7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Tetsuo
    #7019
    Olyankor mi van, ha a B75 alaplap tudja a PCI-e 3.0-t, viszont az i3 3220 proci csak a pci-e 2.0-t tamogatja?
    A pci-e busz max sebessege 2.0 lesz gondolom...
  • Stig95
    #7018
    Nem magyar de szerintem így is érthető.
  • Tetsuo
    #7017
    Ezekrol en is olvasnek vmi jo, magyar, osszefoglalo leirast.
  • adamboro
    #7016
    Jaj azt még elfelejtettem, hogy mi a különbség a Q77, H77, Z68, H67, B75, Z77, H61, P67 chipset-es lapok között?
  • adamboro
    #7015
    Processzor,alaplap és memória vásárlás előtt állok, és az alaplapnál megakadtam.
    A CPU: Intel Core i3-3220 3.30GHz 3MB 1155 BOX lenne és ehhez kéne vmi jó alaplap, max.25000 Ft-ig. ATX méretben.
    #7014 ajánlása #7013-nak nekem nem jó, mert kell hogy legyen a lapon IDE csatlakozó, 2db PCI foglalat, legalább 5.1-es hangkártya.
  • DIESEL DOG #7014
    AsRock B75 Pro3-M
    Gigabyte GA-H67MA-USB3-B3
  • Tetsuo
    #7013
    i3 3220-as processzor melle milyen alaplapot ajanlotok, altalanos hasznalatra?
    (Az elozo kerdestol fuggetlen konfigba menne.)
  • Tetsuo
    #7012
    Aham, koszi.
  • DIESEL DOG #7011
    Persze hogy használnak egy nem is kevesen, köztük én is.

    Ha platfrom váltáson töröd a fejed akkor mindenképpen szükséged lesz olyan alaplapra és processzorra amelyek kompatibilisek egymással. 1155-ös foglalatba nem illeszkedik 1156-os processzor, és ez igaz fordítva is...
  • Tetsuo
    #7010
    LGA-1156-os proci foglalatot hasznalnak ma meg? :O
    A kb. 2 eves gepemben egyszerre kell majd cserelnem az alaplapot es a procit vagy van vmi kompatibilis alternativa?
    (Pl. a 1155-os alaplapba nem rakhato ilyen proci es forditva?)
  • Wking
    #7009
    Hna megoldódott a gondom, azt hiszem egy asus amd 870-essel elleszek egy ideig.
  • Wking
    #7008
    Hja, azt vágom, csak nem tudok dönteni. Igazából játékra kellene, de egyik fél erre, a másik meg arra esküszik... Nagyobbrészt FM1-es re hajazok, msi-nél meg állítólag ez már régen lejárt verzió. Hát nem tudom...
  • Stig95
    #7007
    Azért tér el egymástól mert két külön foglalat!!
    Mi kell AM3+ vagy FM1?
  • Wking
    #7006
    Halihó!
    Nagy dilemma áll fent. Alaplap vásárlás előtt vagyok. Van egy MSI A55M-P33 AM3+-as, és egy Gigabyte GA-A55M-S2HP FM1-es foglalattal. Kétoldalról is kaptam már információt, de persze mindkettő homlokegyenest eltér egymástól. Általában a megérzéseimre hagyatkozom, de most vhogy nem működik Ki melyiket javasolja?
  • dirrdurr
    #7005
    Kössz a segítséget Cifu és Stig!

    Az nem gond hogy az Asus-on 6, az Asrockon pedig (csak) 5 ilyen analog audio port van? Mármint tudom, hogy noobie kérdés, de ez nem befolyásol valamit, pl. ha a későbbiekben 5.1-es hangfalat szeretnék rákötni?
  • rybizli
    #7004
    Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni, ugyanis NEC Ms6763 ver.01 típusú alaplapomhoz nem találok drivereket, hiába a google a barátom.. Ha valaki lenne oly kedves és linkelne nekem vagy rávezetne, nagyon hálás lennék !! Ui. sorry ha van már ilyen típusú topik nem láttam.. ThX
  • [NST]Cifu
    #7003
    Egy alaplapnál érv lehet az, hogy stabilabb, jobban szerelhető, bővebbek a BIOS beállítások, több a csatlakozó... de hogy szebb? :D
    Nézni szoktuk az alaplapot, vagy használni? :D

    Az ASRock-on jobb a hangchip (Realtek 898 vs. 892 az ASUS-on), több a SATA3-as csati (4 vs. 2 az ASUS-on), és van külső bios-reset kapcsoló. Az ASUS mellett szól, hogy van alaplapi Displayport (ha viszont diszkrét VGA-t használsz, ez nem sokat jelent).

    Szóval én is inkább az ASRock-ot ajánlanám.
  • Stig95
    #7002
    Kb ugyanazt tudja mint az Asus, minősége is ugyanolyan (ha nem jobb), ára is hasonló.
    Elméletileg mindkettőre 3 év gari van. Szerintem az ASRock szebb szóval én azt venném :D
  • dirrdurr
    #7001
    Jelenleg melyiket ajánlanátok?

    ASUS P8Z77-V LK

    ASRock Z77 Extreme4

    Egy Intel Core i5 3570 lesz hozzá.
    Kérlek írjátok meg hogy miért lenne jobb/rosszabb, mert a két oldalon lévő adatok összehasonlítása alapján nagy különbségeket nem látok.
  • Mozes
    #7000
    tudom nem nagyon újdonság, de nézd meg az Asus oldalát jó alaposan. Nekem volt egy ASUS lapom ami nem tudta kezelni még anno az 1Tb-s vinykókat, de volt hozzá BIOS frissítés amivel ment utána tökéletesen.

