis gyozkodom, szoval csak procit szeretne cserelni, ram, vga van elég számára, nah de ez már gondolom senkit sem érdekel. Valaszt/valaszokat elore is koszonom
    :*
  • BonBon
    #3641
    Sziasztok

    Nem tudok alaplapot véálasztani és nem akarok rá 50000-et költeni.
    Van 3 tippen: Asus P5K, Abit IP35 (vagy IP35-E), Gigabyte GA-P35-DS3.
    Főleg játékra lenne.
    Az Asus-al az a bajom, hogy kevés rajta Sata és talán Raid sincs rajta, egy Raid 0 nem lenne rossz.
    Az Abit-tal az a bajom, hogy csak 800-ig támogatja a memóriát.
    A Gigabyte-on nincs firewire :) nem is kell.. szóval nem tudom, még sosem volt Gigabyte-om, lehet azt tunningolni?

    Köszi a válaszokat.
  • MaSzKa
    #3640
    van 1 zsák alkatrészem ha érdekel vihetsz bármit
  • ates84
    #3639
    "áron alul elpasszolt"

    Volt értelme
  • Solten
    #3638
    Minimum kettő és 4 videokártya (ebből 3 sapphire 3870 - illetve kettőt állítólag áron alul elpasszolt. Vaalmi hardverseftes haverja portékáit arulgatja sajátként ("vettem 3db 3870-et...")
  • Solten
    #3637
    "lefizetett utolsó fos hardveroldal"

  • mycso
    #3636
    Látom itt is kezd kiütközni a hozzáértés.....

    "asrock 1 fos ez köztudott"

    Mostmár énis kezdem elveszíteni a fonalat...pár SG-snek már feltűnt (bár nekem is, csak nem akartam elhinni, hogy valaki tud ennyire elvakult lenni), hogy általában azok a jó hardverek/hardvergyártók amik MaSzKa-nak vannak/voltak és pont!! a többi szar/fos....

    Legközelebb a milyen gépet/vga-t/lapot/stb.-t topikokban megsem fogok próbálni segíteni a segítségkérőknek, egyszerűen csak belinkelem MaSzKa-t...

    Na meg állandóan ez a sok bazinagy kép mindenféle szir-szarról....mind1
  • ates84
    #3635
    neked hány géped van? Mert ez nem az aláírásodban szereplő konfig...
  • MaSzKa
    #3634

  • ates84
    #3633
    Asrock

    Ez is tele van díjakkal. Ezeknek hülyeség bedőlni, csak reklám. Kit érdekel hogy vmi lefizetett utolsó fos hardveroldal ad vmi osztályzatot egy termékre. Asrock nyilván nem egy csúcstermék, de sokszor gáz, hogy a saját tulajdonodban lévő cuccokat reklmázod itt folyamatosan.

    (semmi bajom az abittal, asrock-ot sose vennék - amúgy msi lapom van, de az mellékes)
  • MaSzKa
    #3632
    sztem hazudok
    itt a bizonyíték:

  • MaSzKa
    #3631
    asrock 1 fos ez köztudott
    olvasd el ami linkeltem

    abit weboldala is mostanába tala van mindeféle díjakkal, tesztgyőztes cuccokkal

    és az Abit lapok még olcsók is, mostanába 3év garival is tudok őket :D
  • Solten
    #3630
    Abit honlapján sem az. Nyilván neked külön egyedi lapkát gyártottak
  • Solten
    #3629
    Illetve feltámasztották.
  • FlyHigh
    #3628
    Ti4200 volt nagyon híres abit-bol.
  • Solten
    #3627
    Abit, nem az a bukott cég ami feltámadt poraiból..? Maszka ne légy már izlésficamos
  • ates84
    #3626
    Azért mert neked abit van nem csak az lehet jó a világon, értem ezt az ati kártyádra is stb stb
    Jó az abit, de a giga az msi sőőőt, az asus is csinál jó lapokat. Nyilván ha asrockod lenne akkor azt fényeznéd itt már bocs.
  • MaSzKa
    #3625
    ne haragudj ez hülyeség

    nekem majdnem 1évig volt ez az alaplap de 1x se csinált ilyet

    MSI 1 x@r
  • Dant0r
    #3624
    Az 570-es chipsettel az a bajom, hogy nekem is olyan van:P (msi k9n)
    HT szarakszik rajta, folyton kikapcsol a gép tőle, és "hypertransport sync flood error"-ozik. Ami pont ennek a sajátossága. Elég új a hiba, de eddig akinek hasonló kikapcsolós gondja volt, az tuti ilyen lapkészlettel rendelkezett:)
  • MaSzKa
    #3623
    abit-ból ilyen nincs :(

    ABIT KN9 Ultra és SLI-n van 2y1Gbit Lan de az Nforde 570 Ultra és SLI chipsetes de ettöl föggetlenül az ATI vgak jól mennek bent és sztem a legjobb AM2-es alaplap

    nekem is ilyen volt nemrégibe
  • Dant0r
    #3622
    Milyen AM2 (esetleg AM2+) alaplapot tudnátok ajánlani ami NEM nvidia és van rajta két darab lan csatlakozó?
  • NeoMaN
    #3621
    Én is szeretem az Abitot de amit te művelsz az valami vicc.
  • NeoMaN
    #3620
    Érdekes, tudtommal újraindulgat...
    :))
  • MaSzKa
    #3619
    ABIT IP35 Pro

    Az Év alaplapja :D