7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • vader
    #46


    ASUS P4PE-X!!!! csak ajánlani tudom mindenkinek!
  • Shep
    #43
    F_L élő mailcímedet pls írdd már meg.
  • Shep
    #42
    De az abitokkal sok a gond, ezért kicsit ódzkodom tőle, vagy ne tegyem?
  • Shep
    #40
    Ha arra nincs lehetőségem akkor melyik? 2500+ /barton/ -t szeretnék húzni benne
  • end
    #39
    Abit IC-7 az jó
  • Ruffi
    #38
    Nforce 2 csak nem a7n8x hanem EPOX 8rda+
  • Shep
    #37
    ASUS A7V8X-X KT400
    ASUS A7N8X
    ABIT KD7-A KT400
    MSI KT4 Ultra

    A 4 közül, hosszú távra melyik lapot ajánljátok?
  • mochee
    #36
    Ezen gondolkodom:
    ABIT IS7-E (S478, Intel 865PE, 800FSB, Dual DDR400, SATA, LAN, 6 cs. SND) 26 850,00 Ft

    Erről mi a véleményed?
  • ollie
    #35
    Az utolsó mondatban P4PE-X akart lenni
  • ollie
    #34
    Ha olcsót és jó minőséget akarsz, akkor az ASUS P4PE-X alapból tudja (1db 400-as modult tud kezelni), vagy pedig bármelyik i865-ös lapot veheted. De ha nem kell a dual ddr, akkor i848 is jó, az valamivel olcsóbb. De ha lehet inább ne a P4P8-X-et vedd, csak végső esetben.
  • mochee
    #33
    Kösz, ezek után annyi lenne még a kérdésem, hogy milyen alaplapot érdemes venni, ami támogatja a ddr 400-ast? A gépem: Intel P4 1800Mhz, Inno3d GeForce 4 Ti4200
  • ollie
    #32
    Szerintem nem fogja, esetleg 333-asnak. A 845PE chipset alapból 333-asat tud, de frissítéssel némelyik 400-ast is. Viszont a sima 845E úgy tudom, hoyg 266-os ramot támogat. De a legrosszabb esetben 266-on fog menni a memcsi, tehát olyan nem lehet, hogy el sem indul vele az alaplap.
  • mochee
    #31
    Szevasztok!
    Ugyanaz lenne a kérdésem mint a 12-es hozzászólásban, vagyis hogy az abit BD7 II bios frissítéssel felismeri-e a ddr 400-as memóriát? Ollie kérdésére (13-as): "Intel 845E chipset". Szal most vagy alaplapot veszek, ha nem ismeri fel, ha igen, akkor meg ramot. Ha tudtok válaszolni pls tegyétek meg
  • antijedi
    #30
    nem tudja valaki hogy az ASUS P4C800 Delux és az ASUS P4C800 Delux-E közöt mi a különbség? (kb 4k a különbség a kettő közöt de hiv. oldalon nem sok kulönbséget vetem észre a leirásban)
  • ollie
    #29
    Azért nézd meg ASUS Probe-al (rajta van az asus install cd-n), meg a biosban is sasold meg.
    Az NB az a north bridge, ami a cpu foglalattól balra helyezkedik el (persze attól függ, honnan nézzük, de van rajta egy hűtőborda és/vagy venti, az AGP port és a cpu slot között).
  • Gerry
    #28
    Valószínűleg az NB hőmérsékletét.
  • Tombi
    #27
    tanácsot kérnék tőletek !
    Még vmi!Vettem ma egy Zalman NB47J tipusú chipset hűtő bordit a kérdésem az lenne hogy az alaplapon a chipseten kivül mást nem érdemes hűteni ? Mert az AIDA szerint is 55 fokos az alaplap...ja és ASUS a7n8x Deluxe lapom van szal van ott még ''pár'' nagy chip csak azok nem tom mennyire melegednek..amugy az alaplap hőmérje mit mért ?
  • ollie
    #26
    jó lesz
  • end
    #25
    abit ic 7 socketi875(36e ft)ezt az intel p4-hez
    abit nf7ssocket a (23-30e-ig)ezt az amd procokhoz
    Jól sejtem?
  • Gerry
    #24
    Ma már inkább i865 vagy 875, ha van rá pénz, mert sokkal jobb a memóriakezelése, és ráadásul hivatalosan csak ezek tudják kezelni a 800MHz-es FSB-t. A 845 az hivatalosan csak 533-as FSB-ig megy, efölött már csak tuninggal, ami meg nem mindig stabil.
  • O0D:
    #23
    Intel procihoz Intelest Ajánlanak, meg az i845 öt hallottam sok helyen, de nincs vele tapasztalatom.
  • end
    #22
    intelp4 2,6proc800fsb/ati9600 pro/
    milysen alaplap lenne jo hozzá?
  • end
    #21
    intelp4 2,6proc/ati9600 pro800fsb/
    milysen alaplap lenne jo hozzá?
  • end
    #19
    MSI alaplap socket478 8* agp
    ez milyen alaplap?
  • ollie
    #18
    Én a helyedben egy ASUS P4C800-at és P4 2.6 vagy 2.8C-et vennék, 2x512Mb 400MHz rammal, de lesznek akik majd AMD-t ajánlanak.
  • Gerry
    #16
    Nekem nForce2-es lapom van, igaz nem MSI, hanem Chaintech 7NJS, és eddig minden tökéletes volt vele, most egyelőre kicsit haragszom rá, mert nem akar rendesen együttműködni a Kingston HyperX PC4000-es DDR500 memóimmal, de remélem tudom majd idővel orvosolni a problémát, eddig még nem volt időm alaposabban belemélyedni a dologba sajna. Mindenesetre a vicc az az, hogy a 333-as Kingston ValueRAM-okkal gyorsabb időzítéseket bírt a gép, mint a HyperX-el.
    Mindezekkel szemben én mindenképpen áttérnék a helyedban nForce2-re, ha másért nem a Dulachanel-es memóvezérlőért, a nagyobb procik támogatásáért, és az állandó szorzó Unlock-ért, és a fixálható PCI/AGP órajelekért.
  • O0D:
    #15
    Szóval nekem az tűnik a gyengéjének ( tesztek + leírások alapján ) hogyz pl. a proci feszültségét csak 1.8 ra lehet húzni, az eddigiben is 1.85 ig lehetett!!!!! Más hasonló lapokon 1.9 ig is lehet.
    A jó hogy a KT3 csak Athlon XP t támogatott, ez meg támogatna újabbakat is talán 3200+ ig.
    Valaki írta h. lehet gond videókártya akadással ( Ati :)), ez lehet igaz???