    M
  • kutyu007
    #6999
    Valaki tudna segíteni?
    Van nekem egy régebbi ASUS P5KPL-AM SE alaplapom. Winchestert szeretnék venni 2Tb-osat, de nem tudom, hogy tudja-e kezelni ilyen nagy külső winchestert az alaplap?
  • Inquisitor
    #6998
    Nézz utána, hogy van hozzá olyan Bios, amivel tud kezelni 1TB-nál (pontosabban 1.5) nagyobb HDD-t is. Volt olyan régebbi lap, amihez nem adtak ki ilyet.
  • 0ppika
    #6997
    Én egy hete vettem ilyet és eddig teljesen meg vagyok elégedve, nem tudom ez a military class III besorolás tényleg jelent e valamit, de eddig atom stabil :D
    Tuning nem volt és egyelőre nem is tervezem, nem tudom mivel tudhat többet egy 2x drágább lap...
  • Mozes
    #6996
    Néztem én is, de eléggé lehúzzák tunniolhatóságban :( azt írják belépőszíntű alaplap.....pedig szimpinek tűnik nagyon.
  • 0ppika
    #6995
    MSI Z77A-G43?
  • Mozes
    #6994
    Én is hasonló dologban gondolkodom, de én MSI vagy Gigabyte-t vennék, de abból nincsen normális Z77-s lap amiben van PCI foglalat. Nekem az meg kell mert SB X-Fi és egy másik kiegészítő is régi PCI-s cucc. :(
  • Stig95
    #6993
    ASRock Z77 Extreme4
    Ár:35-40e

    ASRock Z77 Extreme6
    Ár:45-50e

    Asus P8Z77-V LK
    Ár:35-40e
  • JoeFromHun
    #6992
    Sziasztok!

    i3-hoz(1155-ös) keresek megbízható, stabil lapot!!!
    Felső közép kategória érdekel.. nem a legdrágább.. általában a komoly prémium lapokkal van a szívás.
    Mit ajánlatok?
    Köszi előre is!

    ---
    Joe
  • atyca
    #6991
    Megoldva!
  • atyca
    #6990
    Sziasztok!Egy Asus p8h67 alaplapom van.Bios frissítésre készültem,ezt ezen a lapon magából a biosból lehet megtenni.Belépéskor furcsa kép fogadott,a bios screen "nem fér rá" a monitorom képernyőjére.Neten keresgéltem,más is találkozott a problémával,de megoldást nem találtam.Olyan a kép,mintha videodriver nélkül lenne felrakva a rendszer-kicsit kusza,pixeles.
  • Puhos
    #6989
    Hali!

    Tudsz, csak SATA2-es módban fog a merevlemez dolgozni!
  • hispan2
    #6988
    Sziasztok! Ez volt a legforgalmasabb alaplap topic, remélem tudtok segíteni. Van egy Gigabyte GA-G31MX S2 alaplapom, a kérdés csak annyi, hogy ehhez tudok-e kötni SATA3-as 2 terrás merevlemezt? Tudom-tudom, a szabvány elvileg visszafelé kompatibilis, de konkrét tapasztalatok? Előre is köszi!
  • Stig95
    #6987
    minden lap visszafelé kompatibilis
  • MasterJay
    #6986
    Mi a véleményetek erről az alaplapról? Gigabyte Z68P-DS3-B3 Intel Z68 LGA1155 ATX. Jól tudom, ha van egy SATAI-es HDD-m, akkor azt ez a deszka lekezeli? Tehát visszafelé kompatibilis?
  • JSbyMSI8800
    #6985
    mivel a 2.0 slot nem képes csak 500mb/s sebességre, hiába tud a kártya 1000mb/s-t de a slot miatt csak 500 lehet, igen, nem használná ki a kártya nagyobb sebességét az alaplap
  • Dzsí Pí
    #6984
    és ez konkrétan mily módon hatna negativan? nem hajtaná ki v. hogy kellene elképzelnem?
  • DIESEL DOG #6983
    Üdv!

    Lefele kompatibilis, ergo menne vele, csak így ugyanúgy 500Mb/s lenne a maximális sávszélesség, míg 3.0 esetén 1000Mb/s...
  • Dzsí Pí
    #6982
    Sziasztok!
    Az érdekelne, hogy egy pci-e 3.0 vga belemegy e egy olyan alaplapba, aminek a gyártói honlapján 2.0 van feltültetve.
    linkelem is:
    alaplap(ez van most nekem): http://www.msi.com/product/mb/880GM-E41.html#/?div=Basic

    vga(ilyenen gondolkodok): http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4133#sp

    előre is köszi a segítséget!
  • MerlinW
    #6981
    B75 és Z77-es lapok a Gigabyte-tól
  • davis98
    #6980
    Hello! Tönkre ment az alaplapom, légyszi ajánljatok am2-es foglalatos, PCI-Expresszes, SATA-s lapot. ( AMD Athlon 64 x2 5000+, Ati radeon HD4870, 3gb ddr2-es ram-hoz.) Kb. 10k körülire gondoltam. Ha ennyiért újban nincs akkor használtat ajánljatok. Kösz!!