7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Gerry
    #97
    Ezt teneked kell eldönteni, szükséged van-e az extra körítésre, vagy nem, ennyi.
  • ollie
    #96
    mivan?
  • Police88
    #95
    és megéri drággában megvenni vagy jó a sima is?
  • ubi
    #94
    80+áfáért havonta
  • ollie
    #93
    hányadik megkezdett éve vagy az SG-n
  • Gabesz amd64
    #92
    Mit tesz a csillag?
  • ollie
    #91
    Há most látom, hogy megérkezett a 2. csillagom. Nem mintha sokat számítana...
  • ollie
    #90
    A deluxe-on van PATA raid és SATA raid is, a simán meg csak SATA raid, valamint több kiegészítőt adnak a dobozban (extra USB csatik, SPDIF/OUT csati, stb).
  • Police88
    #87
    Mi a külömbség a P4C800 és a P4C800 deluxe között?
  • Gabesz amd64
    #86
    Krójer itt az alaplapom + a procihütöm!
  • efter
    #85
    azthallottam hogy nemisannyira jo az nf7es deszkák memória+ide kezelése!!
  • MaSzKa
    #84
    ABIT NF7-s 2.0
  • tier
    #83
    Gigabyte 7N400Pro2 vagy Abit NF7-S?
  • [Jakuza]
    #82
    A furtok szama.
    1way a 100as sorozatu Opteron. 1 proci
    2way a 200as sorozatu Opteron. 2 proci
    2-8 a 800as sorozatu Opteron. max 8 proci
  • Taranov
    #81
    Értem. És mi a különbség az Opteron 1way server és a 8way server között az áron kívül?
  • [Jakuza]
    #80
    ?????

    Az Opteronos rendszerek gyorsabbak, mint a Xeonosok.
    Nezzed meg a teszteket a neten.
    A 242-es rendszerekkel a 2,8as Xeonok se tudnak lepest tartani.
    Tesztek pl. itt

    Es nem csak az 512 + cacheben kulonbozik, hanem a 64 bit-ben is.
  • Taranov
    #79
    Ez tényleg nem drága, de ez nem tud annyit, mint a Xeon nem? Csak a cache-e 2× akkora. Vagy tévedek?
  • erx13
    #78
    hellotok! formátoltam a gépem és Win98at raktam rá az nem ismerte föl a hangkártyát és kéne program, de nem tom mijen program kell mert az alaplapon(asszem) van a hangkértya és nem tom mijen, a haverom megnézte, de nem találtunk rajta semmi ismertetőjelet. HAllotam ojat hogy nézzem meg azt a számot amit kiír amikor inditom a gépet és nézzem meg a www.biosagent.com on de ez nem megy. Mit csináljak?
    Segitsetek léci
  • [Jakuza]
    #77
    A Miklandban.


    AMD OPTERON 240 1400MHZ 1MB CACHE, 940PIN, DUAL 50,704.- Ft 63,380.- Ft
    AMD OPTERON 242 1600MHZ 1MB CACHE, 940PIN, DUAL 54,888.- Ft 68,610.- Ft
  • Taranov
    #76
    Egyébként ahogy elnézem ECC-s 2 gigás ram csak 266 Mhz-es és 333-as van.
  • Taranov
    #75
    De a dual opteron proci drágább, nem?
    Xeon 2.4 Ghz-es csak 70 ezer/db.
    Van maximum ennyiért olyan, ami jobban megérné?
  • [Jakuza]
    #74
    Ahoz kepest, hogy milyen regi lap es csak max DDR266-os modulokat fogad szvsz qrva draga.
    Ennyiert mar egy dual Opteronos lapot is lehet venni.
  • Taranov
    #73
    Sziasztok!