    Az E jelölés még nem tudom mit takar, főleg L est láttam ami az integrált LAN t jelenti. I = firewire S = sata R = raid..
    tippek?
  • O0D:
    #14
    nforce -os csipszet megér + 5000 et??? ( a kt3hoz képest )

    Igy MSI k7 n2 Delta E lenne, elvileg tud dual ramot kezelni, de mivel csak egy 256 om van, és bővíteni vagy fél évig nem fogom, nem tudom hogy megéri e.
  • ollie
    #13
    A bd7 i845-ös chipset?
  • Gerry
    #11
    Helyes, az az Abit enyhén szólva lehúzás lett volna.
  • O0D:
    #10
    ok kössz. akkor marad az hogy várok 2hetet amíg ugyan arra az msire kicserélik..
  • O0D:
    #8
    Fényképezőt, scannert, mem.olvasót.. nyomtató lpt n van.
    Mennyiben tér el az USB 2.0 az 1.1 től.Gondolom sebességben van eltérés, ami nem érdekel, de ezenkívül?
  • Cat #7
    használsz usb t? (digitális fényképezőgép, scanner, stb.) ha nem, akkor nem érint
  • O0D:
    #5
    De az msi-re kell várni vagy 2 hetet... az abit meg most lenne. tényleg rosszabb?
  • Evil
    #4
    maradj az msi nel, vagy ha van epox akkor azt
  • O0D:
    #3
    Az Abit honlapján azt írták hogy csak 4 db 1.1es USB van. Az MSI pedig 6 USB 2.0 át támogatott. Mennyire rossz ez?
    A Biosa pedig jobban beállítható ( képekből ítélve ) + az egyik Via chipen ( north bridge- south bridge ? )van egy ventillátor, alaplapra szerelve, ez nem lehet veszélyes? nem hiszem hogy a fordulatát külön figyelné, csak kéteres vezetéket láttam...
  • Cat #2
    msi mindenképpen jobban csengő márkanév mint abit
    egyébként passz
  • O0D:
    #1
    Hello!
    Van egy Msi kt3 ultra 2 c alaplapom, ami meghibásodott, és garanciába ajánlottak helyette egy Abit kx133 at + vmi gagyibb hangkártyát.
    Kérdésem az lenne hogy milyen tapasztalataitok vannak ez utóbbival,
    nekem az msi tetszett, bioszból feszültségek állítása, fsb 1 mhznként, ... egy athlon xp 2000+ hoz lenne a chipkészlet mind2nél elvileg via kt333.