    Web-, mail- és FTP-kiszolgálónak szeretnék építeni egy szervert, egyelőre kis kihasználtsággal, a későbbiekben viszont ez növekedhet, ezért szeretnék egy olyan alaplapot venni, ami a későbbiekben is elegendő memóriát és processzort tud befogadni.
    Az Intel Server Board SE7501CW2-es alaplapot néztem ki.
    Elsősorban erről szeretném kikérni a véleményeteket, mert a másik lehetőség az lett volna, hogy egy már meglévő egyszerű Biostar alaplapba venni egy jó AMD Athlon XP procit és egyelőre az is elegendő lenne (mivel most a 800Mhz-es Celeron is elegendő 128 MB SDRAM-mal), de gondolom, hogy az nem annyira stabil, illetve nem olyan bő keretek között bővíthető.

    Visszatérve az Intelre? Érdemes-e megvenni szerintetek ezt az alaplapot, illetve ár/érték aránya elfogadható-e (~100ezer Ft a Miklandnál) és megbízható-e, ezen kívül az élettartama elég hosszú-e?

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • Gerry
    #72
    Szerintem nézz egy kicsit utánna a dolognak! Lásd előző hozzászólásom, de ha tévedek, akkor javítsatok ki! (Lehet, hogy én néztem el valamit, de akkor meglepődnék...)
  • Gerry
    #71
    P4C800: i875P P4P800: i865PE, elvi szinten kizárt, hogy a 865-ös gyorsabb legyen, pláne ha be van kapcsolva a 875-ös alaplapon az Intel P.A.T. (lényegében ezzel jobb a 875 a 865-nél). Én találkoztam már mindkét alaplappal, és nálam mindig a 875 volt a gyorsabb, és mindegyikben mindig az adott legfrissebb BIOS volt (saját kezűleg frissítettem). Azt el tudom képzelni, hogy az első példányok a 875-ből lassabbak mint a jelenlegi legújabb 865, de akkor csak BIOS-t kell frissíteni, és máris megfordul a helyzet.
  • #69
    Nem igaz.
  • joe69
    #68
    azt hallottam valahol, hogy az nf-7 ne komálja a Samsung ramokat, nekem márpedig ilyen van...
    valami tanács?
  • Jarlaxle
    #67
    Szerintem se jössz ki 40-bol! Ha jó gépet akarsz akkor kb.80rugó kéne...
  • Punker
    #64
    alaplapon soha nem érdemes spórolni
  • joe69
    #62
    wincsivel együtt nem jössz ki 40-ből szvsz
  • joe69
    #59
    ezen ne spórolj vegyél egy abit nf7-et 18-20 rudiért
  • Jarlaxle
    #57
    Ha jó alaplapot akarsz amd alá akkor ABIT NF7 v2. Proci:2400+(t-bred) v. 2500+(barton). 2,5ös procibol csak barton van (asszem). Egyébként csak n-force2t vegyél!
  • ollie
    #56
    nforce2-es a legjobb
  • joe69
    #54
    bluefishben 28 bruttó
  • Shep
    #53
    Kösz neked is a tanácsot, vennék én epoxot csak hát az errefelé nem olyan kelendő így ezért nem tartanak a boltban, rendelésre persze honak ha kell, lehet rá is kérdek majd az árára.
  • Gerry
    #52
    P4C800 nagyon jó kis lap, szerintem jobb mint az Abit IC7, de ez szubjektív...
  • Geeryy
    #51
    nekem asus p4c800 alaplapom van.szerintem jó...de már nem mondok semmit ....
  • ollie
    #50
    "gyászkeret" :)))
  • Gerry
    #49
    A felsorolásból az A7N8X, de NEM az A7N8X-X, mert az butított gagyi vacak, de én is inkább az EPoX-ot ajánlanám, esetleg az ABIT NF7-S rev.2.0-t, vagy a Chaintech 7NJS-t... (a legutóbbi van nekem, és tökéletesen elégedett vagyok vele, csak a sok extra miatt kicsit drágább a többinél.)
  • Shep
    #48
    Na nekem nem ez a cím volt.